Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

Hyperactiv

Nikdy bych nevěřil, že se mi může líbit film, který vznikl spojením Hvězdných Válek, Olověné vesty, Dawsnova světa, tisíců hektolitrů umělé krve a Half-Lifu (já si furt řikal kde jsem ty pseudokudlanky viděl :) ) ()

Bow-Z

Po filmu jsem si přečetl knížku, která byla, k mému zklamání, jen hodně volnou předlohou. R. A. Heinlein by to asi natočil jinak :) Na Starship troopers jsem byl v kině a dodnes je to pro mě jeden z nejsilnějších zážitků. Cestou domu jsem neušetřil jedinýho brouka, obzvlášť pancířáci si to pěkně vypily (vlastně jeden se schoval do útrob Země - spadl do kanálu, ale myslim, že jsem ho smrtelně zranil). Středoškolská romance a čistokrevná sci-fi akce narážející na fašistickou propagandu - pecka 5*. ()

p81

Jedno z nejlepších akčních sci-fi, společně s Terminátorem a Total Recall. Jedna z mála věrnejch adaptací. Jenom bych k žánru přidal parodie a satira. 10/10 ()

P3ky

Masakr nad masakry :-D, ale toho ftipu co tam bylo a byt nemelo, nekdo to muze chapat jako odpad, ale tenhle film je proste klasa. Efekty na svou dobu naprosto dokonale az by se nekomu mohlo delat spaten. Za efekty a napad davam 4 hvezdy. ()

Vinczent

Tenhle film je tak KRUTĚ zábavnej že by ho spíš měli dát jako parodii. Pamatuju si jak jsme s rodinou vyrazili na Hvězdnou Pěchotu do letňáku. Mě bylo 7(!!) let a sednul jsem si dál od všech ostatních včetně rodiny ato uplně dopředu. Mezitím co jsem sledoval výcvik v táboře a Clancy Browna mrzačícího nové rekruty jsem se jen potutelně usmíval. Pak nastoupila vlna reklam a válečná vřava a já se nemohl do konce filmu přestat smát jak to bylo vtipný. Takže pokud tenhle film dovede hystericky rozesmát i 7-mi leté dítě určitě se u něj pobavíte i Vy. Z kina jsem si tenkrát odnesl úsměv a hroznou chuť vohnout Denise Richards. ()

Falker[4N]

Pro mne jeden z No.1 sci-fi akčních filmů na dané téma, který kombinuje sarkasmus s akcí tak úžasně nekompromisně a naturalisticky, až je snad nemožné zůstat stát s kloboukem na hlavě a nesmeknout. ()

vlkcz

Verhoeven docela přesně přetočil knižní předlohu, ale stejně tak, jako je kniha skvělá, tak film je klasický béčko. Ono to asi natočit nejde. Na druhou stranu, když si přebírám, co se o Heinleinovi člověk může dozvědět z jeho knížek, možná, že by se mu to i líbilo a upřímně by se u toho bavil. ()

f.AJimMy

Skvělá kamera, skvělé obsazení a naprosto strhující akce dělá z tohoto filmu nezapomenutelný zážitek pro všechny fandy sci-fi. Nikdy nezapomenu na hlášku Rasčaka "Kdybych byl na jeho místě očekávám že to pro mě uděláte taky" ()

gabo1

Ozaj som sa snažil pozerať sa na to s odstupom a nahľadom, ale stále sa nedarilo. Jednoducho mi z toho zostala scifi blbosť s hereckými postavami v štýle Melrose Place, neuveriteľne stupidný príbeh a niektoré scény nemohli byť myslené ani zo žartu. Asi starnem, alebo je možno problém v tom, že som to pozeral sám a bez podpory alkoholu. V každom prípade poznám ďaleko lepšie spôsoby ako si uťahovať z Ameriky a toho ostatného. A vlastne ani neviem prečo dávam dve hviezdy, ale jednu dávam o dosť horším projektom, tak to nechám tak.... ()

ayem

opravdu muj oblibeny kousek ..krasna vize totalitniho rezimu s mottem zabij si sveho brouka to se musi proste jeden pousmat..navic opravdu jine scifi pojate proste jinak :) vsechno je tak naprosto jednoduche az prehnane ale ma to svoje kouzlo.. ()

corax8

No tak jestli tohle měla být parodie, tak nevím. U parodie bych čekal trochu víc vtipu. mě to téměř celé přišlo spíše hloupé. Ano občas zde byl náznak něčeho hlubšího (téměř nacistické uniformy, zprávy z televize, rozdělení občané civilisté). Ale to bylo dost málo. Trapnost je zde pouze trapná a nikoliv vtipná. když už jsem se těšil na konec zjistil jsem, že jsem teprve v půlce. ()

LíškaEliša

Toto asi režisér Verhoeven nemyslel až tak vážne ako by sa na sci-fi/akčný/dobrodružný film patrilo..tato myslienka ma prenasledovala počas celého filmu, a nakoniec mi z toho vyšlo,že to bola predsa len paródia na sci-fi/akčné/dobrodružné filmy. Dávam tri hviezdičky, jednu za efekty, druhu za Neila Patricka Harrisa z HIMYM a tretiu za rozkošne zaobalenie paródie do obalu tváriaceho sa ako akčný film. ()

Draugen

U tohohle filmu jsem se fakt zasmál. Podtón fašistické společnosti a hrdinové Ken s Barbie, to je dost silná kombinace. Skvělé parodické dílo, ve kterém nechybí akce ani dobré (alespoň tenkrát) efekty. Celkově se mi líbí také to, jak je celý film stylizován jako náborový film do armády. No a nakonec klasicky americký "hepijent". Takové kultovní dílo, opravdu jsem se nenudil. ()

sun.eagle

Opravdu nevím co k tomu mam říct. Pokud bylo cílem vytvoření filmu, který ma za úkol zesměšnit všechna klišé klasických brakových filmů a to se vším všudy včetně scenaře, dialogů, hereckých výkonů, příběhu a režie tak je to geniální dílo a je to na ***** Pokud to Verhoeven myslel vážně tak je to tragédie a jedna z nejhorších věcí která byla kdy natočena. A dívat se na ní jde pouze když mate smysl pro humor. A jednoznačně "odpad" ()

bernau84

rozebírat tenhle film a říkat o něm že to je či není satira , s ohledem na knihu dávat jednu hvězdičku nebo se pozastavovat nad tím že se na lodi koupou společně ženy a muži se mi příčí. Sakra má to bejt především nářez s pěknou vizuální stránkou ne? děte někam se satirou a etikou! jak to kdo myslel mě fakt nezajímá, a tuplem ne když de o akční sci-fi kde se rozstřelujou brouci, porcujou těla a do toho se střihne pěkná televizní propaganda ()

Doctor Evil

Svou nabušenou líbivostí ve stylu 'Sci-Fi pro masy ' připomíná Star Trek (2009). Ničím neurazí, jen že měl být popcorn přídavkem ke každé jeho vstupence. ()

Himlhergot

Tak jsem se konečně dostal k tomu shlédnout mnoha mými znamými toliko vyzdvihovaný film Starship Troopers. A ono nic. Celý film kolem mě jen nějak proběhl. No ano ona to sice fajn satira je ale to je docela málo. Celkově pro mě byli Starship Troopers docela velké zklamání, od tak glorifinovaného snímku bych čekal něco víc. Slabší 3 hvězdy. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu