Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  ****

  Jeden z těch filmů, který se pro mě dělí na dvě části. Na skvěle udělané bojové scény podkreslené úžasnou hudbou Basila Poledourise a na zcela stupidní scény, v nichž se ve stylu Beverly Hills řeší milostné problémy hrdinů. Hezkou postavu tu zahrál Ironside, zato ta Richardsová mě strašně lezla na nervy - ten její věčný úsměv (a navíc s tím šíleným dabingem Kelly Bundové), vypadala jako úplná kráva. Navíc jsou tu kouzelné scény z televizní propagandy (to ovšem Verhoeven jen opakuje už z RoboCopa).(13.7.2003)

 • paascha
  **

  zdá se, že spousta lidí vidí v čemkoli vojenském a propagandisticky orientovaném parodii na nacismus. jenže on byl i komunismus, který byl mnohem brutálnější jak v použití síly, tak v použití slova. Jenže to je třeba zažít. mrazení v zádech při sledování tohoto filmu mi způsobovaly především vzpomínky na 2 roky vojny, Televizní noviny s ulízanými hlasateli a tlachy o vzorných Brigádách soc. práce, které za odměnu přijal Generální tajemník.... neberu nikomu jeho názor, ale s nacismem to má společného málo. A kdyby snad přece, tak za to nemůže režisér, nýbrž autor předlohy - Robert Heinlein - ne, opravdu to není nacista! Takže všem těm znalečkům, co se tváří jako Lister v mladých letech, tento film je všechno jiné, jen ne parodie na nacismus, ani jeho propaganda! ale zpět k filmu. Jako sci-fi o boji lidstva proti ET je to díky efektům mírný nadprůměr, jako adaptace knih velkého RH je to totální shit. Hlavní hrdinové jsou toporní, špatně vybraní, v podstatě se dá říct, že pokud bude v budoucnosti lidstvo takhle debilní, zaslouží si vyhynout. Totální odpad byl ovšem příšerný dabing, zejména dost hrozné Denise Richards. Její diblíkovské hýky ala Kelly Bundová mě normálně zahnaly od TV.(14.8.2007)

 • Wacoslav1
  ****

  Já se tedy vždy pobavím, když mám možnost opakovaně sledovat tento satirický, brutální a nekorektní masakr. Navíc ještě podpořený vynikající hudbou a nestárnoucími triky. No a samozřejmě je v tom taky tím zpracováním hodně cítit mistr Verhoeven. Tohle je jeho charakteristický styl a pokud to máte rádi, tak není co řešit. Jenom bych si snad dokázal do hlavní role představit většího bombera než je Casper Van Blijem, ale to mi kvalitní zážitek nezkazí, protože spousta další faktorů tuhle chybku vyvažuje. Nezapomenutelný je pak určitě seržant Zim a jeho instruktáž ohledně házení nože. Nepřítel nemůže stisknout tlačítko, když mu vyřadíte ruku!!!85%(23.6.2015)

 • Superpero
  ****

  Meganářez s fakt hustou atmosférou ála "nakopeme jim ty jejich zkurvený řitě." Verhoeven prostě umí a opět si neodpustil svoje geniální nechutnosti a robocopovské televizní reklamy. Casper Van Dien se na tu roli fakt hodí a škoda, že po tomhle filmu už hraje jen ve sračkách. Denise Richards je fakt mrdna a tenhle film je prostě super.(9.10.2005)

 • Djkoma
  *****

  Velmi dobře vymyšlená satira na militarismus, která nejde s duchem knížky podle představ jejího autora, ale rozhodně je velmi akční a potěší ve velkém počtu scén. Všechno přes televizní vstupy, přes skvělé reklamy " Staňte se občanem" až k černému humoru velitelů jednotek je brilantně vymyšlené a podtrhuje myšlenku filmu, který je není pouze akčním filmem. Herci jsou zde možná na oko trochu slabší, ale takový Casper Van Dien předvádí jeden z nejlepších výkonů své jinak opravdu špatné kariéry. Paul Verhoeven opět dokázal, že je výborný režisér, který rád rýpe do společnosti a jejich zvyklostí. neodolatelný mix vojenství, černého humoru a nadhledu nad tématikou. Po velkém počtu shlédnutí (asi 8-10 možná i víc) nedokáži tento snímek nemilovat. Kousavý humor s nesmrtelnými narážkami a hláškami. Hvězdná pěchota je skvělý film, který je jednoduché na první pohled odsoudit, ale skutečná kvalita je nezpochybnitelná a nakonec se vždycky prokáže.(1.7.2004)

 • - Film byl nominován na cenu Hugo v kategorii nejlepší drama. (Terva)

 • - Hudbu složil Basil Poledouris, jeho dcera Zoë si ve filmu zahrála zpěvačku a obě písně i sama napsala. (JohnSmith)

 • - Scény zahrnující výbuchy a oheň po zničení Buenos Aires byla ve skutečnosti videa zachycená během požáru na Oakland Hillu v říjnu 1991. (Matty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace