Jak tak koukám do ostatních komentů, vpodstatě všechny výtky i chvály mají pravdu. Tomuhle filmu můžete dát jednu hvězdu nebo čtyři a bude to vždycky opodstatněný. Protože mě film celkem bavil a dodnes pro mě představuje nejlepší spojení CGI monster a lidí (navíc ty propagandistický zprávy byly fakt docela výstižný), hodnotim celkem pozitivně.(15.8.2007)

„Když utečete, zastřelím vás!” Loser Van Dien jako hláškující mariňák, Barney Stinson v obleku s armádními frčkami a nahá Dina Meyer v té nejvtipnější, nejbrutálnější, nejdrsnější a nejšílenější sci-fi satiře na militarismus, vlastenectví a nadržené vojandy, všech dob. S každým dalším shlédnutím ještě dokonalejší zážitek. Kulťák jako řemen!(22.2.2008)

Neskutečně zábavná parodie na vše, co se Verhoevenovi postavilo v danou dobu do cesty. Geniální internetové prostřihy, brutální a nebývalé krvavé akční scény - prakticky dotažené k dokonalosti, sympaticky přitroublí hlavní hrdinové, výtečné hlášky, absolutní drsňák Ironside a fantasticky vypadající brouci. Takhle má vypadat akční pecka, která brilantně střídá napětí s odlehčením. Obdivuji režiséra, který se opravdu nebál použít velké množství krve a právě tím zabodoval. Když už nic, tak alespoň i ti škarohlídi si kvůli těm všem usekaným končetinám a hlavám tento snímek zapamatují. Brilantní zábava a výtečný ost Basila Poledourise.(7.5.2005)

Přesně jak už tady psalo X lidí přede mnou. Tohle je kultovka jako hrom. Ne tak lehce stravitelný film pro každého. Ale já napoprvé valil oči, napodruhé to samé, no a v současnosti už si při každém shlédnutí jen a jen spokojeně vrnim. Paráda. Verhoeven občas natočí něco, čim mi prostě a jednoduše vyrazí dech.(11.6.2003)

Naprosto skvělý akční sci-fi. Snad ani nebyla chvilka kdybych se nudil nebo jen zapřemýšlel nad tim, že je to dlouhý. Všechny scény naprosto přesně seděj, žádná nepůsobí, že je tam navíc a akční sekvence jsou strhující a napínavý. Herci jsou sympatický a zároveň dostatečně drsný aby jste jim uvěřili hrdinský kousky, kterých je ve filmu opravdu pěkná řádka, ale žádnej nepůsobí trapně. Co se týká triků, tak ty jsou tady kapitola sama o sobě, všechno působí naprosto realisticky a nikde to neni odfláknutý, brouci se pohybujou přirozeně a jejich rozstřílení nebo nějaký jiný jejich rozemletí vypadá pěkně nechutně, což je dobře, jak jinak by měl vypadat rozmáznutej brouk, že? Taky zranění u lidí jsou skvěle provedený, trhání těl a všech končetin na nich jsou prostě perfektní a pěkně drsně krvavý, Verhoeven si s nějakým mozkem na podlaze nebo s pohledem do děravý hlavy s kousky mozku žádný starosti nedělal. Tady si fakt neni na co stěžovat. Jeden z nejlepších akčních sci-fi 90 tých let(27.8.2006)

• - Režisér Paul Verhoeven přiznal, že nikdy nedočetl Heinleinovu knižní předlohu. Prohlásil, že jej po pár kapitolách začala nudit a deprimovat. (Matty)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 256. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, kdy Johnny Rico (Casper Van Dien) získává vlajku protivníků, odhazuje na rampu svoji zbraň. Poloha zbraně se mezi záběry mění, jednou míří hlaveň směrem nahoru po rampě, poté pro změnu dolů. (Terva)