Když na to člověk kouká po takřka dvaceti letech, kdy už triky působením času strašlivě zasmrádly, satirická brutalitka nepřekvapuje ani nebaví a Casper Van Dien dávno uvízl ve škatulce bezvýznamného céčkového kejklíře, skoro si říká, z čeho to tenkrát byli (v našich končinách) všichni tak na větvi. Vlastně nebyli - prznění knihy vadilo všem už tenkrát. A mě to už tenkrát moc nebavilo. Neškodně blbých 5/10.(28.9.2015)

Neskutečně zábavná parodie na vše, co se Verhoevenovi postavilo v danou dobu do cesty. Geniální internetové prostřihy, brutální a nebývalé krvavé akční scény - prakticky dotažené k dokonalosti, sympaticky přitroublí hlavní hrdinové, výtečné hlášky, absolutní drsňák Ironside a fantasticky vypadající brouci. Takhle má vypadat akční pecka, která brilantně střídá napětí s odlehčením. Obdivuji režiséra, který se opravdu nebál použít velké množství krve a právě tím zabodoval. Když už nic, tak alespoň i ti škarohlídi si kvůli těm všem usekaným končetinám a hlavám tento snímek zapamatují. Brilantní zábava a výtečný ost Basila Poledourise.(7.5.2005)

• gudaulin

Tenhle snímek považuji za filmovou lahůdku. Mistrovská ukázka moderního, rafinovaně vystavěného kýče s velkým rozpočtem a reklamou. Z vysokého hodnocení je možno vidět, že jde o nadmíru úspěšný příklad. Jestli je tohle ukázka protiválečného filmu a satiry na přiblblé teenagerovské seriály, pak se stávám nadšeným militaristou a konzumentem Beverly Hills a spol. Verhoeven využívá prvků právě z teenagerovských seriálů, pokleslých sci-fi snímků a krvavých akčních filmů, ale zároveň používá některých prvků z artových děl a vyvolává zdání satirické nadsázky a kritiky. Kýč je jednoduše to, co si na něco hraje, a Verhoeven je velmi dobrý hráč. Vy, holoubkové, kteří dáváte čtyři nebo pět hvězdiček, tak činíte právě pro tu vnější podobu s akčními sci-fi filmy, pro ty digitální triky, pro tu vizuální stránku filmu a pro ty nádherné mladé herce, kteří si odskočili z natáčení nějaké reklamy. Jenže si tu prvoplánovost uvědomujete a potřebujete ji zabalit do nějaké přijatelné, zdánlivě kriticky se tvářící formy. Ale jo, je to dynamické, barevné, se spoustou hezkých koček. Takže celkový dojem: 40 %.(14.8.2007)

Neskutečně zábavná úchylná parodie s množstvím zářivých krásných mladých lidí v čele s Casper Van Dienem, který mi pouze v tomto jediném filmu nevadí, co víc, do své role se dokonale hodí. Stejně jako jednoruký Michael Ironside jako velitel nebo nenápadný N.P.Harris jako broučí telepat. Zastoupení hmyzích druhů je přepestré, nešetří se slizem a vnitřnostmi a když už si myslíte, že jste ve filmu zhlédli každý lidský orgán, přijde navrch vysávání mozků. Hvězdná pěchota je jeden z filmů, který vás i přes přehršli čuňačin prostě baví a vy s tím nemůže nic udělat. "Chcete vědět víc?"(20.2.2008)

V kině jsem tenhle guláš teenagerovského seriálu a válečného filmu taky nestrávil, ale záhy jsem pochopil. Takhle vypadá Verhoeven utržený ze řetězu. Monumentální, brutální, krvavá, cynická a podvratná vesmírná řežba o tom, že válka je vůl. Krásné tupé tvářičky semleté ve válečném mlýnku na maso. Nečetl jsem knihu (Verhoeven ji prý nedočetl, jak ho nudila:), takže neposoudím kvalitu filmového zpracování, ale ve vykleštěném, politicky korektním americkém mainstreamu je to taková malá revoluce. A televizní válečná propaganda byla mnohem lepší než spoty v ROBOCOPOVI.(22.10.2007)

• - Po snímcích Totac Recall (1990) a RoboCop (1987) se jedná již o 3. Verhoevenův film, ve kterém je pronesena věta: "Chcete žít navěky?" (Beckett51)

• - Režisér Paul Verhoeven přiznal, že nikdy nedočetl Heinleinovu knižní předlohu. Prohlásil, že jej po pár kapitolách začala nudit a deprimovat. (Matty)

• - Lt. Carmen Ibanez (Denis Richards) utrpel pri leteckej havárii vo vesmíre menšie poranenie na tvári (jazva cez pravé obočie), no v neskorších scénach táto jazva chýba. (MIG29)