Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.a.t.t.
  *****

  Je zbytočné analyzovať, nakoľko je adaptácia Hviezdnej pechoty verná knižnej predlohe. To že si to Verhoeven natočil po svojom a ponechal len niekoľko prvkov, bolo v konečnom dôsledku dobrým ťahom. Funguje spojenie nezlúčiteľných žánrov ako vojnové sci-fi a teenagerská romantika, fungujú úchvatné trikové zábery, či drsné scény, kde krv strieka na všetky strany a čo je hlavné - funguje i vojnová satira, ktorá bola alfou a omegou samotnej predlohy. Silne kontroverzná záležitosť, ktorá nie je pre každého, no o to viac dokáže potešiť skalného fanúšika.(16.6.2011)

 • Arachneuss
  *****

  „Když utečete, zastřelím vás!” Loser Van Dien jako hláškující mariňák, Barney Stinson v obleku s armádními frčkami a nahá Dina Meyer v té nejvtipnější, nejbrutálnější, nejdrsnější a nejšílenější sci-fi satiře na militarismus, vlastenectví a nadržené vojandy, všech dob. S každým dalším shlédnutím ještě dokonalejší zážitek. Kulťák jako řemen!(22.2.2008)

 • choze
  *****

  V kině jsem tenhle guláš teenagerovského seriálu a válečného filmu taky nestrávil, ale záhy jsem pochopil. Takhle vypadá Verhoeven utržený ze řetězu. Monumentální, brutální, krvavá, cynická a podvratná vesmírná řežba o tom, že válka je vůl. Krásné tupé tvářičky semleté ve válečném mlýnku na maso. Nečetl jsem knihu (Verhoeven ji prý nedočetl, jak ho nudila:), takže neposoudím kvalitu filmového zpracování, ale ve vykleštěném, politicky korektním americkém mainstreamu je to taková malá revoluce. A televizní válečná propaganda byla mnohem lepší než spoty v ROBOCOPOVI.(22.10.2007)

 • Mr.Apache
  *

  Militantní akční sci-fi, vycházející ze známého válečného SF románu, a obsazené typy jako z Beverly Hills. Nejhorší je asi to, že jej spousta lidí bere jako kdovíjak zábavnou parodii. Jde zřejmě o přirozený obranný mechanismus, spuštěný šokem z odporného světa, který zde Verhoeven ukazuje. Parodie to ovšem není ani zdaleka. Jen poněkud zvrhlá vize možné budoucnosti, která mě ovšem jako celek irituje natolik, že si to beru osobně.(13.4.2005)

 • Marigold
  ****

  Satira ostrá jako bič, nebo film skutečně tak debilně militantní, jak se okatě tváří? Hlasuju pro to první. Protože Verhoeven není dle mého druhého extrému schopen, odporuje to jeho naturelu. A pokud sledujete Hvězdnou pěchotu s nadsázkou a vztahujete si ji k ohraným modelům jednotlivých žánrů (válečný film, teenagerský seriál z "highschool", akční sci-fi, propagandistický dokument), pak prostě nelze než smeknout, protože Pěchota funguje báječně. Na jednu stranu dokáže strhnout masovými bojovými scénami a napětím na bojišti, na druhou stranu dokáže pobavit satirickými šlehami zejména během vkládaných sekvencí z "dobových médií". Paula Verhoevena nelze brát jinak než jako jednoho z největších úchylů stříbrného plátna a rozporuplná recepce jeho děl je nejlepším důkazem toho, že svou práci odvádí na jedničku. V tomhle případě spíš na dvojku, neboť to, co náznaky paroduje, ho zároveň místy nebezpečně pohlcuje.(12.9.2004)

 • - Během přistání pěchoty na planetě brouků s připoutanými vojáky transportéry značně "cloumají", přesto hned po dosednutí a otevření dveří transportérů vojáci vybíhají ven v davu. (Jedza)

 • - Cyrano, Jenkinsův zvířecí mazlíček, měl být původně žába. (Matty)

 • - Režisér Paul Verhoeven přiznal, že nikdy nedočetl Heinleinovu knižní předlohu. Prohlásil, že jej po pár kapitolách začala nudit a deprimovat. (Matty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace