Keby som si zo všetkých blockbusterov musel vybrať jeden najobľúbenejší, bola by to práve Hviezdna pechota. A určite aj tým, že je vlastne tak moc odlišný od ostatných. Jasne to naznačí už úvodná fáza pripomínajúca tradičné sladké teenegerské filmy, čo je v priamom kontraste s tým, čo má nastať, ale aj toto je veľmi dobre zvládnuté, pokračuje parádny výcvik a v druhej polovici samozrejme aj samotná vojna s arachnidmi, ktorej sa nedá nič vytknúť. Toto je jednoducho od prvej do poslednej minúty perfektný zážitok s množstvom nezabudnuteľných scén, hlášok, ale aj celých sekvencií, ktorý navyše výrazne osviežuje celý ten satiriský podtón sprevádzajúci film už od prvej scény a robí z neho inteligentnú paródiu, čo ale nekazí príbeh a ani atmosféru filmu. Vidno to hlavne na výborných správach a reklamách. O akcii môžem kľudne povedať, že lepšiu hľadať len ťažko, jednoducho absolútna špička žánru. Toto je tá pravá špinavá a drsná vojna s množstvom zabitých, useknutých častí tiel a krvi a používajú sa náboje a nie žiadne lasery, svetelné meče a podobné nezmysly, ktoré sú v mnohých sci-fi filmoch zvykom a nemám to rád. A scény, ako prvé nasadenie na planéte arachnidov alebo obrana pevnosti patria medzi moje najobľúbenejšie vôbec, ale celkom chválim aj výborné vesmírne scény, ktoré inak až tak moc neobľubujem. Veľmi zaujímavo pôsobí aj samotné obsadenie, pre blockbustery je väčšinou typické obsadzovanie hviezd, čo tu rozhodne neplatí, hlavným hrdinom sa nepodarilo dosiahnuť ani len priemernú hereckú kariéru, ale tu mi sadli, takže filmu určite neškodia. Casper Van Dien je sympaťák, ktorý sa pre takéhoto naivného vojaka celkom hodí, Denise Richards ako pekná pilotka, aj keď herecky je na tom asi najhoršie zo všetkých a bavila ma aj Dina Meyer. Takže spolu tvoria celkom sympatické trio, ktoré ale podporujú aj výborné vedľajšie postavy, obzvlášť skvelý Clancy Brown v úlohe inštruktora alebo veliteľ Michael Ironside. Paul Verhoeven bol v tej dobe na vrchole, čo jasne potvrdil aj tu, film má perfektný vizuál, atmosféru a to satiriské pojatie a podporuje ho aj vynikajúca hudba. Takže Hviezdna pechota je aj po rokoch stále moja veľká srdcovka, ktorá má vlastne všetko, čo len od prvotriedneho blockbusteru môžem chcieť, teda skvelú zápletku, akciu, humor, postavy a audiovizuál a ešte navrch ponúka aj viacero ďalších kladov. Maximálna spokojnosť. 92%(8.6.2007)

Naprosto skvělý akční sci-fi. Snad ani nebyla chvilka kdybych se nudil nebo jen zapřemýšlel nad tim, že je to dlouhý. Všechny scény naprosto přesně seděj, žádná nepůsobí, že je tam navíc a akční sekvence jsou strhující a napínavý. Herci jsou sympatický a zároveň dostatečně drsný aby jste jim uvěřili hrdinský kousky, kterých je ve filmu opravdu pěkná řádka, ale žádnej nepůsobí trapně. Co se týká triků, tak ty jsou tady kapitola sama o sobě, všechno působí naprosto realisticky a nikde to neni odfláknutý, brouci se pohybujou přirozeně a jejich rozstřílení nebo nějaký jiný jejich rozemletí vypadá pěkně nechutně, což je dobře, jak jinak by měl vypadat rozmáznutej brouk, že? Taky zranění u lidí jsou skvěle provedený, trhání těl a všech končetin na nich jsou prostě perfektní a pěkně drsně krvavý, Verhoeven si s nějakým mozkem na podlaze nebo s pohledem do děravý hlavy s kousky mozku žádný starosti nedělal. Tady si fakt neni na co stěžovat. Jeden z nejlepších akčních sci-fi 90 tých let(27.8.2006)

• paascha

zdá se, že spousta lidí vidí v čemkoli vojenském a propagandisticky orientovaném parodii na nacismus. jenže on byl i komunismus, který byl mnohem brutálnější jak v použití síly, tak v použití slova. Jenže to je třeba zažít. mrazení v zádech při sledování tohoto filmu mi způsobovaly především vzpomínky na 2 roky vojny, Televizní noviny s ulízanými hlasateli a tlachy o vzorných Brigádách soc. práce, které za odměnu přijal Generální tajemník.... neberu nikomu jeho názor, ale s nacismem to má společného málo. A kdyby snad přece, tak za to nemůže režisér, nýbrž autor předlohy - Robert Heinlein - ne, opravdu to není nacista! Takže všem těm znalečkům, co se tváří jako Lister v mladých letech, tento film je všechno jiné, jen ne parodie na nacismus, ani jeho propaganda! ale zpět k filmu. Jako sci-fi o boji lidstva proti ET je to díky efektům mírný nadprůměr, jako adaptace knih velkého RH je to totální shit. Hlavní hrdinové jsou toporní, špatně vybraní, v podstatě se dá říct, že pokud bude v budoucnosti lidstvo takhle debilní, zaslouží si vyhynout. Totální odpad byl ovšem příšerný dabing, zejména dost hrozné Denise Richards. Její diblíkovské hýky ala Kelly Bundová mě normálně zahnaly od TV.(14.8.2007)

Když jsem byl malej kluk, furt jsem na obal kazety Hvězdný pěchoty čuměl v naší sbírce. Kdykoliv kdy jsem VéHáSku strčil do našeho videa, rychle přiběhla máma a kazetu mi vyndala s tím, že tento film pro mě zatím není. Později ji ale dávali v televizi a já neodolal, volnou kazetu strčil do videa a potají vše nahrával. To co jsem viděl mě dost dobře udivilo, na svojí dobu skvělé vizuální efekty, co se brouků týče a překvapivě slušný Casper Van Dien. Což je paradox jako hrom, páč tohle je snad jediný jeho film, který by zde byl ohodnocen červeným čtverečkem. A to je akční borec jako Brno! Sice je Hvězdná pěchota neskutečně jednoduchá, co se příběhu týče. Prosté dobytí planety ale dokáže zabavit na 129 naprosto dokonalým způsobem. Demagogie nad demagogii a nic jiného není. Prostě a jednoduše: Hvězdná pěchota je sci-fi, na které se pokud budu moct rád a znova podívám, pobavím parádními hláškami a neméně přikovám do křesla, tak jak to mám u těchto filmů rád. --- Rico, potřebuju desátníka. Dokud vás nezabijou nebo nenajdu lepšího.(14.8.2007)

Přesně jak už tady psalo X lidí přede mnou. Tohle je kultovka jako hrom. Ne tak lehce stravitelný film pro každého. Ale já napoprvé valil oči, napodruhé to samé, no a v současnosti už si při každém shlédnutí jen a jen spokojeně vrnim. Paráda. Verhoeven občas natočí něco, čim mi prostě a jednoduše vyrazí dech.(11.6.2003)

• - Základna zahrnující vojenskou akademii je pojmenovaná „Tereshkova“ podle první kosmonautky ve vesmíru Valentiny Těreškovové. (Matty)

• - První viditelné dobití zbraně přišlo až v čase 1:32:54, kdy Johnny (Casper Van Dien) hodí nový zasobník Dizzy (Dině Meyer). (Mydlivoj)

• - V propagandistickém videu v úvodu filmu označuje moderátor těleso, na němž putují brouci vesmírem, jako meteor. Meteor je ale světelný úkaz v atmosféře. Tělesa, pohybující se vesmírem, jsou označována za meteoroidy či planetky. (rakovnik)