Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 048)

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Verhoeven je blázen a nechápu jak přesvědčil producenty aby mu dali peníze na film, který, pokud by jste jej brali smrtelně vážně. Je blbý až to bučí. Děravý příběh, béčkoví herci, spousta naivity. Starship Troopers ovšem nejsou vážně míněným thrillerem, nýbrž verhoevenovsky svéraznou parodií na vše možné. Parodií plnou brutality, skvělých triků a hlavně úžašně sugestivních scén. P.S.: Heinleinovu knihu mám moc rád, je to opravdu diametrálně odlišná od filmu a neměla by s ním být spojována, ale že se jí nechal Verhoeven inspirovat mi vůbec nevadí. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Neskutečně zábavná parodie na vše, co se Verhoevenovi postavilo v danou dobu do cesty. Geniální internetové prostřihy, brutální a nebývalé krvavé akční scény - prakticky dotažené k dokonalosti, sympaticky přitroublí hlavní hrdinové, výtečné hlášky, absolutní drsňák Ironside a fantasticky vypadající brouci. Takhle má vypadat akční pecka, která brilantně střídá napětí s odlehčením. Obdivuji režiséra, který se opravdu nebál použít velké množství krve a právě tím zabodoval. Když už nic, tak alespoň i ti škarohlídi si kvůli těm všem usekaným končetinám a hlavám tento snímek zapamatují. Brilantní zábava a výtečný ost Basila Poledourise. ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Je zbytočné analyzovať, nakoľko je adaptácia Hviezdnej pechoty verná knižnej predlohe. To že si to Verhoeven natočil po svojom a ponechal len niekoľko prvkov, bolo v konečnom dôsledku dobrým ťahom. Funguje spojenie nezlúčiteľných žánrov ako vojnové sci-fi a teenagerská romantika, fungujú úchvatné trikové zábery, či drsné scény, kde krv strieka na všetky strany a čo je hlavné - funguje i vojnová satira, ktorá bola alfou a omegou samotnej predlohy. Silne kontroverzná záležitosť, ktorá nie je pre každého, no o to viac dokáže potešiť skalného fanúšika. ()

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Přesně jak už tady psalo X lidí přede mnou. Tohle je kultovka jako hrom. Ne tak lehce stravitelný film pro každého. Ale já napoprvé valil oči, napodruhé to samé, no a v současnosti už si při každém shlédnutí jen a jen spokojeně vrnim. Paráda. Verhoeven občas natočí něco, čim mi prostě a jednoduše vyrazí dech. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Na imdb jsem se dočetl, že tento, možná nejznámější, Verhoevenův film je "the smartest dumb movie ever" a to neuvěřitelně sedí. Na béčkovou lásenkou ze střední školy navazuje militantní agitka, prosté až klišoidní zvraty a završuje se přímočarými bitvami. Přesto Verhoevenova kouzelná hůlka dokáže z každé scény udělat neskutečně zábavný moment. Klišé tvoří jen kostru a spatřujeme v nich jistotu, z akce je na povrch vytažena chytlavost, navíc je docela drsně brutální a dokonce jsem se i párkrát přistihl, jak fandím Johnově lovestory a užívám si krásu Denise Richards v nejlepších letech... 8/10 ()

Galerie (47)

Zajímavosti (71)

  • Fort Ticonderoga je skutečná pevnost v severní části státu New York, která byla postavena v 18. století. Používali ji Britové během sedmileté války s Francouzi a poté znovu američtí vojáci během americké války za nezávislost proti Britům. (Untentrauer)
  • Základna zahrnující vojenskou akademii je pojmenovaná „Tereshkova“ podle první kosmonautky ve vesmíru Valentiny Těreškovové. (Matty)
  • Casper Van Dien (Johnny Rico) si při seskoku z „plamenometného brouka“ zlomil žebro. (Matty)

Související novinky

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Největší středoevropský filmový festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje svůj jubilejní desátý ročník 26. září v pražském kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní… (více)

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (více)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (více)

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

Ender i pěchota si brousí zuby na emzáky

04.12.2011

Adaptace slavného sci-fi románu „Enderova hra“ je za rohem a zřejmě se dočkáme i nové verze Hvězdné pěchoty. O válčení s mimozemšťany tedy v kinech nebude nouze. Enderovu hru měl kdysi režírovat… (více)

Reklama

Reklama