Ono je dost těžký se v tomhle filmu vyznat, natož ho hodnotit. Někomu se to může jevit jako bezduchá sr****, která se bere vážně a tváří se jako úžasnej akční film z budoucnosti, jinému zas jako hodně střihlá satira, nebo mě jako černohomorný scifi snímek, se slušnými triky a nenudícím dějem. Je fakt, že když jsem byl mladší, tak mi to přišlo vtipnější, ale pořád se u toho docela bavím. Vlastně tomu ani nemůžu moc co vytknout; vzhledem k typu filmu (předpokládejme, že to má bejt něco na způsob parodie :-)), můžu protestovat leda tak proti nudnějšímu začátku a trochu předvídatelnému ději a konci, ale to je tak všechno. Fakt nevím, jak to ten Verhoeven s tímhle filmem myslel, ale pro mě stejně zůstane napořád režisérem Základního instinktu, takže o jeho duševním stavu nechám polemizovat jiné uživatele ;-). Dávám slabší 4*. "Dělejte opičáci. Chcete snad žít věčně?"(20.4.2008)

Přesně jak už tady psalo X lidí přede mnou. Tohle je kultovka jako hrom. Ne tak lehce stravitelný film pro každého. Ale já napoprvé valil oči, napodruhé to samé, no a v současnosti už si při každém shlédnutí jen a jen spokojeně vrnim. Paráda. Verhoeven občas natočí něco, čim mi prostě a jednoduše vyrazí dech.(11.6.2003)

Verhoeven je blázen a nechápu jak přesvědčil producenty aby mu dali peníze na film, který, pokud by jste jej brali smrtelně vážně. Je blbý až to bučí. Děravý příběh, béčkoví herci, spousta naivity. Starship Troopers ovšem nejsou vážně míněným thrillerem, nýbrž verhoevenovsky svéraznou parodií na vše možné. Parodií plnou brutality, skvělých triků a hlavně úžašně sugestivních scén. P.S.: Heinleinovu knihu mám moc rád, je to opravdu diametrálně odlišná od filmu a neměla by s ním být spojována, ale že se jí nechal Verhoeven inspirovat mi vůbec nevadí.(13.8.2007)

Pět hvězdiček za zvrhlost :-) ... a mám ten film v top 10. Nikoli pro zvrhlost. Dokonalé sestřelování formálních i neformálních pravidel filmu a politické korektnosti. Jinak, abych tak poťouchle poznamenal, je to mírně pesimistická polemika s Naušikou v otázce, zda je možná koexistence lidí a hmyzu :-)(11.7.2007)

7 / 10 Nečítal som Knihu a možno preto tu nepením ako niektorý ďalší komentujúci, čo je len dobre. Pocity, ktoré som mal sa dajú len ťažko popisovať, jednu chvílu som nadával na tupý dej, druhú som sa kochal pohľadom na vizuálne ohromujúce bitky, tretiu na vizuálne ohromujúcu Dinu Meyer a Denise Richards, štvrtú zas na chrobáky a tak ďalej a tak ďalej, stále dokola, až do záverečných titulkov. Tento film treba brať s oveľa väčšou nadsázkou ako ostatné, nesplnenie tejto podmienky vyústi v neodvrátiteľné sklamanie. Verhoeven vytvoril paródiu na všetko a všetkých a podriadil tomu celú atmosféru filmu. Aj keď sa toto tvrdenie môže zo začiatku zdať len ako úbohý pokus ospravedlniť mnohé dejové a iné prešľapi, nie je to tak. A tak sa môžete pýtať, prečo, pre boha živého, tam pobehujú mariňáci s nejakými predpotopnými gumipuškami, alebo prečo jednoducho celú tú smradlavú hmyzom preplnenú planétu nevyhodia do luftu, alebo prečo... Ale malo by to nejaký zmysel? Odpoveď znie: nie. Chcete vedieť viac?(18.2.2005)

• - V propagandistickém videu v úvodu filmu označuje moderátor těleso, na němž putují brouci vesmírem, jako meteor. Meteor je ale světelný úkaz v atmosféře. Tělesa, pohybující se vesmírem, jsou označována za meteoroidy či planetky. (rakovnik)

• - Filmový poručík Rasczak (Michael Ironside) se křestním jménem jmenuje Jean. A to z důvodu, že vznikl spojením knižních postav Jeana V. Duboise, Ricova učitele dějepisu a morální filosofie a zároveň podplukovníka mobilní pěchoty, a poručíka Rasčaka (křestní jméno nebylo nikdy zmíněno), Ricova velícího důstojníka. (vojtaruzek)

• - Většina pavoukovců vznikla teprve během postprodukce v počítačích, ale tvůrci měli k dispozici také pár robotických modelů v životní velikosti. Žádoucích reakcí herců během bojových scén nicméně dosahoval samotný režisér svými výkřiky a poskakováním. (Matty)