Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

Narana_Baba

Spousta ludi si tady zase piše, jaka to dokonala satira bo blbec vidi ve velkem varovani buď hororovu napinačku bo daku kritiku společnosti. Velke varovani o velkem nebezpečnem brukovi ktery se arachnide nazyva vidi iba mudry a enom ten ma šanci přežit. Da sa říct že je to ten bruk co je daleko od huby satanovej a modleni na nej neplatí bo kanon a kulomet su najlepši. Je zajimave že co se tyka bruku nic nejni tak jistého krom boja s nimi a dake modleni učine sa objevi bo až v tretim dile. Jenže my sme v dile prvním a tady se nemodli jen telepatia bo čucháni myšlenek se tady provozuje u velmi nadanych jedincu a těch moc nejni bo všici su u pěchoty a malinko jich letá. Prvni hodinu to je o mladych a kdo skym chodi akdo ni a také hlupučke to je. No oni se přihlasi do federalni služby a jedna mladučka roba ide letat , eden telepat ide trenovať to myslení specialni a kluk a roba zamilovana do neho idu k pěchote. Ta roba je moja oblibena Floresova se menuje no na pěchotu je trochu slabučka a ručky ma jak klavíristka no ta laska k takemu krasavci Džony Riko a to ji dava 50% sil navíc a pro to ju mam rada bo svého milačka nebuzeruje a místo teho s nim naplno bojuje. Bez kecu velkych a tak to ma byť. No ten krasavec to časem pochopi že ta co leta je daka pička karierní a kde je jeho laska prava. A si myslim že do těch mladučkych vztahu je to dost co řikam a že o brukovi je to hlavne napsať. No lude to mají tak že volit vladu muže jen občan a ten musí byt ve federalni službě. Ja to pochopila tak kdo nebojuje nevoli. No bojovat aby zvolit sa mohl daky cep jak miloš zeman z hlavó nakřivo, to by asi bojovat šlo malo ludi a bruk by skoro vyhral. No měli takého s hlavu rovnu posazenu a boj byl dluhy. Časem lude pochopi že tito arachnide bruci su nejaci chytří budu muset najit toho mozkového bruka. Krom teho su typy bojovniku takých pětimetrových velmi rychlych klepeťaku kterých su tisice a do jedneho musí strilat kulometom vice chlapu a dost dlouho aby pošel. Pak su ty obroviti jak domy bruci který ze zadku střílejo do vesmiru také modre kule asi zaplynaté velke šutry to su. A v těch šutrach taky vajička svoje a tak když dostreli na jinu planetu skrze ty vajička taku planetu kolonizuji. Tak se stane že vesmirnu flotilu ti prdelati bruci rozstřileji a přes držku dostano i na Zemi i na Gurunech ruznych pěchoťaci od klepeťaku. A tak jedina šance je najit toho mozkouna. A to je zvláštštny pacholek jak obrovsky puding převraceny a ma také brčko a tim saje mozek ludem a pak je z teho vice mudry. Ja neřeknu jak to dopadne bo to sa nemusi dělat těm co neviděli. No musim říct že tomu panoi Verhoevenoi sa to povedlo a že ta poslední hodina je napinava a krvou pravdiva. Taky musim říct,že i dyž su mužsky jak řikam druhařadni proti brukom a často jen na množeni a okrasu v boji bitevnim, tak musim řect že existuji výjimky a to su poručik Jean Rasczak a kapitan Džony Riko. ()

DanZverina

Můj nejoblíbenější film ever. Vždy když na něj koukám mám husí kůži tak asi pro to + soundtrack Klendathu Drop je pro mě největší hudební zážitek ve filmu. Chcete snad žít večně? // btw happy 20 birthday <3 ()

OzzyCobain

U filmu jsem se královsky bavil. Není to nic extra složitého, to ale neznamená že by film neměl žádnou hloubku. Naopak, film má mnohem lepší příběh než jsem čekal. "Země, sjednocená do militaristické a fašistické federace, bojuje proti mimozemšťanům na cizí planetě", věřte že to je víc cool než to zní. Postavy jsou kvalitně napsané a bojové scény jsou natolik realisticky provedené že místy zůstává rozum stát. CGI vypadá dobře i v dnešní dobře, a mimozemští brouci dokážou být i po tolika letech stále děsiví. Charaktery projdou vývojem od naivních teenagerů ke zkušeným vojákům. A tato přeměna není nijak vnucena a působí dostatečně pravdivě a přirozeně. Žádná filmová vesmírná válka nebyla takhle realistická. ()

Franki69

Vyvražďování klepetovitých emzáckých brouků pohlednými americkými teenagery patří s Robocopem a Total Recall k povinné trojici sci-fi filmů minulého století Paula Verhoevena. Film už láme třetí dekádu a přesto nic ze svého kouzla neztratil. Hnusných potvor chcípnou zástupy a armáda lidské federace taky dost prořídne, zastříkaná zeleným slizem z rozstříleného hmyzu. Vše je podřízeno Verhoevenovu citu pro vizuál, který je rozpoznatelný od prvních minut. A pro ty, co ještě neviděli (spoiler alert pro ty co nečetli ani komentáře) první půlka filmu vás rozhodně nepřipraví na detailní záběry zmasakrovaných starship trooperů, létají končetiny a hlavy s dírami po vysátých mozcích. Všechno pěkně zblízka a v detailu. První půlka je prostě pomalu teenage telenovela ze střední ve společnosti, silně připomínající polovojenskou diktaturu a lá Gattaca, s burcujícími propagačními klipy, za které by se nestyděl ani Kim čong. A pak, po rozehraných love stories a osvěžující scény ze společné žensko-mužské sprchy, přeplněné modely obojího pohlaví začne gore řež chvílemi jako hacksaw ridge. Starship Troopers je prostě kultovka a míň 90% nejde dát. P.S. a bacha na pokračování, to už byly slátaniny, eště tak trojka…ale to už musíte bejt fakt zažranci! ()

meda2016

Fašistická komedie jako americké VIP klišé. Obrazová stránka žánru sci-fi z r. 1997 velmi dobrá. Geniální je, že Verhoeven může najít konsensus s jakýmkoli korektním i nekorektním názorem - nebo je to prostituování za úspěch. Neodtrhnete oči. Někdo od Denise Richards, někdo od dvouhodinové trikové akce, někdo od devastovaných bojovníků. ()

darthboal

Dříve mě tento film moc nebral, ale potom se něco zlomilo a vždy se rád podívám na úžasné sci-fi s broukama. O pokračování už se bohužel to samé říct nedá, takže na závěr dodám už jen jedno: "Chcete snad žít navždy?" 🙂 ()

HennessyVSOP

Celkem slušná hudba a akce, ale jinak debilita. Dokonce si ani nejsem jistej tím, že to Verhoeven nemyslel vážně. Nicméně je to celkem dost kultovní film a na tehdejší dobu má velmi slušné triky a Dina Meyer me bavi vzdycky kdyz toto vidim. ()

brasek

S odstupom rokov si hovorím, že toto sa mi pozdávalo, že to nebolo zlé? V 90. rokoch tento príbeh rezonoval. ()

karnifex

Vzpomínám si, jak se v době uvedení do kin vedly spory, jestli tento film fašismus kritizuje nebo adoruje. Já byl přesvědčený o tom prvním, ale jeden můj kamarád stále tvrdil, že je to nejisté a trval na jednoznačném důkazu. A já si to nakonec uvědomil: scéna odvodu, náborář mrzák na vozíku, místo ruky protéza: "Hvězdná pěchota? Tam ze mě udělali chlapa!" ()

Oxik49

Neskutečně nadčasová utopická, nebo dystopická pecka. Film si od samého začátku drží svůj vlastní kontroverzní, ale naprosto uchvacující směr. Po intenzivním úvodu následuje volnější prostor pro vykreslení hlavních postav následovaný gradujícím a uchvacujícím tempem války. Film všechno servíruje bez cenzury, bez růžových brýlí. A groteskní dokonalost toho všeho je ještě umocněna velkolepým hudebním podkresem mistra Poledourise. Dle mého názoru jeden z nejopomíjenějších filmových počinů všech dob. Kdo bojuje, nepřestává! ()

hufnagel

Po dlhšej dobe som sa k tomuto filmu vrátil,aby som si vychutnal túto drsnú satyru.Nepripomína Vám to niečo z dnešnej ešte drsnejšej reality?A to už nám ubehlo pomaly 25 rokov. ()

JesterKruger

V zajímavostech u prvního RoboCopa stálo, že film odkazuje na Ježíše. Já nevím proč, ale tady jsem měl úplně stejný pocit. Co ten nůž v zabodnutý v ruce, připomínající nabodnutou Kristovu ruku? A co to Ricovo bičování za to, že dal povel vojákovi sundat helmu, protože byla poškozená, a jiný voják (teda chci říci vojačka), tomu vojákovi bez helmy prostřelila hlavu omylem? Myslím si, že tady jde o stejný případ jako u RoboCopa. No každopádně, tento film je hodně dobrý. Má výborný děj, skvělé herce, a skvělý design. Sice to není mistrovské dílo, ale hodně mě to bavilo, a klidně bych si tento film pustil znovu. ()

swenyx

Devadesátková akční řežba brouků proti lidem, paradoxně jsem se o tomhle filmu dozvěděl až hodně po tom, co jsem odehrál hru Starship Troopers(2005), musím říct že teda hra je lepší, to že se film snaží být vtipný funguje asi stejně tak dobře jako u Marvel filmů a milostný románky které byly jen aby se natáhla minutáž taky trapný. Jinak ale akční scény cool, s górem si tvůrci prohráli a na už docela "pravěkej" film to vypadalo i dobře. ()

veverysiak

Toto si treba kuknúť aspoň po dvadsiatich rokoch, je to po všetkých stránkach taká mindžovina, až sa stala kultom, ani v roku vzniku ani teraz tie prihlúple detaily nevadia, bez problémov vstrebeme aj Kašpara s jeho úžasným nehereckým prejavom, ako bonusy pohľadné bojovnice D+D a podarené počítačové efekty, takže 75%. ()

Tom55555

Při začátku filmu jsem si říkal,že vypadá skvěle...Ale postupem času mi to přišlo jako komedie,ikdyž to režisér myslel vážně. ()

Wotik

Jako komedie celkem podarene,ale jako akcni film?Doopravdy se mi zda,ze by pribeh mel obsahovat trochu vice nez jen tisice zelenych potvurek k zabiti.. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu