Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

Molerat

Perfektní zhovadilost s místy slabším a místy silnějším ironickým nádechem. Miliony brouků a miliony vojáku, rachot samopalů a všude sračky a řev umírajících brouků/lidí to je k popukání. Stejně jako hlášky vojáků a kapitána 95% ()

Rayers

Nejspíš chtěli točit vtip, parodii, nebo možná s nadsázkou budoucí fašismus. Ale udělali to tak dobře, že tím sami nejspíš byli překvapeni. Do smrti nezapomenu scénu, kdy dochází munice, ztráty se zvyšují, brouků stále přibývá, ale ta malá jednotka za doprovodu monumentální hudby pořád masakruje a když už maj jít do pekla, vezmou s sebou co nejvíc těch bastardů. ()

Kajuga

Docela hezký film, svým způsobem lepší, než knížka. Demokracie selhala a je místo toho trochu jiné společenské zřízení. Celé to odpovídá modelu. ()

Sose

Nejvíc nepochopený film v historii Holywoodu :) Až asi na podvacáté shlídnutí(v průběhu mnoha let) jsem si všiml i jiné stránky, než jen hordy brouků. Někteří to nevidí dodnes:) ()

GiorgioB.

Jako by se lidé dělili na dvě skupiny. První z nich ví, že násilím se nic nevyřeší. Druhá ví, že spoustu problémů lze vyřešit jedině násilím. Tenhle film začal být opravdu zajímavý během podzimu roku 2001. ()

RiverJohny

V tom filmu je prostě všechno. A to všechno je prostě ve skvělém fungujícím mixu. A jinak scéna kdy horda brouků zaútočí na zdánlivě opuštěnou stanici s hlavními hrdiny uvnitř je jedna z mých nejoblíbenějších filmových scén vůbec. ()

EP2012

Skvěle podané vymývání mozků jaké probíhá v armádě strýčka Sama. Brouci jsou dobří jen ti herci nějak nefungují. Jen jsem zaznamenal N. P. Harisse a svou roli celkem zvládli i J. Busey a Dina Meyer. Bohužel ústřední pár Casper Van Dien a Denise Richards jsou nesnesitelně prkenní a bez chemie. Zároveň v témže roce přišlo mírné zklamání ve filmu Vetřelec:vzkříšení a právě Hvězdná pěchota mu vzala dost diváků, takže plány na pětku šly k mrazu a to tomuto filmu jako srdcový fanoušek Vetřelců nemůžu odpustit! Až s odstupem času a jak mi přibylo let, tento film lépe chápu právě pro svou satirickou metaforu armády USA. ()

Black1e

Můj nejoblíbenější film z hmyzí říše! :-)..je to zábavné, napínavé, brutální, výborné herecké obsazení vedlejších roliček..má to šťávu - i po letech! ()

gomecz

musim se priznat ze napoprve jsem film tak nejak povazoval za odpad. po prvnim shlednuti to byl proste jen dalsi ubohej megafilm (s durazem na pejorativni mega). ale pri druhem, vicemene nahodnem shlednuti, jsem si vsiml zajimave veci. nevim zda to byl zamer, nebo uz jsou amici tak vymasteny ze to fakt zerou, ale ten film je plnej parodie na americke vlastenectvi a naborove keci do USArmy. opravdu, nekecam, docvaklo mi to az na druhej pokus. takze popisek Triller/Akcni by melo byt spise 'Komedie'. ()

frankocry

Ak sa niekto drží pravidla: "nezabíjej brouka" tak tento film nie je pre neho, pretože v tomto filme sa bude zabíjať tisíce a tisíce chrobákov a ešte tisíce chrobákov s klepetami, s krídlami a klepetami, s rohmi a klepetami, s plazmovou nádielkou v zadnej časti. Takže je jasné, že chrobákov je naozaj veľa a preto treba aj veľkú nohu, čo ich všetkých pošliape. A tou nie je nič iné ako stará dobrá federácia a jej bota v podobe vojenskej zložky. Takže vo filme je veľa chrobákov, lietadlových lodí, výsadkov, bojov, nejaký ten bozk, občas sranda aj náznak romantiky...no nekukaj to. A k tomu dobrá hudba a relatívne dobré efekty na rok 1997, v pohode "kukateľné" aj v roku 2012. Ale smola pre tých, čo majú radi 3D, to sa nekoná. Takže neváhaj a prihlás sa do armády a staň sa občanom, rozšliap "jedného či dvoch" chrobáčikov, pretože federácia potrebuje aj Teba. ()

RADX1

Jedna z nejlepších "górovek" a ještě k tomu se zdařilou satirou a velmi obstojným příběhem. Na tu dobu velmi vydařené efekty vyšpekované do nejmenšího detailu. ()

Lu Tze

Pokud neznáte knižní Hvězdnou Pěchotu od Roberta A. Heinleina tak film doporučuji jako 5 hvězdičkový kousek. Bohužel já knihu znám a navíc je to má oblíbená. Tudíž i když je film zábavný (opravdu spíš komedie oproti knize), nemohu mu zapomenout degradaci mobilní pěchoty na obyčejný nýmandy se špuntovkama. Což si myslím umožnilo vzniknout takovým paskvilům jako je Hvězdná Pěchota 2 a 3. ()

Profík

Mmohými zřejmě nepochopený film. Skvělá satiraVerhoeven je šílenej, co všechno dokáže proměnit ve výbornou zábavu s podtextem. A na toto dílo pro mě osobně parádně přiměřené, čti naprosto toporné, herecké výkony. 95%. ()

mpet

Skvělá stará sci-fi oddechovka, která si mě hned získala. Spoustou lidi nepochopené, ale ve výsledku skvělé satirické dílo, ve kterém nám Verhoeven představil fašistickou lidskou společnost budoucnosti. Černé kabáty, válečná propaganda, heslo "kdo bojuje nepřestává, nebo vás zastřelím já sám!!" (tohle už jsem někde slyšel! No jasně! dějepis 2WW) plus skvělé bojové scény, létající ruce a nohy,..... To vše podané s trochou humoru a nadsázky. Když k tomu připočtu i smrt hlavní hrdinky, tak už není co řešit a dát krásných a zcela zasloužených 5 hvězdiček. ()

hovadko.bozi

Jako parodie s paralelama k náckům a komunistům zajímavý, dokonce jsem si říkala, jestli scénárista někdy slyšel o mandelince bramborový, ale pro běžnou holku je to jinak zdlouhavá nuda, zpestřená jen úvahama o tom, jak to ten Barney dělá, že ve čtyřiceti vypadá furt stejně jako ve třiadvaceti. Doufám, že odpovídá na fanouškovské mejly ohledně pleťové kosmetiky... ()

Corek

Když jsem to před X lety viděl poprvé, byla to sračka. Má to něco parodovat, možná parodujme, ale mě to prostě nebaví. A úplně nejvíc mě jako puboše sra.o, že lítají přes půl galaxie a pak po těch broucích střílejí kulometem...to je možná to co nedokážu překousnout a nedokážu se nad to povznést, a proto ten film nemám rád :-D Chce to refresh a možná to půjde rapidně nahoru. ()

padre71

Jako sci-fi to ušlo,ale jinak úplně o ničem.Některé scény ,viz probodlé rameno Denise Richards s kterým dokázala být neskutečně akční a vysmátá,tak to mně dostalo,to jsem bral už jako dobrou komedii. ()

SvatyPejtl

Z odstupem času musím konstatovat, že má filmek pár scén, na které se rád kouknu. Ať si kdo chce co chce říká na rok 97 je to dobře odvedená práce. Film ani po letech nenudí a láfstory na pozadí neobtěžuje v záplavě brouků (ne moc). Nadsázka a ironie jsou zde docela dobře akcentovány a prvky parodie dokreslují celé drama :). Pokud někdo biják bere vážně, bude zklamán. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu