Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

Dexies

Dobrá parodie na jakýkoliv fanatický režim ... malé děti zaklapávající brouky, jásot učitelky, reklamní spoty, dej se k nám, jsme víc než ostatní, buď občan ... toto a spousty dalšího, které je zde vyobrazeno krásně prodeje dnešní svět, fanatismus a totalitní režimy ... děj je mírně jednoduchý, ale to nehraje prim v tomto filmu ... postavy více méně sympatické, až tedy na Denise Richards, ta jediná byla příšerná ... efekty na velmi slušné úrovni, zkrátka, jednoduchá odpočinková podívaná, kterou si občas rad pustím ... ()

Zlatko odpad!

kultovnost tohoto snímku jsem nikdy nepochopil. satira? nadsázka? ne, ta tam opravdu není. dejte si to do kontextu verhoevenovy tvorby. prostě chtěl natočit velkej hollywoodskej biják a prošňupal se k parodii ()

Geralt66

Tohle je masakr - se vším všudy. Jako velký fanoušek sci-fi oceňuji velmi kvalitní triky. Z brouků jde fakt strach. Co se týče děje, jedná se vlastně o love story, ovšem zasazenou do tak neskutečně fantastického prostředí.Zrovna dnes se znova dívám, po kolikáté už nevím :-) a hlášky jsou nesmrtelné: "Gratuluji mladíku, pojízdná pěchota ze mě udělala to co jsem", "Doktoooor!" apod. Tedy sečteno, podtrženo - vynikající film se vším co k tomu patří, každý si najde to svoje. Neznám snad člověka, kterému se film nelíbí. ()

Muad

Srdcovka. Každý v tom hledá fašistický podtón, ale já si myslím, že je to v největší míře evokováno uniformami, které mají vojáci v tomto filmu na sobě. Největší poklomu určitě zaslouží kostyméři, kteří odvedli skvělou práci. Nechali se inspirovat wermachtem. Proč nepřiznat, že němci měli v armádě za 2. světové dobré módní návrháře .-) Film vychází ze své doby a proto se snaží udělat si legraci z blockbusterů, které v době jeho vzniku vládly kinosálům. Lidi, kteří nechápou, že si Verhoven dělá z mainstreamového publika srandu tím, že skloubí klasické teenagerovské klišé s kontroverzní rádoby fašo omáčkou mě dokáže vždy dokonale pobavit. V tom filmu není hluché místo. Pokud přijmete při sledování tohoto filmu premisu, že není proč se nechat tímto filmem urážet, ale že se budete pouze bavit, tak si ho užijete při každé projekci, jako by jste ho viděli poprvé. Možnost rozklíčovat, proč lidi tento film uráží a proč by neměl, to samo o sobě stojí za pět hvězd. ()

fifin

Moc hezká parodie. Člověk se u toho musí smát. Dialogy, chování hrdinů i celá konstrukce filmu je k popukání. Že se ti dementní vojáčci pokaždé rozběhnou proti čtyřmetrovým broukům, to je nepochopitelné. Plazma brouků, kteří střílí do vesmíru, fail s xichtem vojáka zabitého při výcviku a přepůlení komentátora v přímém přenosu, zatímco ho stále točí ten retardovanej kameraman, to je prostě prča na druhou. Oceňuji role N.P. Harrise a Denise Richards. ()

1patas1

na tomto filmu jsem vyrůstal. Je to jedno z nejlepších sci fi filmů minulého století. Líbilo se mi provedení i děj. Jediné co bych tomu vytknul je to, že ve vesmíru nic nehoří kdy to konečně pochopí a udělájí realnější film :D jinak je to super film a mě se moc líbí dávám 95%. ()

Jariq

Hovorte mi pošuk ale presne takto si predstavujem Sci-Fi / Thriller / Akční / Dobrodružný film. Verhoevenov osobitý štýl nakrucania mam asi zo všetkých neamerických režisérov najradšej. Asi hlavne aj vďaka tej surovosti a brutalite :) ()

Sandai odpad!

Tak toto je hovadina roku. Živoucí důkaz, že i s dobrým rozpočtem se dá natočit totální sračka. Pár otázek pro ty, co dali víc než jednu hvězdičku. Máte dokončené základní vzdělání? Jestliže ano tak mi zkuste odpovědět. Proč je bojová taktika pěchoty na úrovni zmatených sedláků? Jak dlouho by ty šutry letěly od brouků na Zemi? Když umíme doletět k cizím planetám, tak proč brouky neodstřelíme z velké dálky? Proč pěchota používá neúčínou munici a né výbušné a zápalné střely, Kam se poděly těžké a podpůrné zbraně? Letectvo už neexistuje? Miniatomovku použít můžou a větší ne? Co takhle chemické a biologické zbraně? ()

Johny_Blaze

Vesmírná fantas-magorie co vás donutí svým pokřiveným dějem shlédnout film až do konce. Pak se zamyslíte a řeknete si ž váš čas vlastně nebyl až tak promarněný. ()

FellFell

kdyz jsem to videl poprve v roce 97 v 15 tak jsem byl z toho hotovy ale i za tu dobu to furt patri mezi top akcni,scifi filmy narozdil od knizky ktera je nudna ()

danny79

Tak tohle pro me bylo velkym prekvapeni. V minulosti jsem film asi 3x pustil a po minute vypnul, ze to bude hrozna blbost a dal neco jineho. Stejne jsem o filmu po prvni minute smyslel i tentokrat, presto jsem ho ihned nevypnul, dal mu trosku delsi sanci a velmi brzy si me film zacal ziskavat. Nevim presne jak se to Hvezdne pechote povedlo, protoze je to (zdanlive) takova jednoducha scifi blbosticka, ale herci byli mili, sympaticti, dej mel spad a i ty akce, prestrelky s brouky byly napinave a dobre udelane - obzvlast, kdyz se jedna o 16 let stary film!!! Humor tak akorat balancuje na hrane s parodii, kdy jsem film dokazal brat po vetsinu casu "vazne". Bavil jsem se ()

+sfinx+

Když člověk vypne mozek, tak se to dá i zvládnout. Některé pasáže jsou ale opravdu náročné - vždyť je to z části výcuc toho nejblbějšího z amerických akčních filmů. Jako satiru bych to možná bral, ale to by tam muselo být více narážek, případně filozofických pasáží (jako v knize, kterou jsem ale moc rád neměl) a ne jen jakýsi obrázek zelených mozků a armádní propagandy. ()

Necrophobic

Kdysi mě právě hvězdná pěchota uzemnila triky.V té době to byla prostě bomba. Jinak film je spíš satira a tak se musí brát. ()

alphatown

Hodnotím až po 18. letech. Musím se vrátit ovšem k mým dojmům, když jsem to viděl poprvé. Super triky. Dvě hodiny a devět minut mi utekly jako půlhodina. Nechápal jsem jak může v jednom filmu být našlapáno tolik děje a událostí. Film se zatím největším spádem jaký jsem viděl. Vize budoucnosti, kdy se moderní společnost musí vypořádat s mimozemským vesmírným hmyzem. Obrovský kontrast. Na jedné straně poklidný studentský, téměř bezstarostný život, na druhé straně masakr. Tak tohle není žádná satira ani parodie. Tohle je přece náš každodenní život. V Iráku a v Africe se lidi vraždí a usekávají si končetiny - nespíš i právě teď a my si píšeme recenze. Napadení vesmírným hmyzem nás ale nemůže nechat tak netečnými, jak je to obvyklé - týká se to všech. Někdo za zemi bojovat musí, ale kdo to bude? Tak tedy dobrovolníci. Takže se v demokratickém stylu udělá ta správná propaganda a získá bezelstné dětské srdce a týnejdři se sami hlásí do války. Ti inteligentní sedí za páčkami a ti hloupější samozřejmě musí do zákopů. Jeden den seděli ve školních lavicích a další den jsou masakrováni broukama. To není parodie toto američani se svými týnejďry udělali s Vietnamem. To je prosím vás dnešní realita. Nakonec ale právě ti hloupí svou statečností zvítězili. Navíc je v příběhu jeden z nejromatičtějších příběhů vůbec. Co má člověk před očima to nechce a to co chce to nestojí za to. Když má štěstí podaří se mu prohlédnout a ocenit opravdový cit, a opětovat lásku. I v této společnosti má cenu být čestný . Možná ne kvůli celku, ale určitě kvůli sobě samému. Film je oprávněnou kritikou společnosti, politiky , propagandy, která ale v konečném důsledku vyznívá pozitivně. Nikdo ti nemůže zabránit milovat. Ani rodiče, ani společnost, je to jen tvé osobní rozhodnutí. Jeden z nejlepších filmů vůbec, stokrát lepší než současné sračky.S nacismem to nic nemá, má to spojení s dnešní pseudodemokracií, nacismus Rusko Americký. Zašlapeme nepřátele, rozdupeme je jak brouky, jsou to přece nepřátelé, musíme je zašlapat jinak zašlapou oni nás. ()

paulusm

Velká nostalgie takže odpouštím vše negativní. Tím, ale nechci říct, že je tolik co odpouštět. Film má spád je obsazen sympatickými herci takže jedno z mála akčních scifi na které se rád podívám i v repríze. ()

afrikovsky

Ahoj přátelé a kamarádí světa budoucnosti. Ve kterém je být občanem pocta a čest a kdo není občan nemá volební právo. A když nějací emzáci napadnou svět, tak se jde svět hromadně pomstít.....Byl jsme kdysi s kamarádem na ten film, když byla premiéra a já měl 18 roků....pamatuji si, že se my o něm i zdálo a byl na něm ještě dvakrát. Celkově myšlenka filmu dotažená do konce i díky předloze Robert A. Heinlein. S kina jsme odcházeli úplně spokojeni, prostě sci-fi jak má být. ()

StaryMech

Po stránce technické a krvemilné značně pokročilý potomek vědeckofantastických béček 50. let na mě nedělá dojem díla fašistického, za něž jej označili někteří kritici ; je docela dobře možné, že režisér chtěl být (po svém, to znamená cynicky) antifašistický, a zároveň řádně vydělat. Říká se tomu sezení na dvou židlích a filmu to neprospělo. Nakonec jsem potlačil chuť třetí hvězdičkou ocenit okamžiky, kdy tvůrci mladému diváku ukazují, jak může dopadnout jedinec s bělostným chrupem v asertivně opálené tváři, za níž leží mozek současně vymývaný a huštěný hotovým světonázorem a děsem z jinakého. Že se zde oslovuje převážně, ale nejen americká mládež určitého dějinného období, je nabíledni : LIMA po právu a záslužně zmiňuje (mimo jiné) "amerického brouka". Dnes jsou šlágrem muslimové. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu