Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ***

  Slušná válečná jednohubka. Wise se pokusil zachytit celkový obraz obrany Tobruku, takže se hodně jedná ve válečném štábu, jednotky čelí bombardování a jsou tu výborné noční akce, kde vidíme v akci commandos. Zejména noční přepad skladiště se moc povedl. Nicméně o postavách se moc nedovíme a v podstatě jsou tu jen dvě zajímavé - opilecký a trošku zbabělý učitel a občas pochybující kapitán ve slušném podání začínajícího Burtona. Není to žádná strhující podívaná, ani žádný průser, zkrátka neurážejícící film.(15.7.2018)

 • Kragujevac
  ****

  Kvalitní válečný film s parádní atmosférou vyprahlé puště. Příběh popisuje obranu Tobruku jednou malou novozélandskou jednotkou. Příběh volně navazuje na film Liška pouště, dokonce i samotnou scénou přepadu. Herecké výkony obvzláště Richarda Burtona a Jamese Masona jsou vynikající. Jednu hvězdičku musím přihodit i za kvalitní kameru a její reakci na výbuchy a exploze.(8.5.2013)

 • Thomassi
  ***

  Příběh odehrávající se v roke 1941, kdy Rommelův Afrikakorps uhání přes lybijskou poušť. U Tobruku ale narazí kosa na kámen. A právě tady se vše odehrává. Sledujeme novozélandské vojáky, jak brání vnější perimetr obrany, chodí na noční přepady a brání důležitý kopec. Klasický válečný film, plný dobrých hereckých výkonů, především mladého Richarda Burtona v roli anglického plukovníka. Na svoji dobu i koukatelné bojové scény. Jinak ale jen lepší průměr žánru z tehdejší doby. A neříkejte mi, že osm let po válce se nenašly nějaké německé MP40. A ty německé helmy starého vzoru? Asi je neměli momentálně skladem :-)(20.12.2010)

 • gogo76
  ****

  "Vylezte zo svojich dier, púštne krysy!..." 242 dní trvala obrana Tobruku a jedným z brániacich bol i dôstojník, ktorého výborne stvárnil vtedy ešte mladý R. Burton. Je bystrý a ambiciózny, preto mu bola zverená novozélandská jednotka, ktorej má veliť. Medzi nim nájde i známu tvár - svojho učiteľa. Dialógy medzi touto dvojicou sú náladovo vyslovene protivojnové a myslím, že v každom vojnovom filme by malo zaznieť aspoň pár viet na túto tému. Nebezpečná sabotážna akcia - zničenie skladu pohonných hmôt, je hlavným motívom filmu. Akcie je tu o niečo menej ako som čakal, ale Burton to herecky všetko vyvažuje. I v rozhovore s nemeckým maršálom o tom, ako by Nemci Tobruk "rozmáčkli" keby chceli. Oni potom naozaj chceli, ale púštne krysy to ubránili. Kvôli Burtonovi sa prikláňam k slabším štyrom hviezdam. 70%.(18.8.2013)

 • dopitak
  ****

  Mladý drsňák Burton v roli, v které ho moc neznáme. Až na těžko uvěřitelnou debatu při ošetřování mezi kapitánem/plukovníkem Tammy' MacRobertsem a polním generálem von Rommelem se jedná o slušně zpracovanou kapitolu z druhé světové války, která se však klidně mohla odehrávat někde v Normandii, z té poušti a Libye tam moc nebylo.(28.5.2010)

 • - Na německé straně jsou použity americké tanky M24 Chafee. (Winster)

 • - Při přepravě zajatců německý voják používá v boji s letadlem samopal Thomson (americký samopal). Na obou stranách zde vojáci používají také kulomet Browning M1917. (Winster)