Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

Vitason

Kdysi byl člověk na lovu životně závislý, ale v poslední době se z něj stala už jen zábava pro několik šílenců. Jenže když už máte doma trofej ze slona, tygra a medvěda, tak vám zbývá skalp jediného predátora... John Woo se svého prvního Hollywoodského filmu zhostil i přes silné zásahy producentů ve velkém stylu. Jedná se hlavně o perfektní choreografii, které snad podléhaly i Van Dammovy kadeře a kapky krve vylétající z padouchů. Navíc se Woo mazlí s každým záběrem a dokáže tak z vizuálně zajímavého New Orleansu vytřískat úplne maximum (hřbitov, sklad cirkusových kulis). Každý druhý záběr je Woova klasická zpomalovačka, ve které Van Damme efektně pohazuje vlasy jako největší drsňák pod sluncem. K tomu je tady fajn hudba a super záporáci Vosloo a Henriksen a jako třesničku na dort dostane pěstí i jeden had:-) ()

klerik

Woo natočil takmer najlepšiu Van Dammovku (Tsui Hark je lepší), ktorú poňal ako western, kde sú kopačky prekliato vysoké... Paradoxne mám radšej HRU O PREŽITIE, a to tam hrá Ice-T! Živý terč je skrátka len rutinný akčňák, kde si Woo vyskúšal pár scén, ktoré neskôr použil v TVÁROU V TVÁR... ()

iamek

Van Damme lítá, běha, chodí, jezdí, skáče s přemetem a vždy se samozřejmě trefí a jeho kulky míjejí. Dále je jeho specialita naběhnout mezi desítky zabijáku a on s jednou bouchačkou vše vypráská a nikdy mu nedojdou náboje. Hodně vtipná béčková záležitost. ()

Chrustyn

Průměrnější Woo, ale rozhodně nejlepší Van Dammovka. Skvělé akční scény, snesitelný Van Damme a skvělý padouch Vosloo. I když to není nejlepší Wooův film, filmotéku mu rozhodně nekazí. Wooův americký start se velmi povedl. ()

jojinecko

Jean-Claude v plnej forme a nasadení, lieta, kope, je neohrozený a drsný ako nikdy, dokonca aj štrkáč sa pred nim musí porúčať...:) Béčko ako sa patrí, výborná réžia Johna Woo...asi belgičanov najlepší film...3,5/5 ()

SOLOM.

Sice je to dobrá akční podívaná a Jean-Claude Van Damma mám rád, nebo tedy lépe řečeno měl jsem rád hlavně jeho starší filmy, ale tady je to dost přitažené za vlasy. Zápletka by ještě ušla, v té době ještě celkem neokoukaný příběh, kdy si zbohatlíci zaplatí za lov lidí, ale Woo až moc tlačil hlavně na speciální efekty (všechny ty výbuchy, nekonečné zásobníky) až to místy vypadalo trapně. Nevím, co to měli chlapci za kulky v těch samopalech, když po něm stříleli z motorek či vrtulníku (myslím ty obyčejné poskoky, ne lovce), ale zem a stromy vybuchovali jako by drželi v ruce bazuky – v dětství bych jim to možná žral, ale teď už jen kroutím hlavou. Znám ovšem lepší akční filmy, než byl tento, takže dám i tak slušných 60%. Jinak některé hlášky byly skutečně super. ()

eraserhead666

Byl jsem na tom filmě v kině, pak ho viděl snad ještě dvakrát ale až teď mi došlo, že ho natočil John Woo. A s ním se pojí jeden z největších nešvarů filmu - to věčné zpomalování obrazu začne být brzy dost protivné. Těch nešvarů mi ale došlo více. Copak to asi používali za extra speciální náboje, že většinou cokoliv trefili, tak vybuchlo? O tom, že ujo hlavního hrdiny pošle Nat pro šerifa ale o pár záběrů dál s ním vesele přicválá do továrny nemluvě. Nevím, ale přijde mi to jako nejhorší Wooův film, co jsem viděl. Van Damme skoro více střílí než někoho mlátí, i když gymnasta je to skoro olympiády hodný, Henriksen předvádí jeden ze svých nejhorších hereckých výkonů a Vosloo ač charismatický, hraje vlastně jen ksichtem. Celé mi to přijde hrozně moc okatě pozlátkové. Jen ta Yancy Butler je rozkošná, hezká, k sežrání a vlastně herecky nejlepší. 2,5* ()

ARI50

Slušná akční honička mezi všemi filmy co se nepovedly tak tady nápad je skvělý a vůbec se nečeká a jde se hned na lov celý film má dost slušnou atmosféru, Van je skvělý tak musím hodně chválit další film který řadím mezi jeho lepší kousky. ()

Necrotongue

Film jsem svého času ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, uběhlo pouhých pětadvacet let od minulého shlédnutí a jaký propad... Snímek má příšerný scénář, špatně napsané dialogy a ani John Woo mě svým režisérským výkonem zrovna nepřesvědčil. Všechny akční scény jely ve slow motion, a protože jich tam bylo hodně, měl jsem toho po chvíli plné zuby. I přes téměř neustálý pomalý pohyb si režisér nevšiml chyb, takže si například Lance Henriksen v jedné ze scén svléká hořící kabát, aby ho měl po pár záběrech zase na sobě a mohl jít znovu na to, podobných blbůstek je tam ale plno. Zajímalo by mě, proč nechali ty čtyři Belgičany občas přebíjet zbraně, na to aby mu vystačily náboje by za sebou musel táhnout muniční vozík, když do jednoho protivníka pokaždé nasypal asi deset střel. A ten bodrý strýček... Je to špatný film a já se za své původní hodnocení stydím. ()

Bauer

Určitě jeden z těch lepších kousků s Van Dammem!! Docela zajímavý scénář, který má zajímavé téma a to hon na lidi .Jean Claude Van Damme s naušnicí a dlouhými vlasy vypadá velmi cool a dokonce hraje solidně a hlavně předvádí ( i když ne nějak moc ) bojové umění. Záporaci v podaní Lance Henriksena a výborného Arnolda Voslooa nemají chybu. Režisér John Woo by udělal snad z čehokokoliv akční pecku, protože akční scény v tomto filmu jsou velmi nabušeny a jsou natočeny prvotřídně. Od začátku do konce skvělá zábava, která nenudí!! ()

matestlust

Tak takhle se mi Jean opravdu líbí! Role, která mu padne jako ušitá. Moc zábavný akčňák s moc zábavným Van Dammem. Spojení Woo JCVD bylo tehdy jen otázkou času a víceméně účel splnilo. ()

JASON_X

Hranice mezi zábavností na jedné straně a trapností a nevkusem na straně druhé je u podobných filmů nezřetelná, záleží na kusu i na vkusu. Za mě bohužel většinou ta druhá možnost. Jean-Claude v dlouhém "pistolnickém" kabátě představující chudého polobezdomovce, s pečlivě vystajlovaným zevnějškem a umocněný pazvuky kvaziwesternové hudby, je postava rozhodně spíš směšná než vážná. Totálně pekelný dobový účes, prkenné (ne)herectví, toporné deklamování textu scénáře a pro efekt zpomalované kopačky. Jeho filmová partnerka s hereckým talentem ochotnické pornoherečky, se do análu filmové historie zapíše především svým tupým vytřeštěným zíráním. Jestli lze o nějaké dámě s čistým svědomím prohlásit "ta čumí jak vydojená kráva bez mozku", pak je to jistě ona. Aspoň že záporáci za něco stojí. Starý dobrý Henriksen a hlavně můj búrský oblíbenec Vosloo, jsou oba stoprocentně zlí a každým coulem negativní, tak to mám rád. Škoda jen, že se jim do jejich podnikání přisírá jeden napomádovanej baleťák. Nejlepší pasáž je ta s hadem, plus celkově slušná cirkusácky akční choreografie (inu Woo). Nejhorší pasáž - všechny scény s tlustým žabožroutským strýčkem s lukem, postavička jak z Asterixe a Obelixe. A ještě jedna technická poznámka - při kopnutí do protijedoucího motocyklisty by kopající zákonitě přišel o nohu. ()

Shaqualyck

Rozhodně jeden z lepších filmů Jeana-Claudea Van Dammea. A může za to hlavně John Woo, to je bez debat. Akční génius se ve svém zámořském debutu sice přesvědčil, že Amerika není Hong Kong, na druhou stranu tu nasbíral spoustu cenných hollywoodských poznatků, které uplatnil ve svých pozdějších filmech (Face Off). Příběh vážně není nic moc, ale pořád je tu příležitost kochat se efektními akčními scénami, které každopádně stojí za to. Na dialogy Van Damme nikdy moc nebyl, ale taková elegantně provedená otočka někdy vydá za celý recitál. Sice mi tu ke konci trošku vadil ten děda-lučištník, ale zase to bohatě narovnal charismatický Lance Henriksen. Ten si celý film tak trochu ukradl pro sebe, což ale u herce jeho kvalit není žádným překvapením a s ohledem na okolnosti mu za to divák možná spíš poděkuje. Takového záporáka by Živému terči mohla závidět nejedna bondovka. ()

5150

70%.. Scénárista Chuck Pfarrer (sřihnul si roličku první oběti) oprášil zápletku ze SÍLY POMSTY a ruku v ruce s režijním stylem Johna Woo a JCVD na vrcholu sil, vzniknul parádní akční film. Na straně záporáků tentokrát Arnold Vosloo a Lance Henriksen..)) ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley