Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

J.e.r.e.c

Nakonec je to vlastně na úrovni jedničky, což je vzhledem k tomu, jaké byly rozdány kartičky, docela zklamání. Stylově je dvojka totiž ještě o kočičí chlup vymazlenější podívaná, která postaví Batmanovi do cesty hned tři potenciálně skvělé protihráče. Netopýružel, to je taky tak všechno, co s nimi udělá. Film působí jako nesourodý slepenec příběhů dvou nešťastných existencí, jedné z kanálu a druhé z kanceláře, ze kterého se Burton a spol. spíš zoufale než s nějakým jasným plánem a motivací postav snaží vykřesat zápletku na celovečerák. Hodný milionář Bruce Wayne, stejně jako zlý milionář Max Schreck víceméně jen přicmrndávají a absence jasného záporáka je tu cítit víc než týden stará rybiška. Není pak vlastně ani překvapením, že vše vyústí do fakt nepovedeného závěru, který místo velkolepého ohňostroje nápadů připomíná spíš druhořadou nováckou estrádu. Penguin přitom mohl být rozkošně tragikomickou figurou, ale brilantní DeVito by k tomu potřeboval větší pomoc od scénáře. Catwoman je přeci jen zajímavější, což je dané zejména tím, že je to do dnešního dne snad jediná výrazná postava filmových komiksů definovaná (v rámci možností) poměrně otevřenou sexualitou, což dobře dokumentuje, jak připosraně prudérní ta americká továrny na sny vlastně je. V souvislosti s tím mě napadlo, jestli by nebylo úplně nejlepší, kdyby coververzi tohohle Batmana aktuálně nenatočil nějaký Fincher. Mohla by z toho vylézt krásně černá, bizarní a sexuálně úchylná noční můra. Mieow! 70 % ()

incognito

Jestli Batman je temný tak nevím co napsat o Batman se vrací. Je mnohem temnější! Charaktery postav jsou propracovanější a ten vizuál a masky!! To je prostě nářez! Je ohromná škoda, že Burton nedělal další pokračování! ()

papadoce

Pre mňa Returns prekonal jednotku. Do dokonalosti ho jednoznačne poslali zlodusi. Christopher Walken, Danny DeVito a Michelle Pfeiffer boli perfektní. Michelle bola absolútne dokonalou Catwoman, navyše s krásnymi nohami, veľkými guľatými očkami a v perfektnej maske. Rôzne iné perfekcionizmy by som mohol povypisovať pre postavu Penguina a Max Shreck ako ľudský zločinec bol na úrovni Jokera. Další film, ktorý dokazuje, že správny(i) galgan(i) je(sú) často dôležitejší(í) než superhrdina. Tim Burton vstúpil dvakrát do tej istej rieky a definitívne vytvoril legendu, ktorú dorovnal až Nolan s Baleom. A Michelle, aaaach tie vlasy. Najlepší “starý” komiks vôbec. ()

HanSolo

Nejlepší díl z celé série. Tim Burton se od mistrovské jedničky coby režisér ještě zdokonalil a natočil něco, co v comicsovém žánru zatím ještě nemá konkurenci. Skvělý záporák (Christoper Walken a Danny De Vito podle mě překonali samotného Nicholsona z jedničky), Michael Keaton je zde coby Batman ještě věrohodnější než předtím a předvádí tak zde svůj pravděpodobně životní výkon a Michelle Pfeiffer mi zde překvapivě nevadila. Škoda, že na další díly potom hmatal Schumacher, kdyby u něj zůstal Burton, byla by to stále bomba. ()

sovereign

Podla mna najlepsi film od majstra Burtona: vsadepritomna cierna v spojeni so spinou, hmlou, chladom, doplnena o skvelu hudbu plus najlepsie postavicky celej serie... Pravda vykon dokonaleho Jacka Nicholsona ako zakerneho Jokera z jednotky sa da tazko dostihnut, ale Danny DeVito ako Tucniak, Walken ako Max Shreck ale najma totalne sexi Michelle Pfeifer mu skvelo konkuruju. K macacej zene este dodam ze scena kde urobi to sexi "mnau" a necha do povetria vyhodit jednu predajnu je velmi silna... A snad este jeden postreh: Michael Keaton je bezkonkurencne najlepsi Batman! ()

WarholsC

Burtonovštější atmosféra, než v prvním díle ... Tučňáčí (a tím myslím všechny tučňáky) choreografie je zkrátka geniální! ()

Jara_II

I když se tady dá dočíst o tom jak je tento film temný a děsivý, tak opak je pravdou... Pokračování tohoto Batmana je typicky Burtonovsky hravé a vtipné. No jenže i když se mi toto zpracování vcelku zamlouvá, tak díky Nolanovi jsem zjistil že to jde i jinak a lépe - čas tedy zapracoval a Burtonovu verzi odsunul kamsi do zapomnění.. ()

kubas369

Ve všech ohledech lepší než první Batman. Také díky tomu, že Michael Keaton ( to byl dost velký omyl obsadit ho jako Batmana) nemá díky DeVitovi, Walkenovi a Michelle Pfeifferové takový prostor což je jen dobře. ()

Lyriq

Jakožto komiksový šílenec mám rád Batmana, jakožto bláznivý filmový fanoušek mám rád Tima Burtona... Ale, a teď mě budete kamenovat, tohle jejich spojení nemám rád... Tenhle film mi přišel dost přeplácanej, nevím jak to jinak nazvat... Timovi fantazie a nápaditost nejde upřít, a za to bývám i rád, ale tady mi to prostě nesedlo. 2/5 ()

fanik15

Tohle je jeden z mála případu kdy druhý díl překonává v mnoha ohledech první díl. Tim Burton zde navodil na dobu kdy byl tento film natočen, vcelku temnou atmosféru. Herecké výkony jsou opět perfektní. Michael Keaton 9/10, Danny DeVito 9/10, Michelle Pfeiffer 9/10, Christopher Walken 8/10. Příběh už nenaráží na pár nelogičností. Scénář je sice mírně slabší než v prvním díle ale celkově to funguje lépe než originál. ()

Uberlord

Nato že je Batman superhrdina dělanej podle komiksu (nejen) pro děti, mě celkem zaráží, jak depresivně film působí. Pokud se mi na filmu něco líbilo, tak to byl zatraceně skvělej DeVito a zatraceně sexy Michelle Pfeiffer. Batman jako takovej, je poměrně nevýraznej. Člověk by se normálně těšil na batmanův epický vstup při úžasné hudbě... ale ono nic. V neprospěch filmu u mě hraje také to, že jsem ho viděl jako malej kluk a nyní jsem se na něj znovu podíval, ovšem až když jsem ovlivněn temným rytířem a jelikož na filmech mám rád, když jsou co nejvíce přiblíženy realitě, musím Batmanovu návratu ubrat na hodnocení. ()

Havala

Na dlouhou dobu to byl poslední slušný Batman. Michael Keaton a Catwoman skvělí, zábavný je i pan tučňák. Rovnou doporučuju přeskočit na Temného Rytíře. ()

Locksley

Na tento film chodili rodiče s dětmi s tím, jaká to pro děcka bude zábava, a já poprvé a zatím naposled viděl, jak haranti s brekem táhnou rodiče domů. Bodejť by ne, když De Vito byl tak morbidní. ()

Mire

Mne sa videl o kúsok viac ako jednotka. Danny DeVito ako Tučňiak príliš nezaostáva za Nicholsonovým Jokerom a Michelle Pfeiffer ako catwoman bola fakt kočka. Opäť výborná doprovodná hudba. Vidím to tak za veľmi dobré tri hviezdičky :) ()

J*A*M*B*O

Asi jediný normálny Batman predtým než ho začal točiť Nolan. Konečne to nemalo až taký fantasy príbeh. Konečne to nebolo také prehnané. Ale i tak dávam 8/10 bodov. ()

kubilov

Temnější a depresivnější než první Batman. Starý Bruce Wayne, starý Alfred, ale tím to hasne. Ať se Danny DeVito snaží jak chce, na Jacka Nicholsona rozhodně nemá, zatímco Michelle Pfeiffer se v hlavní ženské roli Kim Basinger minimálně vyrovná. Ve všech ohledech kromě padoucha dávám stejné hodnocení, ale přeci jenom si jednička zasloužila o hvězdu víc za brilantního Jacka Jokera Nicholsona. ()

Mistr_Moon

Burton přidal více akce, výbuchy, střelbu, záporáky a latex ;) Ostatně obleček catwoman doporučuje devět z deseti koček. Dannyho asi nejlepší role a Michele prostě mňau. ()

anyonecek

Zase ta skvělá Burtonova atmosféra jako z pohádky. Ovšem hlavní záporák jakožto tučňák, to bylo velice komické a ztratil jsem tak nějak vážnost toho filmu. Ale musím uznat, že ty 2. hodinky mi utekly jako nic, ale když jsem se na závěr zamyslel, o čem to vlastně bylo, tak nemůžu lehce nezkritizovat. Alespoň cat woman byla pořádná kočka ;). ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)