Dva neohrožení kriminalisté Jack Colt a Wes Luger jsou na stopě rafinovaných překupníků drog. Šéf bandy, generál s temnou minulostí, neváhá zneužít ke svým nekalým záměrům i dívčí skautskou organizaci. Případ nebude tak jednoduché vyřešit. Detektivové, zločinci a svědkové se neustále dostávají do situací, které se na první pohled podobají proslulým scénám ze slavných filmů - od MLČENÍ JEHŇÁTEK přes ZÁKLADNÍ INSTINKT až po WAYNEŮV SVĚT. Ale stejně jako v životě i ve filmové komedii je najednou všechno úplně jinak... Podaří se statečným hrdinům a jejich krásné společnici překonat všechny léčky a nástrahy? (oficiální text distributora)

Rssa

Jack Colt s Martinem Riggsem nezadá v šílenosti, celá parodie je výtečně postavena na znalosti Smrtonosné zbraně. Škoda, že podobné parodie už v současné době nevznikají, teď je v módě sračkoidní Scary Movie. A cameo Bruce Willise nemá chybu. 80 % ()

divak84

vubec nechápu jak jsem se k tomudle filmu dostal až ted (v roce 2011).. naprostá paráda. skvělé gagy, odkazy na lethal weapon, fajn příběh. absence hluchých míst je největší devízou filmu, který nezklame a neomrzení ani po několika shlednutích. estevez sice podle mě není stavěný na parodie, ale nevadil mi. skvělé dialogy pobaví, ale víc rozesmějou klasické situace (polda jako stand-up komik, seroucí luger doma na hajzlu či vtípky v pozadí jako pepk namořník, nebo figurka jejíž vizáž dříve vypověděla svědkyně na policejní stanici)... parádní komedie ()

Michalechal

Přiznám se, že jsem o tomto filmu nikdy předtím neslyšel..., což se divím, protože jde o výbornou klasickou parodii na úrovni (ne jako snímky Děsnej doják či Velkej biják). Rozhodně se dle mého soudu může řadit po bok parodií jako byly Žhavé výstřely či Bláznivé střely. ()

Haymar

Seržant Riggs a seržant Murtaugh jak je neznáme... hromada hvězd v (převážně) cameo rolích (Whoopi, Willis, Leary, Lambert, Sheen) a spousta gagů - některých povedených, jiných už méně... průměrná parodie, co neurazí ani neohromí. ()

DannyBoy80

Těch 70% to je. Klasická pomatená komedia založená na přehnaných a nereálných situacích, parodující známé krimi velkofilmy. Pobaví dost, ale například na Bláznivou střelu atd. to nemá. ()

CjKukis

Je vidět že parodie z devadesátých let maj šmrnc, styl a to co se v nich vyskytuje je HUMOR a ne stubidní DEBILITY jako v parodiích nových. Paráda, skvělá parodie. ()

agass

Výborná parodie u které jsem se několikrát válel smíchy. Úvodní scéna z Halimova mini-marketu je skvělá."Promiňte, máte to v modrým? Ne, to sušené hovězí. A to jste obchod se smíšeným zbožím?" Nebo Tim Curry prodávající americké kokosky. Milostná předehra "Granát, nepokoje při mírový demonstraci." :-)) Škoda jen těch pár gagů které byly vyloženě trapný. ()

peetriss

Jedna z posledních povedených parodií vtipně popichujících úspěšné hity, než byl později tento žánr zdevastován a zdevalvován k trapnosti nevtipnými "umělci" typu bratří Wayansů a podobných. I v této parodii, jejíž hlavní konstrukce primárně dloube do série Smrtonosných zbraní a nebere si servítky s mnoha dalšími hity té doby, již je občas vidět zaklopýtnutí v podobě ne zcela vydařeného vtipu, avšak není to nedostatek přesmíru rozšířený. Výborná vzpomínka na dnes již mrtvý, kdysi však skvěle zábavný žánr, obsahující v sobě skvělá camea oblíbených herců. ()

Yardie

Je to spíše takových 70%. Výborná parodie, kde je vidět opět spousta naprosto absurdních situací, které vymyslí opravdu jen cvok. Ale lepší parodie jsou samozřejmě Žhavé výstřely a Bláznivé střely. Ale ani tato příliš nezaostává a dobře se u ní pobavíte. Hlavně je tady takový ten "inteligentní" humor založený na absurdních situacích, hlavně slovních a ne naprosto trapný humor (jestli se to humorem dá vůbec nazvat), který vidíme dnes. Howgh! ()

Zombi

Povedená parodie na Smrtnosnou zbraň a pár dalších thrillerů ze začátku 90 let. Jede trošku ve stylu Bláznivých střel, jen hlavní hrdinové nejsou tak přehnaní troubové jako Frank Drebin, taky si utahuje z klišé akčních filmů, Colt si např. stihne vypít kolu brčkem než zasažení padouši zpomaleně dopadnou na zem :o) různá camea také potěší a hlavně tu není fekální humor, dnes tak oblíbený, a film má příběh, ne jen sled rádoby vtipných scén. ()

aLPaC

Vydařená paredie, která si bere na paškál všechny slavné filmy té doby, především pak Lethal Weapon. Nabídne pár výborných vtípků, pár dobrých, pár průměrných i pár špatných. Mezi nejlepší patří parodie Základního instinktu a Bruce Willis. Estevez v roli Riggse mi nesedí, nemá Gibsonovo charizma ať se snaží sebevíc, nemá ani takovoutu komediální stránku jako třeba jeho bratr ve Žhavých výstřelech. Jackson jako Roger Murtaugh je určitě lepší, ale nemá tolik prostoru. Co se týče žánru, určitě nadprůměrný počin, na plný počet to ale zdaleko není. To by třeba k již zmiňovaným Žhavým výstřelům, parodiím Mela Brookse, Davida Zuckera, některým Leslieho Nielsena, Scary Movie a dalším nebylo fér. ()

chuckboris

Je jen málo opravdu dobrých parodií a tahle mezi ně rozhodně nepatří. U pár scén se trochu pousmějete, ale zbytek je jenom trapnohumor. Asi něco jako ,,Jo Dee Fostar". Jediné co bych vyzdvihnul je Emilio Estevez, tomu to sedlo. ()

Oyer

Několik originálních špeků tu bylo.. Přesto všechno, pokud mám Nabitou zbraň brát jako grazy komedii a zařadit jí do společnosti vedle Bláznivé střely, Připoutejte se prosím, Žhavých výstřelů a dalších, tak notně zaostává... ()

rsimonyi

Velice zábavná a povedená parodie na Smrtonosnou zbraň a jiné akční filmy, plná hereckých hvězd. Nejzábavnější byl asi Tim Curry v roli nájemného vraha převlečeného za skautku prodávající po domech koláčky. ()

chalp

Nieje to Hot Shots! ani Naked Gun, ale už len pre toho Hannibala, “bobra“ a Brucea Willisa sa to oplatí vidieť. ()

HouseMK

Výborný! A já se ptám: Proč Žhavé výstřely dávají každý rok minimálně dvakrát a tohle jsem viděl až teď na jednom z "vedlejších" programů??? Také tak vypovídá počet hodnocení na ČSFD v poměru momentálně 14589 ku 2042 pro ŽV. Přitom tahle parodie se nese ve stejném duchu absurdních scének a gagů, které člověk ani nestíhá vnímat. A hraje tu i Charlie Sheen, byť jen maličkou roli ;-). Tu hlavní hraje totiž jeho brácha Emílio Estevéz spolu se začínajícím S. L. Jacksonem. Mimo nich mě překvapila i velká spousta malých roliček obsazených známými herci (Whoopi Goldberg, Bruce Willis, F. M. Abraham...). Snad jedinou nevýhodou tohohle filmu je, že paroduje (mimo scén z jiných slavných filmů) především Smrtonosnou zbraň, což je sama o sobě taky vpodstatě komedie, nebo přinejmenším krimi, které se nebere smrtonosně vážně. A pár vtipů nebylo vtipných. Zaslouženě 4* ()