Dva neohrožení kriminalisté Jack Colt a Wes Luger jsou na stopě rafinovaných překupníků drog. Šéf bandy, generál s temnou minulostí, neváhá zneužít ke svým nekalým záměrům i dívčí skautskou organizaci. Případ nebude tak jednoduché vyřešit. Detektivové, zločinci a svědkové se neustále dostávají do situací, které se na první pohled podobají proslulým scénám ze slavných filmů - od MLČENÍ JEHŇÁTEK přes ZÁKLADNÍ INSTINKT až po WAYNEŮV SVĚT. Ale stejně jako v životě i ve filmové komedii je najednou všechno úplně jinak... Podaří se statečným hrdinům a jejich krásné společnici překonat všechny léčky a nástrahy? (oficiální text distributora)

BoPo

Natočiť dobre fungujúcu paródiu je ťažký úkol. Mať tam nejaký vydarený vtípek, tak to dokáže každá druhá. Udržať humornú atmosféru, vhodnú stupiditu postáv a hlavne mať svoj vlastný príbeh v parodovanom príbehu, tak takých veľa nenarátate. Keďže je Nabitá zbraň dosť veľkým nepodarkom, tak sa venujme radšej zákulisným súvislostiam. Režisérom/scenáristom je scenárista Policajnej akadémie 3 a 4. Denise Richards si tu strihla svoju prvú roličku. Za 9 rokov od Nabitej zbrane si strihla bondgirl a za ďalšie tri roky klofla Charlieho Sheena. Ten si v tejto nevtipnosti strihol ultra krátku bratskú výpomoc (v tom istom roku ako NZ išli do kín jeho Žhavé výstřely 2). Samuel L. Jackson v roku 1993 ešte vôbec netušil, čo znamená slovo cool. To zistil až za rok, keď sa vďaka Pulp Fiction odštartovala jeho cool kariéra. Ak máte chuť na naozaj vydarenú paródiu, tak zvoľte Scary Movie: Děsnej biják (dvojka bola už slabšia, ale stále v pohode) alebo Žhavé výstřely 1 či 2 (tam je večné dilema, ktorý diel je lepší, ale u mňa vyhráva jednoznačne dvojka). ()

corpsy

Je ťažké hodnotiť paródie, ono sú takmer všetky štýlovo na jedno kopyto, a toho roku ( 1993 ) doslova, lebo mal premiéru aj napr. taký FATÁLNY INŠTINKT. Zjednodušene, film náramne pobaví a o to ide. Komu to nesadne, má smolu. ()

Torision

Nechápu, jak jsem o Nabitý zbrani mohl až do roku 2012 vůbec nevědět! Protože je to fakt skvělá parodie, která může klidně směle stát po boku Žhavejm výstřelům. Paroduje se tu především Smrtonosná zbraň, ale jsou tu i vtipný odkazy na Dirty Harryho, Mlčení jehňátek nebo třeba Basic instinct. Film má tempo a neotřelejma gegama a vtipnejma scénkama dokáže celou stopáž parádně bavit. Absurdita nějakejch fórů tu skutečně dovedena na maximum viz. "No dobře, udělal jsem to" - "Dej nám jméno!" - "To vám měli dát vaši rodiče." . Taky je to jeden film z mála, u jehož scének jsem se upřímně smál nahlas. Potěšil mě taky Emilio Esteves, kterýho jsem až doteď "znal" akorát z Noci v Roxbury, v jehož podání s kamenou tváří byly fóry ještě o stupeň vejš. ()

PauloZ

Kde jsem byl a co jsem dělal, když tohle dávali v telce... aha, čučel jsem na žhavé výstřely 2. Nabitá zbraň ale není vůbec špatná. Parodie na parodie, spousta parádních vtípků, odkaz na samotné Žhavé Výstřely a Bruce Willis mě opravdu dostal. Jenže datum vzniku tomu moc nepřálo, v porovnání s Výstřelama je to slabší, nebo spíš velmi podobné. Stejný druh zábavy, jenom s jiným obsazením. Kdyby to bylo natočeno alespoň o dva roky později, tak by to bylo asi více oceněné a možná se to považovalo jako pěkný odkaz na tyhle parodie. Pro mě kvalitní zábava, kterou už dnes nenajdem a výtečná hudba devadesátek. ()

Kryton

Parádní parodie! Důkaz, že parodie na přelomu 80/90 let byly opravdu zábavný žánr. Parodie na Bruce Willise v podaní Bruce Willise mi v hlavě zůstane na dlouho. ()

Lokutus

Dokonalá parodie - pravděpodobně jediná, která stojí za pozornost od rozpadu ZAZ. Dvojice Estevez-Jackson se minimálně vyrovná svému vzorovému duu Gibson-Glover. A k tomu ještě tuna vedlejších roliček pro Willise, Sheena. Záporáky zastupuje rozkošný Tim Curry a zajímavý William Shatner, exoty Jon Lovitz a krásné ženy (kdoví). Jenom škoda, že to nemá pokračování... ()

mis-ko

Síce nie tak kvalitné ako Hot Shots alebo Naked Gun, aj tak sa však jedná o výbornú paródiu najmä na Smrtonosnú zbraň. Konfontácia Whoopi Goldberg a Tima Curryho, "nahánačka" na diaľnici, alebo prepad večierky, všetko sú to scény ktoré vás dostanú. A aj všetky ostatné. ()

Paxxx.cz

Tyhle parodie z 80 a 90 let mám hodně rád, protože ty dnešní jim nesahají ani po kolena. Nabitá zbraň sice není tak dobrá jako žhavé výstřely či bláznivá střela, ale obsahuje pár vtipných momentů (narážka na Základní instinkt)... Pro mě 6/10. ()

mysiak

Nemôžem si pomôcť...je to pecka, či už po stránke komediálno-parodickej...toľko odkazov a Bruce Willis!!!...a tie pararely Estevez/Sheen - Rambo edície...no ja si nepomôžem...skvelá paródia, ktorá sa vyrovná Strelám... ()

nirvanafan

Devadesátá léta se opět potvrzují, nejen jako nejlepší desetiletí z hlediska hudební branče, ale rovněž jako zlatá éra výborných parodií. O tom, že to na Žhavé výstřely nemá, se tu nikdo nehádá, protože na ty nemá nic, ale i tak se jedná o dosti zdařilý kousek s řadou perfektních vtipů, který narozdíl od dnešní tvorby nesklouzává k trapnosti a to se cení. ()

aluna

Marně pátrám, jak to, že jsem tohle nikdy neviděla! Zas taková bomba, jako ta na hajzlíku, to nebyla, ale už kvůli několika záchvatům totální průtrže v řehot, za kterej by se nemusel stydět ani věrný oř sira Shreka Oslík, musím tu čtvrtou kulku přidat. Nabitá Beretta pseudoRiggse nepředčí žádnou Střelu bláznivou ani pořádnej Žhavej výstřel, takže zbraň hromadného ničení to není, ale zbraň hromadného řičení místy určitě. "Co máte, seržante?" "Já vám nevim...svědí to a pálí..." Aneb - jó, ke každýmu poldovi patří pes a když není k mání, spousta z nich se spokojí s vlkem... "Víš, že když budeš dlouho sedět na studenym šutru, že z toho dostaneš hemeroidy?" "Ale, mám ischias (housera)..." "Když si zkusim zakousnout blechu na koulích..." Koukám, že policie je těch zvířat plná... ()

Bat55

Parodia na známu sériu Lethal Weapon,tentoraz s iným dosť podobným názvom.Film je to na zasmiate a na pobavenie,nič iné v tom nehľadajte.Ide mu to celkom dobre,film ma bavil pocelý čas.I keď parodie moc nemusím solidne tri hviezdy u mňa film má.Estevez nahradil Gibsona skvelo,Jackson je obrovským plusom filmu.Len nechápem prečo robili parodiu na celkom zábavnu a nezapomenutelnú sériu Smrtonostná zbraň.Gibson a Glover boli predsa len lepší,na tom nie je čo riešiť ()

blackrain

Emilio Estevez byl super a jemu sekundující Samuel L. Jackson taky. Škoda, že po tolika letech už mi tenhle film nepřipadá tak dokonalý, jako když jsem ho viděla prvně. Některé vtípky byly trapné. Bruce Willis bydlící v karavanu neměl chybu. ()

Žralok

Super parodie na sérii Smrtonosná zbraň. Najdete zde i zparodované scény např ze Smrtonosné pasti či Základního instinktu. Ti z vás co mají nakoukáno jistě objeví takových scén víc. Jedná se o podobný styl parodie jako např. Bláznivá střela, Žhavé výstřely nebo první díl Scary Movie. V hlavních rolích najdete Emilia Esteveze (Mladé pušky) nebo Samuela L. Jacksona (Avengers). ()

slunicko2

Třeskutě vtipné... 31letý Emilio Estevez měl svá nejpřitažlivější léta už za sebou, ale stále mi stál za to, abych se na jeho obličej bez výrazu a drobné tělo v přiléhavých džínsách koukl. Jiný důvod ke sledování filmu jsem neměl. ()

MATADOR

Po dlouhé době opět nějaká parodie. Tato se sice nevyrovná svým bratříčkům v čele s Bláznivou střelou, ale tak nějak neví co by nabídla. V jednu chvíli se bavíte a za chvilku se nudíte, asi největší slabina tohoto jinak zajímavé snímku. Potěšili mě hlavně známé tváře ve vedlejších rolích v čele s Brucem Willisem, Whoopi Goldbergovou a Charlie Sheenem. ()

JohnMiller

Neuveriteľné... Paródia ktorá sa mi páčila a do úplne najmenších detailov bola prepracovaná. Kiežby sa aj dneska nakrúcali takéto paródie aj keď si myslím, že to asi nie je možné. Keďže by sa parodovali filmy ktoré sú vo svojej podstate tiež paródie. Pre mňa asi najlepšia paródia vôbec. Mňa to bavilo viac ako Scary Movie aj Horúce strely. Videné vďaka náhodnému prepínaniu kanálov. ()

Colonist

Konečně! Konečně jsem nalezl parodii, kterou nedělal nikdo z tria Z-A-Z nebo z jejich žáků (Pat Proft,...) a která se opravdu povedla (proti Melu Brooksovi nic nemám, ale jeho parodie jsou tak nějak "jiné"). Jasně, na klasiky jako Bláznivé střely, Žhavé výstřely nebo Airplane! tento snímek pochopitelně nemá a ani se s nimi nemůže rovnat, to je jiná liga, ale i tak je to opravdu povedená parodie. Tohle není žádná céčková parodie jako třeba Mlčení šunek, tohle se vážně povedlo. Styl humoru je podobný těm klasikám, některé hlášky opravdu odbourají a mnohdy jsem se hlasitě smál. Najdou se tu i trapné, nepovedené nebo nemastné vtipy, ale těch povedených je více. Zuckerové a Abrahams mají humor sice více inteligentnější, ale tenhle film si na to nehraje. Sice je to mnohdy buranské a na hranici trapnosti, ale pobaví to. Mini roličky hvězdných herců potěší. Film není moc dlouhý (zde se píše 84 minut, ale já viděl verzi, která měla pouhých 73 minut), takže má spád. Kromě Smrtonosných zbraní se zde parodují i jiné klasické filmy a jejich scény, tudíž je parodovaná látka snadno známá snad každému. Možná je těch 5 hvězdiček přehnaných, ale já jsem se bavil opravdu královsky a když to nebudu srovnávat se Střelami, Výstřely a jejich příbuznými, ale s těmi lacinými parodiemi z pozdějších let, tak si je dát dovolím. ()

IceQueen

Okrem fokusu na známe kusy, sa Nabitá zbraň dosť úspešne vozí aj po filmových klišé. Podľa mňa výborný obsah aj obsadenie. ()