BuryGol

Tak von ten Robert neumí stát jenom před kamerou, ale i za ní. Je to prostě muž netušících možností. Já sice na špageťácký mafiány nikdy moc nebyl ale kombinace tohohle a nepříjemný rasový situace na 120 minut mě docela bavila. Tenhle snímek můžu s klidnym svědomím doporučit. ()

Richard_Ba

Režisérsky debut jedného z mojich najmilších hercov ma nesmierne milo prekvapil. Robert de Niro, ktorý sa akoby narodil do úloh mafiánov, hlavne z obdobia prohibície spracoval svoje skúsenosti z predošlých rol a vytvoril vsutku zaujímavý príbeh. Film spracúva viacero tém ako vzťahy v rodine, rasizmus ale hlavnou problematikou je výber životnej cesty, budúcnosti. Mladík, Calogero, sa musí sám rozhodnúť či si vyberie statočný a pokojný život ako jeho otec (Robert de Niro), alebo sa nechá ohúriť sľubmi slávy a peňazí Sonnyho (Chazz Palminteri), miestneho mafiánskeho bossa. ()

Pecival

Zajímavý film o jednom podivném přátelství. De Niro by se rozhodně neztratil ani jako režisér, nicméně hlavní hvězdou zcela jasně pro mě byl Chazz Palminteri, jako gangster co to má v hlavě srovnané. ()

IMPAIRED

První půlka mě vážně bavila a nemohl jsem se dočkat jak to zkončí. Pak už ne. Celkově na tomhle filmu nevidim nic tak zvláštního aby se mohl zařadit do první dvoustovky nejlepších filmů. ()

weselow

Hlavní hrdina ve filmu v podstatě vůbec nehraje, jenom kouká někam do blba a divák poslouchá buď jednoho z tátů případně retardovaného kamaráda. Žádný dív, že se Lilo Brancato, ačkoliv hlavní role v takovém filmu předurčuje zajímavou budoucnost, nestal ani slušným filmovým hercem natož následovníkem svého vzoru - Roberta DeNira. ()

venca163

Jeden z nejlepších filmů, co De Niro natočil =). Oceňuju, že tady nehrál klasickýho rapla jako vždycky (nějaký náznaky ale byly, viz. scéna, kdy synek nechce jíst maso) a taky docela pěkný prostředí. I když o nějakou rozmáchlou výpravu zrovna nejde. Líbilo se mi, jak se navzájem pěkně provokovali, bíla elita (slušná partička grázlů) a jejich černí přátelé (nemaj pořád vartovat po sídlišti a čumět z vokýnka). Celkovej dojem pokazí fakt až směšně předvídatelnej závěr. (80%) ()

giovanni3

Filmy co trvají dvě hodiny musí být opravdu skvělé, aby nenudily. Zde tomu tak naštěstí bylo. 60. léta, italská mafie, policie, rasové nepokoje, bary, baseball, či box taková to byla doba. Tento snímek ji skvěle ukazuje v průběhu dospívání mladíka "Sí" a ač se zde v souhrnu až tak moc neděje, tak celý film působí kompaktně a skvěle plyne. Až si říkáte, že musíte mít ještě alespoň další zábavnou hodinku před sebou a nastávají titulky. Což je ideální závěrečná scéna film skvěle uzavírá a ač naznačí potenciál možného filmového nástupce, tak jsem rád, že nevznikl. Zvláště chválím herecké výkony, kterým tedy hodně přidaly sáčka, klobouky a atmosféra celého filmu. Celkově se jedná o skvělý film a dávám silné 4z5. ()

Mr.Jackass

První režisérský počin De Nira a řekl bych, že mě přesvědčil, že i na tomto místě je pevný v kranflecích...Jinak herec hrající syna De Nira je mu skutečně neuvěřitelně podobný....přemýšlel jsem mezi 4 a 5 * a nakonec je to u mě na 4,5* s příklonem ke 4...ale třeba to časem přehodnotím... ()

Maynard.

Parádní gangsterka. Chvílemi mi to připomínalo Goodfellas, ale opravdu jenom chvílemi. Nádherný pohled do 70.let v USA prošpekovaný vynikající dobovou hudbou. Co se týče atmosféry, tak na mě zapůsobila o kousek více, než právě u Goodfellas. De Niro zajímavě a především drsně zobrazuje rasismus, kterým byla v těchto letech amerika doslova nasáklá. Na závěr filmu přišel na scénu i "filmový král mafiánů" Joe Pesci a tím mě De Niro poslal do kolen! Škoda, že má na svém režijním kontě filmů poskromnu... ()

Dromed

Jak se zdá staří harcovní herci typu Gipson, Eastwood, Costner... umí točit filmy a to fakt dobře...Asi zkušenosti před kamerou se dají dobře využít i za ní, a Robert mě v tom opět utvrdil...První jeho film a hned taková kvalita...Niro toč prosím tě! Toč! A ostatní skvělí herci taky! ()

mohamedsfinger

Jeden z nejlepších režisérských debutů, jaké jsem kdy viděl. A jsem moc rád, že se tento kousek povedl mému oblíbenému herci Robertu DeNirovi, jehož hercký výkon v tomto filmu je však ještě o stupínek lepší. To, že se příběh neodehrává podle složitécho scénáře, není vůbec na škodu, člověk se pak může lépe soustředit na vztahy a myšlenky mladého muže, který se nemůže rozhodnout, kam se jeho život bude ubírat. I když byl DeNirův výkon výborný, tak příliš nezaostávali ani Chazz Palminteri a Lillo Brancato, který by ale bez dvou výše zmíněných herců film neutáhl. Nejsem si jistý, kolik svých zážitků DeNiro do filmu promítl, ale cítil jsem z něj hlubokou osobní výpověď a také snahu o reálný obraz let šedesátých v Bronxu. Už jen proto musím hodnotit pěti hvězdami. ()

Maruškaa

Už než sem film zapnula, byla sem na 99% přesvědčená, že se mi bude líbit. Mafie. Odjakživa sem byla na takovéhle filmy a De Nira zbožňuju. Hned na začátku sem se zamilovala do sundtracku a pak už to jelo dál. Dilema malého, později velmi mladého Calogera (Lillo Brancato), který se často rozhoduje mezi svým férovým otcem (Rober De Niro, který je podle mě v tomto filmu dokonalý prototyp otce) a jeho největším idolem mafiánem Sonym (Chazz Palminteri). Film byl úžasný, jen ten rasismus ve mně pořád vyvolává velkou nechuť, ale to k filmu a době samozřejmě patří. Konec mnou očekávaný, už když běží C za Sonym,bylo mi jasné, že to dobře neskončí, ale stejně, u mě 5* ()

Arkanoid

Téma dospievania zo štvrte presiaklej organizovaným zločinom emocionálne využitá na maximum. Robert De Niro dáva zo seba všetko pred aj za kamerou a prekvapuje nemafiánskou postavou. ()

insurgentes

Neuvěřitelná atmosféra tohohle filmu stojí na charizmatu Chazze Palminteriho a na - a to si nedělám srandu - cituplnosti všech hlavních postav. ()

herr_carter

Absolutní NUMERO UNO, i takový Shawshank se musí sklonit a uvolnit místo pro mě nejlepšímu snímku všech dob. Robert de Niro tu ve své režijní prvotině dokázal naservírovat zcela všechno - bezvadné kulisy, 100 % vybrané herce a to všechno podtrhnul dokonalou hudbou, kterou i po letech od prvního shlédnutí pravidelně čas od času poslouchám. Chazz Palminteri je nejuvěřitelnější mafián, žádný jiný herec nikdy takto nezahrál člověka, který ovládá celé své okolí, ten chlap má tolik charizma, že by mohl vesele rozdávat ostatním.....Tento film jsem si jednoduše zamiloval ihned, je to přesně můj šálek čaje......................moje hodnocení = 10 z 10. ()