hans500

Režijní debut Roberta De Nira dokazuje, že je De Niro stejně dobrý režisér jako herec. Herecké výkony všech - De Nira, Palminteriho, Brancata (Calogero - 9 let) a Francise Capry (Calogero - 17 let) jsou skvostné. Skvělý scénář Palminteriho, úžasná dobová atmosféra a hudba. Trochu oldschoolová gangsterka, která je především o jednotlivých postavách a o přátelství než o mafii (občas mi tento film připomínal "Tenkrát v Americe"). Téměř dvouhodinový film uteče neuvěřitelně rychle. A minirolička Joea Pesciho potěšila - dát méně než 5* prostě nejde. ()

Motinski

Robert De Niro sa predstavuje už aj ako režisér a musím povedať že veľmi dobre. Príbeh z Bronxu sa vie odlišíť od ostatných gangsteriek, je viac rodinný, má príjemne tempo a sympatické postavy. Bežný život v uliciach mapuje civilne a veľmi sa mi páčila hudba. Herecké výkony nie sú to najlepšie čo kedy uvidíte ale stačí to. Silný zážitok ktorý stavia na zásadách priateľstva a dôležitosti rodiny. ()

Sfinkter

Příjemně vybarvená atmosféra konce 60. let na gangsterské scéně v New Yorku. Dvě subjektivní vady, nepříliš sympatická postava staršího Calogera, klidně bych se dvě hodiny díval na chlapeckou roli Francise Capry, a lehce vytvarovaná pointa, že vlastně ti špatní, i když nejsou až tak zlí, tak jsou stále špatní, jak vždy říkával otec. Role De Nira je ale naprosto skvělá a díky svému nádechu a několika tvrdým i dojemným scénám by vám neměl film uniknout. Poslední zhlédnutí 8/2023. ()

SG_ever

Trošku mi to připomnělo Horečku sobotní noci, tady je to akorát mnohem více založené na atmosféře ulic a je to samozřejmě filmařsky i příběhově mnohem vytříbenější. Každopádně skvělé drama s mottem "Násilí plodí jen násilí." (85%) ()

Dado

Tak taký skvelý režisérsky debut, aký sa Príbehom z Bronxu podaril Robertovi de Nirovi, sa len tak často nevidí. O to väčšia škoda je to, že sa po tomto filme už réžií dodnes takmer nevenoval. Tento snímok je jasným dôkazom toho, že dobrá gangsterka nepotrebuje nutne poriadnu kadenciu akčných pasáží, pokiaľ má výnimočný a precítený príbeh. (85%) ()

danoo

Význam tejto gangsterky preosiatej hrubím sitom režisérskeho, no nie hereckého začiatočníctva a amatérizmu spočíva hlavne v majstrovskom zachytení atmosféry a nálady šesťdesiatych rokov v New Yorku. Majster premeny - Robert De Niro - v prvom rade nedokázal psychologicky presvedčivo zachytiť vsťah mafiána a chlapca, ktorý v sebe niesol obrovský potenciál. Škoda. ()

Teebo

Ani ne tak gangsterka jako spíše drama, kde je hlavní motiv velmi dobře zpracovaná problematika bílých a černých. Nevím jestli k tomu má De Niro nějaký hlubší vztah, každopádně se svým prvním filmem uvedl moc dobře. Pro mě jen škoda závěru, kdy si nemohl režisér odpustit smrt jedné z hlavních postav. Nesouhlasím se zdá se obecným míněním, že tragický konec je vždy dobrý konec. Kolikrát to vyzní lépe, ale ne v tomto případě. A jednoduše mám rád happyendy. Ale jinak výborný film. 4+ ()

Micro41CZ

Především o protipólných výchovných vzorech, kterým je dítě vystavěno - vzrušující, vážený a nezákoný model mafiána, jemuž jako oponent stojí normální pracující člověk, který sice nemá peněz na rozdávání, ale ve své podstatě je čestný a morálně ideální. Ne vždy je ale na první pohled zřejmé, jaký vzorový model je v dané chvíli optimálnější a rozhodně všechno není černobílé... ()

Thommie

Tento film mě nijak nezaujal. De Nira mám rád, i tady hrál skvěle. Spíš jde o příběh, který je neskutečně plytký a dokonce se stejným motivem jako Mafiáni, ale končící kdesi v půlce. Tohle prostě není příběh, který bych si v gangsterce představoval. ()

uiu

Ačkoliv se na filmovém plakátu vyjímá obličej Roberta De Nira, rozhodně není hlavní postavou příběhu. Těmi hlavními jsou jeho syn a pouliční mafián, který se o jeho syna začne starat jako o vlastního a naučí ho žít ve světě podfuků a nedůvěry. Působivý příběh, který zaujme už od začátku a nepustí až do konce. ()

rockwoman

"Je lepší být milovanej nebo obávanej? Dobrá otázka. Obojí je hezký, ale strašně těžký. Koupený přátelství nic neznamená." Malý Calogero prožívá svě dětství a dospívání mezi zásadními muži svého života a i přes rozdílnost jejich povah a pravidel mají něco společného. Naučí ho pochopit, co je pro něho v životě nejdůležitější. Krásný film! "Sonny i můj táta mi říkali, že až vyrostu všechno pochopím. Něco jsem se od nich naučil. Naučil jsem se lásku dávat i brát bez toho, abych za to něco chtěl. A pochopil jsem to nejdůležitější, že nejhorší věc v životě je promarněnej talent a že naše rozhodnutí utvářejí náš život navždycky." ()

tomxxx

Mafíánka z úplně jiného úhlu pohledu. Nejsou zde litry krve a hromada akce. Právě pro její odliškost ji mám hodně rád. ()

Pavlínka9

Je to opravdu příběh :) A je to obrovitánský příběh :) :) Není to žádný velkofilm, ale přitom je to ohromně skvělý snímek :) :) Robert De Niro, nejen, že to zrežíroval skvěle :) Ale zahrál si i postavu, kterou jsem od něj nečekala a byla jsem velice příjemně překvapena :) Není to najednou on, kdo řídí "mafii" či něco obdobného. Je to neobvyklé, ale bylo to hodně příjemné :) :) Calogero - ať 9ti letý či 17ti letý - wau :) Bavili mě oba :) Celá ta "rodina", nebo spíše skupinky, které se tam v dané čtvrti objevovali - byl tam respekt, strach, obavy a koexistence....Ten film si zbytečně na nic nehraje a život, jaký je, tak ukazuje velmi svěžím způsobem. Jsem lehce zaskočena, ale rozhodně spokojena. A jen lituji, že jsem film neviděla dříve...To nenásilné, nenápadné ukázání, jak chlapec nahlédl do života jiné Itálie....Paráda :) ()

elanius

(59/2019) / Filmová paráda od de Nira o ktorej som ani moc netusil, že existuje. Nečakal by som, že by sa tento film mohol zaradiť kvalitou napríklad ku Goodfellas, alebo inými top gangsterkám ale podarilo sa. Presný kasting, príbeh, stvárnenie new yorskej ulice a rôznych sociálnych vrstiev, všetko na jednotku. A Bronx Tale je tak trochu skrytý drahokam. (9/10) ()

noriaki

Mafiánské filmy si často libují v jisté rozvláčnosti a v hromadění desítek vedlejších postav. Dodnes nevím jestli tím reflektují obraz italské nátury, nebo jde o režijní styl Copolly a Scorseseho, z nějž se postupem let stal standard. Příběh z Bronxu je každopádně uměřenější, svižnější a tím pádem i přístupnější, aniž by tomu obětoval atmosféru či výpravnost. Robert De Niro se učil od nejlepších a v mnohém se svým dvou velkým předchůdcům vyrovnal. Jeho debut se sice nezařadil k opěvovaným a roky prověřeným klasikám, přesto působí opravdověji a víc lidsky. Závěrečné cameo mě hodně potěšilo a přidalo snímku na mrazivosti a epičnosti. Tuhle dvojku bych na rozdíl od Kmotra II viděl rád. ()

TKKMR

Dobový máfo Sonny v podaní Chazza Palminteriho má obrovskú charizmu, štýl a po ruke vždy dobré rady k nezaplateniu. Jeho hlášky a životné postoje sa človeku poľahky vryjú do pamäti. ()

Master19

Příběhy o vyrůstání musejí být postaveny na hercích a dobře zachycené atmosféře doby. Tady se to povedlo nadmíru dobře. Pokažený zážitek z filmu jsem měl jen kvůli dialogům a dabingu (STV), v originále by to bylo nejspíš plné hodnocení. ()