zette

Bezesporu podareny debut De Nira na reziserskem kresle. Slusna vyprava, ktera nas zavede do Bronxu sedesatych let. Pribeh neni spatny, na film, ktery by se ale zapsal nesmazatelne do mysli divaka to ale neni. Chybi nejake vyrazne zvraty a akce. Sonny vice nez mafianskeho bosse pripomina kavarenskeho povalece a Calogero ma taky daleko do rebela. ()

Pajky3

Příběh z Bronxu popisující a mapující život Calogera, který má dva otcovské vzory. Kromě svého otce, si vytvořil zvláštní pouto i s bossem mafie Sonnym. Zajímavá story s výborně gradujícím závěrem. Co by to bylo za mafiánský film, kdyby tam nebyl Joe Pesci. Calogero je De Nirovi vzhledově neskutečně podobný, už jsem si fakt myslel, že je to nějaká jeho mladší verze. Bonus je scéna s motorkářským gangem, takhle se to dělá. Přesto mě tam něco málo chybělo a nejsem z toho filmu unesen jako ostatní. I když rozhodně stojí za podívání. ()

Juto

Príbeh z Bronxu je niekedy veľmi zábavný film a inokedy veľmi dojemný. Je naplnený životom a pestrofarebnými postavami a skvelými líniami dialógov a De Niro vo svojom debute ako režisér nachádza správne noty, keď prechádza od smiechu k hnevu až k slzám. Na filme je dôležité, že je o hodnotách. 8/10 ()

Ondatra

Krimi dramatem s Robertem De Nirem nikdy nic nezkazím a vím, že je to záruka kvality. Na roli mafiána se prostě hodí. Tahle gangsterka se mi ale vryla do paměti a líbila se mi o něco víc, než příbuzné Casino nebo Mafiáni. Nevím, jestli je to prostředím Bronxu a dobou 60. let a nebo třeba skvělým Chazzem Palminterim. Taky se navíc De Niro ujal režisérského křesla, a proto se mi možná líbil víc. Celý děj se nikam extra nežene, ale zároveň to není ani nuda. Prostě, kdo má rád gangsterky a De Nira, tak jako já, tak rozhodně doporučuju. Má to svoje kouzlo a každý si na něj musí přijít sám. 9/10 ()

messiah

DeNiro je frajer. Natočil výbornej film podle výbornýho scénáře a obsadil se do famózní role. Jeho role je nádherná - otec který se snaží žít poctivě, mimo podsvětí. Ale jeho syna fascinuje místní šéfgangster a co otec? Jak mu to má vysvětlit? Krásnej příběh z mnou tak oblíbeného žánru filmů. Do klasického mafiánského prostředí jsou v tomto případě připleteny ještě rasová problematika, problém dospívání a první láska...na jednu stranu to z Příběhu z Bronxu činí netradiční mafiánský film, na druhou stranu ta volba není příliš šťastná, jelikoš ta romantika s antirasistickym xichtem mi přišla příliš umělá a vykonstruovaná. ()

dr.fish

Nemůžu popří, že tenhle film má své kvality. Možná si nezaslouží plných pět hvězdiček, neboť to je spíš taková jednoaktovka a ne mafiánská sága. Není to Tenkrát v Americe (které je tak na šest hvězd), to v žádném případě, ale dost mi ho to chvílemi připomínalo. 90% ()

majo25

Prvá polka (teda do stretnutia s černoškou) bola lepšia ako tá druhá. Hlavne napäté a tiež komické scény boli fakt velmi dobre spravené. Sonny má sice 5 prstů, ale používa iba tři. Škoda, že si Niro nezahral väčšiu rolu. Hodnotenie: 75% ()

campix

Režisérská premiéra Roberta de Nira, která částečně také přispívá ke zlatému věku mafiánských filmů. Sledujeme příběh jednoho z menších italských mafiánských bossů v Bronxu pohledem malěho kluka a posléze mladého muže, který vyrůstá v těsné blízkosti tohoto bosse. V průběhu sledování mě zaujalo, jak ''velký'' tento malý příběh může být, jelikož ve finále se nedá než souhlasit s poslední větou, že se jedná pouze o další příběh z Bronxu. Opravdu nejde o nic velkého. Pouze menší sousedské půtky vedle sebe ležící italské a černošské čtvrti. Vyloženě sousedské záležitosti a kolik se toho stihlo odehrát a ještě zveličené v očích malého kluka. Zajímavý pohled na mafiánskou tématiku. Ve finále jsem totiž dostal něco trošku jiného než jsem čekal, ale vůbec mě to nezklamalo. ()

Flyer

Krásný příběh z drsného prostředí, film natočený s láskou a citem. Moje nejoblíběnější gangsterka a film, který řadím do osobní TOP 10. ()

stOKYi

Dva proti póly De Niro a Palminteri kt. sa nemajú radi a sú úplne odlišný, radia mladíkovi tak, aby v živote nešliapal veľa krát do bahna. Málo akcie, málo nudných miest. Daktorí ľudia si takúto kombináciu vo filme nevedia ani predstaviť. Ale tuto to je a to musí pochopiť každý :) ()

MJMilan

Velice solidní příběh o chlapci, který vyrůstal ve čtvrti, která nemá zrovna skvělou pověst a děti, které tu vyrůstají bývají, když to řeknu slušně ty nejotrlejší. Robert de Niro se role starostlivého otce ujal zodpovědně a stejně tak dobře se ujal režisérského postu. Ač místy podobné filmu kmotr můžu tento film ohodnotit plným počtem bodů. ()

Noviik

De Niro se rozhodl přejít barikádu a předvést se jako poctivý tatík z italské nemafiánské rodiny. Nejspíš chtěl dát světu najevo, že nemusí hrát jen mafiány, že být Ital v Americe nemusí znamenat být mafiánem. Ne každý mafián je zlý ze své podstaty, ne každý se mafiánem stává dobrovolně... Příběh z Bronxu je poctivým malým příběhem, poctivým filmečkem, který vás chytne hned od začátku. Jen Lilo Brancato z toho měl vyždímat víc pro svou budoucí "kariéru". ()

StanislachKo

Príbeh skvelý, herci tiež... Čím si však nie som celkom istý je celkový výraz filmu... Rozpačitá kamera, neuveriteľné násilné scény... Žeby DeNiro patril radšej pred kameru ako na stoličku s menom? Zatiaľ sa domnievam, že určite! ()

Mol

NOW YOU CAN'T LEAVE!!! Mno myslel jsem, že to bude víc mafiánka, když jsem viděl ty herce a ze startu to tak i vypadalo, jenže zrazu sledujeme příběh pubertálního jinocha, kterému sotva začalo růst chmýří kolem čuráka a prožíváme jeho životní etudy. To by až tak nevadilo, kdyby ten kluk nevypadal, tak děsně nesympaticky. Jeho černá slečna byla pěkná, ale tu roli bych zahrál s načerněnejma škraněma a parukou líp než ona. Naprostá amatérka. Ze začátku jsem si říkal.. jo aspoň je to jako doopravdy, ten její ostych a tak, jenže ona to dělala celou dobu a vypadalo to fakt jak nějakej díl seriálu ulice. Mno, nechme jí být. Sonny :) to byl panáček. Kumpány, chlast, karty, respekt, káry. Jo jo.. to byla hlavní postava a De Niro tam hrál křoví. Nejlepší scéna, rozhodně s motorkářema THEY RUINED MY LUNCH!! a prásk ho tyčkou :D BUT YOU CAN ASK ANYBODY FROM MY NEIGHBORHOOD AND THEY'LL JUST TELL YOU.. THIS IS JUST ANOTHER BRONX TALE! ()

SeanLSD

De Niro ako režisér dokázal, že sa od všetkých tých majstrov, s ktorými natáčal, skoro všetko naučil. Jediné, čo tomu chýba, je výraznejší štýl, je to "iba" príbeh. ()

sir-dave

Režie a hlavní role Robert De Niro, ale největší zásluhy má u mě Chazz Palminteri. Jeho scénář vnesl na gangsterku jiný pohled než je všeobecně znám. Jeho role Sonnyho je vyobrazena až s přátelskými sklony pomáhat a jednat s lidmi férově. Hlavně díky němu zaslouženě plný počet. Francis Capra a Lillo Brancato si nastartovali slibnou kariéru. Bohužel ne vše se vyvine správným směrem. ()

CinemaRanger

Pro DeNira i Palminteriho velmi blízké osobní téma. Palminteri vychází ze svého života a DeNiro také žil jako malý v Bronxu, takže oba ví, jak to chodí a přinesli nám nezapomenutelný příběh o životě v italské čvrti. Krom klasické archy, kdy syn začne pracovat pro mafiánského bosse, tu máme úžasnou linku o otci a synovi, která výborně funguje a navíc DeNiro zahrál otce perfektně. Scénář je úchvatný a režie od samotného DeNira je mistrovská. Jeho styl vyprávění je parádní. Nikam nepospíchá a dokonale pracuje s postavami a jejich motivacemi. Jedna z mála gangsterek, která mě zaujala, bavila a udržela mou pozornost až do konce. Je to díky tomu, že příběh je jednodušší a svižnější. Není tu žádná přepálená stopáž. Jen ty dvě hodinky a to bohatě stačí. Také tu není hromada postav, takže se příběh soustředí jen na hlavní trojici syn/otec/boss a nejsme rozptylování různými věcmi okolo. ()