curunir

Aký iný námet si De Niro pre svoj debut môhol zvoliť? Prvých 15 minút je úplne úžasných, skvelá exkurzia do života v 60. rokoch. O niečo horšia je už posledná polhodina filmu, ktorá je dosť uťahaná a nudná. De Niro ako režisér versus vzorný otec je skvelý avšak hviezdou tohto filmu je Chazz Palminteri v úlohe ganstra Sonnyho. ()

Marsik

UPC My Prime - Jako středoškolák jsem to hrozně žral. Zejména v době, kdy jsem na nic jiného, než na gangsterky, nekoukal. Tenkrát by to pro mě bylo jednoznačně za pět. Dnes, s odstupem několika let, musím uznat, že tempo bylo až moc ospalé a někdy se to hrozně vleklo. Nicméně příběh se mi pořád líbí a i na CZ dabing jsem si za ta léta zvykl. 80% (with J.) ()

mis-ko

Pohodový mafiánsky (aký to paradox) film o strete rôznych hodnôt života. Napriek viacerým nastoleným otázkam (rasizmus, zlý vplyv kamarátov,...) však pre mňa film postráda posolstvo a vyznieva mierne naivne. ()

agentmiky

Každý začínající režisér si přeje jedinou věc, a to nezkazit svou prvotinu, protože by si tím udělal akorát špatné jméno a možná by měl se svým řemeslem ihned skončit. De Niro je ale úplně opačný případ, protože tento příběh z Bronxu na mě zapůsobil jako nefalšovaná symfonie, která je svým vyprávěním příběhu skoro až poetická. Nejblíže to má svým stylem k Mafiánům, ale ten je přecejen o trochu lepším artiklem. Jsem rád, že se Palminteri objevil v hlavní roli, vždy si s vedlejší rolí poradil bez jakýchkoliv problémů, tudíž dát mu ten hlavní flek byl trefou do černého. De Niro jako spravedlivý otec mohl působit dost staromódně a ohraně, ale ten film takového člověka potřeboval jako sůl. Atmosféra šedesátek nastolená dost realisticky, hudební podklad tehdejších hitů tomu samozřejmě dodal šťávu navíc. Mladý hrdina byl dost sympatický, získávání sympatií se Sonnym bylo ztvárněno věrohodně, dalo se tomu uvěřit. Konec byl vyšperkovaný, jsem rád i za menší přítomnost Pesciho, který si prostě a jednoduše role mafiánů užívá plnými doušky. Mělo to pár hluchých pasáží, ale za svou výpravnost je to jeden z nejpovedenějších filmů o podsvětí. Za mě dávám 87 % ()

zlabus

Skvěle napsaná, zahraná i zrežírovaná, tak trochu jiná, gangsterka. Myslím, že tohle debut z říše snů, i když je hodně vidět od koho se De Niro učil (úvodní "kdo je kdo" sekvence je toho krásným příkladem), tak svému učiteli ostudu ani v nejmenším nedělá. 90% P.S.: Scéna, kdy Sonny nasedne do kabrioletu a odcouvá celou cestu do baru je geniální. ()

Asgy

Povedený příběh z mého oblíbeného žánru od jednoho z nejlepších herců, které znám. Musím uznat, že jako režisér by se Robert De Niro uživil asi stejně dobře jako herec. Není to sice žádná pecka, ale nejsou zde ani nějaká výrazně slabší místa. Prostě poctivý příběh kluka z Bronxu s výborně vykreslenými charaktery, podkreslený skvělou hudbou. ()

Lamiczka

New York v šedesátých letech 20. století. Část Bronxu je zcela ovládána italskou mafií. Největším machrem a bossem je Sonny, ke kterému obdivně shlíží mladý chlapec Calogero Anello a to se samozřejmě nelíbí jeho otci, řidiči autobusu městské dopravy. Calogero (později jenom C) se stane náhodným svědkem vraždy. Svědčí v Sonnyho prospěch a tím se dostane do jeho přízně. A čím víc se dostává do vlivu mafiánů, tím víc se odcizuje své vlastní rodině a především otci, který z něj chtěl od malička vychovat poctivého a slušného syna. Poté, co se zamiluje do černošské dívky, je velký malér na spadnutí. Především mladí Italové totiž černošské přistěhovalce k smrti nenávidí. Režijní debut Roberta de Nira. A to velice solidní. Daří se mu zachytit životní zápas otce a syna, který má naprosto jiné názory na to, jak vést život. Především tedy jak vést spořádaný život. Mladíka totiž od malička imponuje osobnost mafiánského bosse. I k němu má po čase velmi blízko a tak často zápasí mezi dvěma nejdůležitějšími muži v jeho životě. Obou si váží a nechce ani jednomu ublížit, nebo je podvést. Film sleduje mladíkovo dětství a posléze dorůstání v dospělého muže. V momentě, kdy se poprvé zamiluje do dívky tmavé pleti, se dostáváme do jeho závěrečné etapy vyspívání a uvědomění si, jaké jsou správné lidské hodnoty. Velkou devizou tak pro snímek zůstává silný příběh, vypracovaná psychologie hlavních a vedlejších postav. Protože i malý čin může mít nedozírné důsledky. ()

Ridick

velmi chytlavy pribeh o talienskom zmyslani, ucte, zivotnej filozofii...naprek tomu, ze dej sa odohrava v 60. rokoch ma dopad aj na sucasnot, kedy predsudky a vlastne celkovo mentalita ludi sa nemeni...de niro klasa, palmiteri nevynimajuc...85% ()

O.Peta

Dokonalé vykreslení malého příběhu, který ale má duši a chytne za srdce. De Niro určitě během všech mafiánských filmů, ve kterých si zahrál, pochytil všechno, co měl a ukázal, že i on má na tento žánr to správné cítění. Velká škoda, že se už o další kousky nepokusil. Každopádně výborný počin, který budu vždy řadit hodně vysoko. Třeba scéna s kostkami skvěle pobavila, i když jsem ten jejich systém sázení vůbec nepobral. 90% ()

Freemind

V polovině jsem to vypnul - a to obvykle vydržím i u těch největších kravin. Utahaná, mdlá, nudná óda na newyorskou italskou menšinu s klišovitými postavami, které hrajou mizerně vedení ochotníci. DeNiro je Pan Herec, ale jako režisér stojí za kyblík prošlé mozzarelly. ()

Tirion

Výborné zpracování příběhu o střetu generací a etnik. Objev De Nirova režijního talentu je určitě přínosem. Film dýchá a žije, což je pro jeho atmosféru důležité. Je zde více aspektů, které bych mohl jednotlivě hodnotit, ale nějak mě to táhne k celkovému hodnocení. A můj celkový pohled je za 4*. ()

SarumanKo

Najlepší film Martina Scorseseho, ktorý nenatočil Martin Scorsese. Hoci v niektorých podstatných detailoch sa Príbeh z Bronxu vymyká jeho tradíciám. Robert De Niro a Chazz Palminteri si svoju poctu mafiánskemu žánru sami napísali, zrežírovali i zahrali dejotvorné vedľajšie postavy tak bravúrne, že zahanbujú všetkých žánrových mazákov. A pritom to nie je tradičná gangsterka. A Bronx Tale síce spočiatku pôsobí ako ďalší príbeh veľkého vzostupu (a možno i pádu) mladého Calogera, ale potom úplne zmení tempo i podstatu rozprávania. Tvorcovia do popredia umiestnili silný príbeh o morálnych dilemách chlapca dospievajúceho na rozhraní dvoch svetov, ktoré predstavujú ambicózny boss Sonny a jeho otec, poctivý autobusár. Do toho všetkého ešte prichádza vec lásky a rasových predsudkov a máme postarané o bravúrny príbeh z predmestia, v ktorom dominujú precízne herecké výkony, perfektná hudba a verná dobová atmosféra. Jasná srdcovka! (10/10) ()

kaylin

Nesmírné překvapení, protože jsem od filmu nic moc nečekal, ani jsem o něm vlastně moc neslyšel, ale Robert De Niro předvádí jako herec, ale hlavně jako režisér skvělou práci, která je korunována dalšími výbornými hereckými výkony a příběhem, který vás strhne. Tohle je klasické drama ve výtečném provedení, které stojí za to vidět. ()

stration

Robert De Niro a jeho režijní prvotina. Přiznám se, že kdybych nevěděl, že na režisérské sesli sedí de Niro, bez problémů bych tipl Scorseseho (jenom by to bylo o hodinu delší :-)). Pro mě stejná klasika jako Mafiáni, Casino... ()

MATADOR

De Niro ve svém režisérském debutu poměrně překvapil. Nesnažil se za každou cenu film připodobnit jiným gangsterkám a do hlavní role dal malého chlapce s jeho nevinným pohledem na ty chlapy v saku. Kouká se na to vážně dobře, dokonce jsem i rád koukal, jak De Niro řídí svůj autobus a snaží se být tím poctivým a jít příkladem. ()

Derek

de nirov príjemný malý réžijný debut, ktorý vsádza viac na dej a hercov ako na akciu. v oboch prípadoch mu to vychádza na jednotku. ()

Brennos

Bratr hraje Mafii, na stole se mi zrovna válí DVD Tenkrát v Americe a Scorseseho Mafiány jsem viděl nedávno, tedy ne že bych byl zrovna nažhavený na další mafiánský film. Jenže ten podmanivý příběh, citlivý a dobře zahraný jsem prožíval vskutku víc než výše zmíněné Mafiány. Film má opravdové kouzlo... omlouvám se, pane Scorsese :o) ()

Skip

Vynikající film režírovaný Robertem De Nirem podle divadelní hry Chazze Palminteriho. Oba si ve filmu také zahráli. De Niro ztvárnil otce malého Calogera Anella, který je okouzlen Sonnym v podání Chazze Palminteriho - místního mafiána číslo jedna. Calogerův otec pracuje jako řidič autobusu a s nelibostí se dívá, jak jeho syn začíná pracovat pro Sonnyho, který mu byl zvlášť nakloněn poté, co ho jako malý kluk neprásknul, když viděl, jak v pouličním konfliktu zastřelil člověka. Film je ovlivněn atmosférou newyorské čtvrti Little Italy, jejíž prostředí De Niro dobře zná, neboť v ní vyrůstal. Jako malý měl přezdívku Bobby Mlíko. ()