ARI50

No konečn delka kde mi nevadila a bavil jsem se s bandou borců. Hodně slušná mafianská jízda se skvělým hereckým obsazením, prostě bud sedne nebo ne. ()

mm13

Možno až ďalší film režiséra De Nira ukáže, či bola sporosť pri spracovaní tejto látky zámerom alebo nedostatkom invencie. Aspoň ja som tu nevypozoroval ani len náznaky niečoho, čo by bolo možné nazvať réžijným rukopisom... síce bez prešľapov, no tiež bez prekvapení. Filmu ako celku to však svedčí, ona jednoduchosť totiž akoby zvýraznila jeho čistotu, pridala mu na úprimnosti a civilnosti, akej sa divákovi hľadajúcemu príbehy, ktoré možno nie sú tak celkom zo života, ale určite o ňom, nedostáva často. ()

JASON_X

Začalo to jako poměrně slušná kriminálně-sociologická žánrovka z prostředí italské komunity v New Yorku s výbornou výpravou. Ovšem pološílený scénárista (a zároveň představitel charakterního gangstera Sonnyho) Chazz Palminteri do ní zakomponoval vydatně přitroublou mezirasovou lovestory, ukázal nám zaslouženou smrt partičky zlých bílých rasistů, která nadmíru potěšila tlupu hodných černých rasistů, naservíroval nám kupu mravoučně kulervoucích dialogů i monologů a neodpustil si nasládle patetický konec, takže se to celé v mých očích rozplizlo do jakéhosi melodramatického cajdáku, vhodného například pro dopolední filmová představení pro důchodce či základní školy, nebo pro ženušky v domácnosti, které by na to občas jukly od plotny. Škoda. Neříkám že to byla ztráta času, ale podruhé už si to určitě nepustím. ()

Morholt

Drama o chlapci či mladíkovi Colagerovi, který se potácí mezi poctivým světem svého otce Lorenza a světem gangstera Sonnyho, který mu sice dává dosud netušené možnosti, ale za ty se samozřejmě musí platit vyšší cena. Pod tento výborně zrežírovaný snímek o hledání správné cesty, ale i o nekonvenční lásce či rasismu, se podepsal Robert de Niro a já mu za to tleskám. 90% ()

Richie666

Chyba vznikla asi už v tom, že jsem čekal gangsterku, – a přitom se jedná jenom o páprdovské tlachání bez jakékoli zápletky. ()

hendrich6

Není to lepší než Kmotr,Mafiáni nebo Americký Gansgter,ale je to příjemný téměř dvouhodinový film o mladíkovi,který se dostane mezi mafii.Musím vyzdvihnout roli vypravěče,protože uvedení do příběhu a občasné vsuvky,jsou myslím v těchto filmech dost potřeba.Robert de Niro si potvrdil postavení v mých top 5 hercích a také se mi velice líbil Chazz Palminteri,který byl jako mafiánský boss přesvědčivý.Takže mám splněn další mafiánský film a hodnocení je pro mě 85 % ()

Lacike

Ktory fanusik mafianskych filmov by nechcel aspon na chvilu zazit pribehy ake zazival hlavny hrdina Calogero? Vyrastat v talianskej stvrti plnej mafianov a rôznych indivíduí s vtipnymi prezývkami. A do toho neustale hra bohovska dobova hudba. A pritom to mafianske prostredie tam je len na spestrenie. V centre je neustale porovnavanie zivotneho stylu obycajneho cestneho robotnika a mafiana, ktore ovplyvnuje mladeho Calogera. V ulohe mafiana exceluje Palminteri, ktory dokaze vyvolat respekt a zaroven lutost nad jeho zivotnym stylom. Obycajneho robotnika a otca Calogera si zahral De Niro a aj v tejto ulohe znova dokazuje, ze je herecka spicka. Nastastie aj obidvaja predstavitelia Calogera boli vybratí bezchybne, takze si divakove sympatie hned ziskaju. A ako bonus tu je male cameo Joe Pesciho. De Nirovi sa ako reziserovi podarilo dokonale vystihnut dobovu atmosferu a film ani na chvilu nenudi, takze vysledkom je kvalitna zanrovka a vydareny rezijny debut. 8/10. ()

ScarPoul

Veľmi krásny film. De Niro citlivo načrtol príbeh dospievania, kde sa pozlátko dobrého a zlého zlieva v rozhodnutiach determinovaných srdcom a ľudskosťou. Veľké krízy toho obdobia sú pozorované cez oči chlapca s úžasnými mentormi a morálnym kódexom. Štek Joe Pesciho fantastický. Inak je to veľmi uvoľnené, ale robené s láskou a citlivo. Ide z toho atmosféra 60 rokov.. ide z toho noblesa, rock, jazz, a akási čarosmutná melanchólia. Som veľmi rád, že sa ešte nájdu filmy, ktoré ma vedia chytiť za srdce a ktoré som ešte neobjavil. ()

Gary

Vážně neočekávaný výkon hlavního představitele a očekávaně dobré výkony DeNira a Palminteriho. Je vidět, že DeNiro látce rozumí. Jen ten Joe Pesci tam mohl být víc. ()

PROROK14

Moja modla - Robert DeNiro. A zas už aj ako režisér nakrútil parádny film o gangsteroch. Trochu nezvyčajne tu DeNiro nestvárňuje mafiána ale nadovšetko poctivého vodiča autobusu ktorého syn sa kamaráti s miestnym bossom Sonnym. A jemu sa to samozrejme nepáči a tak otec bojuje o život svého syna s vyhlášenym gangsterem bronxu. JEDEN VE CTVRTI BYDLI...DRUHY JI VLASTNI. 90% ()

murakamigirl

"Je lepšie byť milovaný alebo obávaný? Oboje je ťažké... Ja radšej, aby sa ma báli... " odtuší Sonny (úradujúci šéf miestneho podsvetia) "Ceemu" (chudobný, dobre vychovaný dospievajúci mladík) a mňa čoraz viac zaujíma vývin ich vzťahu. De Niro servíruje svoj bronxský príbeh pútavo (ale ide hlavne o to, že samotný je pútavý) a atmosféricky- na čom sa významne podieľajú všetky piesne (soundtrack úplne na telo). Vnímať tú krásnu koexistenciu obrazu a zvuku je proste zážitok. Ďalší zážitok potom zaručia ako Robert De Niro, tak aj vynikajúci, charizmou pretekajúci Chazz Palminteri a tiež Lillo Brancato v roli 17- ročného "Ceeho". Presvedčivé sú tieto postavy... Presvedčivý je tento príbeh... Ešte retrospektíva k úvodu: je perfektný, pomocou hromadenia pestrých bronxských obrázkov spoznávame štvrť v celej jej hĺbke, v jej farbách, rytmoch, vôňach..., v jej každodennom prúdení... a do toho tá hudba- tá hudba sa s vami okamžite skamaráti. 4,5*, 90%. ()

Ouwen

A tak tu máme další, až neuvěřitelně vrstevnatou architekturu pestrých charakterů, mini příběhů, které utváří fenomenální filmovej zážitek. Tohle jsem si opět vychutnal do posledního detailu, živé a dobové prostředí, pestrý a dobový soundtrack, áčkové herecké výkony, MISTROVSKÉ!!!!!!! dialogy (hlavně monolog ohledně problémů/rakovině), a hlavně z celého filmu je cítit prostě hmatatelná vášeň. Absolutní bomba, nemám co bych vytkl. Vlastně jo, je to moc krátké...:) ()

JohnCZ

Just another a Bronx tale... A to ne jen tak ledajaký. De Niro natočil velice jednoduchý, ale o to poutavější příběh s pomalu plynoucím tempem vyprávění. Narozdíl od mnoha jiných gangsterek tu není zbytečné množství vedlejších postav, příběh je přímočařejší, avšak celkově mnohem záživnější a v mnoha věcech dost výjimečný. Ač se jedná o De Nirův režisérský debut, A Bronx Tale se rozhodně řadí mezi nejlepší gangsterky vůbec. Částečný podíl na tom má i skvělý soundtrack ()

svik

Kdo by to řekl malý příběh sicilského podsvětí, De niro si tentokrát nehrál na tvrďáka aní jsme nomohli pozorovat jeho typické gangsterské rysy, avšak příjemná změna. Ke konci jsem měl pocit že film by se dal shlédnou v jedné minutě, a to je ten um. Nejlepší herec Robert de NIro ()

Marek1991

Jednoduchý príbeh z drsného prostredia. S vynikajúcou hlavnou myšlienkou a morálnymi hodnotami. Napriek tomu, že záverečné úmrtia kamarátov a Sonnyho som predpokladal, tak aj napriek tomu je to skvelé. Postava Lorenza je zahraná reálne a múdro, takisto ulica a skutočné hodnoty sú tiež podané dobre. Všetko je o tom, akú cestu si človek vyberie a niekedy môže byť tá ťažšia aj lepšia. ()

Skrk

Robert De Niro se režijně inspiroval Scorsesem (začátkem určitě) a zvládl to bravůrně. Možná jsem očekával druhý Goodfellas, hlavně akčně, což se bohužel nenaplnilo, ale scénář a postavy byly napsány výborně. Vyobrazení doby je na výbornou a soundtrack, skládající se z mým oblíbených songů, je špica. Silných 80%. __ Druhý den mám na A Bronx Tale stále chuť a 4 hvězdy mi přijdou málo. ()

Padme_Anakin

Tvůrci mě díky hudbě přenesli do šedesátek a já jsem se okamžitě ocitla na filmové vlně, ten malý chlapec byl úžasný, no a příběh o vztazích mezi otcem, synem a mafiánským bossem nesmírně zajímavý a poutavý.. Robert De Niro zaslouží obrovskou pochvalu, tohle je kus poctivé práce, Chazz Palminteri je na tom dost podobně, pochvala za scénář i hlavní roli.. Pravdou je, že v té době jsem ještě byla na houbách, takže mohu jen napsat, že pánové dokonale naplnili mou představu o 60. letech v Americe.. Moje hodnocení je čistě pocitové, užila jsem si to a moc se mi to líbilo.. ()

corpsy

De Nirov režijný debut, v ktorom využil všetky skúsenosti, ktoré nazbieral pri spolupráci s Martinom Scorsesem. ()