Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

alica009

Prvú polku filmu som sa fakt bála a počítala minúty kedy to skončí. Nemám rada horory, ale tento mi bol odporúčaný, ako fakt dobrý. Aj tak pôsobil, spočiatku. Síce výrazne pripomínal Solaris a Votrelca, ale aj tak, bolo to strašidelné - psycho-mrazivo-strašidelné. A potom sa to postupne nejako začalo meniť na celkom tuctovú kilovačku. Hektolitre krvi, nelogický , predvídateľný a povrchný dej. Namiesto príšerne strašidelného neznámeho, nedefinovaného zla, mrazivej hrôzy z temných zákutí ľudského podvedomia, zrazu konkrétny - a teda zničiteľný nepriateľ, nápadne sa ponášajúci na Hellreisera. Chvalabohu, aspoň sa mi nebudú snívať nočné mory. Ale škoda dobrého filmu, nepochopím, ako to mohli tak zbabrať, akoby prvú a druhú polku robili rôzni ľudia. Inak, po vizuálnej stránke výborné, aj počas tej scenáristicky zbabranej druhej polky, v rámci sci-fi filmov má tento film čestné miesto pokiaľ ide o interiéry vesmírnej lode aj celkovú prácu kamery. ()

sAreOn

4 hvězdy za první hodinu, 2 hvězdy za konec... celkově tedy slušné 3. Začátek je ve znamení budování atmosféry, která je nakonec tak hustá, že by se dala krájet nožem (trošku mi ten začátek připomněl Alien - temný, studený vesmír, daleko od lidstva atd.). Loď plná tajemství, která se odhalují... Dobré lekačky. Ale ten závěr - klasická a hodně stupidní vyvražďovačka, myslím, že by si tento film zasloužil lepší konec. Nebudu se již zmiňovat o totalním popírání fyzikálních zákonů v průběhu celého filmu (ale nedá mi to se nezmínit vhledem k tomu, jakou kritiku sklidila Boylův Sunshine :-D ). ()

Tolf

Zo začiatku ma film celkom zaujal, no neskôr to prešlo do niečoho, kde už sa nedalo chápať čo sa vlastne deje. Na konci mi už ušla pointa, keď Sam Neill vstal zmŕtvych s celou znetvorenou tvárou a ešte sa o niečo pokúšal. I keď zo začiatku som si myslel, že on bude ten "dobrý". Do polky slušný film, na zvyšok radšej zabudneme. ()

Mikec007

Na to, jak sem si myslel, že má takovýto námět potenciál, tak jsem byl spíše zklamán, než potěšen. Příběhy tohoto typu se mi obvykle moc líbí, ale Horizont Události... První hodinka filmu byla výborná, ale potom už to bylo poněkud přeplácaný. Ze začátku sem si řikal, že je škoda, že má ten film jenom hodinu a půl, ale poslední čtvrt-půlhodinu to zase bylo spíš, kdy už bude konec... 50% ()

new4nomaly

Nechápu, jak se to Andersonovi povedo. Film který má ducha. Film co se dá vidět i podruhé. Film u kterého se zaručeně bude bát každý. Nemyslím, že by poslední třetina filmu byla výrazně horší, to je nesmysl. Každopádně Horizont události je nejlepším dílem z repertoáru Paula W. S. Andersona a troufám si říct, že je nejlepším SCI-FI filmem všech dob. ()

Stanford

Film se mi velice líbil. Dobrá hororová atmosféra, akorát to zakončení se mi moc nelíbilo. A šlo vidět, že některé scény jsou přes počítač. ()

cici24

Hodně zajímavý počin. Napětí v některých scénách by se dalo krájet a v některých by zase mohl vyskočit i Rákosníček, místy lehce zmatený, ale i tak dobrý...... ()

Scenixia

Výborné kulisy vesmírné lodi, skvělé herecké výkony, spousta "pěkných" a lekavých scén. Dobré horror sci-fi 75% ()

halberdier

Tento sci-fi horror jsem viděl už několikrát jak v TV tak dříve ještě na VHS a protože se mi líbil, obědnal jsem si speciální sběratelskou edici na DVD. Horizont události je jednak astrofyzikální název pro bariéru, které se vyskytuje kolem černé díry, po jejiž překročení nemůže už nic z přitažlivosti černé díry uniknout, včetně světla. Horizont události je v tomto filmu také název vesmírně lodi, která poté co zmizela na 7 let, je nalezena u Neptunu. Je vysláná záchraná lod, která má zjistit co s lodí stalo a zda je její posádka v pořádku. Mezi členy záchranného tým je i doktor, který Horizont události sestrojil. Ten jim prozradí, že loď ma uvnitř jádro, které je snad schopno uměle vytvořit černou díru a tím raketě umožnuje cestovat na libovolné místo ve vesmíru. Teď je na členech záchraného týmu, aby zjistili z "kama" se loď vlastně vrátila. Ve své době prošel tento snímek našími kiny teméř bez povšimnutí a byl považovaný za tuctové béčko. I jméno režíséra Paula Andersona (Vetřelec vs. Predátor, Žoldák-legie zkázy) může dnéšní diváky odradit. Ale už František Fuka se v recenzi pro Cinemu k tomu horroru vyjadřoval velmi pozitivně. První polovina filmu skvěle buduje atmosféru strachu z neznáma a vyvolává v divákovi touhu dále odhalovat, co se stalo s posádkou Horizontu. Hned od začátku je jasné, že s lodí není něco v pořádku. Jednotliví členové záchranného týmu začínají mít podivné halucinace, i záznamy s původní posádkou jsou strašidelné. Postupně se začnou objevovat prvky gore a film se zcela přehoupne do roviny akčního sci-fi horroru, kdy jde zachrannému týmu o život...Na filmu skvěle funguje budovaní tíživé atmosféry a včetně lekaček, film taky obsahuje několik dosti nechutných scén. Triky jsou na to, že se jedná celkem o levný snimek na slušné urovni. Herci jsou vesměs neznámí - až na Laurence Fishburna a Sam Neilla, zvláště druhý zmiňovaný podává zajímavý výkon. Celkově se jedná o velmi povedený horror, který mně trochu připomíná např. jiné sci-fi Koule, kde jsou použity některé podobné prvky. Nebojím se označit Horizont události na poli svého žánru za téměř bezchybný a za jeden vůbec nejlepší sci-fi horror vůbec. ()

Mawete

Vynikající první půlka filmu. Napínavé, drželo si to atmosféru a pak přijde druhá půlka. Ta dokázala tu první naprosto znehodnotit. Když se obě části zprůměrují dostaneme se pouze k průměru. Škoda. Mělo to nakročeno na víc. ()

@nthr4X

Hodně dobrý sci-fi horor, po kterém rozhodně nebudete mít klid na duši. Strhující napětí, atmosféra, zvukové efekty na výbornou. ()

Route.66 odpad!

Tenhle film šel opravdu mimo můj vkus. První polovina je vcelku průměrná, ovšem s přibývajícím časem jsem si stále víc a víc přál, ať už běží závěrečné titulky. Posledních 20 minut bylo pro mě doslova utrpením a být ve mě trochu víc filmového barbarství, tak tento film ani nedokoukám. Nestalo se, ale jiné než černé hodnocení ode mě tento sci-fi blábol nedostane. Snímek dle mého názoru postrádá jasnou hlavu a patu (až na slibný začátek), herecké výkony velmi podprůměrné. Možná při příštím zhlédnutí (pokud se vůbec překousnu) přidám jednu hvezdičku, zatím ne. ()

damdamh

Anderson si bere hodně od prvního Vetřelce, realisticky a funkčně vypadající interiéry vesmírných lodí, tma a kov, to vše tvoří hutnou atmosféru. Slušní herci a skvělé efekty bohužel ke konci doplácí na slabý scénář. Kdyby se z toho vyklubalo víc, než hororová vyvražďovačka, nechybělo by daleko k plnému hodnocení. ()

Magyana

Zklamání. Chtěla jsem dát jen dvě hvězdy, ale nakonec mě obměkčilo výborné herecké obsazení... Jinak docela bída. ()

veverysiak

Dostatočne temné, mierne mätúce a občas nelogické scifi v tak obľúbenom klaustrofobickom prostredí odumretej vesmírnej lode, do špičky sa to nemá šancu dostať, ale na jednorazové pobavenie to stačí, len škoda nevyužitého námetového potenciálu, takto po pár týždňoch zostane pri spomienke len tmavá neidentifikovateľná machuľa, takže 55%. ()

N0X.

Tento film som sa rozhodol pozerať na základe doporučenia zo strany spolubývajúceho. Tá krúživá scéna na začiatku filmu mala niečo do seba. Takmer sa mi zakrútila hlava. Dej začal zaujímavo. Také Hitchcockovské napätie a zámerné nezobrazenie zla do poslednej minúty. Už dávno ma takto film nevtiahol do deja. Atmosféra hustla z každým krokom do hlbín Horizontu. To trvalo prvé dve tretiny filmu. No záver filmu vôbec nebol dotiahnutý. Čakal by som že na loď vstúpi niečo z inej dimenzie ale takýto záver sa mi ani trochu nepáčil. No tá atmosféra sa musí nechať. Verdikt: 86% ()

DansteR

Působí to na mě, jako by film byl rozdělený na dvě půlky. První vypadá na zajímavý námět a drsný Sci-fi horor, který si vytváří skoro dokonalou atmosféru, skvělými výkony, oku lahodícími triky a několika vyloženě děsivými momenty. Bohužel je to vyváženo tou druhou polovinou, která celkový dojem jen zhoršuje. Ta vypadá spíš jako vyvražďovací rádoby horor ze zajímavého místa naší sluneční soustavy a obzvlášť závěr, který je dost přitažený za vlasy značně kazí celkový dojem z filmu. Ten nebýt několika scénáristických řekněme zvláštností a toho závěru mohl být dost slušný film. Takhle se vyškrábal tak akorát na 60% ()