Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Kaylar

Nekritické nadšení, které jsem měla v první polovině filmu, se později trošku zmírnilo. Nicméně i tak považuji Event Horizon za nadprůměrný, i když je třeba konstatovat, že je to z velké části způsobeno jeho vizuální stránkou. Škoda, že potenciál takto zajímavého tématu nebyl využit ještě lépe. ()

Statista

Ve filmu se nestalo nic extrémně překvapivého, přesto jsem si užíval skoro každou vteřinu. Svou zásluhu na tom mají solidní herci, podařené (hlavně ty gore!) efekty a také skvělý hudební doprovod. Příběh byl sice silně béčkový, ale kupodivu to filmu příliš neubralo na kvalitě. Spíš než o horor však jde skutečně o sci-fi - jistou mírou napínavosti film naštěstí oplývá, ale spíše než o pocit strachu jde o efektní brutální scény. Zezačátku tajemné, ke konci spíše vražedné. P. S. Radši bych si vyoperoval apendix tupou mačetou, než abych musel naskočit na 'Lojzu & Klárka' s podivným konstruktérem Weir(d)em. ()

MaleRipley

Každý dle svého gusta. Podle mě nedoceněný, silně nedoceněný výborný horor s velmi mrazivou, tajemnou a skličující atmosférou. Viděl bych ho někde na hranici mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ovšem vzhledem k hodnocení silně neúměrnému kvalitám filmu, mu těch 5 dám. V životě bych nevěřil, že tohle má na svědomí Anderson. Měl našlápnuto hodně nadějně, škoda, že se už po Horizontu nezmohl na nic, co by stálo za řeč. ()

viax

Vždycky, když s posádkou letí nějaký vědec, tak to dopadne bídně. Vědec má tajný úkol bez ohledu na cokoli a kohokoli a protože vědci, jak známo, jsou lidé bez emocí i pudu sebezáchovy, jinak by nebyli schopní objevit podivné přírodní zákony (však řekněte, kdo si sedne pod strom, když zrovna padají jablka? každý ví, že bolí dostat jablkem do hlavy), tak je o zábavu, napětí a akci postaráno. Jen nevím, proč tato loď dostala zrovna tohle jméno, celou dobu mě to mátlo, neboť horizont událostí je místo na okraji černé díry, odkud se nám ještě podaří získat nějaké informace, zatímco z téhle lodi jsme nic nezískali. Jen strach, chaos a zmar. (délka 1:32:01) ()

Dalajlada

Hodně drsný film, ze kterého byla spousta scén vystřihnuta, protože byly prostě moc. Škoda, asi by to byl nejhustější horror všech dob. Scény z pekla jsou pro sadisty a vrahy přesně to, co chtějí vidět. Škoda pohnuté historie filmu a toho, že se nedá podívat, co všechno nám chtěli nabídnout. ()

TonyXX

Na to, že je to 23 let starý, tak to není ještě vůbec špatný. Atmosféra filmu za jedna. A za ten Funky Shit na konci v titulkách palec nahoru :) ()

Lesik

Horizont blbosti vršící na sebe jedno klišé za druhým s topornými výkony a vykrádající ostatní sci fi filmy (Vetřelec, Vetřelci, Solaris...). Pitomost zdatně korunuje odfláklý interiér lodí a jiné detaily. ()

Konev

Slibný začátek, napětí, setkání s druhou lodí, tajemné neznámo.....ale pak se to zvrhlo v nějaké krvavé kdovíco....Ještě, že není nesestříhaná verze k vidění - hnus! Á propo, on ještě vážně někdo věří v peklo? ()

bonsetti odpad!

Kdysi jsem viděl, dal jsem 1*. Dneska viděno podruhé, nějak mne to zaujalo a říkám si - to bude lepší než tenkrát. Ale jak minuty ubíhaly, přišlo mi to čím dál víc ne jako sci-fi, ale jako krvavé psycho. Cca od půlky už jen proklikáno a snižuji hodnocení na ODPAD. ()

Ornament

Sci-fi ze staré školy. Milovníci vesmírných letů a záhad s nimi spojených se radují. Skvělé herecké obsazení podtrhuje celkově povedený film... Děsivý závěr sklouzává do hororových parametrů, ale jiné vyústění se nenabízí. Kategorie sci-fi horor je parádním žánrovým kouskem. Velice zajímavé... Doporučuji všemi deseti.... ()

Foltest

Horizont události je rozhodně dobrý film. Má mouchy, ale přesto je dobrý. Především oceňuji zasazení a originalitu celého nápadu. Snímek dolů strhává děj. Hlavně teda jeho nedotaženost. Celá myšlenka dimenze pekla mohla být lépe rozvinuta i vysvětlena. Co se hororovosti týče, tak film svou úlohu splnil. Po celou dobu jsem byl zavrtaný hluboko v rohu židle. Atmosféra je, hlavně ze začátku, tajemná a druhá půle je se svou všudypřítomnou brutalitou značně děsivá. Postav je tak akorát, aby divák každého poznal a dokázal se do ní jakž takž vcítit. Horizont události rozhodně není bezchybný, ale s klidným svědomím jej můžu doporučit. ()

Aceboris

Super, škoda, že scifi - hororov je v dnešnej dobe ako šafranu a aj keď niečo je tak to stojí za starú Bélu. Sám Neil v jednej svojej najlepšej úlohe , výborný výkon. Osoby sú uveriteľné, scenár je napísaný úžasne a celkovo spracovanie spoločne z hudbou do seba super zapadá . Film som už videl možno 10x , ale stále má niečo láka si ho po určitej dobe pozrieť znova . Máloktorý film má takú výsadu ako práve tento . Fakt je zatiaľ stále ten , že neviem čo je za slnečnou sústavou a ešte ďalej , hoci je film z 97 roku minulého storočia, sme stále tam kde v tej dobe . Až na pár družíc čo opustili už slnečnú sústavu , alebo krúžia okolo poslednej planéty sa nič nezmenilo a aj keby tam niečo bolo, družica to nezachytí, veď čo sa môže družici stať v horizonte udalosti , to vie zistít iba človek na vlastnej koži . Za mňa 8/10 ()

Duffman 97

Nebýt posledních 15 minut tak jde po Vetřelci o nejlepší vesmírný horor.Brutální atmosféra,dobrý příběh a skvělé herecké výkony.Bohužel do filmu začali kecat kravaťáci a začalo prostříhávání.Doufám že vyjde Andersonův sestřih. ()

mitrax

bol som velmi zvedavy na tento film kedze sci-fi hororov nie je vela a toto ma dost vysoke hodnotenie (70% v case pisania tejto recenzie). uvod fajnovy az pokial sme sa nedostali do tajomnej lode a k jej zazracnemu pohonu. no a potom...ach jaj... strasna sracka bez stipky logiky ked chcete husty sci-fi horror starsieho data tak na Votrelca alebo Vec nic nema a asi dlho ani mat nebude ()

Saxicola

Klidně si točte vyvražďovačky s krvelačnými zombáči a mutanty. Pohoda. Nic proti. Ale pro kristovysvatýrány to nikdy nenazývejte sci-fi. Nikdy. Protože toho sci- tam není ani tolik, kolik je příčetných scénářů opravdových sci-fi kousků. ()