Rocky Balboa se živí jako výběrčí dluhů pro místního lichváře. Rockymu se líbí nesmělá dívka Adrian, sestra jeho poněkud drsného kamaráda, Paulieho. Rocky se ve volných chvílích snaží boxovat. Jeho výsledky až na pár výher proti místním soupeřům však nejsou takové, aby s ním byl jeho trenér spokojený. A tak se jednoho dne stane, že Rocky přijde ve své tělocvičně o skříňku a jeho trenér mu řekne, že zahodil svůj talent. V té době se však na Rockyho usměje nečekaně štěstí. Světovému šampiónovi v boxu, Apollo Creedovi, jeho soupeř odřekne dohodnutý zápas, a on, aby neprodělal peníze, potřebuje najít náhradu. Nikdo z jemu rovných boxerů však není zrovna volný, a tak Creed udělá skvělý reklamní tah. Vyhlásí, že dá šanci někomu z místních boxerů ho porazit. A zrovna náhodně si vybere právě Rockyho. Rocky, který právě začal chodit s Adrian, pochopí, že je to jeho životní šance a rozhodne se na ni začít tvrdě trénovat. Pod vedením dosavadního trenéra skutečně tvrdě dře, aby se doopravdy mohl proti Creedovi v ringu postavit. Rocky sice ví, že nemá šanci Creeda porazit, je však rozhodnut vydržet alespoň všech patnáct kol zápasu. Ještě před zápasem o sobě Rocky pochybuje, přesto do zápasu jako úplný outsider nastoupí... (TV Prima)

Boudyy

Snad klasika všech klasik. Jeden z prvních filmů z boxerského prostředí skvěle napsaný, zahraný a zrežírovaný. Sylvestera mám moc rád, je jedním z mých nejoblíbenějších herců, ale musím přiznat, že Rockyho mám ještě radši. :-) Je to normální chlapík z Philadelphie, který řeší normální problémy se svým přítelem Pauliem (Burt Young), o jehož sestru Adrian (Talia Shire) se uchází. Boxuje v klubu "Kbelík krve", kde boxery trénuje také jeho dobrý známý, starý trenér Mickey (Burgess Meredith), než bude vyzván světovým šampionem Apollo Creedem (Carl Weathers - jiného si nekodážu představit) na souboj o titul mistra světa. Mickey, který si myslí, že Rocky promrhal svůj talent, mu nabídne pomocnou ruku a slíbí mu, že jej bude trénovat a bude jeho manažér. Rocky jej nejdříve vyhodí, ale potom souhlasí. Rocky tvrdě trénuje (tréninková montáž je působívá - obzvlášt´ běh do schodů za hudebního motivu "Gonna Fly Now" Billa Contiho), protože chce s Creedem vybojovat rovnocenný zápas. Mezitím se také rozvíjí vztah mezi ním a Adrian, která se k němu nastěhuje (kouzelné scény, kdy Rocky každý den vymýšlí pro Adrian nový vtip). Potom příjde na řadu vrcholné finále, které by ani nemuselo být a stejně by to byl skvělý film, avšak to jej pozvedlo ještě o level výš. Skvělý vyhrocený zápas za hudebního doprovodu Billa Contiho (výborný soundtrack), který se však vyhne happyendu a Rocky po 15. kole prohraje na body. Nalézá ale svou lásku Adrian, což je pro něj cennější. Kvalitní filmařina, která zůstává ještě tři dekády po uvedení do kin velmi známá a kultovní. ()

ShaoKahn

Rocky je moc milý a citlivý film o boxerském outsiderovi z Filadelfie a jeho šanci dostat se na vrchol. Snímek je natočen hezky, ale k udělení páté hvězdičky za sportovní drama mi v něm chybělo o malinko víc akce. ()

Havala

První díl je právoplatně úspěšný a strhující příběh cesty na vrchol ze samého bahna. Stallone v jedné ze svých zlomových úlohách. ()

princesofpersia

Čekala jsem skvělý film, ale že mě to až takhle vezme to teda ne. Jediný díl z celé série, který má v sobě trochu melancholie a pořádný kus srdce. Hudba perfektní, Stallone perfektní, příběh perfektní...co víc si přát? Rocky I. je jedinečný film dělaný pro to, že někdo dostal originální nějaký nápad, ne pro to, aby se vydělali miliony. ()

meemini

Za celý ten příběh kolem filmu, nejen v něm. Dřinu, pot, krev. Taková klasika, že psát víc, je snad jako házet hrách na zeď (nebo tak něco). ()

PAVLIS

Z dnešního pohledu vypadá finální zápas jako neškodné oťukávání se. Tím nechci říci, že je nudný, jen jsou v tomhle směru novější Těžká váha, Warrior nebo Ocelová pěst mnohem dál. Ono to ale ani moc nevadí. Respektive vadilo by, kdybych patřil mezi náctileté. Překvapivě totiž po letech zjišťuji, že psychologie postav a celková uvěřitelnost příběhu dokážou menší efektnost prvního Rockyho šikovně vyvážit. Asi proto je z něj dnes již klasika. ()

J*A*M*B*O

Rocky po mne zanechal tak trchu zmiešané pocity a preto som dlhšiu dobu nevedel koľko percent mám tomu vypáliť. Po viacnásobnom pozeraní filmu som sa zhodol na miere 4 hviezdy. Námet nebol zlý, len mňa to natoľko nezaujalo ako iných. Dávam 8/10 bodov. ()

64B

Tohle můžu baštit od rána do večera. Můj idol a moje nejoblíbenější postava. Rocky jako pouliční boxer dostane štěstěnu v podobě zápasu s jím obdivovaným Apollem Creedem. Rocky zpočátku váhá, ale pak do toho vloží všechno. Apollo samozřejmě počítá s tím, že nějaký Filadelfský outsider ho nikdy nemůže porazit, natož s ním vydržet všechna vypsaná kola. Rocky nebojuje pro peníze či slávu, Rocky bojuje pro respekt a taky pro to, že je to jediný co umí a co ho živí. Navíc, ta syrovost mladé Filadelfie, to je pro mě pastva pro oči. Avildsen svěle natočil, Sly neskutečně skvěle zahrál. Rocky je srdcovka a neskutečná motivace, díky který jsem vlastně začal kdysi cvičit. Škoda že už se nikdy nic podobnýho nedokáže natočit. ()

spaca888

Pro mne nejlepší drama z prostředí profesionálního boxu. V kariéře Sylvestera Stalloneho nepřekonaný herecký výkon. A k tomu skvělá hudba od Billa Contiho. Příběh, po jehož shlédnutí budete mít náladu obléci si mikinu, tepláky a vyrazit do posilovny. ()

Syna.1990

Amerika je země příležitostí a Rocky této příležitosti podle mě využil na 5 hvězd a nebojím se říct, že Rocky je jeden z nejlepších Stalloneho filmů. "Já vím, že jsem prohrál, ale seru Vám na to!!" ()

Daxus

Legenda už proto, že zde zobrazený americký sen se skutečně stal. Stallone naskočil do rozjíždějícího se vlaku a stal se bohatým a slavným. Všechno od začátku až do konečných titulků je tak autentické (a jak by nebylo, když Sly "hrál" sám sebe a sváděl souboj o svoji šanci), že to i po letech vhání slzy do očí. Myslím, že kdyby chtěl postavu ztvárnit kdokoliv jiný, neměl by šanci a film by zapadl. Super výkon podal taky Burgess Meredith, jehož frňáku bych věřil i utkání s Marcianem. Trenér, jak má být. Režisér Avildsen, od začátku v konfliktu se Stallonem kvůli všemu, ukázal (a je to hodně vidět v pátém díle Rockyho), že umí přinést parádní atmosféru chudinských čtvrtí, bez zbytečného patosu a klišé) a má lví podíl na úspěchu filmu. Pecka 100% ()

helrohir

Asi najslávnejší boxerský film a zároveň film, ktorý preslávil Sylvestra Stalloneho, ktorého výkon je prirodzený, uveriteľný a zrejme aj najlepší v celej jeho kariére. Celý film, napriek svojej relatívnej jednoduchosti, je aj veľmi inšpiratívny a dokazuje, že každý nadaný človek sa môže chopiť svojej šance. Je to síce také „americké“, ale niečo na tom bude. Prvá približne polovica filmu je však z môjho pohľadu nezáživná a až na pár dobrých dialógov sa v nej nič podstatné neudeje. Zvyšok filmu už naberá na obrátkach a následne prichádza vyvrcholenie v podobe súboja Balboa/Creed, ktorého rezultát možno nebol až takým prekvapením, ale rozhodne mu nechýbali emócie ani kvalitná choreografia. 80%. ()

RigorMortis

Po dlhej dobe som sa konečne dokopal k tomu, aby som si Rockyho pozrel - a som viac, než spokojný. Stará dobrá klasika s výbornými hereckými výkonmi, nezabudnuteľnou hudbou a svojským humorom, ktorá mi dodala motiváciu, keď som ju najviac potreboval. S čistým svedomím a s radosťou 5*. ()

Uberlord

Rocky je chudák bez peněz, bez ambicí a bez motivace... Ale je to bijec s velkým srdcem a tvrdou hlavou. Film o tzv. americkém snu, kdy amatérský boxer dostane příležitost bojovat o titul. Stallone si scénář napsal pro sebe a dle mého názoru, je to dost vidět. Což je ovšem jedině dobře. No, je to první díl veliké série a můžeme za něj pouze a jen děkovat. V dalších dílech do toho jde sice více šťávy, ale někde se ten příběh prostě odstartovat musí :) ()

Brano

Klasika boxerských filmov, ktorá vie človeka motivovať. Začínajúca séria o tom ako sa z nuly Rocky Balboa stane boxerskou legendou. Skvelý herci, Shire a Stallone vo svojich životných rolí. Oceňujem takisto skvelú zvukovú stránku s veľmi jednoduchým a originálnym nápadom. Akurát začiatok mi prišiel dosť pomalý a miestami až nudný. /90%/ ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers