poster

Rocky

 • USA

  Rocky

 • slovenský

  Rocky

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1976, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  ****

  Trochu se divím, že tomu Akademie udělila Oscara, i když je pravda, že tenhle film je dnes větší klasikou než řada Oscarových filmů, které mu předcházely nebo přišly až po něm. A to i přesto (nebo proto?), že je to jen obyčejný příběh o muži, kterému se splnil jeho americký sen. Žádné silné dějové zvraty, žádné nadlidské herecké výkony, žádné krásně vizuálné zpracované zápasy, jen přímočarý příběh podaný až lidsky průměrně. Stallone tady nepotřebuje moc hrát, dokonce i jeho problémy s výslovností a minimální mimika kvůli ochrnutí části obličeje se k jeho postavě celkem hodí. I tak si ale nemůžu pomoct, ale před původním Rockym bych dala přednost o jeho 30 let mladšímu kamarádovi Rockymu Balboovi s o 30 let starším Slyem..(17.7.2007)

 • Radyo
  ****

  Sylvester Stallone se předvedl svým scénářem jako schopný pisatel, bohužel už to ale nikdy nedokázal zopakovat. Jeho herectví v tomhle filmu opět stojí a padá s minimálním výrazivem, ale tady to ještě nebylo okoukané a vlastně to k té jeho roli i docela přesně sedělo (na rozdíl od mnoha pozdějších rolí snad s výjimkou Cliffhangera). Hold, Stallone si nasadil laťku až příliš vysoko a pak už ji jednou provždy jenom shazoval, ale přeskočit ji nedokázal ani omylem.(8.8.2003)

 • RHK
  ***

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. A jestli nepřestal, milé děti, tak boxuje dodnes... Trailer: http://www.csfd.cz/film/16103-rocky/videa/(16.2.2009)

 • Djkoma
  *****

  Svým způsobem určitě výjimečný film, v kterém Stallone předvádí, že umí hrát. Rozhodně nejlepší z celé série. Díl, který ukazuje boj outsidera proti hvězdě a vše ostatní je vedlejší. Rocky dokáže potěšit a je postavou svou hloupostí a silou sympatickou.(20.6.2004)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Bill Conti: 1. Gonna Fly Now - DeEtta Little/Nelson Pigford [2:48] ,2. Philadelphia Morning [2:22] ,3. Going The Distance [2:39] ,4. Reflections [3:19] ,5. Marines' Hymn/Yankee Doodle [1:45] ,6. Take You Back (Street Corner Song) - Valentine [1:49] ,7. First Date [1:54] ,8. You Take My Heart Away - DeEtta Little/Nelson Pigford [4:46] ,9. Fanfare For Rocky [2:35] ,10. Butkus [2:12] ,11. Alone In The Ring [1:09] ,12. The Final Bell [1:56] ,13. Rocky's Reward [2:04],(18.6.2011)

 • - Všechny lokace, v nichž se natáčelo, se nachází buď přímo ve Philadelphii nebo v Los Angeles. Dům Rockyho (Sylvester Stallone) a Adrian (Talia Shire), extrériéry Mickovy (Burgess Meredith) tělocvičny, Andy's Bar či slavné Rockyho schody jsou z Philadelphie. V Los Angeles se pak filmovaly scény z kluziště a interiéry Mickovy tělocvičny. (-bad-mad-wolf-)

 • - Role Mickeyho (Burgess Meredith) byla nabídnuta Lee Strasbergovi. (GreatestFan)

 • - Hláška ''Hey Adrian!'' byla časopisem Premiere zvolena 9. nejlepší filmovou hláškou. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace