• slovenský

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 1976, 115 min

Tak tohle je klasika a pro Slye asi nejzasadnejsi role, ale to neznamena, ze by film nemel svy mouchy. Jednak precejen tu je dost pomaly tempo a mistama se toho moc nedeje, navic zapasy jsou tu jen dva, malej na uvod a velkej na konec. Tim ale nechci rict, ze by film nekdy nudil. A druhej, uz zavaznejsi problem, jsou samotny zapasy. Na kazdym uderu je totiz desne videt, jak vubec nedopadne a ani ozvuceny to moc dobre neni, takze pri zaverecnym souboji clovek nepozna, kdy se trefily a kdy ne. Ale jinak je film paradni, Slye hraje naprosto dokonale a clovek mu tohoho hodnyho blba veri, vedlejsi postavy jsou taky zahrany skvele a to hlavne Burgess Meredith a hudba je dokonala (hlavne teda ta nejzasadnejsi pisnicka). Jeden ze Slyovo nej filmu.(21.4.2008)

Nemalá klasika filmu se sportovní tématikou.(26.5.2008)

Svým způsobem určitě výjimečný film, v kterém Stallone předvádí, že umí hrát. Rozhodně nejlepší z celé série. Díl, který ukazuje boj outsidera proti hvězdě a vše ostatní je vedlejší. Rocky dokáže potěšit a je postavou svou hloupostí a silou sympatickou.(20.6.2004)

Soundtrack Bill Conti: 1. Gonna Fly Now - DeEtta Little/Nelson Pigford [2:48] ,2. Philadelphia Morning [2:22] ,3. Going The Distance [2:39] ,4. Reflections [3:19] ,5. Marines' Hymn/Yankee Doodle [1:45] ,6. Take You Back (Street Corner Song) - Valentine [1:49] ,7. First Date [1:54] ,8. You Take My Heart Away - DeEtta Little/Nelson Pigford [4:46] ,9. Fanfare For Rocky [2:35] ,10. Butkus [2:12] ,11. Alone In The Ring [1:09] ,12. The Final Bell [1:56] ,13. Rocky's Reward [2:04],(18.6.2011)

Konečně jsem měl možnost shlédnout Rockyho asi po 10 letech. A můžu jen konstatovat, že je to opravdu skvělý film. Sylvester Stallone napsal velice dobrý scénář a hlavní role se zhostil opravdu výborně. Postava Rockyho je skvělá, tak trochu hloupější dobrák, který ví že ten zápas nemůže vyhrát, ale stejně trénuje a jde do toho na 100%. Rocky je prostě poctivý kus filmařiny.(5.12.2005)

• - Adrianino (Talia Shire) a Paulieho (Burt Young) příjmení ''Pennino'' měl dědeček Talie Shire Francesco. (GreatestFan)

• - Marianino ''screw you creepo" bylo původně "fuck you creepo", ale bylo to zmírněno, aby film mohl dostat rating PG. (GreatestFan)

• - Hláška ''Hey Adrian!'' byla časopisem Premiere zvolena 9. nejlepší filmovou hláškou. (GreatestFan)