,,NA TEBE ZAPOMENOU, ALE POVĚST TI ZŮSTANE.....“ Jeden z mých kultovních snímků! Baví mě tato cesta za snem, cesta ze samého dna, cesta plná dřiny... Dialogy mi připadají pravdivé, ze života obyčejnýho chlapa. Pro mladší generaci to bude asi málo ,,in", ale pro nás starší je to stále mnoho vzpomínek a nostalgie. Amerika byla a stále je země velkých možností. O tom je Rocky. Stallone o tom ví svoje!(23.12.2007)

• gudaulin

Nekomplikovaný hrdina neochvějně kráčící za splněním svého amerického snu s přiměřenou dávkou žánrových klišé, potu, krve a snadno předvídatelného finále. O reálných filmových kvalitách Rockyho myslím dobře vypovídají komentáře Tosima a Isherwooda. Když k tomu připočtete, že k hereckému umění Sylvestera Stalloneho, jak to jen diplomaticky říci, jsem dejme tomu rezervovaný a že opravdu nemám rád box jako sport a zábavu (kdybych si měl vybrat za společníka u večeře MikeTysona nebo Hannibala Lectera, bez váhání bych pozval toho druhého), pak bych jen s největšími potížemi hledal důvod, proč dát víc než 2*. Takže pro mě celkový dojem 45 %.(19.11.2010)

Kultovní film, který Sylvester Stallone skvěle napsal (za 3 dny!!!!) a také skvěle zahrál. Ačkolic ho nepovažuji za nějak skvělého herce, tak tady jeho hraní přesně zapadne. Výborné a nezapomenutelné scény (např. běh do schodů). Výborný příběh o splnění americké snu. I když je to film o boxu, tak box je až na druhém místě, jde o to, že i když Sly ví, že zápas nemůže vyhrát, tak trénuje a snaží na dvěstě procent. Velmi se mi líbil netypický konec, kdy Sly realisticky prohraje se šampiónem, ale i tak se stane hrdinou. Tohle se zkrátka Sylvestru Stallonemu povedlo.(4.11.2007)

Rocky se možná s přibývajícími lety, díly a Stalloneho věhlasem stal legendou na poli sportovních dramat, nicméně jako člověk, který tomuto žánru neholduje, musím podotknout, že Rocky je naprosto tuctový snímek. Povedený ano, ale současně zcela obyčejný a dá se říct, že nezajímavý. Nemám nejmenší chuť zhlédnout celou ságu.(27.5.2010)

Souboj outsidera s favoritem zůstane ve sportovním žánru věčným tématem, a když sám hlavní představitel napíše i scénář o jedinci, který se postavil všem, co mu nevěřili, zbývá k dokonalosti snad jen nějaký ekvivalent z reálného světa. Třeba ten, kdy to Akademie tenkrát Slyovi nakonec opravdu zbaštila a nadělila jemu i samotnému Rockymu pár nablýskaných sošek. To, že se z jedinečného příběhu nakonec stala série, je tak vlastně škoda, ale to už je jiný příběh.(18.3.2006)

• - Při velkém zápasu se Rockymu (Sylvester Stallone) vrch šortek jednou převrátí naruby. (GreatestFan)

• - Rocky je ve filmu často přirovnáván k Rocky Marcianovi (problémy s balancem apod.) Marciano byl ale narozdíl od Rockyho pravák (Orthodox stance). (Dawid199)

• - Poslední film, který ve svém životě viděl Charlie Chaplin. Moc se mu líbil. (Kulmon)