Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Terva

CITÁT - A nemluvím tu o obyčejném zabití, ale o zabití jako z hororu. Rozpáral je odshora až dolů.......... Nikomu samozřejmě nic zlého nepřejete, ale ať si ten vraždící maniak vybere kohokoli jiného, jen ne vás. Scénář : Kevin Williamson. Kamera : Mark Irwin. Hudba : Marco Beltrami a Moby - Ocenění - 1998 - ASCAP Film and Television Music Awards - vítěz Mimo jiné třeba zazní - Birdbrain - Youth Of America http://www.youtube.com/watch?v=-d2k2flgIIk&feature=fvwrel CHYBA VE FILMU - Jak se kameraman, kterého podřízl vrah před dodávkou, dostal o pár chvil později na střechu dodávky? CITÁT - Proč nemůžu být ve filmu Meg Ryanové, nebo v dobrém pornu?....... ()

Ouwen

U Scream jsem se nikdy nebál. A to, že je to spíš parodie, než nekompromisní slasher je důvodem, proč mě tenhle film nikdy nestrhnul. Hudební motiv je creepy, a některé dialogy, které vykreslují charaktery postav jsou zajímavé (hlavně jak reportérka hlavní postavě rekapituluje vraždu její matky s novou teorií). Gore zde je taky, ale nic nechutného. Scream jsem nikdy nepochopil. Českej dabing navíc vyspoileruje, kdo je vrah už při prvním hovoru, protože barva hlasu není příliš zkreslená. Postavy krom té sexy bloncky, mě nebaví. Záporáci jsou naprostý kreténi, kteří vraždí bez nějaké pořádné motivace a nejsou si ani jistí, proč to dělaj a to vysvětlování na konci v té kuchyni je komické špatným způsobem, že jsem se ani nezasmál a unavovalo mě to. A badass Sidney? Hahaha, ale já nikdy nebyl fanoušek takovejch filmů. ()

JohnCZ

Pro mnohé kultovka a jeden z prvních moderních teenage hororů. Více než horor je to však komedie a film, kterej odkazuje na všemožné kultovní hororové snímky (které jsem neviděl, takže mi to moc neříká). I tak ale film obsahuje slušnou řádku hlášek a hlavně pořádně debilního zabijáka, kterej to každou chvíli schytá dveřmi či jiným kusem nábytku. Popravdě moc z toho odvařenej nejsem, chyběla tomu atmosféra, herci děsně přehrávali a jejich postavy se chovali jak dementi (asi účel), ale že by mě to nudilo, to zas říct nemůžu. ()

vurhor

To si takhle Stehlíče jednou jen tak z ničeho nic řeklo: ,,Hej, co takhle se konečně podívat na ten kultovní Vřískot? Aspoň na ten jeden." To jsem samozřejmě ještě nevěděl, že během pár dní je zhlédnu všechny. Vůbec se nebojím říct, že série Vřískot je v mnoha ohledech jednou z nejkvalitnějších hororových sérií všech dob. Její síla totiž netkví ve vyděšení/vystrašení diváka hrůzným vrahounem a krvavými obětmi, spočívá v poukazování na různá hororová klišé, ze kterých si následně jednotlivé filmy v omezené míře dělají prču. Ne natolik, aby to byla vyložená parodie, ale i tak je tam té srandy dost na to, aby se ta série nemusela považovat za nějakého super vážného representanta žánru. Pokud jste už pár hororů viděli (zejména teda ty vyvražďovačky typu Halloween nebo Pátek třináctého) je dost možné, že si tu sérii užijete o něco více, protože spoustu motivů, ze kterých si Vřískot série tropí žerty, v ní poznáte. První díl samozřejmě nejlepší, ostatní už trochu pokulhávají ve scénáristické konzistenci, ale i tak je to furt zábava sledovat. Bát se u toho člověk bude možná jen první půl hodinu, pak z něho to napětí vyprchá. Průměrné 4* ()

villon17

Jeden z mých prvních, opravdu oblíbených hororů, jejž alespoň podle názvu musí znát každý. Už poněkud drsný začátek člověka absolutně odzbrojí a s napětím očekává, kdo další přijde na řadu. Vrah může být pro mnohé diváky odhalen už zpočátku, ale i pro ty nejprozíravější musí být konec opravdovým překvapením. ()

Marek1991

Na to, že ide prevažne o pubertiakov a skôr film určený pre generáciu, ktorá začína s prvými horormi, tak bol celkom vydarený film. Tie komediálne vložky boli tak na hrane, prekvapilo ma hlavne to, že policajt nebol tým vrahom, čo som si myslel a hlavne, že boli dvaja. Tie šoky, že sa niekto zrazu objavil v zábere tomu podľa mňa skôr ubrali, no ako film o psychopatoch a ako film so zaujímavou atmosférou to nebolo zlé. Dali si záležať aj na hláškach, no správanie postáv na ceny určite nebolo. Je to tak na hodnotenie medzi troma a štyrmi hviezdami, no v 90. rokoch to bol akoby kultový film, ktorý ukázal, ako málo niekedy stačí k hrôze a nedolapiteľnosti páchateľa. Polícia to má niekedy ozaj ťažké. ()

liquido26

Můj zážitek z filmu byl trochu pokažen a) tím, že jsem viděl Scary Movie a za b) tím, že jsem před x lety viděl náhodou poslední půlhodinu Vřískotu v televizi. Takže jsem tak nějak dopředu věděl, jak to všechno dopadne, bohužel :-( Postava vraha s maskou už je natolik "zpopularizovaná" (díky Scary Movie), že už prostě dneska nikoho děsit nemůže a pro mě působil spíš úsměvně. Děj není tak děsivý jako Tajemství loňského léta, sází spíš na větší počet mrtvol a dělání si srandy ze sebe sama (a z hororového žánru obecně, což mi bylo hodně sympatické). Nakonec dávám čtyři hvězdy, hlavně proto, že si myslím, že kdyby nebyly výše zmíněné důvody, film by mě bavil daleko víc a stejně bych ty čtyři hvězdičky dal. ()

corpsy

Teen slasher, ktorý koncom 90. rokov na chvíľu opäť naštartoval tento polomŕtvy žáner. A upravujem svoje priemerné hodnotenie na maximum, pretože snímok dospel. Skvelé narážky na všemožné hororové filmy či postavy, sympatické obsadenie a dej nie až tak pritiahnutý za vlasy, ako sa z prvopočiatku zdá. Klasika 90. rokov. ()

Ajinka126

Perfektní vyvražďovačka, která vraždí s důvtipem a grácií. Pravda je, že konec je trochu trapný tím, že vrahové jsou nesmrtelní a i v poslední minutě touží vraždit - za to bod dolů. Jiné vražedné horory ujíždí na mučení a jiných úchylnostech a vidíte.. jde to i bez toho:) ()

El Pistolero

Kdyby se někdo zeptal Wese Cravena na jeho oblíbené filmy, vsadím se, že by v takovém výčtu nechyběl Carpenterův „Halloween“. Určitá podobnost tady je, přičemž Carpenter položil základy slasherům a jeho mladší kolega na něj navázal výstavbou lešení pro masivní vlnu moderních teenagerovských vyvražďovaček. Tam, kde „Mistr Tesař“ sází na atmosféru a tíživou hudbu, si Craven vypomáhá parodováním, odlehčenými dialogy a spletitějším příběhem. „Halloween“ je možná historicky o něco významnější a mnohem pochmurnější, „Vřískot“ zase akčnější a o dost zábavnější. ()

Torision

Před zkouknutí filmu (až osmnáct let po natočení) jsem viděl Scary Movie asi 10x, takže jsem spoustu scén vlastně znal. A musím říct, že jsem čekal víc, než jen poctu žánru a teenagerovskou vyvražďovačku, která není ani nijak extra strašidelná. Taky jsem si myslel, že nemotorný chování ghost-face ve Scary Movie byla opravdu parodie, přitom tady se seriózní vrahoun chová, běhá a vraždí téměř stejně. Ale co, bavil jsem se dobře a na čtyři hvězdy to furt je. ()

sidzej

V rámci žánru ide o vydarenú trilógiu hoc v puberte ma bral Vreskot viac. To kúzlo niečoho nového už akosi vyprchalo. I tak však slušných 75%. ()

Astaroth12

Tento kult som videl viackrát a aj keď ma viacero nelogických momentov, stále má silu.Príbeh dobre odsýpa, vraždy sú rýchle a nekompromisné, bodycount je nastavený dosť vysoko, herci zahrali solídne.Vo filme bolo aj viacero atmosferických situácii a aj napätím film disponoval. Len škoda, že finále sa nieslo v znamení šialenej nadnesenej zábavnosti, ktorá to dramatično, ktoré práve vo finále malo silno vrieť, totálne zabilo, tam stratil 1*. ()

Kryton

Wes Craven uhodil nožík na hlavičku. Ač je to teens slasher alá Halloween tak si bere to nejlepší od svých předchudců. Oproti pozdějším kopírkám, má tento pořád co říct. Nehledě na tehdy ještě mladý ansámbl herců v čele s budoucími manželi Arquettovi. ()

pivo

Celkom fajn horor. Nie sú tam žiadne nadprirodzené srandy ako zombíci, alebo upíri, alebo podobné hovadiny. Iba obyčajný šibnutí amíci. Najviac som ocenil, že pravidlá hororov potvrdzuje a zároveň sa z nich vysmieva, keď o nich hovorí. Celkovo fajn film. ()

ledzepfan

Prostě klasika...Dal jsem si to z nostalgie (R.I.P. Wes) cca po deseti letech a bavil jsem se snad ještě více než jako kluk... ()

Cimr

Vskutku povedená parodie na sebe sama. Nejlepší scénou (spoiler!) je, když jeden kluk radí postavě v televizi, aby nebyla blbá a otočila se - stojí za ní vrah! a přitom za ním samotným stojí vrahoun s kudlou. Ten nápad, že lidé v hororu přemýšlí jakým chybám dělaným v jiných hororech se vyvarovat (neběhej do schodů, neptej se Kdo tam je?, žádný sex a alkohol), je skvostný. Tleskám scénáristovi. Ale nejen díky němu vstoupila úvodní scéna s Drew Barrymore do dějin. ()

fcreading

Druhý najlepší horor od Cravena po Nočnej mory ktorý nadchne tou vynikajúcou atmosférou 90-rokov. Zahrala si tu aj Neve Campbellova a David Arquette ktorý sa dal v roku 2006 na režisérsky post a nepodarilo sa mu to. Táto slavná vyvraždovačka je lepšia ako všetky vyvražďovačky dokopy. PS: V detstve som mal dokonca z tochto filmu nočné mory :). ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)