Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

chelseaman22

Nejedná se o horor, nýbrž o nepovedenou komedii, která svou nezajímavostí atakuje filmy jako je Lincoln. Pochybuji, že se našel divák, který by byl nervózní ze závěrečného rozuzlení. Nejzajímavějším faktorem filmu je tedy vrah v převleku, který běhá jako potomek kozla a ústředního topení. 30% Celosvětový příjem k 6. 8. 2018: $173,046,663, což je 12,36 násobek rozpočtu ()

Remivsremi

Hororům příliš neholduji, Vříškot ale v sobě kombinuje kreativní směsici žánrů a tím se od zbytku krásně odděluje. Občas je to dost krvavé, nechybí tomu i humornější momenty a zdařile se buduje napětí, které vygraduje ve správný čas. Mám tuhle sérii velmi rád a s chutí se k ní vracím. Jednička bude vždy představovat pomyslný vrchol. ()

Motinski

Jeden z najlepších hororov 90. rokov ktorý v prvom rade parádne obstál ako nakopnutie umierajúceho žánru. Vreskot je typ slasheru kde funguje aj zábavnosť aj pocit strachu. A to nebýva až tak zvykom. Uvedomal si svoju naivnosť, dobre pracoval s klišé postupmi a zároveň vzdal v menšej miere hold klasikám. Aj pri opakovaných pozretiach má svoje čaro, zaujímave postavy (v porovnaní s ďalšími dielmi) a jednoznačne ide o najlepší a najnapínavejší diel série. Osobne pre mňa menšia srdcovka. ()

Avathar

Parádna satirická vyvražďovačka so skvelým tempom, plnou prdelou najrôznejších odkazov a skvelého parodicko-čierneho humoru. A naviac sa tu pohybujú kočičky Neve Campbell a Rose McGowan, na ktoré sa pozerá viac než dobre. ()

haushinkaa

Ani jsem se nevyděsila. Ale mám slabost pro psychouše a "tenhle vrah" se mi líbil. Taky mám ráda Davida Arquetta a v Billym bylo něco johnnydeppovského. Škoda, že jsem první viděla Scary Movie, jinak bych byla asi překvapená. ()

Mrkvič

Zábavný horor. Víc platí to první, protože ta srandovní maska prostě nemůže působit nijak děsivě. Ale i s takovým "postižením" dokázal Wes Craven navodit dost hutnou atmosféru. Film na mě dokonce zapůsobil tak, že spousta herců (Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette nebo Liev Schreiber) se u mě hned zařadila na vrchol mezi oblíbenci. ()

Sfinkter

Zhlédnuto po dlouhé době - opět mě snímek bavil, sice jsem se nebál jako kdysi, zato jsem si více vychutnával Cravenovy detaily, parodický nadhled a poctu všem filmovým hororům. A právě díky těmto atributům postrádají veškeré parodie Vřískotu typu Scary Movie smysl - Scream totiž v základu paroduje sám sebe. ()

JimmyII

Dnes již klasika, která jako by se řadila k tradičním slasherům, ale přidává pořádnou porci nadsázky, spoustu odkazů, citací a hommage, a především humor. Bohužel někdy právě kvůli humoru a přehnanému pitvoření herců (hlavně otravný Matthew Lillard) ztrácí na působivosti atmosféra, ale budiž. Vyčítat tomu nelogičnost nelze, o to tam nejde, ale někdy bych ocenil více děsu a méně srandy. Kolem a kolem ale pořádná zábava a ve své době svěží krev do žánru. ()

Lachtaan

Legenda mezi slasher horory, kterou na post kultu vyzvedla jen její ikonická parodie ve Scary Movie. Jestli si chcete tenhle samozvaný horor užít, rozhodně před ní nikdy nekoukejte na výše zmíněnou komedii, která jí zesměšňuje v enormním měřítku. Jakmile totiž znáte parodii, nemůžete tento film brát vážně. A to se v rámci série ještě jedná o poněkud kvalitní záležitost. ()

BROKEN_

Finále tohohle filmu je MASTERPIECE! Výborně zrežírovaný, přesvědčivé herecké výkony, slušná atmosféra, scénář díky kterému si nejsme jistí kdo je vrah = Vřískot. Strašně se mi líbilo, jak si Wes Craven dělá srandu z klišé, fakt výborný, ty komediální prvky s hororovými kombinoval Craven skvěle. Btw film má skvělé tempo ani na chvíli se nebudete nudit. DOPORUČUJI. P.S. Randy velký znalec : ) ()

Raven0

Výborná teenegerovská vyvražďovačka, snad nejlepší ve svém žánru. Dobře zpracovaný příběh a vcelku i originální zpracování různých vražd (holčina ve vratech u garáže) a to vše okořeněné špetkou drsného humoru. Je vidět, že tvůrci s chutí využili mnohá hororvá klišé a docela vesele je zakomponovali do díla. Celek je tak takovou chytrou, ironickou (ale docela drsnou) parodií na filmy podobného ražení. Klasika jako řemen! ()

gjjm

Klasický thriller s docela slušnou atmosférou, jenže příšernými hereckými výkony, bez napětí nebo brutality a s naprosto nudným dějem. Je mi líto. Další díly jsem neviděl. ()

danoo

Najobľúbenejšia a najúspešnejšia hororová séria všetkých čias, práve vďaka premyslenému scenáru a Cravenovej skúsenej réžii, ktorej sa darí divákov strašiť i vo chvíli, keď sa všetci smejú. ()

anli

Prakticky kultovní film žánru"vyvražďovací teenage-horor",kterým tehdejší téměř důchodce Wes Craven odstartoval lavinu snímků tohoto žánru.Osobně to není můj šálek kávy,ale musím uznat,že film je velmi dobře napsaný a režísér nám servíruje vcelku nápaditý příběh,plný hrůzy,ale i zábavy.Chvilkami film funguje v rovině parodie na sebe sama a žánr jako takový.Craven se rozhodl přistoupit k žánru po svém,zejména tam,kde hororová klasika"bát se",vystřídala hustá vyvražďovačka"směju se"i když na kriminální zápletku nezapoměl.Neve Campbell a Courteney Cox jsou navíc skvělé a divák se chvílemi bojí i za ně.Velmi svěží vítr v žánru a pro mě vřískajících 80%.P.S.Pro ctitele žánru a teenagery povinnost a mohou si s klidem přidat 20%. ()

lennyd

Malým městečkem uprostřed Kalifornie otřese hrůzná událost - jedna ze studentek místní střední školy je brutálně zavražděna, i se svým přítelem. Policejní vyšetřování nikam nevede, a všichni se jen domýšlí, zda je vrahem stejný člověk, který před rokem zavraždil matku Sidney Prescottové. Jenže ten sedí ve vězení - a nebo byl obviněn nepravý člověk? Čas utíká, a záhadný vrah si připravuje další akci ... Ač Vřískot v rámci žánru nepřináší žádnou velkou originalitu (skupina teenagerů se postupně odebírá na onen svět, zatímco vrah je neznámý), tak tímto filmem Wes Craven rozpoutal sérii podobně laděných filmů a dočkal se také spousty napodobovatelů. I po herecké stránce se Wesi Cravenovi podařilo zvolit docela zajímavé obsazení - Neve Campbel, Matthew Lillard, Coutnery Cox, Liev Schreiber či Drew Barrymore - možná v roce 1996 nepatřili mezi hereckou elitu, postupně se do ní propracovali... ()

Jazzzz

Slabé 4, bohužel až příliš komické vystupování maskovaného vraha během filmu a pohled teenagerů na vraždění v jejich městečku podle mne až příliš zlehčuje situaci, dost se vysvětlí na samotný závěr a já myslím, že konec je celkem vydařený. Na podruhé si film užiji asi více. Žánrově jde o typickou vyvražďovačku, která však celou dobu i samotným závěrem pusobí jako jistá parodie na horory obdobného typu, proto jistá míra nadhledu při sledování vám dovolí se u filmu i zasmát. Herecké obsazení Courteney Cox potěšilo. ()

uiu

Ve své době byl Vřískot mým nejoblíbenějším hororem a to hned z několika důvodů. 80. a 90. létům vévodili nadpřirození zabijáci jako Freddy Kruger, Jason Vorhees nebo panenka Chucky. Vřískot po dlouhé době přišel s konceptem - sice klasické vyvražďovačky teenagerů - že vrahem je jedna z postav, kterou neustále máme před sebou, ale určit ji není zas tak jednoduché, protože to může být kdokoliv. Strach z faktu, že něco podobného se může stát i v reálném životě byl největším kladem. Dalším plusem byl fakt, že Vřískot není jen horor, ale zároveň parodií na hororová klišé (hororová pravidla a narážky na horory - školník Freddy v pruhovaném svetru :))) Což jsem si tenkrát ani tak moc neuvědomovala, ale vidím to teprve až teď, s odstupem času. To mě přivádí i k myšlence, že tvůrci Scary Movie šlápli trochu vedle, když zparodovali parodii. I po letech je pro mě Vřískot v mé topce hororů, i když k následným pokračováním se stavím, že nikdy nevznikly. ()

Playman

Holy shit! S 19 letým zpožděním a přesto jsem ohromený, jak moc tenhle film musel zatočit s žánrem teen-age vyvražďovaček a hororem obecně. Chytře napsaný, reflektující celý hororový žánr. Nejděsivější na tom celé je asi to, že vrahem není příšera, zombie, mutant, upír, duch nebo cokoliv smyšleného a fantastmagorického, ale člověk, obyčejný člověk. Ano, jistě postavy nejsou kdovíjak zajímavé, ale napětí by se dalo... ehm.. krájet. :) Neve Campbell byla neuvěřitelná kočka. A musim ocenit super muziku, která jen dokresluje atmošku. Celou dobu jsem si nebyl přesně jist, kdo z nich byl vrahem... a zahradník to nebyl. :) 90% PS: Silných ženských hrdinek, které vzdorují nelítostnému osudu není nikdy dost. ()

neoBlast

Tak odškrtávám si další hororovou povinnost, která mi doteď unikala. Rozhodně jsem se bavil, zvláště celá druhá polovina je natřískaná napětím/akcí/humorem v tak intenzivním množství, že je obdivuhodné udržet takto vysoko nastavenou laťku a tempo v jakémkoliv filmu. Za téměř dvacet let od premiéry nabyl Vřískot více respektu a obdivovatelů než si zaslouží, scénář Kevina Williamsona je sice chytrý, ale vyniká pouze v žánrovém měřítku. Bez ochrané hororové škatulky už nemá šanci ve srovnání s jinými master-meta scénáři. Ve Vřískotu je vlastně skoro všechno, od herců, přes scénář až po režii správně, ale slasherový subžánr mu nedovolí být něco více napříč filmovými žánry. 70 % ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)