Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

adam9

Nechápu, jak jsem tohle mohl jako malé dítě vidět a neměl jsem noční můry. Film jsem si pustil po cca 10 letech, a i když jsem si pamatoval hlavní dějovou linku, tak jsem byl přesto zvědavý, jak na mě zapůsobí. A musím říct, že báječně! Solidní lekačky a kuchání podtržené opravdu crazy postavami - vždyť Billy je vyšinutý blázen už na první pohled! ()

Mistickzz

Doteraz som nemal možnosť tento film vidieť, ale keď už sme mali ten halloween, tak prečo nie? A nebolo to až také zlé, občas som sa aj naplašil (občas) a občas aj zasmial, herci neboli zlý a atmosféra bola fajn a vtej dobe museli byť ľudia spokojný aj so samotným dejom. Občas to bolo síce hlúpe a často krát som si myslel, že pozerám Scary Movie 1, ale v rámci žánru fajn. ()

bari68

Film, ktorý sa sám stal milníkom a je obrodou teenagerovských hororov a dielom po ktorom sa strhla nová vlna slasherov, zn.: v hlavnej roli zabijak v maske. ()

Zagros

Klasika svého žánru. Popravdě si myslím, že podobný film o moc lépe natočit nejde. To ovšem neznamená, že by byl tak skvělý. Herci jsou celkem sympaťáci, ale žádné velké hraní od nich nečekejte. Příběh je docela fajn, lehce napne, lehce překvapí a vcelku i pobaví. Tak akorát na večer, když potřebujete vypnout u něčeho lehčího. ()

iXtr3m3

Legenda svojej doby a počiatok novej éry teen vyvražďovačiek. Mal som to šťastie, že som z generácie, ktorá toto mohla vidieť v kine v čase vydania a bol to veru iný zážitok, ako človek dovtedy poznal. ()

bruceman7

Viděno po x letech, kdoví po kolikáté. Stále však jen s dabingem, no minimálně si to ani jinak nepamatuju. Tím to asi pro mě i ztrácí na atmosféře. Ale je to prdel, to je jasná věc. Klasika. 8/10 ()

WathanajX

„Proč chceš znát moje jméno?“ „Protože chci vědět, na koho se dívám.“ Nechápu, jak jsem mohla být doteď touto "hororovou klasikou" nepolíbená. Ten xichtík zná snad každý! Já viděla zatím jen parodii tak jsem byla dost zvědavá a čekala jsem i vysokou kvalitu… Klady: Jako milovnice krimi jsem si celý film užívala to hádání kdo je vlastně vrah. Po vzoru Scary movie jsem sice bohužel věděla dopředu značnou část filmu a holt jsem čekala jako vraha někoho jiného. Ale přesto všechno jsem si to napětí a obecně spád celého děje dost užívala dokonce i uječené honičky po domě. Zápory: Neustálé odkazy a srovnávání s ostatními horory mi bohužel moc neříkalo, jelikož jsem i přes mnou velkou snahu v poslední době velké množství z nich stále neviděla. Navíc to po chvíli už bylo i dost otravný…Vidět tento film v době jeho uvedení asi bych řekla, že jsem z něj takříkajíc na větvi (možná) ovšem z dnešního pohledu na něj koukám spíše už jako na kultovní horůrek, kterého předchází jeho pověst a ta maska jak jinak. Spíš jsem se bavila než bála a upřímně si říkám, co bude dál? Hodnocení: 70 % / 7 z 10 – Tento horor je myslím si vhodný pro všechny nejen pro fandy žánru. Já se k němu možná ještě za nějaký čas dostanu… (8.) ()

Revolver

Jedna z nejnajivnějších a nejtrapnějších naivních trapáren, která kdy znesvětila mé dvd. Vysoké hodnocení zdejších uživatelů pro mě navždy zůstane jednou z největších záhad ze všech. ()

F.W.Colqhoun

Když jsem přítelkyni na Vřískot lákal slovy, že se jedná o jakési Prcičky nastavené vraždami, ani jsem před reprízou po řadě let netušil, že ani moc nefabuluju. První díl série, jíž se Craven před několika měsíci pokusil (prý celkem úspěšně) vzkřísit, překrývá pozlátkem upadlé postmodernity, když klasiky žánru nejen cituje, ale i zmiňuje, aplikuje a parafrázuje destilovaná pravidla (uf!). Nejspíš záměrně ale žánrovou sečtělost nepovyšuje na originalitu a nedej bože chytrost, veškerá sranda zůstává na povrchu a odkazy přímé i nepřímé jsou asi největším dobrem, které přečkalo módní haló, protože na rozdíl od Prciček nikdo nejí hovna, neejakuluje, což sice není symptom umění, ale dokážu si představit takovými zalátat hlucá místa mezi jednotlivými honičkami. Atmosféra, která naprosto schází, by neutrpěla. Půl hvězdičky navíc za nádherné (byť balené) kozy Rose McGowan. Právě odkazy mi vyjma nostalgických pocitům zabránily se po těch letech nudit (většinu citovaných kousků jsem ostatně ondá v kině roku šestadevadesátého neznal); ne tak přítelkyni, která to zabalila po dvaceti minutách s tím, že je to prostě blbý. ()

Paity

Tohle se tedy skutečně povedlo. Někdy sice herci až zbytečně ve Vřískotu přehrávají, přesto se dá Scream označit za jeden z nejlepších hororů posledních dvacetilet. ()

farfalla

Je to spíše odlehčený horor, i když má nepříjemné momenty, třeba i v tom, že nemá s nikým slitování. Pobodaný může být každý a pak už záleží jenom na tom, jestli je to bodnutí smrtelné. Malé městečko, příběh se soustřeďuje kolem střední školy. Děj se kroutí jako žížalka. Postavy si získavají i ztrácejí divákovy sympatie. [´Scream 2´ (1997), 'Scream 3' (2000), 'Scream 4' (2011)] ()

duddek

Naprosto neschopný vrah. A promluvy typu: "Já jsem byla sobecká a nechala jsem se trápit tím posttraumatickým stresem." ()

Pat.Ko

Scream v 90. rokoch bol najdiskutovanejším filmom, rozhodne bol veľkým prínosom hororového žánru. Je to výborný slasher teenagerský horor, ktorý vás drží v napätí, núti vás rozmýšľať a má aj vtipný nádych. Musím pochváliť ten zvrat na konci, fakt ma dostal. Je to presne taký hororový film, podľa môjho tipu - napätie, vtipné momenty, nutnosť premýšľať a zvratný koniec. Čo sa týka herectva, objavili sa tam sympatické a známe tváre. Úvodná scéna s Drew Barymoore bola vynikajúca (dokonca som zistil až na konci, že je to práve ona), ďalej jedna z mojich obľúbených - Courteney Cox, rola otravnej novinárky jej celkom sadla a Neve Campbell, tú musím zaradiť medzi moje obľúbenkyne. Samozrejme aj ďalší si zaslúžia pochvalu. Teším sa na ďalšie časti. ()

Radim

Dnes již klasika, na kterou je třeba se podívat už jen proto, aby člověk pochopil odkazy na tento snímek v jiných filmech. Sedlo mi obsazení, ta slabá linka humoru v podtextu byla velice dráždivá. Také mě mile překvapila Courtney Cox; ne že by byla až tak dobrá, ale miluji ji jako Moniku z Přátel a bál jsem se, že má jen jednu hereckou polohu (podobně jako Matt LeBlanc, který ať hraje co hraje, vždy je to "Joey"). Co mě naopak zklamalo, jsou logické díry jako prase. ()

MulaNula

Pro mne horror č.1. Sem na tom poznamenán z mládí, ale nebylo horší horrorové postavy, která by mne kdy více vystrašila:) ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)