Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Prochy38

Jak mnozí nazvali, jde o klasiku žánru. Tedy přesněji klasiku hororu, kde umírá tuna studentů pod čepelí jednoho z nich, prakticky bez motivu, a pod. Tento horor je originální a tedy i dobrý. Vymetl cestu všem těm dalším. Myšlenka nebyla vůbec špatná, vymakané to bylo solidně, herci taky ušli. Tak proč "jen" ***?? Protože, a to mě fakt u filmů tohoto typu vytáčí, vrah nebo vrazi páchají své zločiny s dokonalou přesností, oběti před nimi nemají šanci. Rychlost, síla, přesnost, vypočítanost, prostě dokonalé. Ale až přijde na řadu naše Sidney, vrah se rozhodne ji netrefit nožem, zakopavát, nechat se mlátit a pod. To tenhle film totálně sundalo. Kdyby to mělo být jen trochu reálné, je po 35 minutách tuhá. Ale jako jo... ()

t.mon

Ááá, Cravene, tys to zase dokázal. Tohle je jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl. Lepší "cool" vrah než Ghostface se dnes nenajde. Přidávám za Neve Campbell, je úžasná. Nejlepší film roku 1996 aneb děti se na horory moc dívat nemají. ()

Hanes88

Nevím no. Vřískot určitě nepatří a patřit nebude mezi mé oblíbené hororové nebo thrillerové filmy. Jako na jedno pokoukání dobré, ale to je asi tak vše. Neve Campbell zahrála sice dobře a Courteney Cox je opravdu krásná, ale i tak je to spíše průměr. 60%. ()

J*A*M*A*L

Vynikající horor žádný lepší jsem v životě neviděl a jsem si jist že už nikdy neuvidím díky tomuto snímku jsem si oblíbil horory.Prostě nejlepší film.100% ()

kri.tino

Až po záverečné titulky som si myslel, že sa pozerám na prvý diel Scary movie. Dve hviezdy za milé pobavenie a kopu smiechu. :) ()

jurasino

Výborný devadesátkový slasher jednoho z nejlepších režisérů v tomto žánru. Film je docela komerční, známý, ale já jsem se k němu dostal až později po dlouhé době a opravdu mě film překvapil. Atmosféra je výborná po celou stopáž a vrah s pěknou maskou. Kultovni film a dobrá zábava, těším se na sequely!!! ()

Rejže

Když jsme s kamarádkami jely na Slapy a nějakej Němčour si dělal legrácky v masce příšeráka... měla jsem vážně pro strach uděláno. Za tou maskou nikdy nevíš, co se může skrývat. Jakej úchylák tam je a jestli to myslí vážně nebo jako legraci.... ()

Paldiny

Strašidelné? Ani náhodou. Priznám sa, viac ma vydesil komentár Houdiniho, ktorý prvýkrát obsahoval písané slovo, miesto počtu nominácií na Zlatú Palmu. Wes to s mladými jednoducho vedel a podarilo sa mu zakomponovať do scenára kopu slasherových narážok čím ulahodil nostalgikom (TOP scéna s údržbárom Freddym) a prešpikovať ho modernejšími hračkami, čo zas oslovilo nové publikum. Ľahko sparodoval zabehnuté postupy sériových vrážd, dodal mysleniu obetí odchovaných na hororoch “potrebné skúsenosti“, ktoré v rozhodujúcich momentoch nepomôžu, ale žáner zas o kúsok posunú ďalej. Nemôže chýbať nová šmrncová tvárička v čiernom oblečku, akej chýbalo už len zvučné meno. Lenže to by film prišiel o pointu, však. Nová hororová ikona tak bola na sveta a deväťdesiatky sú jej za to vďačné. ()

Damielka

Vřískot bohužel otevřel stavidla teenagerovským vyvražďovačkám, kde krev teče proudem, naivní vřeštící slečny prchají před kamerou a sem tam na vás něco ošklivého vybafne, ale kde zůstává plíživé napětí, ptám se!? ()

MkSallam

Líbí se mi, že Craven nenatočil tuhle vyvraždovačku jen kvůli tomu aby ukázal, co nejvíc koz, krve, střev, mozků a podobnejch trapáren jako to dělají ostatní "filmaři", ale aby si pohrál s opravdu hutnou atmosférou. Dokonce natolik že mi to připomnělo první Halloween (pozn. Halloween je samozřejmě lepší...). Díky tomu je Vřískot stylovým a zábavným cvičením, kterak velmi lehce dosáhnout velkého napětí. Navíc beru i hromadu odkazů na hororovou tvorbu, snad jen s jednou výtkou, Craven to sem tam přehnal a hlášky typu "To je jako když Starlingová mluvila s Lecterem o vztahu s otcem" nebo "Kéž by byl náš vztah jako dobré porno..." působí fakt hloupě... Pointa fajn, snad jen nedík bratrům Wayansům za necool spoilery (nemuseli nenápaditě kopírovat záběr po záběru....). Spokojené pohodičkové čtyři. ()

matmanX

Jeden z milníků současného hororu a zároveň pocta všem ostatním, bohužel jeho následovníci už nedosahují stejných kvalit. Většinou sice předem víme, kdo asi zrovna zemře, ale díky všudypřítomným vtipálkům s maskama film provází jakási paranoidní atmosféra a konečná pointa se taky docela povedla. Každého fandu hororů pak zahřeje u srdce, když se objeví nějaký ten odkaz (školník oblečený jako Freddy Krueger nebo pravidla přežití v hororu). ()

Reverger

Neuvěřitelný, že i po tolika letech, když jsem ten film viděl, se tak trochu ten prvotní strach, když jsem si zakrejval oči a přepínal program v...řekněme hrubějších scénkách, nevytratil a zatraceně mě to nadchne po jakýkoli době. ()

Mikino00

Jen další vyvražďovačka pro teenagery, kde u dějových zvratů jsem jen klopil oči. Viděl jsem předtím Scary Movie a jelikož je to natočeno naprosto stejně, tak jsem to měl jako Deja vu, upřímně se mi více líbila parodie, tam to totiž nemysleli aspoň vážně jako tady. ()

Dr Lizal

Zamyslel se tady vůbec někdo nad tím, že čím blíže byl "vrah" své oběti, tím hůře se mu ji dařilo zabít? Nebo nad debilními dialogy a všudepřítomnou antilogikou? Jediná věc,ze které jsem měl strach byla představa, že maskovaný zabiják zase zakopne a vážně se zraní o tu velkou rybičku co sebou tahal. Pro mě naprostá komedie, kterou lehce zachránila poslední dvacetiminutovka. ()

Ollie235

Klasika mezi teen horrory, kterou nelze brát příliš vážně. A asi v tom je do jisté míry i úmysl, ale mě to naprosto minulo. Všechny postavy (bez výjimky) mě naprosto iritovaly, vrah nebavil a děj vůbec netáhl. Navíc mi přišlo, že film naprosto postrádá napětí. Zvrat na konci se mi docela líbil, ale chabý dojem mi vylepšit nedokázal. Čekal jsem daleko víc. ()

Rufete

"No, please don't kill me, Mr. Ghostface, I wanna be in the sequel!" Komentář může obsahovat spoilery. Překvapilo mě, že i po tolika parodiích a spoilerech jsem nevěděl všechno a mohl si film užít. Je to klasická ukázka devadesátých let, načesaný háro, párty u někoho doma, škaredá hlavní herečka, které jsem přál smrt po prvním vidění. Opravdu, každá postava, která zemřela, pro mě měla větší význam. Moc se mi líbila Tatum a měla taky nejoriginálnější smrt (takové dveře od garáže nejsou žádná sranda). Vřískot jsem si vlastně pustil jen kvůli tomu, abych viděl počátek série a mohl se pustit do dalších dílů, kde mě zaujalo obsazení. Ale nelituji, bylo to dost fajn, spousta jiných zmíněných hororů v kontextu, vystrašení středoškoláci, atmosféra. Milé překvapení v podobě originality a neohraných dialogů (což se cení) a taky mě potěšila Courteney Cox se svou rolí reportérky. Pochybuji, že další díly dosáhnou takové kvality, no uvidíme. ()

Esgalnor

Kultovní horor a jeden z milníků žánru, který dokáže vyděsit i dnes. Úvodní scéna skvělá i po letech, zbytek filmu zajímavý, tajemný, občas strašidelný, postavy jsou sympatické a fandíte jim. Konec překvapivý, vrah taky, scénář chytrý, herci hrají dobře a celý film šlape skvěle. Vtipné narážky na hororové klasiky baví. Nejlepší díl série. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)