Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

SkyCaptain

HUH?!? Tak tenhle film jsem opravdu nepochopil. Přitom podle všeho jsem přesně jeho cílová skupina - mám nakoukány osmdesátkové slashery a navíc se mi nejvíc líbí Halloween spolu s ostatními filmy Jamie Lee Curtis. A právě to je asi ten problém. Z tohoto filmu koukají jako sláma z bot odkazy na tyto filmy, ale já absolutně nechápu proč. Je to film naprosto nudný, špatně zahraný, bez atmosféry se spoustou nicneříkajících dialogů a nepovedeným zabijákem nemluvě o hypertrapném závěru. Prostě vůbec nemůžu pobrat režisérův záměr - má to být parodie na staré slashery? jejich pokračování v duchu 90s? nebo něco úplně jiného? Ta jedna hvězda co jsem dal je za ukázky s původního Halloweenu. Opravdu si radši pustě ten Halloween, Hru na vraha, Pátek třináctého nebo Terror Train - ty jsou totiž tisíckrát lepší než tahle blbost. ()

Hapretor

Wes jde do sebe a navštívil protidrogovou léčebnu. Přes všechna zklamání a utrpení před obrazovkou, za která mu vděčím, musím zde přiznat, že Vřískot byl jedním z nejlepších thrillerů, co jsem doposud viděl. Jako horor bych to ani neoznačoval. Zde mě pan "Mistr hororu" - Wes Craven - opravdu překvapil a svým dílem pobavil. Je zde dobrá zápletka, dobře navozená atmosféra, úmrtí jsou nápaditá, někdy až zvrhle vtipná a herci kvalitní, dali si záležet. A čím jste mladší, tím to na vás více působí. To o dalších dvou pokračováních nelze říct ani s kudlou na krku! ()

Heroine

Tak tohle můžu vidět pořád. Poprvé jsem Vřískot viděla když mi bylo deset, a byla jsem skutečně unešená. Zdálo se mi to děsivé a napínavé. Když jsem to viděla podruhé, spíš jsem se bavila tím kolik tam znám herců, a když jsem ho viděla potřetí, přišlo mi to vtipné. Zábavné pro všechny věky. ()

mourinho

Je to klasika. S teenagerovskými vyvražďovačkami se po tomhle Cravenově šlágru doslova roztrhl pytel a Ghostface v podstatě zlidověl. Jsou i lepší filmy, ale za restart skomírajícího hororového subžánru jednoznačně palec nahoru. ()

hororwatch

Slasher. Akorát mi to opět připomnělo jak málo je vyjímečnýjch slasherů, které jsou dostatečně osobibté a dostatečně nepitomé na to, aby mě to zaujalo. Celkem to i šlo tak do půlky filmu, když počítam to, že určitá dávka pitomosti k tomuhle odvětví hororů prostě patří. Ale ten konec se prostě nepovedl a zajistil filmu o hvězdu chudší hodnocení. Stejně jsem váhal, tak aspoň že tak. ()

GOREGASM

Ať na Scream nahlížím z jakékoliv perspektivy, vždycky mi vyjde vykalkulovaný teenagerovský slasher, který si sice střílí ze žánrových klišé, ale zrovna jedním velkým klišé sám je. Stupidní maska vraha, dementní konfrontace s obětmi (holky kopu razantněji než leckterý valach) a dost nevyrovnaný casting, v němž chlapi dostávají těžce na prdel. Guru žánru Wes Craven ovšem kalkuloval velmi přesně, jelikož mu celá série vydělala těžké hrachy, které ale rozhodně více korespondují s tvrdou pravdou, že tohle bylo pro mladé a blbé (v době vzniku se mi to taky líbilo ;-). 40% ()

Rathalos

Vreskot je hororova klasika,ktoru videl uz asi kazdy fanusik tohto zanru,netreba ju predstavovat a ani to nejako extra komentovat,zasluzi si plne hodnotenie a basta...:-) ()

MickeyStuma

Maskovaný vrah vraždí studenty. Nic víc, nic míň. Wes Craven se pokusil oživit starý dobrý námět subžánru slasher a kupodivu se trefil do černého. Stal se z toho fenomén na mnoho let a jak již dnes víme, vzniklo bezpočet obdobných filmových počinů a téměř nikomu nevadilo, že si jsou podobné jako vejce vejci. Viz např. 'Bazén' (2001), který byl dokonce v Česku natáčený, v Česku se odehrává, a objevují se tam i čeští herci. Wes Craven však nesměřoval k přímé kopii postarších filmových sérii jako jsou 'Halloween', 'Pátek třináctého' či 'Noční můra v Elm Street'. Tady vsadil takříc na lehkou sebeparodii a to bylo zřejmě to, co tak diváky uchvátilo. Snímkem tak povznesl veškerá klišé zmíněných předobrazů, čímž do námětu vnesl jistou originalitu. Film obsahuje vše podstatné. Patřičnou děsivost, krvavé scény, určitou chytrost v daných aspektech dějství, důvtip a ucelený humor. Wesonovi Cravenovi se tímto podařilo nemožné. Film je hororově děsivý a komediálně zábavný zároveň. A vlastně svým způsobem zapojuje do dění i diváka, který může dle své pozornosti vývoje děje předem odhadnout, kdo že se to za tou maskou vlastně skrývá. Není divu, že něco takového mělo vliv k dalšímu filmovému vývoji tohoto subžánru. ()

domirovec

Za mně jeden z nejikoničtějších hororů všech dob a to se mnou bude určitě hodně lidí souhlasit. I přes to, že některé pasáže filmu jsou slabší, tak ostatní se umí pořádně rozjed :) Za mně 4 hvězdy. ()

kkarx

Osobně jsem tuhle sérii vždycky viděl jako lehkou parodii na slashery a smál se u toho, přičemž je to i docela napínavé. Každý díl se nese v pohodovém duchu 90. let (dokonce i ten z roku 2011). 90. léta byla prostě nejlepší a svět byl ještě trochu normální. Po letech mi dělalo velké obtíže rozeznat, zda scény které mi uvízly v paměti, patřily do Scream nebo do Scary movie! :-) ()

Folky

O strachu se mluvit nedá, ale super zábava s nejpřekvapivěji možným odhalením vraha, to je určitě. Nemám si na co stěžovat. ()

helloween93

Dal jsem rewatch před tím novým Vřískotem, protože jsem jedničku viděl jednou, a to někdy v roce 2007-08, takže sem si nepamatoval vůbec nic. Wes Craven tenrkát posunul žánr slasheru dál a do filmu implementoval “hru na vraha”, která se ve slasherech objevila hlavně na začátku 80. let, ale zapadla a znovu ji oprášil až Craven. Scream funguje jak po stránce příběhové, tak hororové, to finální odhalení patří mezi top 10 hororových momentů všech dob. Zvedám hodnocení na 4*, Scream je fakt 90s kult. ()

panvasik

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů vůbec. Srdcovka, kterou miluju a jeden z mála hororů na které jsem se už díval, jako malý, ale nebyl to nejlepší nápad, protože jsem byl ve věku ve které by jsem se na to, prostě dívat neměl a ne jednou, jsem se i jako malý, kvůli tomu rozbrečel. Film, který rozjel mojí lásku k hororům. Nezapomenutelný a zážitkově jeden z nejlepších hororů. Film si dělá prdel z klišé, dělá si prdel z ostatních slasherů a nikdy nebude se brát vážně a o to víc ho miluji. 9/10 ()

figliar

Ak sa povie 90. roky a hororová séria, hneď ma napadne Vreskot. Pre mňa úplná klasika, ktorá má v sebe aj jump scare, aj kriminálku a aj veľkú dávku komédie. Dej je trochu predvídateľný, ale zároveň aj vie často krát zaskočiť. Po hereckej stránke nemám žiadne výhrady, postavy sa mi vryli do pamäti vo svojich životných rolách (okrem Curtney Cox, tá bude naveky Monika z Priateľov). Aj po 25 rokoch od premiéry pre mňa stále patrí medzi žánrový vrchol. ()

Besyn

Super vyvražďovačka.Byl jsem u toho napnutej jako struna až do samého konce.Bohužel ten mě velmi zklamal a odhalení hlavního vraha (či vrahů) na mě působilo až trapně a scénáristicky odfláknutě.Nebýt toho,možná bych šel s hodnocením ještě výš. ()

Grepfruit

Klasika všech vyvraždovaček která navíc stvořila "toho týpka v bílý masce"... Svým způsobem docela kultovní záležitost která vás napoprvé zaujme, ale napodruhé vás může unudit k smrti. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)