Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

blondboss

Tento snímok je už prakticky kultovým v rámci svojho žánru a v podstate vzdáva hold svojim hororovým predchodcom, pričom to robí aj s miernym nádychom irónie. Mňa žiaľ tento koncept až tak nezaujal, lebo v podstate len šťaví námety z predošlých úspešných "slasherov" a aj keď prináša zaujímavé jatky na konci, dejovo je to dosť predvídateľné bez nejakej hlbšej myšlienky. Každopádne to výrazne odštartovalo kariéru Neve Campbellovej, a to právom. 65 % ()

Arigato

„What's your favorite scary movie?“ Série Scream dle mého nebude nic, u čeho byste se klepali hrůzou. Filmy jsou prakticky nejděsivější díky myšlence, že záporákem není žádná nadpřirozená bytost, ale obyčejný člověk s nožem. Řemeslně parádně natočené s povedeným hudebním motivem. Lekačky jdou ruku v ruce s odlehčeným humorem a člověk se mohl chvilkami i zasmát. A úvodní scéna s Drew Barrymore za mě nemá chybu. ()

sabo5

Vážně ten film není částečně komedie? Protože těch posledních 15 minut to tak vypadalo. Jinak film průměrný a chvilka se to i táhlo ale tu poslední hvězdičku přidal ten komediální prvek ke konci i když určitě nebyl v záměru. Takže 3 hvězdičky ()

marason

Tak teprve tady trefil Wes hřebíčkem na hlavičku....Absolutně nezpochybnitelé Number 1. mezi teenagerovskou vyvražďovačkou 90.let. Vynikající odkazy na nejrůznější strašidelné filmy, svěží závan mladé nastupující herecké garnitury a finále překombinované tak akorát. ()

Keerev

Je to hodně vydařený "teenage-horor". Jenom mě trochu mrzí, že jeho další pokračování za moc nestojí a trojka jakbysmet. ()

Akyno

Na svoju dobu originálne započatá séria. Ak si pozriete tento hororový kúsok v súčasnosti, tak Vás dokonca pochytí príjemná nostalgia, čo je s kombináciou so strachom naprosto unikátny zážitok. Toto dielko si určite zaslúži ocenenie. ()

FincherD.

Absolutní srdcovka, vždyť jsem na něm prakticky vyrostl. Bezchybná režie mistra hrůzy Wese Cravena a scénář Kevina Williamsona, který úžasně balancuje na hraně mezi hororem/černou komedií, navíc natřískaný hromadou odkazů a hlášek, dělají z Vřískotu filmek, který vás rozesměje, ale zároveň vystraší až začnete nebezpečně vřískat!:)) Takže: NEOTVÍREJ DVEŘE, NEOPOUŠTĚJ DŮM, NEZVEDEJ TELEFON, ALE HLAVNĚ NEVŘÍSKEJ!!! ()

Alfonso198

Koukám a nevěřím svejm vočím - 74%!!! CO??? Jako jo, mělo to svý kouzlo, když sem to viděl na základce - byl sem z toho hotovej. Ale když sem to viděl naposled, to už sem měl v hlavě náznaky rozumu, tak mě to fakt nebavilo. 40% ()

kishi_SO

Vreskot som videl uz nejake to storocie dozadu. Dodnes som myslel ze je to kvalitna vyvrazdovacka. Mylil som sa! Neviem ako to mam zobrat ci ako komediu, davam 4*, ci ako horror, davam1*! V skole mi alespon vtlkli matiku do hlavy, takze v priemere to je 2,5*. Mozno by hodnotenie dopadlo lepsie kebyze nevidim Scary Movie. Na moje nestastie som ho videl! A smial som sa pri kazdej scene:-D P.S.: Proc ve filmu Meg Ryanove? Radeje v nejakym pornu:-D:-D:-D P.P.S.: Pri mojim stesti mne bude hrat Torri Spelling:-DDDDD ()

cici24

Pro mě nový druh hororu od Mistra hororu Cravena. je jasný, že je to klasická studnetská vyvražďovačka, ale vlastně co to povídám, od tohoto snímu se říká klasická studentská vyvražďovačka:-))..Pro mě kultovní a první svého druhu... ()

veverysiak

Rozhodne to lepšie zo škatuľky študentských podrezávačiek, možno kvôli nadhľadovému a pohodovému štýlu tohoto kúska, možno slabému nádychu parodovania svojich vážnejších konkurentov a možno kvôli zvláštnemu spiritu, ktorý mu Wes jedinečne vtlačil ako poznávací znak, ktorým sa odlišuje od iných, pre mňa je úplne úchvatná úvodná sekvencia so štekom Drew Barrymore, ďalej to plynie úplne iným smerom, ale určite nie do zabudnutia, takže 80%. ()

Lipps...

Horor nehoror, já vřískot zbožňuju! Za prvý, je děj alespoň trochu vybudovaný, na rozdíl od některých jiných hororů, je vtipný (nemotornost a spalšenost vraha) a člověk se i trochu poděsí. Jasně není to nic po čem by se Vám srdce nekontrolovaně splašilo, ale scény typu: "dívá se na jednu stranu a vrah proběhne vzadu" mě baví a narážky pro vzdělanější publikum jsou příjemným osvěžením. Navíc zbožňuju Matta Lillarda v poslední čtvrthodině ("Peer presure. I´m far too sensitive" = nejlepší hláška z celýho filmu! :D) Souhlasím s názory od Gemini, Tom Hardy, TheMaker. ()

Skretule

Klasická teenage vyvražďovačka, která dala do pohybu řadu jejich následných kopií, které jsou většinou ještě nudnější než tohle dílko. ()

KacHnAop

Kvalitní a v dnešní době již velice známý a oblíbený horror o neznámém a atraktivně vypadajícím vrahovi v masce, který svou ostře nabroušenou kudlou likdivuje jednoho teenegara za druhým. Určitě se nedá říct, že bych se opravdu bál, ale byly i chvíle, u kterých jsem se zatajeným dechem čekal, copak se přihodí tentokrát. U některých scén jsem se i dobře bavil. Z moji strany palec nahoru. ()

halberdier

V rámci přípravy na čtvrtý Vřískot hodlám znovu zhlédnout celou trilogii. A začnu pěkně od začátku. Ještě si vzpomínám na recenzi v Cinemě od Franty Fuky (hodnocení 60%), kde psal, že ti, kdo ví kolik dílů má Pátek 13., nechť si připočte 20% a ti, kteří dokážou i jednotlivé díly vyjmenovat, pro ty je to nejlepší film roku. Jelikož jsem patřil do poslední skupiny, věděl jsem že se mám na co těšit. A opravdu jsem z prvního Vřískotu byl nadšený. Film si opravdu nejvíce vychutnají milovníci horrorů, především pak slasherů - zkrátka týpci podobní jako Randy - jedna z postav. Normálně kombinaci horroru a komedie moc nemusím, ale tady se opravdu skvěle propojena. Ano - Vřískot není nějak extrémně napínavý nebo originální, nicméně to že pomrkává na diváky a využívá pravidel žánru ve svůj prospěch ho činí unikátním. Nezapomenutelné jsou i některé hlášky - např. "Houstone, máme problém". I po několika zhlédnutích na něho nedám dopustit a řadím ho k nejlepším horrorům vůbec. ()

david666

po letech to už není taková bomba, ale v době vzniku to byl hodně solidní kousek, který nastartoval sérii podobných více, či méně dobrých filmů. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)