Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Doggie773

Určitě bych ho dokázala zařadit mezi kultovní horory, ale má to 1 háček. Celý film mi bohužel zkazili filmaři, kteří ztvárnili parodii Scary Movie, díky které jsem si z filmu odnesla jedině pobavení a film jsem nebrala vážně. ()

Pan.Antonin

Jako hororová komedie perfektní, atmosféra v tomto filmu zase tolik není. A já teď nevím jak to zhodnotit, protože od filmu jsem očekával něco trochu jiného, než jsem nakonec dostal. ()

Kozlowski8

Klasická hororová vyvražďovačka, která ale v sobě nese prvky určité nadsázky až parodie, což nemusí každému vyhovovat. Pro mne je to každopádně velice zábavná a napínavá záležitost s dobrými herci, dobrými dialogy i atmosférou, kdy se stále něco děje. 70 %. ()

Lendak

"Name the killer in Halloween." "No!" "Cm´on it´s your favorite scary movie, remember?"________Už dlho som nevidel film, ktorý ma dokázal udržať v napätí a pritom ešte aj pobaviť. Prvýkrát som to videl keď som mal asi 13 rokov, a bol som z toho posratý ďalšie 3 mesiace a myslel som si, že to je niečo geniálne, revolučne. Teraz, keď má vyjsť nový diel, som si to pozrel znova a furt to má nejaké svoje kvality. Hlavne (nečakane) originálny nápad o zosmiešňovaní klasických hororových klišé, ale aj napríklad úplne dych berúci úvod, na ktorý len ťažko zabudnem, alebo na úžasnú, creepy hudbu, ktorá je ešte aj dosť odlišná a originálna. Ale samozrejme to je slasher, takže tu musia byť nejaké brutálne a kreatívne smrti (telka) ale neje to to, na čom ten film hlavne stojí, oproti Piatku13, ale na tej atmosfére a hlavne na tom celom pojatí takej sebaparodie, kde ich používajú, ale neboja si s nimi aj vytrieť prdel, hlavne postava Randyho to vyzdvihuje asi najviac. Celkom nezvyčajné sú tu tie, postavy, ktoré sú sympatické ale hlavne to, že sú pre ten príbeh nejakým spôsobom dôležité, viz Randy. VERDIKT: Nekorunovaný vrchol tínedžerských hororov, a ku tomu skvelá hra so žánrami. 8/10. ()

david141474

No nebylo to špatný, ale jakože vůbec. Narážky na Halloween, Noční můry a na Pátky byly opravdu skvělý. Třeba postava školníka Freda mě teda celkem rozesmála, pochopíte až uvidíte. Děj je solidní. Vraždy celkem taky. Postavy jsou zajímavý a není to jak u ostatních slasherů, kde vám na postavách nezáleží. Herci podali působivý výkony. Pak je tu ale Courteney Cox, coby reportérka a já musím říct, že tuhle postavu jsem během filmu nenáviděl, je to velmi nesympatická postava. Soundtrack ušel a finální zvrat je opravdu povedenej. Zajímá mě jak budou pokračovat ostatní díly, hlavně potom co se stalo na konci filmu. 8/10 Celkem solidní slasher se skvělým zvratem. ()

Lilith03 odpad!

Naprosto hrozné, nesympatické postavy, hlavní postava by si zasloužila umřít na což jsem čekala a nestalo se. Vyvrcholení, scénář, dialogy... Prostě odpad. Jediná pozitivní věc je Drew na začátku. Vůbec se nedivím, že se tento paskvil dočkal parodie, která je teda kupodivu opravdu dobrá, ale už tohle je samo o sobě parodií na dobré horory. ()

F2003F

Za mňa najprijateľnejší novodobý slasher a výborná ukážka kvalitnej zábavy bez nadprirodzena, mimozemských tvorov, mutantov alebo číreho zla. Wes bol majster, jediný z tej doby ku ktorého dielam sa vraciam vždy rád zo zážitkového strachu a nie z atmosferickej hrôzy. Scream je v každom ohľade nad vecou svojou pohľadnou štylizáciou cool postáv a prostredia a lebo vopred určil nové klišé pre budúce žánrové napodobeniny. Jediné mi vadilo, že v niektorých momentoch (Cox panika) bolo nelogického správania postáv pre potreby scenáru naozaj priveľa aj na túto teoreticky paródiu. Väčšina narážok či výsmechov klasického predpokladu v hororovom deji bolo úderných a stále skvelo fungujú, len mi to občas kazil kompletne naspamäť napozeraný tisíckrát videný prvý Scary Movie, kvôli ktorému ma chytalo do smiechu aj to čo určite nemalo. A shoutout Fred the janitor :D ()

Jan XXIII

Při prvním shlédnutí filmu jasných *****,ale film při dalších shlédnutí ztrácí své kouzlo a hlavně moment překvapení,takže je na něho se dívat pořád větší nuda.Něco jako Šestý smysl vidět po třetí je celkem zbytečné.A tak je to i s VŘÍSKOTEM. ()

Tenoch

Kdyz jsem tento film videl poprve,zarazilo me jak moc je podobny Pulp Fiction, ne zanrove ale, ze stoji a pada na citaci z jinych hororovych filmu, tak jako gangsterka Pulp Fiction na jinych podobne zanrove situovanych filmu, plati zde urcite zakony. Kdo se mnou nesouhlasi? Film me oslovil takze za 5 :+. ()

pr.del

Pro mě je toto BEST snímek tzv.teenegerovského horororu.Jeden skvělí nápad za druhým s výtečným koncem :-) ()

Mirike

Vynikajuci teenegerský slasher v podani Wesa Cravena a scenaristu Kevina Williamsona. V ospalom mestečku Woodsboro Sydney Prescotovu niekto prenasleduje. Kto sa skrýva pod maskou vraha? Genialny horor, ktorý uz Craven neprekoná. ()

zekon

Budiž......směs Pátku 13.tého, Noční můry a ve stylu vyvražďovaček 80 let. Takové dětské, takové 1x se to dá. Za Courteney Cox 3*. :-) ()

Elissabet

Řekla bych dobře udělaný film s dobrými hereckými výkony. Můj problém u všech podobných filmů je, že po 15ti minutách vím, kdo je vrah. Je fakt, že se mi vřískot docela zamlouval, protože to byl první horor co jsem viděla, podle mě je i nejlepší z celé trilogie (taky má nejhezčí obal). Je sice fakt že se místy opravdu děsíte, ale zase jsou tam i pasáže kdy se válíte smíchy. Efektní vraždy mě dostávaly a celkově příběh vrahů mě taky docela zaskočil. Taky jsem byla úplně hotová z nesmrtelného Davida Arquette, jeho nezabije snad nic. Tak bych hodnotila jako průměrný film s děsivou atmosférou. ()

Mc.Flurry

jo takovyhle horory muzu , me se to libilo, vyvrazdovacky nejsou tak spatny, dalo sena to divat a masku vriskotu si asi poridim-) ()

Pulos

Skvělý horor, miluju moderní horory kdy vrah je ukrytý v masce a do poslední minuty přemýšlíte kdo se za maskou skrývá. ()

Tomulka

Při shlédnutí první scény s telefonem jsem si myslel super zase bude dobrej thriller, bohužel opak je pravdou. Po této scéně je vidět už jen horor v mém vnímání spíše špatná komedie. Maximálně tři hvězdičky. ()

AlBertzap

Tohle je prostě kultovní snímek:P Stejně jako Prcičky, které byly první mezi teenagerovskými komediemi, tak Vřískot je prvním mezi teenagerovskými horory. A to si zaslouží uznání:) ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)