V čase nejrušnějšího chodu do banky přichází skupinka malířů. Netrvá dlouho a všechny důležité průmyslové kamery jsou vyřazeny z provozu a začátku velké bankovní loupeže už nic nebrání. Lupiči mají vše pečlivě naplánované. Z odposlechu je slyšet jakýsi podivný evropský jazyk a lupiči požadují dva autobusy a dopravní letadlo. Všechny rukojmí donutí převléknout se do stejných kombinéz, jaké mají na sobě, aby tak dokonale zmátli zásahové komando. K loupeži je přivolán rafinovaný a inteligentní policejní vyjednavač Keith Frazier, kterému postupně dochází, že se nejedná o obyčejné přepadení banky. Vzápětí se do hry vkládá i předseda představenstva banky Arthur Case, který má obavy z odhalení obsahu své trezorové schránky nacházející se právě v přepadené pobočce. Proto neváhá uplatnit svůj vliv a na místo činu poslat velmi ambiciózní a bezskrupulózní právničku Madeline Whiteovou. (TV Nova)

F.W.Colqhoun

The time to buy is when there's blood in the streets. (Salomon Mayer von Rothschild) Nedoceněný herec Clive Owen, nekonečně libový Denzel Washington a až příliš často chybující režisér Spike Lee společně vyrobili sociálně uvědomělý heist o vyšetřovateli a zloději, kteří se na tom podstatném shodnou - totiž že skuteční zločinci chodí do banky zadním vchodem, zpravidla na zasedání správní rady. Body za podvratnost se sčítají s těmi za zábavu. Lee porcuje lineární vyprávění scénami z následujícího vyšetřování a sabotuje tak do značné míry produkci napětí, zda to klukům a holkám s AK-47 vyjde čio ne, a odvádí pozornost k zajímavějším okolnostem: jak se to kruci mohlo povést, to za prvé, a kdo je největší kurva a proč. O pochybný titul soupeří se "zloději" aristokraticky slizký Christopher Plummer, herec, který začal být starý před cca padesáti lety, a obludně arogantní konzultantka Jodie Foster, jíž by i smířlivější divák mohl rád vidět někým snědenou. Soundtrack Terence Blancharda, jehož práci jsem třeba v Leeově hře se smrtí nemohl vystát, se vyloženě blýskl soundtrackem, který uspokojivě střídá polohy jako z Goldfingera s newyorským jazzem. Follow the ring. ()

SpaceOdyseus

Paradni hra na kocku a na mys se skvelymi herci, napetim, ze by se dalo krajet a opravdu svezim Spikovim podanim. Presne takove heisty me bavi. ()

Drc

No čekal jsem rozhodně víc. Přes opravdu hvězdné obsazení se jedná o dost rozvláčnou a místy až nudnou podívanou. Geniální nápad na vyloupení banky není zdaleka tak originální a vzrušující, jak by měl být a film v podstatě nepřináší nic nového. A neni tam snad jediný vtip, což je opravdu výkon. Světlé momenty by se určitě našly, ale jinak zklamání. ()

kwoky

Neskutecny film :) Na zacatku jsem byl unaveny (ne kvuli filmu) a na konci jsem byl svezi jak Vizir... jedine tak se pozna opravdu zajimavy a napinavy snimek. Malokdy se vidi film, kde ma lupic neco naplanovano, vy sledujete pocinani policie a nakonec to cele lupicovi fakt vyjde :) Narazky na teroristy a rasismus, perfektni hudba, cynicky Owen (ktery hraje skoro celou dobu jen telem), cilevedomy Washington a maximalni mrcha Fosterova :) "Ukaz botu" :) EDIT 2022: Po letech jsem si pustil kousek, jen na pět minut. A dopadlo to tak, že jsem to zase viděl celé. Je to natočené naprosto strhujícím způsobem. ()

Haymar

Skvělé obsazení, výborně napsané a zahrané role... solidní rozjezd a slušný závěr - bohužel však nic mezi tím (nepočítáme-li za "něco" jen spoustu otravné filmové vaty)... Škoda! Zkrátit to na 90 minut, byla by to pravděpodobně úplně jinačí pecka! ()

DannyBoy80

Musím dát 5* protože co se týče napětí a příběhu tak je to to nejlepší co bylo natočeno z prostředí vyloupení banky. Až dokonce jsem si nebyl jistý jak to dopadne. Scénář je to nejsilnější, ale ani herecké výkony a režie nejsou špatné. Spike prostě umí. ()

Piškotka

Clive Owen si s divákem a policajty pohrával. Jeho monolog na začátku jakoby hypnotizoval a mátl. Hrál výborně. Loupež to byla opravdu vyšpekulovaná do posledního detailu, co by na to řekl takový Belmondo:-) Muži na druhé straně zákona byli hodně v podružném postavení, stejně tak i Jodie v kostýmku. O co se to proboha pokoušela? ()

venom14

Skvěle natočený film.Dobrý a inteligentní scénář,dobří herci,napínavost.Jenom mi trošku nesedlo to o obchodování s němci. ()

Teabag

Velmi dobrý snímek s originálním a nečekanou pointou. Oba hlavní protagonisté Clive Owen i Denzel Washington své role zvládli na výbornou. Trochu se pak možná zapomíná na Jodie Foster, která svou "nebezpečnou mrchu" zvládla velmi přesvědčivě. Celkový styl mi ale thriller moc nepřipomínal, protože opravdového napětí se tu moc nenajde. Zato zvědavosti, jak to nakonec dopadne, jsem byl plný. Osobně bych přidal trochu víc syrovosti, protože ten nadlehčený smooth styl (když to přeženu) Ocena´s Eleven nebo Catch Me If You Can mi prostě do thrilleru nesedí. Takže ty 3* jsou nakonec spíš za nesplněná žánrová očekávání. Jinak by Inside Man mohl dostat i víc. ()

Xavi6

Jo, tak tohle se opravdu povedlo! Už od začátku jsem seděl a čuměl jak puk a čekal, co z toho nakonec bude., jak to Clive Owen vymyslí a musím říct, že opravdu elegantně. Nejvíce mě zaujal Denzel Wahington (ostatně jako v každém jeho filmu), který podle mě perfektně ztvárnil detektiva, který na tom nakonec vydělal. Trochu jsem byl zklamán způsobem, jak se rukojmí nakonec dostaly ven z banky, hold čekal jsem to více promakanější. A v neposlední řadě se mi hlavně líbili perfektně zpracované fleshforwardy a podle mě dokonalá hudba. ()

Hanes88

Film, ve kterém člověk neví kdo je hlavní hrdina. V mém případě jsem to v polovině filmu vzdal a čekal jsem, jak to dopadne :-). Čekal jsem, že závěr z tohoto dobrého filmu udělá nějakou frašku, ale ten z něj naopak udělal nadprůměrný film. Takový konec jsem opravdu nečekal :-). Jak sám hlavní zločinec řekl: "Nemějte strach, já odejdu hlavními dvěřmi." :-) ()

Itar

Solidní žánrovka s vyváženými hereckými výkony a poměrně dobrou režií. Nic víc, nic míň. Přesah tu nehledejte. ()

peetriss

Inteligentní námět, vtahující, nápadité a dobře obsazené pojednání na mnohokrát proprané filmové téma bankovní loupeže. Za vymyšlený plán Clivea Owena, který mimochodem svou úlohu zlého muže zvládá bravurně, by se nemusel stydět ani Belmondův klaun. Možná to chtělo trochu víc nakopnout dynamiku (např. intenzivnějším zapojením střihačů), ale to je věc vkusu, jinak svěží thriller s excelentním Denzelem Washingtonem či např. Jodií Foster, která se zde však upozaděna. ()

janesX

Denzel Washington sa správa k civilistom ako kretén. Je to ale dobre zahrané lebo mnohí "chlpatí" sa takto správajú, akoby už dávno zabudli odkiaľ prišli. Neskôr sa ale ukáže že Denzel viacmenej musel takto jednať... Dokopy ide o perfektne zvládnutý, celú dobu dynamický film, kde niekto ako Spike Lee ukázal svetu svoj talent, či už vďaka výberu kvalitných hercov + neobyčajnému scenáru. Jediná vec čo subjektívne filmu vytíkam je typicky "nolanovské" zakončenie, čo chápem že sa väčšine môže páčiť, mne ale isto nie. ..A to už som sa potešil že zase raz konečne niečo ohodnotím plným počtom.. 90%, teda 4*. Je ale možné že jedného dňa zvýšim na 5*). Mimochodom, myslím že v tomto filme je ukrytej viac pravdy, ako by si kto pomyslel. ()

Rozjimatel

Nemôžem povedať, že by som sa nudil, zápletka ma celkom zaujala, aj keď podobná tu bola už veľa krát. Má to veľmi slušné herecké obsadenie (trochu ma len mrzí, že Jodie Foster nedostala viac priestoru). Kamera je celkom fajn, akurát ma strašne otravovali filtre pri tých vypočúvaniach. Tvári sa to celé sofistikovanejšie ako to naozaj je, je to len taký lepší priemer. Nemá to takú kvalitu, že by som si to chcel pozrieť znovu (jedine po dlhšom čase, keď mi film úplne vyšumí z hlavy). ()

Zombi

Je to dobře natočené, většinou se na to příjemně kouká, má to kupu hvězd, z nichž jen Denzel a Owen jsou náležitě využití a i ten Owen míň, než jsem čekal. Je to napínavé, místy je to vtipné, ale sráží to scénář, který o žádné postavě, kromě Denzelova poldy, neprozradí víc, snad jen ještě minulost šéfa banky, jehož jednání nechápu, na co si ty věci probůh schovával? Pointa je divná, motivace Owenova gangu také, a jak se o těch dokumentech sakra dozvěděli? když to neřekli Jodie, aspoň divákům by to říct mohli. Škoda, vychází mi průměr. ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (více)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (více)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (více)