V čase nejrušnějšího chodu do banky přichází skupinka malířů. Netrvá dlouho a všechny důležité průmyslové kamery jsou vyřazeny z provozu a začátku velké bankovní loupeže už nic nebrání. Lupiči mají vše pečlivě naplánované. Z odposlechu je slyšet jakýsi podivný evropský jazyk a lupiči požadují dva autobusy a dopravní letadlo. Všechny rukojmí donutí převléknout se do stejných kombinéz, jaké mají na sobě, aby tak dokonale zmátli zásahové komando. K loupeži je přivolán rafinovaný a inteligentní policejní vyjednavač Keith Frazier, kterému postupně dochází, že se nejedná o obyčejné přepadení banky. Vzápětí se do hry vkládá i předseda představenstva banky Arthur Case, který má obavy z odhalení obsahu své trezorové schránky nacházející se právě v přepadené pobočce. Proto neváhá uplatnit svůj vliv a na místo činu poslat velmi ambiciózní a bezskrupulózní právničku Madeline Whiteovou. (TV Nova)

kodwin

Vcelku originálně pojatá bankovní loupež. Kdo čeká víc, možná bude zklamán. Kvalitní zábava s výbornou hudbou a trochu nepřehledným scénářem, což ale dělá film zajímavým. ()

jimik13

Možná ustřelím, ale myslím že těch 5* hvězd dávám právem. Procentuálně bych to viděl spíše na 90%, ale vzhledem k tomu, že se mi opravdu chtělo spát a tento film mě udržel vzhůru i ve 3 ráno, tak nemůžu jinak. Spike Lee odvedl opravdu skvělou práci a film jsem si užíval, z hlediska bezpečnosti tam nejspíše budou jisté nedostatky, ale film nemusí být přece 100% reálný a možná právě tyto odchylky a drobnosti dělají film velmi koukatelný a napínavý. Zároveň se zde projevuje také osobnost Spika Leeho, narážky na rasismus, současnou společnost a vtipný sarkasmus v kruté realitě nutí k zamyšlení. Kolážovitost filmu také přidává na dramatičnosti, výslechy "z budoucnosti" jenž zasahují do děje filmu jsou velice dobře vybrané aby seděly s aktuálním příběhem. Film na který určitě stojí za to se podívat i více než jen 1x ()

Kivis

Nablýskaný povrch, průměrný obsah. Kultovní režisér diriguje hvězdné herecké obsazení. Téhle hře na policajty a zloděje však chybí aspoň špetka uvěřitelnosti. Jednání postav nedává smysl ani ve formátu jeden na jednoho, ani při týmových akcích. "Nečekaný zvrat" s odposloucháváním není ničím originálním a veškeré světlejší chvilky definitivně zabije tuctový závěr. ()

Bogrant

Sofistikovane prevedená banková lúpež, ktorá by bola obyčajná, keby Spike Lee "vedel" natočiť obyčajný film. Keďže to našťastie veľmi nevie, dostávame chutnú nádielku premysleného plánu, ktorý vyvrcholí dosť neortodoxným a výživným spôsobom. Akčnejší než samotá vykrádačka je tu dokonca i ten výsluch rukojemníkov, a i značne vtipný, čo je ďalšia vizitka odlišnosti tejto kriminálky, s excelujúcim Denzelom a skvele charizmatickým Owenom. ()

Dr.Love

Jeden z těch mála filmů kde je ta zlodějna vlastně to nejmenší a kde je potřeba minimálního nasili k dosažení svých záměrů. Kvalitně odehraná zábava na celý večer a to od všech hlavních i vedlejších rolí. Výborný hudební doprovod a kamera. ()

Bragi66

Vyloupení banky bez lupičů, bez výlupu, ale přece jen prsten a holocaust. Rafinovaně dějově a myšlenkově provázaný film - samozřejmě okořeněný nadsázkou. Morální poselství to sice nemá moc hluboké, ale v kategorii filmů o bakovních loupežnících je to nepochybně první liga. Jodie Foster hraje opět hodně špičatou paní a ostatní herci se také snaží. ()

moruna

Musím uznat, že snímek mě velmi mile překvapil. Osobně nejsem fanoušek thrillerů, ale tento film mě dokázal připoutat k sedačce. Nejvíce se mi líbilo to, jak film odkrývá práci jak detektiva, tak i lupiče, a dokonce dává prostor, vybrat si, které straně chceme fandit. Zároveň nechává místo pro spoustu nezodpovězených otázek, nad kterými je divák nucen přemýšlet a má tu možnost případ řešit společně s detektivem. Ovšem nebojte se, na konci snímku se k jeho uspokojení všechny otázky zodpoví. Oceňuji i konec filmu, který vůbec nebyl prvoplánový. ()

Tunisanka

Po dlouhe dobe inteligentni detektivka - bez zbytecneho nasili, krve, drahych akcnich scen, se filmarum podarilo vybudovat napinavy pribeh, kdy jsem se ani minutu nenudila. Skvele vykony hlavnich postav, od Jodie Foster ke Clivu Owenovi, Denzel Washington je proste perfektni. Skoda, ze je takovych filmu v dnesni kinematografii jako safranu. ()

Vinczent

Hm další drama o loupeži. Kdyby nebylo tak hvězdně obsazené a nebyl pod tím podepsanej Spike Lee tak o tento film ani nezavadim. Ale Denzel je jako vždycky sympaťák a Owen charismatickej drsňák, k tomu tu přicmrndává Jodie Foster jako právnická liška u které nevíte na jakou hraje stranu. No pár fórků ujde,Spike si hraje s kamerou(výslech tý španělky jak jí tam voba čučej na cecky), herci se baví a divák očekává závěrečný zvrat. Ten se mnou teda moc nehnul, což asi nebyl účel. Spike si prostě natočil komorní zlodějský film. Který nenadchne ani neurazí.- 3,5* ()

LůCZa

Další film o vyloupení banky. Je těžké zpracovat tehle starý námět nějak originálně. Ale povedlo se! Většina filmu je totiž o NUDNÉ loupeži! Zachránilo to jen zajímavé rozuzlení, které přišlo až na samotném konci filmu, ale to jaksi nestačí. ()

Mezerník

Zajímavý film, zajímavá režie, ale zbytečná délka - u některých filmů by nevadilo ani 140 minut, tady to ale nebylo nutné (naprosto zbytečná Fosterová!). SPOILER: Zas tak komplikovaný děj ani nečekanou pointu to nemělo (vůbec to nesplnilo solidně budované očekávání). Dobrý režisér a herci ho vytáhli z průměru o hvězdičku výš, podruhé už na tom ale není co objevovat. ()

Figuto

Asi jsem zrovna neměl na tento film náladu, ale už velmi pomalý začátek mě nudil, po půl hodině jsem to vzdal a ani nemám chuť se k němu vracet. ()

Calvus77

Skoro bych řekl krimikomedie, protože humor a nadsázka tenhle film drží nad vodou. Jinak je to celkem průměrná podívaná, které by slušela kratší stopáž. ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (více)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (více)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (více)