V čase nejrušnějšího chodu do banky přichází skupinka malířů. Netrvá dlouho a všechny důležité průmyslové kamery jsou vyřazeny z provozu a začátku velké bankovní loupeže už nic nebrání. Lupiči mají vše pečlivě naplánované. Z odposlechu je slyšet jakýsi podivný evropský jazyk a lupiči požadují dva autobusy a dopravní letadlo. Všechny rukojmí donutí převléknout se do stejných kombinéz, jaké mají na sobě, aby tak dokonale zmátli zásahové komando. K loupeži je přivolán rafinovaný a inteligentní policejní vyjednavač Keith Frazier, kterému postupně dochází, že se nejedná o obyčejné přepadení banky. Vzápětí se do hry vkládá i předseda představenstva banky Arthur Case, který má obavy z odhalení obsahu své trezorové schránky nacházející se právě v přepadené pobočce. Proto neváhá uplatnit svůj vliv a na místo činu poslat velmi ambiciózní a bezskrupulózní právničku Madeline Whiteovou. (TV Nova)

roboxxl

Obľúbil som si filmy, v ktorých sa vykrádajú banky a sú skoro všetky rovnaké, ale pri tomto sa mi páčilo, že sa tam furt niečo dialo, dobrá zápletka, dobré zvraty, dej mal spád. **** ()

Bobik99

Dokonalá bankovní loupež, někdy je potřeba, aby vyhráli záporňáci. Celý film jsem si užil, Denzel elegán mě velmi bavil, ale k pěti hvězdičkovému hodnocení mi něco málo chybělo. ()

SONYAGENT

Celkem napínavé drama, které vyjebe s každým divákem :) Denzel nacpaný v obleku, který sundal z nějakého maníka z Wall Streets a Owen, který je hrdinou systému :) Stačí skouknout jen jednou, ale stojí to za to! ()

Dataminer

Vynikající film, žánrová lahůdka. Na tento film se vždy rád podívám znovu a vůbec mi nebude vadit, že znám překvapení. Naopak se na ně těším. ()

gurmet

Poněkud zklamalo, že ta dokonalá strategie k vyloupení banky není nic jiného než kopie nápadu z 30 let staré Belmondovy Bezva finty. Náckovská tematika coby motivátor nezklame, ale po letech bezuzdného opakování nezaujme. Krátce řečeno nepůvodní střípky složeně do vcelku zábavné mozaiky. ()

Naby

Hodne zajimavy a domysleny kriminalni pribeh. Celkem prekvapeni protoze jsem toho z prvu moc necekal. Kdo ma rad pekny, domysleny, i kdyz trochu nerealny kriminalni pribehy, tak urcite doporucuju. Celkem 4,3* ()

raru

Výborná banková vykrádačka so skvelým Clivom,Denzelom a sekundujúcou Jodie.Inteligentne napísaný scenár,ktorý nepotrebuje násilie ani brutalitu a cez to všetko fičí ako uragán. ()

Alekks80

Plnou palbu tomu sice nedám, ale jsou to hooodně silný 4 hvězdy. Od začátku se na nic nečeká, žádný dlouhý úvody, představování postav - nic takovýho. V prvních dvou minutách dojde k přepadení banky a pak už si člověk jen dvě hodiny užívá vtipný a svižný film s atmosférou. Jen ta Jodie mi tam tentokrát dost iritovala. ()

Pan_Sady odpad!

Proč odpad? 1) když vejde zakuklený malíř do banky v plném provozu, neujde bez legitimace ani 5 kroků od dveří. 2)štěnice v tabuli- nezkontrolovat obsah čehokoli od zločinců je pro policii nemožné (zvlášť pokud zločinci vyhrožují semtexem) 3)ženská s velkýma kozama- hned by bylo možné zjistit jaká z těch dvou to byla, nehledě na to že dokonalý plán zločinců počítá s tím, že přijde do banky další ženská s velkýma kozama. 4)ukončení případu- nesmysl, tenhle případ je už z hlediska veřejnosti nemožné uzavřít, teda pokud nemáte pachatele. 5) detekce hlasu, už podle hlasu můžete dnes zcela jednoznačně poznat, kdo byl a nebyl zločinec. Zvlášť když s Vámi neustále debatuje. 6) k dispozici jsou ve filmu záznamy kamer před zločinem. Stačilo se na ně podívat a vidíte, kdo přišel jako malíř a kdo jako civilista. 7) falešná zeď- dnes má policie k dispozici tepelná čidla, která rozeznají jestli je něco za zdí. Nehledě na to, že by si zaměstnanci týden nevšimli, že jedna místnost v bance je menší. 8) nikdo z profesionálních policistů si nevšimne, že zbraně jsou atrapy i když se pohybují v jejich těsné blízkosti. Horší bankovní loupež jsem neviděl. Ten plán by nevyšel ani v roce 1950 ()

bodo1

Už som to videl, niekedy. Ale to som bol najebaný ale teraz som si to pozrel polotriezvy a ešte docela vnímajúci. Filmov na tému bankovej lúpeže som videl desiatky, proste sto percent nento film. Denzel konečne dospel a nehral len dobrotivého afroAmeričana, ale ukázal, že aj on je kurva vyjebaná. Vcelku som sa pobavil. ()

JB001

Na plný počet to sice není, ale to nic nemění na skutečnosti, že jsem o pěti hvězdách přemýšlel. Pro mladší ročníky asi málo akce, ale ta mi v tomto případě vůbec nechyběla. Zajímavý scénář + kvalitní herecké výkony = vynikající thriler ()

mlock

Až na pár menších chyb solidně propracovaný scénář, hodně dobře vymyšlená akce v bance. Ale: Denzel Washington v další roli pana chytrýho hrdiny už mi docela leze na nervy, do filmu zamontovaný manuál politické korektnosti a antirasismu, s tim děte do prdele a co kurva dělala ta příšerná arabská sračka (hudba) f titulcích na začátku a konci?! ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (více)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (více)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (více)