Americký gangster

• USA American Gangster (více)
USA / Velká Británie, 2007, 157 min (Special Edition: 176 min, Alternativní 151 min)

Režie:

Ridley Scott

Předloha:

Mark Jacobson (kniha)

Scénář:

Steven Zaillian

Kamera:

Harris Savides

Denzel Washington, Russell Crowe, Chiwetel Ejiofor, Josh Brolin, Lymari Nadal, Ted Levine, Roger Guenveur Smith, John Hawkes, RZA, Yul Vazquez (více)

Franka Lucase (Denzel Washington), nenápadného řidiče jednoho z předních černošských zločineckých bossů, si dříve nikdo nevšímal. Když však jeho šéf náhle zemře, Frank využije vzniklé díry v mocenské struktuře k vybudování vlastního impéria a stvoření vlastní verze amerického snu. Díky své odvaze, vynalézavosti a inteligenci dokáže záhy zaplavit ulice New Yorku bezkonkurečně nejlepší a přitom nejlevnější drogou. Richie Roberts (Russell Crowe) je bílou vránou mezi policisty, který má k ulicím dostatečně blízko na to, aby zaznamenal změnu ve zdejších mafiánských strukturách ovládajících drogové podsvětí. Smyčka se pomalu stahuje a blíží se den, kdy tyhle dvě individuality stanou tváří v tvář. Z té konfrontace však může vyjít jako vítěz jenom jeden. (Cinemax)

C0r0ner

Nemám rád filmy o mafiánech. V podstatě všechny jednou podle stejného mustru: Jak žil na ulici, jak zbohatnul, jak se měl dobře, jak se to všechno začalo srát, jak umřel. Americký gangster je naštěstí jiný. Nejspíš proto, že hlavní protagonista není Al Pacino, nebo Robert de Niro (herci špičkoví, ale vidět každého 3x v identické roli...) a jako charakter není totální kretén. Finální scéna, kdy Denzel vyleze z lochu je nejlepší z celých 150ti minut. 85% ()

Cheeter

Příběh je dobrý, zpracování také, takže proč se držet s hodnocením při zemi. Navíc Russell Crowe, to pak všechno na svém místě. Teda skoro všechno, protože nejsem úplně fanouškem Denzela Washingtona, ale člověk nemůže mít úplně všechno. ()

Flynn

Denzel můj nejoblíbenější herec tmavé pleti to zase dokázal a odehrál svůj part tak jak jsem to od něho čekal, Russell Crowe taky nezklamal a oba odvádějí vyníkající práci. Výborný příběh a člověka to dostane ještě více když je to podle skutečné události. Příběh o imperiu jednoho muže mi lehounce připomněl Scarface, ikdyž je to trochu méně násilné a příběh se odehrává ve dvou rovinách hlavních hrdinů. Dobře natočeno, prostě po delší době dobrá gangsterka kterou by si neměl nechat nikdo ujít. ()

PEEPA

Ale tesne. Spise jsem uvazoval o 3*. Skvely Denzel, horsi Crowe. Ve skutecnosti je to ale jen dalsi dobry film o mafii, jen tentokrat to neni o Italech, ale o cernochovi. Jinak to vlastne nejni moc odlisne od Godfellas. Navic to je dost dlouhy... pres 2,5 hodiny. ()

Dannysek4U

dokonaly remeslo s absolutnima hereckejma pilonama, vynikajicim scenarem, proste prefektum a jak to tu uz nize zaznelo, uzasnej navrat stary skoly. Pet hvezdicek nedavam jen proto, ze se tolik nevezu na stejny tematicky vlne. Ale Washington, to je fakt maximalismus. ()

Wormboy

Remeselne skvele zvladnuty snimok. V podstate mu nemam co vytknut, avsak napriek nadpriemernemu zazitku vo mne novy Scottov film nezanechal to prijemne mrazenie, ktore vo mne zostalo po najvacsich mafianskych filmovych eposoch. ()

lakikaki

Ridley super, Denzel super, Russel super a dokonca ani dlhšia minutáž mi neprekážala. Vytknúť by som mohol jedine mdlú hudbu, inak asi nič. Objektívne päť hviezdičiek, subjektívne iba štyri - z nejakého dôvodu mi American Gangster ako päthviezdičková záležitosť nepripadal - teda až na posledných 15-20 minút, keď sa "bad guy" a "good guy" (fandil som im ale opačne) konečne stretli zoči-voči. Avšak 20 minút z celkovej dĺžky 160 je trochu málo. ()

kusper

Vemte Denzela Washingtona přidejte Russella Crowea okořeňte Ridley Scottem a dostanete 157 minut kmotrovsky laděné super gangsterky. ()

danecek24

65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - nominace (3) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Denzel Washington, Nejlepší režie - Ridley Scott ()

zette

Mistrne natoceny film podle skutecne udalosti. Ridley Scott je opravdu skvely reziser, ktery nepodceni zadnou scenu. Denzel Washington se sve role zhostil na jednicku. Dalsi z kvalitnich gangsterskych filmu, od plneho hodnoceni me deli jen prilis jednoduche zapletky a nizsi dramaticnost filmu ( i kdyz si uvedomuji, ze je to na zaklade skutecnych udalosti ). ()

Juto

Pohlcujúci, miestami vzrušujúci a nepochybne zábavný. Tempo filmu je rýchle až zbesile čo mi vyhovovalo. 9/10 ()

Biggy

Procítěný a dramatický příběh plný zvratů, korupce, drog ... chci tím říct, že je to jeden z nejlepších filmů co jsem viděl a R. Scott nasadil laťku filmům nejen poslední doby tohoto žánru dosti vysoko. Tento skvělý filmeček se zapíše do našich pamětí navždy a hned jak se dostane do kin, nebude možné na něj jen tak jít, protože bude sklízet jen dobré recenze a pozitivní hodnocení, proto buodu kina praskat ve švech po celé ČR, ale i v zahraničí. O skvělý soundtrack se postaraz z části Jay-Z a parádní procítěnou písničku jako hlavní téma na webové stránce nazpíval Anthony Hamilton. Tento film by určitě neměl chybět v žádné filmotéce jakéhokoliv fanoušku podobného žánru a ti co mu nefandí by ho měli přinejmenším alespoň jednou vidět. DÍKY SCOTTy ()

emo

American Gangster je jednoznačne jedným z najlepších filmov Ridleyho Scotta (ak nie najlepší) a pre mňa jednoznačný kandidát na Oscara za najlepší film. Denzel a Russell podávajú štandardne nadštandartné herecké výkony a kvalitný scenár vás nenechá vydýchnuť do poslednej minúty. Tomu sa povie filmové umenie na najvyššej kvalitatívnej úrovni... ()

Davosh

Jedno z největších překvapení roku. I když už z trailerů a obsazení bylo vidět, že se bude jednat o jeden z těch lepších filmů, neočekával jsem, že Ridley dokáže natočit jeden z nejlepších kousků ve své kariéře a vytvoří klasiku na kterou se bude vzpomínat stejně jako na Kmotra nebo Mafiány. ()

c.tucker

Ridley Scott se opět předvedl ve své perfektní póze. Denzel a Russell v souboji hodném pouze jejich geniálního provedení. Jinak k tomu mohu pouze dodat BOŽSKÉ! ()

BoXBe

Pravé krimi-drama o skutečném gangsterovi si divák užívá jako dobré víno. Sleduje dva silné charaktery, dvě strany téže mince, dva mistrné herecké výkony, jimž cestu více než dvou hodinovým příběhem vystýlá výtečný scénář a perfekcionista na židličce režiséra. Každé slovo, záběr, každá scéna, každý song má ve filmu svoje místo. U Scotta, Washingtona a Crowea totiž nejde už jen o popularitu, tady jde o záruku kvality. Kdo někdy viděl od těchto tří filmových nadšenců nějaké lepší kousky a hodnotí je pozivitně, může si opět v klidu stoupnout do fronty u pokladny :-) Třetí shlédnutí, tentokrát v unrated version, fakt zraje. Divácky super vděčné tři hodiny. Update 2020: Bezchybné :-) ()

O´Hara

Těžko chválit něco, co už chválou oplývá. Prostě je to great film....není co dodat. Btw. nechápu proč jsem celou dobu fandil těm špatným :-) ()

messiah

Hopla. Ridley Scott, Steve Zaillian, Russell Crowe a Denzel Washington - hvězdná sestava, která slibuje mnohé. Přesto mě to dokázalo velice příjemě překvapit. Prostě jsem to nečekal až takhle dobrý. Tímto recenzi končím, protože nemá cenu rozepisovat se o něčem co brzy uvidíte - a tohle vidět musíte. ()

Icefist

Jak černoch ke jmění přišel (aneb trhněte si taljáni). Nečekejte brutální přestřelky, pravidelný zakopávání mrtvol apod., čekejte příběh o tom, jak černoch narozdíl od italskejch gangsterů uskutečnil chytrej obchodní plán, obešel prostředníky a za pomoci armády pašoval do USA drogy, jež poté mohl na ulici prodávat v mnohem lepší kvalitě za polovinu ceny. Čekejte taky příběh jednoho neúplatného poldy, kterej sestaví protikorupční oddělení. No a neprozradím snad moc, když řeknu, že tihle dva to nakonec dají dohromady, aby si navzájem pomohli. Denzel hraje tradičně skvěle a ač Russella zrovna nějak moc nemusim, tak tady proti jeho postavě nemůžu taky namítat nic. Solidní gangsterka, která si určitě zaslouží 80 %. Oblíbená část- první setkání nové (Croweovy) protikorupční jednotky ()

Denzel Washington vás naladí na trochu akce

Denzel Washington vás naladí na trochu akce

18.12.2011

Plány studia Sony natočit celovečerní film na motivy akčního seriálu z 80. let The Equalizer nejsou žádnou novinkou. Prvním kandidátem na hlavní roli byl Russell Crowe, ale momentálně jej jeho… (více)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz