Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Tobias_Sin

Člověk se téměř neubrání srovnání s ,,podobnýma" scifárnama typu Avatar a Hvězdné války. Nicméně samotné doladění celé zápletky okolo Supermana ( informace nahraná do jeho těla, vykreslení padoucha jako člověka s jasným záměrem, působení našeho slunce na organismus muže z oceli,..) je dosti příjemným zpestřením. Samotná obrazová stránka je samozřejmě hravě a živě podaná, jak už to u Snydera bývá. A boj s emzáky? Dobré! Jen tak dál, Zacku ()

tragikomik

Další komiksová klasika a další vyhozené miliony dolarů za film, který už tu byl mnohokrát, jen pokaždé hlavní hrdina přehodí obleček, modrý, zelený či černý, a jedeme nanovo tu eskapádu výbuchů, padajících mrakodrapů, úderů, kopů, kotrmelců a nekonečných soubojů a vůbec všelijakých souvisejících sraček. Ať je to Spiderman, Batman, Superman, Avanger, pořád jeden scénář a stejná písnička, při které od třetiny zívám a konce standardně prospávám. Man of steel přesně zapadá, a opět je to extra drahé digitální nabubřelé nic. Bohužel, jediný slušně zfilmovaný komiks zůstává Sin City, a dokud se tyhle ty megalomanské slátaniny budou držet v červených číslech (ohledně hodnocení), tak se to asi nikam nepohne. ()

floppy4

Ak sem raz dojdu ti vlastenci z Kryptonu tak sme komplet v riti :D Ale uznavam, ze oproti tym kravovinam jak Avengeri a X-meni a kadejaki drbli hrdinovia je toto asi najlepsie komixove spracovanie hned po seri o Batmanovi. Velmi triezva rezia bez americkych sprostosti navyse, i ked tam celkom najma ku koncu boli. Celkovo superman naozaj prekvapil, efekty naozaj super, tie bitky kde rozdrbu vsetko vokol seba parada, len sa mi nepacilo, ze uz ked sa ide prevrtavat zem tak jeden koniec musi byt proste na Manhattane :D A tiez fešaka supermana mohli dat niekoho lepsieho, ako naozaj pre 2 zabery kde je bez tricka, fakt nemuseli angazovat kulturistu, ale radsej poriadneho herca mozno s menej hranatou sankou a peknym chrupom. ()

Fanisss

Vizuální nuda, která se vleče společně s každým nekonečným soubojem dvou nezranitelných, jenž "nechápou", že pěstmi to opravdu nepůjde. Hlášky, kterým se člověk musí smát nikoliv pro jejich vtipnost, ale spíše naivitu a čirou hloupost.... "celé město je ztraceno - a co bude s námi?", "generále, jsou proklatě blízko". Z původní myšlenky a kouzla Supermana nezůstalo vůbec nic... prostě film vyrobený na zakázku, který nic nového nepřináší a tomu starému dobrému naopak hodně bere. 2 hvězdy za čas Henry Cavilla strávený v posilovně. ()

alphatown

Superman 2013.Remake velmi zdařilý.Russel Crowe a Kevin Costner jsou dva otcové,kryptonský a pozemský a ti vdechli Klarkovi ,svému synu,charakter a ideje.Když superman dospěje je připraven také morálně.Když je země ohrožena postaví se po boku pozemšťanů,i když oni by se za něj nepostavili se slovy:Krypton už svou šanci měl.Stejný případ kdy v Avatarovi hlavní hrdina zrazuje svou rasu.Tentokrát my jsme ti divoši z Navy.A Superman(mimochodem se mu tak neříká-S znamená na Kryptonu naději)nás vyučuje o čistotě a charakteru a sebeobětování. ()

Valentino4

Snyder nezklamal. Natočit dalšiho Supermana a dat mu trochu odlišný příběh chce kuráž. Ale Snyderovi se to povedlo, témeř epochální podívaná se skvělými efekty a mnoha hereckymi hvězdami. Od tohoto Supermana jsem nečekal vubec nic, čekal jsem spíš klasický pokus o něco, co už tu bylo a ve finále jsem byl příjemně překvapen. Novy příběh tomuto filmu prospěl a přidal plusove body, teda aspon u mě. ()

Cabotin

Velkofilm a velkopodívaná. Spotřební velkozboží první jakosti. Po spotřebování zapomenout a občas v hospodě plknout, že ty triky byly fakt vymakaný. Co tomu vytknout? Patrně naprostou absenci nadhledu a smyslu pro humor, o čemž svědčí dobrých 20 minut televizně toporných dialogů o ničem. A možná i fakt, že vedle vytuněného Henry Cavilla má Amy Adams umaštěný sexappeal Ornelly Štikové. ()

Gorefa

Snyderovu tvorbu mám rád. Supermana jsem nikdy moc nemusel, ani toho Singerova jsem ještě neviděl a pochybuju, jestli někdy uvidím. U tohohle jsem byl zvědav kvůli vizuální stránce. Velká podívaná od začátku do konce. A překvapivě i film považuju za skvělou komiksovku. Konečně u mě Superman zabodoval... ()

Clareeta

Tak tenhle film jsme koukali nadvakrát. Po prvních 40 minutách hrdinova hopsání mezi vzpomínkami a našeho marného čekání na nějaký děj, jsme to raději vypli. Druhý den jsme zkusili dokoukat ten zbytek. Tenhle film je jednoduše bezduchý, bezdějový 143 minutový průjem čehosi, co je dobrý možná tak s 3D brejlema, kde možná nejvíc akční jsou závěrečné titulky. Nejsem filmový kritik a nemám ani hubu tak voráchle prořízlou jako verbal, abych tady analyzovala tenhle pokus o (ne)kvalitní film. Jednoduše a stručně, i ten seriál s Cainem v hlavní roli byl stokrát lepší, než tenhle ocelovej strejda. Původní záměr hodnocení byl ODPAD. Nicméně, aspoň hudba nestála za Makču Pikču a pravdou je, že některý pasáže byly fakt tak blbý, až byly dobrý. Takže s odřenejma ušima jedna hvězda. ()

Hansk75

Obecně jsem větším fanouškem superhrdinů od Marvelu než od DC Comics, ale rozhodně nebudu hodnotit se zaujatostí. Nicméně Muž z oceli mě prostě nebavil. Upřímně, ani mi z toho v hlavě moc nezůstalo - snad jen trosky zničeného města po epické závěrečné bitvě, toť vše. Temný rytíř je úplně jinde. ()

honyy

Komiksovka, u které se Clark Kent coby jediný skoro přeživší z jeho národa snaží začlenit do světa lidí. Po smrti matky a otce, kteří ho pošlou na zemi je jejich planeta zničena a všechno na ní. Děj se točí kolem jeho začlenění do života lidí a držení svých schopností na uzdě do té doby než planetu začne zužovat jeho vlastní rasa a to generál Zodem a jeho zbytkem soukmenovců. Jako každý akční "biják" zasáhne do příběhu žena. Vše skončí happyendem a pro navození nálady je film to pravé. U mě až moc dnešní příběh o hrdinovi co zachrání vše na co muže, jediné plus u filmu vidím výkon herce Kevina Costnera, který by mě dostal hnedka oskara, i za vcelku obyčejné odmítnutí pomoci a sebeobětování (nejlepší scéna). ()

kickassgirl

a mohol to byt taky dobry film...scenar plny logickych nezmyslov, citove vylevy, zimmerova hudba uplne vedla, ta roztrasena kamera bola akoze co???, o hodinku kratsie by nezaskodilo a nakoniec zistime, ze mu stacilo hlavu vykrutit...2,5 * za to, ze to mohlo byt aj horsie ()

jioex13

Konečně jiný Superman, kterého znají všichni, ale přitom nikdo. Červené slipy jsou pryč a příběh včetně efektů pozměněn dle požadavků diváků 21. století. Co se dá zničit bude zničeno, v první řadě Krypton a pak naše modrá planeta. Teda ne úplně, jen zdemolovat celé město a půl planety. Muž z oceli je konečně vnímán jinak než jako nezničitelná postava, kterou oslabí jen kryptonit. To je důvodem, proč mu dávám 5 hvězd. ()

radek.896

No teda, první hodina byla výborná, druhá méně, jelikož občas nudila. Boje střídají city, city ničení budov, letadel... Konečný dvojboj se povedl. Hudba byla nadprůměrná. I když dávám 4*, tak jsem čekal více - dle traileru, trošku došlo na zklamání. ()

zimi

Já to zjednoduším, něco mezi 4 a 5*, ale 75% se mi zdá málo. Efekty, herci, kamera, režie super, není co vytknout. I příběh mi sedí, jen bych chtěl vědět, proč alespoň těm fakanům nemohl dát přes hubu, to je nesmírně výchovný, neříkám jim urvat nohy, nebo zlomit vaz, ale vymlátit zuby, zlomit pár kostí, proč ne, myslim, že by to krapet pochopili, to mi na tom supermanovi, chybí!!!! ježiši mít takové schopnosti, tak bych si věděl rady. Novinářka najednou v první linii bojů, armáda ji tahá všude sebou, ani nemá strach, se divim, že nezlomila pár záporákům vaz, ale to jsou prkotiny, které do tohoto druhu filmu patří! Mě to uteklo a bavilo, mohu jen doporučit!!!!87% ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce