Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

de-andre

Po dlouhé době hodně špatný film, co jsem viděl. Ani tomu nejhoršímu dílu původní série Scary Movie. Hrozná kamera, děsnej scénář (zejména po úvodních scénách jsem to chtěl vzdát) a trapné scény plné laciného humoru. Nechybí lidské výměšky všeho druhu, zesměšňování celebrit, rapování pro afroamerickou komunitu nebo levné akční sekvence. A dokonce jsou tu i Eagles Of Death Metal (proč?!). Takovéhle filmy by se neměly točit a když, jejich sledování by mělo být zakázáno, aby snímky prodělaly a další podobné hovadiny už se netočily. Aspoň vím, kde vzala O2 svého bobra. A ta Lucka je taková kráva:-) A ta Lucka je taková kráva:-) ()

Sanr odpad!

Parodie byly jsou a budou ale pokud to půjde tímhle směrem, tak to bude hnus. Byly tam parodovány snad všechny "novější" filmy až moc jich bylo. Jediné co mě rozesmálo byla hláška ze skříně "čí je to skříň, Mareše ?", český dabing se snažil zpestřit jinak přeprzněný film. V polovině jsem už jen čekal, kdy tam vyskočí Borat samozřejmě nezklamali, jedním slovem "achjo". ()

sakac

Dám jednu hviezdičku pretože som sa naozaj pri nejakých scénach z chuti zasmial. Dobrá odreagovačka, ale inak nič svetoborné. A ak niekto povie, že mu žiadna scéna z filmu nevyčarila aspoň malý náznak úsmevu, tak klame! ()

Pythonator

Musím dát tři hvězdičky, bo mě štve to nízké hodnocení. Film mě pobavil a tím myslím splnil svůj účel. Přestože je neskutečně trapný, je v něm spoustu dobrých parodických momentů. Nebýt tam ten zkurvený hip-hop a tančení, tak se mi líbil ještě víc. Obzvláště začátek s rozšifrováním šifry Mistra Leonarda byl dost zábavný. ,,Jsem půl muž, půl lev. Ano, můj otec opíchal lvici." ()

Gedik

Klasická "béčková" parodie. Ale pokud si člověk udrží nadhled, určitě se zasměje. Jako u každé parodie je nutností znát filmy, které paroduje, aby člověk pochopil smysl. Škoda, že je to často až příliš "americké" aneb vtipné tak, aby to pochopil i blbec, což filmu dost ubírá. Na vzdory tomu všemu jsem se pobavil a zasmál, ale kdo tento film bude brát vážně, tak tomu se určitě líbit nebude. ()

lilylove

Čekala jsem hroznou kravinu,kterou hned vypnu,ale překvapilo mě to.Samozřejmě jsou tu nechutné a trapné scény,ale občas jsem se zasmála.Některé scénky se opravdu povedly. ()

Smartynko

No dobre jednu hviezdičku som ubral ale aj tak to nebolo také hrozné. Takže zo štyroch na tri. Zas si tu raz niekto robí prdel z všetkých filmových nezmyslov danej doby a má to aj celkom slušný soundtrack. Miestami som sa fakt bavil a niektoré scény som si pozrel viackrát. Napríklad paródiu na MTV Cribs či ako sa to volá a potom tú scénu na lodi. Je to vlastne len zlepenec všetkých možných filmov tej doby s abnormálne karikaturisticky vykreslenými postavami. Rozhodne to nie je odpad!!! ()

Litty odpad!

Vrchol trápnosti. Kto považuje tento film za aspoň trochu vtipný, mal by si dať od Alenky Pastelky vyčistiť čakry a hneď potom vyhľadať lekársku pomoc. Iba ďalší zúfalý pokus o paródiu. ()

AdaProfa odpad!

Tohle jako fakt? Vždyť tohle "úchvatné dílo" nemá hlavu ani patu (a i to by měla parodie mít). A ani trochu to není vtipné. Naprosto otřesný film! Naštěstí jsem neviděl úplně všechny momenty z tohoto filmu. Naštěstí! ()

JakubAkurat

Na začiatku to vyzeralo sľubne, ale potom sa to zvrhlo. A to dosť. Ako paródia to malo potenciál, ale ten asi sparodovali tiež. ()

soukyd33

Vypněte mozek, a užijte si jednotlivé scény. Pozor spoiler! Cesta do Narnie není vždy úplně snadná. 😁 Jestli tyhle filmy něco mají TOP, tak je to soundtrack! 👍 Hláška: "Čí je to skříň, Mareše?" Je TOP! 😀 Hláška: "Stiflerova máma." 😁 Soundtrack 👍. Hvězdiček 2 ()

Little_Sawy

Haluz? Že bych se smíchem válela po zemi? To teda nečekejte. Já v tomhle nic vtipného neviděla, a i když jo, bylo toho zatraceně málo. Film kde jsou sparódovany filmy ve kterem to herci neumějí, sparódovat a né to už zábavně zahrát je už k pláči a vypíchnutí si oči z důlků, protože se na to rozhodně nedá koukat. Jedině co mě jakštak bavilo, byl sparódován Jack Sparrow, Borat, Willy Wonka, a to je tak vše. Vše ostatní bylo totálnej děs a málem jsem umřela nudou. ()