Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

Drzy_orel

Pro lidi, který neviděli filmy ze kterých si tato "parodie" utahuje, to bude vypadat jako naprostá blbost. A ostatně asi i pro nemalou skupinu těch co je viděli. Já si ale nemůžu pomoct, i přes většinu vyloženě trapnejch scén se zde dá najít dost vtipně a chytře myšlených narážek na původní filmy. Ale i na tohle se určitě budou názory hodně rozcházet ()

marocco

Tentokrát som sa zasmial 4-krát, čo výchadza na jedno zasmiatie za 20 minút. Kedže sa nejedná o depresívnu drámu, ale o paródiu, tak je to žiaľ veľmi smutné. ()

Pattrick odpad!

Ani jsem to nedokoukal, ani jsem se nezasmal, spíše jsem brečel nad něčím tak odporným.. Nejhorší ze všech Scary Movie a různých těch MOVIE .. A to jsem zvědavej na Disaster Movie ()

rozika

5+1 hviezdička, pretože mám pokoj od môjho pubertálneho syna, ktorý sa práve na tomto filme chichúňa a ja sa môžem v kľude venovať svojej práci. Medzi nami - je to poriadny GRC až na muziku. ()

Shtinky odpad!

Pokúsil by sa mi niekto objasniť čo malo byť vtipné na ktorejkoľvek scéne z filmu ? Pochybujem že niekto tak odvážny. ()

ReproBoy

Hodně lidí dává odpad, nevím proč. Je to lehká nenáročná parodie asi na každý film, člověk se zasměje, zarelaxuje a nemusí přemýšlet, a o tom tyto filmy jsou. Není tam nejlepší režie, nejlepší efekty a ani herci nejsou nejlepší. Ale u komedií / parodií tohoto žánru ani neni nic víc očekáváno. ()

Stingray odpad!

Nemohl by tvůrce těhle věcí někdo sprovodit ze světa.Uwe s náma a zlý pryč..!!!! Opravdu existujou filmy u kterejch se mi chce zvracet. A to v žánru,kterej zvarcení nemá v plánu. (teda vyjma toho na plátně..) Fuj! A já vždycky vydržim až do konce...Narnie mě nebaví,ale takovou parodii si snad ani Aslan nezaslouží..(jo ten jedinej mě v tý hrůze pobavil! a teď ani nevim čim?? Asi mi to poškodilo mozek!!) ()

Haňulka

film absolutně o ničem, snaží se parodovat všechny možné filmy.... některé části jsou fakt pro zasmátí, ale celkově je film absolutně trapný! Srovnala bych s filmem Tohle je Sparta!... snaží se zajímavým způsobem pobavit lidi... mě teda nijak neohromili ()

Maci odpad!

Myslim že tam byl jeden vtip, který se mi opravdu líbil. A to Stiflerovo máma. Ale proboha co ten zbytek? Prosím už nikdy více podobných filmů. ()

BigBen87CZ

Celý je to ujetý a debilní ... až mě zajímalo, kam až tohle může dojít ... hvězda je za pár džouků. který se povedly a za jeden neokoukanej ... souboj excorcisty s Aslanem ... ten asijský kaskadér ... ten je cool ... ()

ixel1 odpad!

Absolutní vrchol americké demence...nedokážu pochopit jak se ti herci mohli tomuhle propůjčit a taky proč do toho někdo vůbec investoval prachy. ()

bocy

Tak toto bola fakt hlúposť...trápna hlúposť. Jedna hviezdička za nahé dievča, ktoré vybehlo zo skrine. ()

Novik

Čekal jsem horší ale trošku jsem se i pobavil. Stiflerova máma byla stejně nejlepší. Jedna z parodii co ještě stála za zkouknutí. :) ()

Fischa77

No je fakt, že je hodně parodií, a tahle je ta z těch hodně slabých. Celý film nuda, těžký ho dokoukat. Smíchem se moc taky neroztrháte, možná snad jen díky pár frází jako Jack Swalouš a ...u Mareše ve skříni..." a pak možná scénka s jazykem, ale to spíš díky vzpomínce tutéž scénku z výborný Obecný školy. Díky tomu asi jedna * jinak palec dolů. ()