Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

cubajz

cesta do hlubin duše napraveného gangstnera, kterého výborně hraje charismatický Al Pacino. Od tohoto filmu jsem čekal trošku víc akce, ale nakonec mě překvapil něčím úplně jiným - citovým portrétem zločince. Dost mě dostal Sean Penn v roli sviňáckého kudrnáče:) ()

ad

Trochu odosobněné a chladné gangsterské melodrama, ve kterém se příliš dlouho příliš málo děje... Hodně ale zachraňují (opět skvělý) Al Pacino a úžasná honička na nádraží... Scarface jsem si ale užil víc :) ()

Desgenais

Jsou filmy na imdb vychvalované, na csfd sotva získají červenou tečku. No a pak jsou zjevně i filmy, ze kterých jsou češi úplně vedle a anglosasové na imdb nechápou proč. A já taky ne. Rozuzlení uvidíme hned při úvodních titulcích, proč proboha?? Následuje pohodová jízda newyorským podsvětím, nějaká ta love story, slušné herecké výkony (S. Penn, V. Mortensen, Al...), člověk se tak pohupuje na té atmosféře, ale ta úroveň není tak vysoká jako třeba u Kmotra, aby to stačilo samo o sobě. Zachránit to samozřejmě může nějaký dechberoucí závěr (vzpomeňme na závěry Scarface, Casina atp.), ale ten nepřichází. Honička nádražím je taková jalová, rozuzlení díky úvodním titulkům stejně známe a úplný konec zabije přetažená lovestory. Tak proč tedy to 89. místo? Že by všichni byli oslněni nádherným poprsím Penelope Ann Millerové? Nebo afrem Seana Penna? ()

exitak

Dlouho sem rozmýšlel jestli tomu filmu dát vůbec šanci, když mě tak zklamala Zjizvená tvář svoji táhlostí a občasnou absurditou. Ale každý má druhou šanci, dostal ji tedy i De Palma. Al Pacinova zločinecká tvář, zde sedí výborně a to samé bych řekl i o jeho výkonu ale nad ním se nebudu tak dlouho rozplývat, protože by to bylo nošení dříví do lesa. Celkově byl pro mě tento film postaven velmi realisticky a působil dynamicky i když ve skutečnosti byl vyprávěn celkem volně. Ovšem povedlo se zde to co v již zmiňované Zjizvené tváři ne. A to, že film vtáhne pozvolna do děje a ke konci se vám tají dech s každou scénou. Divím se jak můžou mít téměř stejné hodnoceni. ()

nithiel

Celou dobu to bylo dobré, přes dlouhou stopáž jsem se nenudil, Al Pacino tradičně výtečný, několik velmi dobrých scén, jenže co s tím, když na závěr přišlo hned dvojité zklamání. ()

starbrejkr

Naprosto luxusní gangsterka! Už jsem si skoro myslel, že mě v tomhle žánru po všech zěch zásadních dílech, kde se však tak často opakují motivy, nemá co uchvátit, ale starý Carlito ukázal, že to jde. On tady na to DePalma totiž jde trochu jinak. Celý film vlastně stojí na naivní myšlence a touze hlavního hrdiny a my všichni diváci moc dobře víme, jak to všechno musí dopadnout. A přestože to víme (a ono to nakonec tak samozřejmě dopadne), přesto Carlitovi fandíme a prožíváme všechny jeho eskapády, osudové chyby a na konci i každičký výstřel z jeho pistole. Al Pacio tady vypadá a koneckonců i mluví (vžil se do Portorikánce) trochu jinak, ale už od chvíle, kdy teatrálně na začátku mluví před soudem, si vás omotá kolem malíčku. Film obsahuje hned několik naprosto geniálních a režijně vygradovaných scén - vzpomeňme jen kulečníkovou příhodu hned na začátku a zejména závěrečnouz honičku, díky nim si film zapamatuju nejspíš napořád. Dost zajímavá je taky celá postava mladičkého, ale řádně slizkého Seana Penna. Zkrátka film toho nabízí kvanta a k tomu má na gangsterský film ještě celkem příjemnou stopáž. Nemám jediné výtky. ()

DruidKarel

980. hodnocený film: Gangsterka, která je až příliš protahovaná, leč dobrá. Dokonce dost dobrá natolik, že ji nakonec přeci jen doporučím a ocením skvělý herecký výkon Al Pacina i Seana Penna. ten se mi tu líbil obzvláště. Určitě ale nestačí Zjizvené tváři, která mě dostala. Tenhle snímek je nekompromisní, skvěle příběhově vyvedený a také dost napínavý. Stejně jsem ale přesvědčen, že na 5* u mě nikdy nedosáhne, protože je až příliš dlouhý a mohl by si cca půl hodiny odpustit. Pak by to byl skvost. 4* jsou tedy maximálním hodnocením, na které u mě snímek dosáhne. 4* ()

Amroth666

____ V týhle branži žádný kamarádi nejsou! ____ Konec asi tak dobrý jako ve všech dílech Pána prstenů nebo ve filmu Kult hákového kříže. Po celou dobu klidná, avšak strhující podívaná. Al Pacina další skvělá gangsterská role, ve které dominuje. Kolik jich ještě bude? První film Briana De Palmy, který jsem viděl. No už se těším na Zjizvenou tvář. To bude něco(doufám). ()

tomtomtoma

Velmi silný příběh o snaze polepšeného velkého gangstera o nový čistý život na jiném místě, jehož okolí ho ale nakonec nemilosrdně semele a utne jeho čistou touhu. Carlito Brigante (dobrý Al Pacino), bývalý portorikánský gangster, po znovu nabyté svobodě touží po klidném životě. Jeho úporná snaha, nechuť se zaplétat s novými rybami a tak trochu romanaticky naivní pomoc příteli, ho ale přivede na konec jeho životní pouti. Věří, i když tuší začátek svého konce. Touží, ale jeho minulost ho stále sráží zpět. Miluje, ale oddané přátelství je pro něj více. Je průbojný, ale zároveň nemálo naivní ve své víře o cti, kterou kdekdo kolem něj poplivává ve snaze o svůj lepší život. Jeho právník Dave Kleinfeld (dobrý Sean Penn), přítel a osvoboditel z vězení, ho svým prošňupaným myšlením a dlouho potlačovanou nenávistí k hrubým mafiánům, dostává na konec jeho cesty. Gail (Penelope Ann Miller), jeho životní láska, je jeho hnacím motorem ke konečné změně jeho způsobu života, který nakonec nemá šanci naplnit. Z dalších postav: nová dravá ryba Benny Blanco (John Leguizamo), uražený po odkopnutí svým vzorem, Carlitův bývalý kumpán Pachanga (Luis Guzmán), a Vinnie Taglialucci (Joseph Siravo), mstitel Kleinfeldovi proradnosti. Silný napínavý příběh o snaze, víře, naději a marnosti zároveň. ()

Topco

Gangsterka, ktorá je tak trochu v tieni Zjazvenej tvári či Scorseseho opusov, je poctou typickým noirovým skrachovancom. Carlito (tradične geniálny Al Pacino), legenda v drogových kšeftoch, sa po 5 rokoch vracia z väzenia a je odhodlaný začať odznova. Minulosť a hlavne jeho zmysel pre česť a priateľstvo mu však v tom zväzujú ruky. Ďalšia žánrová variácia na tému, aká ťažká až nemožná je cesta späť, ak už raz prejdete na druhú stranu. Okrem fatalizmu tu noirové prvky zastupuje retrospektíva podporená skvelým voice-overom, ktorý nesie prvky sebareflexie, cynizmu a osudovosti („Vidíte, nevyhľadávam to. Ono si ma to vždy nájde samo. A keď pred tým bežím, beží to za mnou.“). De Palma je tvorca s výrazným štýlovým cítením a servíruje tu tak nejednu krásne štylizovanú nočnú scénu, ktorej dominuje dážď, hmla či para z kanálov. Tie pravé noirové, atmosférické esencie. ()

Flynn

Prostě paráda, jestli má rád někdo filmy o mafii jako Kmotr, Donnie Brasco, Zjizvená Tvář, tak tohle prostě musí vidět, naprosto vyníkající Al Pacino, mám pocit, že jeho role mafiánů nejsou tak dokonalé jenom náhodou, ale že si ho na natáčení vždycky vytáhnou z nějakého podsvětí nebo co :o) paráda.... ()

Wormboy

Al Pacino ako po kriminalnej recidive netuziaci kriminalnik, ktoremu okolity svet brani vyhnut sa mrezom, pripadne gulke, je absolutne skvely. Pribeh je sice prepleteny, ale plne zrozumitelny, scenar je napisany velmi dobre, De Palmova rezia vyborna a piesen "You Are So Beautiful" nadherna. Voci filmu teda nemam ani jednu negativnu pripomienku. ()

danecek24

51. Zlatý Glóbus za rok 1993 - nominace (2) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Penelope Ann Miller, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Sean Penn ()

zette

Snad az na Ann Miller vyborny vyber hercu. Nektere postavy gangsteru sice vypadaly az groteskne, ale proc ne? Atmosfera je si myslim vystizena dobre, misty mozna lehce kycovita, mne se to vsak libilo. Pribeh je postaveny na hereckem umeni Al Pacina ( ve filmech, ve kterych hraje to je temer pravidlo ), misty uz asi prehraval vice nez je zdravo. Cely film se zdanlive nic nedeje, jen plyne stejne jako zivot propusteneho Carlita. Zaver ale vse vynahradi a utek smerem na nadrazi hlavniho hrdiny je vynikajici. To rozhodlo, proc davam plny pocet hvezd ( celkove slabych ). ()

Dannysek4U

Al Pacino samozrejme elite, nicmene tezko lze prehlidnout nevyraznost dramatickejch "vrcholu" a predevsim pak zaniknuti pointy, kterou si zkratka kazdej domysli jak prvnich vterin filmu, tak se samotnejch Briganteho myslenkovejch pochodu. Obrovsky remeslo, ale chladny a odtazity... ()

Pajky3

Řeknete si, Brian De Palma a Al Pacino společně dělají gangsterku, ale výsledek by snad nemohl být odlišnější od Scarface neě se podařilo. Protože Carlito Brigante je úplný opak Tonyho Montany. Carlito se skutečně snaží o nápravu, ale okolnosti jsou proti němu. Al Pacino jako obvykle skvělý a stejně tak Sean Penn, který si roztěkaného právníka střihnul s plnou parádou. Závěrečná honička je plná napětí a musí bavit. I tentokrát se jim zadařilo a gangsterka se povedla. Navíc je trochu jiná než obvykle. ()

Juto

Carlitova cesta je odvrátená strana mince. Stále je to grécka tragédia, ale ponúka nový pohľad. Hlavný hrdina sa tentoraz snaží zmeniť svoj osud, ale jeho život je odsúdený na neodvratný záver. Carlito sa snaží zmeniť svoje smerovanie, ale aby som parafrázoval postavu z iného filmu, existuje iba jedna záruka ... Carlito Brigante nikdy neuvidí nebo.10/10 ()

emo

Desať rokov po Scarface sa zišli DePalma a Pacino a natočili film ktorý menovaný kulťák prekonáva s prehľadom. Najlepší DePalma. Vidno, že scenár bol písaný podľa kníh zainteresovanej osoby. Pacino ako Carlito Brigante sa vám vryje do pamäti rovnako ako jeho Michael Corleone. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016