Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

liquido26

Al Pacino jako frajerský gangster, který to chce po pěti letech ve vězení zkusit znovu a tentokrát poctivě. Skvělý snímek, obzvláště mě dostal konec. ()

corpsy

Všetko tu odsýpa tak, ako má, Al Pacino snáď nikdy nebol viac cool, De Palmova réžia je dokonalá a tak by som mohol pokračovať ešte niekoľkými superlatívami. Mám však aj pocit, vďaka ktorému to nakoniec nieje stopercentný klenot. Chýba mu tá určitá surovosť a tvrdosť ( nehovorím, že vo filme nieje násilie ), ktorá tak povestne obklopuje Áčkové snímky tohto žánru, viď. Scorsese. ()

curunir

Po Nepodplatiteľních De Palmova ďalšia veľká gangsterská sága, taktiež s hviezdnym obsadením, avšak menej vydarená a tiež rovnako dosť precenená. Dej je miestami dosť zdĺhavý, pripomínal mi akýsi mix medzi Príbehom z Bronxu a 25. hodinou. Herecky je Al Pacino dobrý, avšak nijak zvlášť výrazný, omnoho lepší mi prišiel zdrogovaný Sean Penn. Celkový dojem omnoho lepšie vykresluje záverečná naháňačka na stanici. Už si ani nespomínam, kedy som naposledy videl Al Pacina vo filme zomrieť. ()

PauloZ

V tomhle případě nemůžu jinak než plných 5*. Alův jeden z nejlepších filmů a Pennův možná nejlepší výkon vůbec. Poslední půl hodinka je šíleně napínavá a všechno vychází naknap! Jenom jsem seděl v křesle zažraný do děje a sledoval jak to dopadne. I když je pravdou, že jsem očekával, že se něco posere... ()

F.man

Je tu ještě někdo kdo pochybuje po Scarface a Untouchables o tom, že De Palma je přes mafiánské filmy machr? Tak koukněte na Carlitovu cestu a přestanete. Samozřejmě opět úžasný Al Pacino. That's the last time I wipe up your blood! ()

Marsik

DVD 9 (AJ) - Musím 100% uznat, že se Al Pacino pro role gangsterů doslova narodil. Pacinův výkon byl zde prostě koncert, jeho silné charisma vás určitě dostane a posledních 20 minut mu strašně fandíte, aby vlak stihl. Filmu by však slušely větší grády a i více akcí. Zde byly za celou dobu 2 přestřelky, což je na gangsterský film poměrně málo. Také bylo zajímavé vidět Penna, Leguizama či Mortensena v době, kdy v podstatě začínali a Penelope Ann Miller tomu dodávala sexy šmrnc. Sečteno podtrženo... vydařené krimi se skvělým Alem. 77% ()

ledzepfan

Naprosto jedinečná práce s herci, lidské vykreslování charakterů, čitelné a pravdivé motivace, zaměření na detaily celku(obrazu i příběhu)......... Nic podobného jsem nikde jinde neviděl-ani v jiných De Palmových filmech. ()

ladko

Skvelí herci a skvelé herecké výkony držia tento film nad vodou. A k tomu zopár skvelých scén(celá záverečná od vlaku až po koniec filmu, biliardový trik...). Lenže nemohol som sa zbaviť pocitu, že ten typ príbehu som už videl snáď stokrát - o napravenom gangsterovi, ktorý s tým chce skončiť a žiť normálny život. Naviac De Palmovi sa nedarí vyvolať nejaké väčšie emócie. Na to jednoducho nestačí len detailný záber na tvár. Ale výborný film to je, o tom niet pochýb. A so Steffie by som najradšej naložil rovnako, ako Kleinfeld na záchode... ()

baribal

mnohem lepší než scarface... al pacina mam hodně rád, ale tady jeho výkon hoooodně tučně podtrhl sean penn... od začátku sem si řikal, kde už sem ho sakra viděl:D... i viggo byl dobrej (nebo spíš dobrá svině:D) ()

NinonL

Nemám moc ráda "trpící kladné hrdiny", čehož se mi u Carlitovy cesty bohužel dostalo neúrekom. Oproti Kmotrovi se hlavní hrdina nevyvíjí, studie jeho osobnosti je takřka nulová. Nicméně tento film patří k těm lepším z daného oboru, proto mu na plný počet ubírám jen jednu hvězdičku. ()

Kubick

Carlito, Carlito, vítej zpátky.. Mafiánská rodina má tu výhodu, že i když jste v lochu za vraždu a čirou náhodou vás namísto po 30 letech pustí po 6krát tak kratší době, pořád patříte mezi ně, všichni vás vítají, nabízejí peníze a zvou na sklenky těch nejlepších drinků. Pokud patříte mezi bosse rodiny, pak se od vás očekává, že opět začnete tahat za nitky podsvětí a budete se snažit dohnat to, co jste během pobytu v chládku zmeškal. Carlito takovým bossem byl, ale vězení ho jako jednoho z mála docela napravilo a na svobodě se snaží uživit poctivou prací a tvrdě si jde za svým snem. Jenže minulost je minulost a 25 let praxe v drogovém podsvětí se jen tak nedá zapomenout a hodit za hlavu, stejně tak i staré kamarádství. Pak ale stačí jen jedna „kamarádská“ prosba o výpomoc a člověk už v tom zase lítá.. Skvělá podívaná na profesionálního cucáka Seana Penna a charismatického gangstera Ala. Tečka ()

Malýprinc

Film se mi dostal náhodou do ruky ve chvíli, kdy jsem o něm nikdy neslyšel, a tak jsem nic neočekával. Ale co nastalo potom? Neuvěřitelné překvapení a nadšení nad geniálností tohoto počinu. Jasný vrchol De Palmovi tvorby. Mistrovství Al Pacina a Seana Penna je ohromné. Carlitova cesta se rázem stala jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Myslím si, že právem. ()

Ellmariachi

Jet v něčem a bát se o krk nebo bejt čistej a bát se krk? Toť otázka. Svým způsobem naprosto jedinečný film. Abych řekl pravdu, tak jsem asi nic podobného nikdy neviděl. Plnou palbu nedám jen proto, že bych si to uměl představit kratší. Každopádně pokud chcete vidět velkého (ne)gangstera - neváhejte. Víc k tomuhle dílu není třeba dodávat. 85 procent ()

GodComplex

Nesnasim gangsterky a Al Pacino i Sean Penn jsou z meho pohledu nesympaticti herci. Ze zacatku to navic vypadalo na naprosto klasicky gangstersky bullshit, kde se vsichni tvari strasne tvrde a mluvi jako radoby gangstersky hovada. Tesil jsem se jak tomu napalim 1* a pripravoval si argumenty. De Palma ale uz ve Scarface ukazal, ze to mysli vazne a dokaze i z podobne prehypeovaneho zanru vytriskat super film. Hlavni trumf Scarface, tedy 80's synth soundtrack zde sice neni, ale vsechno ostatni funguje stejne skvele. V pulce uz se radoby gangsterka zacala menit v kvalitni dramaticky film a naprosto strhujicim zpusobem natocene finale to dotahlo az na 4*. De Palma je hodne schopny reziser a Carlito's Way je idealni priklad. 7/10 ()

O.Peta

Carlito je mafián s velkým srdcem. I když věděl, že se žene tam, kam nemá, stejně chtěl kamarádovi pomoct. Úvodní záběry se mnou nic neudělali, ale za ty dvě hodiny, kde si mě Carlito naprosto získal, na mne ta velká emotivní závěrečná pasáž s důrazem na detail tak padla, že jsem naprosto oněměl. Al Pacino geniální, ale stejně tak i Penn. Ač příběh není tak rozmanitý jako věčina gangsterek, tak právě pomalu a přesně vedená režie a herecké výkony dělají z tohoto počinu luxusní podívanou. Doteď jsem měl nejradši akční sekvence a naháněčky ze třetího Bournea, ale tady ta závěrečná dvacetiminutovka má také nesmírně vysoké parametry. 90% ()

Vojcl

Prostě další De Palmova mafiánská klasika a další herecký koncert Al Pacina, i když tady nevyčnívá nad ostatními herci tak výrazně jako třeba ve Scarfaceovi. Skvělý part tu odehrál i Sean Penn, nebo John Leguizamo. Pro podobná díla mám slabost, scénář, režie, kamera... všechno funguje tak jak má!!! A závěrečná honička Carlita s mafiány by se mohla zařadit mezi nejlepší akční sekvence v historii světové kinematografie! ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016