Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

Triple H

Wow. Vynikajúci film---pre mňa osobne jedna z Pacinových najlepších úloh. Sean Penn je rovnako bezchybný a De Palma bol vo vrcholnej forme. ()

Vraccas

Brian de Palma se ukázal v nejlepším světle jakém mohl. Poutavě popisuje život kriminálníka, který se po návratu z vězení snaží navrátit do společnosti a přitom se do ničeho "nenamočit" jenže to jaksi nejde... kriminálník je vždy kriminálníkem. Film na ničem netratí. Počínaje hudbou ( kousky jako Carlos Santana nemají chybu) tak hereckým obsazením jen mě mrzela malá role Viga Mortensena vypadala celkem dobře, ale do celku nakonec i zapadla. Každá scéna gradovala jak to jen šlo až vyvrcholila ve velmi dobrou filmovou podívanou. V anglickém originále šlo krásně rozumět dialogům ( i výtečným monologům). Komu se tento film líbil doporučuji také film Serpico (taky Al Pacino) si ce trochu starší a z jiného soudku žánrového, ale podobné prostředí a podobné pocity. I přes velkou délku tohoto filmu nikdy nenudí a spíše se bavíte a ke konci si přejete ještě aspon 20 minutový dodatek. Jako třešnička na dortu, ale přitom důležitá součást děje mi přijde postava Seana Penna ala Davida Kleinfelda, který více připomíná zfetovaného Disco Stua než právníka na státní úrovni. :-) ()

Doudis19

Narozdíl od Scorseseho opěvovaných hitů (Casino, Mafiáni..), kde se toho sice událo dostatek, avšak díky převážně nesympatickým postavám se nešlo bavit o nějaké výraznější odezvě. Carlitova cesta je téměř opakem. V kamerově euforickém dramatu De Palmy jde totiž hlavně o postavy. Akce ani zvratů se tolik nedočkáte, ale i díky umění Al Pacina s Seanem Pennem se subjektivně jedná o nejkvalitnější gangsterku všech dob. ()

LeoH

Scénář o „polepšujícím se“ gangsterovi, který se k obvyklým praktikám svého cechu uchyluje jen neochotně, protože „musí“, sice stojí na lehkém pokrytectví, ale poskytuje dostatečné alibi divákovi, který má u normální gangsterky problém vypnout morální imperativ. Širokoúhlá kamera je mimořádná v tom, jak kloubí suverénní kameramanskou exhibici s pokornou službou celku – českým kameramanům, zejména těm s režijními ambicemi, pouštět povinně. Herectví ústřední dvojky vynáší dostatečně do nebes každý druhý zdejší komentář, tak já už nemusím. 70 %. ()

Motinski

Hlavný dôvod prečo Carlito odo mňa nedostane plné hodnotenie je že ma z fleku napadne viac ako 5 fimov o mafiánoch čo sa mi páčili viac. Stále je to ale jedna z tých lepších a vyčnievajúcich záležitostí v žánri. De Palma vie čo robí, dokázal mi postavy kvalitne vykresliť a bolo vidieť že je v tomto doma. Akciu trochu zanedbáva a určite by som film skrátil (tých 144 minút bolo veľmi cítiť), no stále ide o gangsterku čo má atmosféru, nápady aj solídny scenár. A hlavne hereckú dvojicu Pacino/Penn ktorý idú opäť bomby. ()

markuc

Suchy, velmi naturalisticky, ale realny a skutecny pribeh. Dobry film korunovany skvelym Al Pacinem. Muz, ktery se chtel vratit na druhou (dobrou?) stranu po nekolikaletem pobytu ve vezeni. ()

Sfinkter

Opět jeden z velkých Pacinových příběhů. Při sledování závěru jsem měl pocit jako kdybych zahlédl blížící se ploutev. ()

farmnf

Brilantně natočený film o gangsterech z NY, který , světe div se, nese i určité poselství. Zrodila tě ulice a drogy, patříš tedy ulici a drogám a to navždy. Prd jsou ti platný sny o půjčovně na Bahamách. Ale upřímně řečeno, takových filmů se točí spousty, možná ne tak profesionálních. Nelze tedy srovnávat Felliniho, Bertoluciho, Kusturicu a jiné s tímto dílem De Palmy, byť docela povedeným. ()

ivan_drago

Miluju filmy o mafiánech a tohle je bomba. Pacino je přímo specialista na tyhle role a opravdu mu seděj. Je to jeden velký příběh o tom jak nesnadno se vybředává ze sraček. De Palma to rozjíždí opravdu ve velkém a jeho filmařinu nemůžu ozhnačit jinak než geniální. ()

Jizni Tlapa

"Zasranej Portorikánec"...vysloužilý mafián šel Pacinovi na jedničku a vizáž, kterou tvůrci zvolili mu opravdu sedla. Stejně tak Pennovi slušelo kudrnatý afro a jeho postava byla tím vůbec nejlepším na celém snímku. Zajímavý námět a pár skvostně nasnímaných momentů, včetně povedených dialogů. Škoda pro mě zbytečné romantické linky a vůbec nepovedeného hudebního doprovodu. K páté chybělo málo. ()

senor

Pacino ten film táhne nahoru, ale De Palma opět předvádí že není nic jiného než zdatný řemeslník. Je to celé velmi plytké, klouzající po povrchu, nedotažené. Do fines a emocí Coppoly a Scorseseho to má strašně daleko. Podobně jako Scarface jen naleštěná vata. ()

Mrkvič

Dlouhá Carlitova cesta, na které nechybí přestřelky, honičky a drsňáci v oblecích. Prostě mafiánský film. Akce je ale poněkud méně a romantiky až až. Takže byly pasáže, kdy se film celkem vlekl. Na druhou stranu se moc povedly všechny scény, kde hlavní hrdina komentuje aktuální dění. ()

Lachtaan

Rozhodl jsem si pustit nějakou gangsterku, té se mi také dostalo. Kouzlo na správné filmy bohatých devadesátých let zde čišilo ze všech stran, zejména bezkonkurenční práce mistra filmu jménem Brian De Palma. Jeden z jeho dvorních herců Al Pacino nás vzal na prohlídku nejzazších úskalí života gangsterů uprostřed krutého dvacátého století a množství scén jsem všem zúčastněným doslova hltal. Nedokážu bohužel říct, co jsem na Carlito’s Way postrádal, abych už teď přemýšlel nad tím, kdy si dám repete. Protože jedině takovým záležitostem sázím pátou hvězdu. ()

Dado

Ako obyčajne bezchybný Al Pacino v úlohe gangstra, tentoraz však v trochu nezvyčajnom, no o to zaujímavejšom príbehu Portoričana, ktorý sa nepokúša opätovne naštartovať kariéry zločinca, ale paradoxne z týchto zhubných chodníčkov definitívne zísť. Napriek niekoľkým hluchým miestam, v ktorých by sa dianie v rukách šikovného strihača dalo bez akejkoľvek ujmy skrátiť a skutočnosti, že v rámci mafiánskych filmov dávam skôr prednosť príbehom o uhladených Talianoch, som si Carlitovu cestu dokázal užiť, a to možno ešte viac, než De Palmovu slávnejšiu Zjazvenú tvár. (80%) ()

bubun

Celkem příjemná gangsterka s jako vždy sympatickým Al Pacinem, kterou bohužel hyzdí milostné scény. Nevím, jestli to je scénářem, nebo výběrem herečky, ale to, co předvádí Penelope Ann Miller a většina scén s ní, mi kazilo dojem z filmu. nejdementnější scéna byla, když se Pacino objeví před jejím bytem, ona mu řekne rázně "ne", načež během pár vteřin začne naznačovat, že teda né že né, ale vlastně "ano". Wtf. Navíc to v milostných scénách zabíjela rádoby dojemná hudba (přestože jinak s hudbou v tomto filmu problém nemám).  Takže vlastně by to bylo tak na tři, ale! na čtyři to u mě vytáhnul výborný Viggo Mortensen v poloze, ve které jsem ho tedy ještě neviděla. Jo, a ještě byla hodně zábavná ta honička ve vagonech metra. ()

danoo

Carlito Brigante vstupuje do života po prepustení z väzenia s veľkými očakávaniami avšak pre svoju vernosť, vnútornú čistotu je už od začiatku odsúdený k zániku. Na tomto filme zbožňujem nostalgiu a takú tragickosť akú môžeme nájisť azda len vo Fitzgeraldovom románe Veľký Gatsby a Brigante je Gatsbyho mladším bratom. ()

asirtes

Spolu s Pulp Fiction sa táto gangsterka zapísala niekam do vnútrozemia mojej osoby. A absolútne vrcholne ma skolila k zemi! ()

galba

Perfektní film, dokázal bych mu odpustit drobné i větší chybky, ale co to k*rva mělo bejt na konci s tím reklamním poutačem? To si mistr De Palma mohl odpustit netočí romantickej film pro američanky..... ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016