V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

Ampi

Dobrá sci-fi. v Mnoha ohledech vítěz duelu ,,Mise na Mars - Rudá planeta,,. Zajimavá myšlenka trosečníka. ()

kinej

Mise na Mars mohla dopadnout mnohem lépe. Bohužel je nasáknuta mnoha chybami. Zejména mi vadila přílišná sentimentalita příběhu, která kazí atmosféru. Dalším kiksem je scénář, který je chvílemi nechutně dovysvětlující a doslovný. Takové boty jako:,,Víš, nechtěl jsem aby to dopadlo takhle, ale po tom co tvá žena onemocněla a ty ses o ní staral…“ patří do telenovel a ne do ambiciózních kinofilmů. Někdy selhává i režie, například scéna, kdy se astronauti prochází po kosmické lodi, působí křečovitě a uměle. Nečekané je pro mě i absolutní selhání pana skladatele Ennia Morriconeho, který zde složil tuctové sentimentální melodie, které se, v lehce obměněných podobách linou ze všech filmů v nichž vlaje americká vlajka. Film zachraňuje od úplného propadu do bahna jen pár trikových scén. ()

LiVentura

Zase přímý útok na mou trpezlivostí s americkou tvorbou současných let....nevěřím, že mohou býti lidé u "žezla" tak hloupí a přízemní...?!!! ()

Fiftis

Už pri prvom zhliadnutí tohto filmu som dospel k záveru, že ide o film veľmi vydarený, veľakrát poetický, ale v každom smere vedľa dokonalých scén z interiéru medziplanetárnej lode, obsahujúci aj isté vízie a nevšedné riešenia otázok týkajúcich sa pôvodu ľudstva na našej planéte. Mám veľmi rád sci-fi filmy a tento patrí medzi ne. Dosť pekne urobený Mars. A hlavne - malo to zrozumiteľný dej. Kvalitné herecké obsadenie. Ako Gary Sinise tak aj Tim Robbins hviezdia a príbeh vôbec nieje zlý. Ten koniec bol fakt sci-fi všetkých sci-fi. Ale aspoň som ostal s otvorenou hubou asi 10 minút po titulkách. ()

Indiana

Co je? Dyť to byla náhodou celkem slušná podívaná. Ty peníze na tom byly celkem vidět a i když scénář nebyl zrovna éňo ňůňo, tak to bohatě vynahrazuje dvojka Gary Sinise a Tim Robbins, navíc podpořená režií Briana De Palmy. 65% ()

S.Quentin QUALE

Od Briana De Palmy by člověk teda čekal něco kompaktnějšího a uhlazenějšího, ale já bych zase úplně tento filmek nehejtoval, protože zejména scénáristicky tady jde nalézt nejeden nápad, který ač se mohl v Misi na Mars mohl zdát jakkoli slabý, později si jej s pompou vypůjčili jinde. Tohle určitě hodnotné je, takže i když existuje mnoho lepších sci-fi, k zatracení Misi neodsuzuju. 69% ()

Allien.9

Tak tohle je strašně zvláštní film. A proč? Můžete si vybrat: buď v jeho závěru nenacházíte žádnou pointu, nebo ji nacházíte, ale přijde vám absolutně nijaká. V obou případech to nejspíš vyjde nastejno. Tenhle snímek má jednu zásadní chybu - moc fylosofických myšlenek smíchaných se sentimentem a pramálo akce. Ale ať si říká kdo chce, co chce - mně se "Mise na Mars" celkem líbí.;-) ()

mchnk

Další blízké setkání dosti stupidního druhu z Holywoodu. Jediné, co zde zbylo, je skvělá hudba v pitomém filmu s kvalitními efekty. ()

Javert

Herci dobří. Jinou kvalitu na tomhle snímku nevidím. Hudba naprosto průměrná (již předtím použitá asi ve 100 dalších amerických filmech), atmosféra téměř nicotná, děj žádný, konec přehnaný. No, myslím, že dvě hvězdy jsou až až. ()

mzss1

(69%) Náhodně jsem si tuto MISI NA MARS pustil a jsem za to upřímně rád. Nejedná se o nic převratného, je to takové naoko hloupoučké, naivní. Jsou mnohem serioznější filmy s touto tématikou, ale já si nemohu pomoci -. Mě to vcelku bavilo. Ještě úvodní seznámení s postavy atd – to mě moc nebralo, ale jakmile započala „záchranná mise“ v čele se skvělým G.Sinisem, začal jsem být víc, spokojenější. S vědeckého pohledu je to takové průměrné, ale proč být zbytečně kritický? Triková stránka je taková všelijaká, ale technicky to přeci působí solidně (myslím tím pohledy na Mars, putování ve skafandru volným vesmírem apod …). Není šance se zde nudit, hlavně v druhé půlce snímku. Záleží i na tom, jestli si divák dostatečně oblíbí postavy a smíří se, se stylem snímku, který je prostě netypický. Postavy jsem si opravdu oblíbil. Krom Sinise mě bavil snad každý včetně sympatického T. Robbinse, který zde neměl nejvíc prostoru, ale nevadí. Finále? No, na to se dá nahlížet dost rozporuplně. Já zklamaný nejsem, jen bych celkově film minutáží víc prodloužil. Nepřišlo mi to teda trapné vyjma toho „Marťana“, který byl tak blbej, až byl roztomilej. xD Opravdu jsem chtěl dát 4*, ale něco mi tu chybělo. Dá se to vidět snad i víckrát. Tentokrát ale hodnotím velmi silnou 3*. Zabavilo mě to, avšak nenadchlo, ale ani neurazilo. A ještě abych nezapomněl, hudba od Morricone byla vydařená – krásně se do atmosféry filmu hodila. To je celé. ()

k212

Tak tohle mě položilo! Co to mělo být ... snad prequel ke kultovní Cameronově Propasti??? Co ta grafika mimozemšťánka, co ta vykořistěná idea dýchání v zavodněných plících ... sakra scenaristé asi nepředpokládali, že to někdo zná, že to někdo před patnácti lety viděl! Ale nebudu tak vostrá, nebýt poslední půlhodinky, dala bych za ***. Protože je mi Brian de Palma sympatický svou režií, protože Gary Sinise klidně zastoupí mimozemšťana a Tim Robins s Donem Cheadlem jsou příjemní herci. ()

kingik

Nepovedené sci-fi, které nezachraňuje ani režie Briana De Palmy. Herci nevýrazní. Pár zajímavých momentů nedělá dobrý film. Celkem o ničem. 20% ()

Snorlax

Poněkud upocený film, zřejmě z toho, jak moc se herci i režisér snažili něco s tím slaboduchým scénářem udělat. A dlužno dodat, že se jim to povedlo. Nakonec je z toho celkem průměrná sci-fi. DePalmova režie je jako vždy zajímavá a Sinise je velmi charismatický, takže to vidím na solidních 60%. ()

Omnibus

Neuvěřitelně otravná čtvrthodina v úvodu, kdy se nad grilovanými klobásami vedly nudné kecy o ničem, shrnutelné do: „Zítra letíme na Mars. Sbohem a šáteček...“ Zaznělo sice i zajímavé: „Pojďme si ještě naposledy pozemsky vrznout!“, ale stejně nikdo nešel. Pouze jeden manželský pár kosmonautů se odvázal natolik, že se začali ocicmávat, ale jen nesměle, jako by byli na svém prvním rande. Chabé libido astronautů mě znechutilo a chtěl jsem film vypnout. Naštěstí loučení skončilo, De Palma slezl z višně a konečně (!) vlezl na startovací rampu. Na samotném Marsu už pak masakr docela odsýpal, což je uprostřed písečné bouře s chobotem celkem pochopitelné. Ač byla sestrojena emzáky-humanisty, obrovská Bílá tvář to s humanismem moc nepřeháněla: Tudududum... zkusili jste špatný signál, cha chá! Teď vás vcucnu do mixéru a rozmixuju vás na kosmoprejt! Bohužel samotné finále už opět spolehlivě v odpadu. Hrozně se to vleklo, do toho zdlouhavé vznešené kecy, přímo jak od emzáka národů J.A. Komenského. Zábava na kapačkách, v posledním tažení. ()

sochoking odpad!

Kua, to som si zase raz dal :( O čom to vlastne bolo?! Nekonečne dlhý koniec a nekonečne dlhá nuda. A aby toho nebolo málo, tak komparz pre zmenu vyhrali najnesympatickejší herci pod slnkom. Počnúc Garym Sinise a tým jeho idiotským úškľabkom, končiac Timom Robbinsom. Ešteže zahučal pomerne rýchlo, bo som sa na ten jeho xicht už nemohol pozerať. Opäť raz zabitý čas... ()

Legas

Oceňuji snahu o kosmorealitu, ale aby na jedné lodi směr Mars byl manželský pár kosmonautů, to je moc. Finále (čili závěrečné odhalení) nebylo vůbec šokují, zajímavé a už vůbec ne napínavé. ()

InJo

Film bez koulí, pořádné myšlenky či zajímavého vizuálna. Tedy bez čehokoliv, co mám na seriózních sci-fi tak rád. Brian De Palma, režisér mimo jiné několika skvělých gangsterek a sympaticky úchylných hitchcockovských variací, by se neměl plést do žánrů, které jdou zcela mimo něj... 40 % ()

HoneyBunny

Standartně dobrý film na který zapomenou všichni, kdo ho viděli. Kromě A.C. Clarka, kterého ve snech bude strašit slovo vykrádání, vykrádání, vykrádání. ()

Anderton

Ako sci-fi vcelku obstojné, zaujímavá myšlienka, pekný vizuál. Ako film De Palmu ťažké sklamanie. Jeho rukopis sa stratil v červenej pustine Marsu. Takže to budem hodnotiť ako sci-fi oddychový kúsok pre priemerne náročného diváka. Slávni herci asi pri scenári netušili, že z toho bude sklamanie. VIDENÉ ZNOVA 12/19: Tak musím skonštatovť, že už aj tá Červená planéta bola lepšia. Slabé dialógy, naivne zobrazení... nebudem spoilerovať, v podstate celé na smiech. Ale stále ide o slušné guilty pleasure s pekným vizuálom, kde charakteroví herci hrajú postavy napísané pre béčkarov. ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)