V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

honajz2

Je to teda dost průměrné a hlavně ten příběh na dvě hodiny opravdu nemá. Díky tomu je tady dost utahaných míst, třeba to tancování a radování se v té vesmírné lodi trvalo zbytečně dlouho. Příběh sice zajímavý je, ale mohl se líp vyvíjet už v průběhu filmu, takhle se to nejpodstatnější začne dít až nějakou půl hodinu před koncem. Pak je tu i pár hloupých scén, jako třeba ta, ve které záchranná mise přistane na Marsu a místo toho, aby se šli podívat do lodi té první posádky, jestli tam náhodou někdo nepřežil, tak zvednou z červeného písku vlajku USA a tu pak zapíchnou do země a nějakou dobu tam u ní stojí. A ještě mě vytočila scéna, ve které se jeden z nich musí obětovat (a samozřejmě to je ten, kterému jsem fandil), aby zachránil ostatní. Jinak se mi to celkem líbilo, ale ten výsledek mi prostě připadá průměrný. 3* ()

balba

U filmu se mi líbilo pár vizuálních efektů a par minut opravdového napětí ve vesmíru.Hudba byla děsná k tomuto filmu hlavně , když tam zněla elektrická kytara nebo varhany.Film byl jinak velice nudný a nevyvolával ve mě žádné emoce. ()

lekr

Kontorverzní pojetí budoucí cesty na Měsíc, která jestli bude takto probíhat tak to stoprocentně zastaví vývoj cestování do vesmíru. ()

kaposlav

Po vizuálnej stránke ( +efekty ) je to rozhodne nadpriemerný film, ale po logickej čistá katastrofa. Výber hercov nemôžem pochváliť, tak ako chovanie a zmýšlanie, ktoré je na úrovni skupinky ludí na súťaži vo varení gulášu. Hudba je tiež miestami nepríjemná. Asi po 45. minútach som to len preklikal do konca a nelutujem, že som tak učinil. Nebyť tučného rozpočtu tak je to riadny prepadák hodný na víkendove popoludnie v komerčnej tv, kde si to pozre leda tak niekto, kto je zvyknutý na telenoveli a debilné večerné realityšou. 2* ()

rakovnik

Pohodové a zajímavé sci-fi, kde na rozdíl od jiných komentujících mi nevadí ani závěr filmu. Popravdě, až na větu "Tak takhle to tedy bylo...", protože tak vážně jsem ten film opravdu nebral. I přes celkem slušné obsazení a jméno režiséra ale působí film lacině, především ve výpravě. Párkrát a dost :-) ()

Martin741

Reziser Brian DePalma /Neuplatni, Oblecen na zabijeni/ natocil podpriemerny film, ktory nema ani jeden zaujimavy moment. pritom sa film azacina zaujimavo : roku 2020 posiela NASA vesmirnu posadku na planetu Mars. Horsie ale, ze nic sa tuna dohromady nedeje, pribeh nedava zmysel, Gary Sinisemu /O Mysich a Lidech/ sa cudujem, ze do tohoto vobc siel, nuda opat dostala neprirodzene vela priestoru, a Don Cheadle /Hotel Rwanda/ tuna hral hovno. 30 % ()

Aelita

Po těch všech záludnostech, naschválech, nezdarech i smrti, které scénárista a režisér nastražili na hrdiny mise, se nakonec dozvíme, odkud se na Zemi vzal život a komu se vlastně podobáme ... no ... aspoň vzdáleně :-). ___ Pro mne osobně vizuálně nejhezčí scénou je vstup do "tváře" - bílé pole a tři lidé u základu černé vertikály - krátce řečeno úsporná estetika. ()

Nach

Podobný případ jako Rudá planeta s tím rozdílem, že na děj tohoto filmu jsem tolik nezapomněl a scénář byl o něco lepší (hlavně v závěru). Jinak ovšem příliš dlouhé dialogy, ne trefně zvolený soundtrack a místy na můj vkus příliš klišé. Když to shrnu, tak: Mise na Mars je z mého pohledu kvalitnějším scifi počinem áčkového charakteru, který však nejvíce snižuje jeho přílišná zdlouhavost. A to trvá pouze 109 minut. 65% ()

starbrejkr

Během filmu se ve mně přelévaly pocity jako málokdy. Nejdřív jsem si šmakoval nad svým oblíbeným klišé idealistického začátku a správného patosu, který tak chyběl na kost Odřené rudé planetě, aby ho po půlhodině vystřídalo zděšení, úšklebky (ano, začalo to poté, co se otevřel onen chřtán na Marsu) a slova "Proboha proč, Time a Gary??". Po přistání záchranného týmu na Měsíci se to ale uklidnilo a docela mě to i bavilo. Na konci jsem se zase musel vrátit k úšklebkům. Prostě když někdo frkne nakonec filmu blízkou konfrontaci s panem ufounem, skončí to skoro vždycly trapasem, viz nový Indy.....Prostě strašně rozporuplný film, který ve vás zanechá neblahé pocity ne svým obsahem, ale svým provedením. Musím se taky připojit k názoru s divnou hudbou, tenhle žánr panu Morriconemu nesvědčí. ()

C0r0ner

Námět perfektní, ale zpracování a scénář to celé sráží o hodně níž, než by to mohlo být. De Palmu jsem nikdy zvlášť rád neměl (vyjma Neúplatných) a Mise na Mars jenom potvrzuje, že se příliš neztotožňuji s jeho stylem točení filmů, ani pohledem na kinematografii. Škoda, z tohohle se dalo vymáčknout mnohem víc. 55% ()

ic

Ani jsem nevěděl, jak tento film hodnotit, prostě jsem se nemohl rozhodnout, po prohlédnutí galerie jsem měl jasno. Takže: Začátek je kalsický nudný, ale když to srovnám s ostatními filmy podobného tipu, tak to nebylo až tak strašný, netrvalo to tak dlouho. Let do vesmíru opravdu stál za to. Ale už zcela klasická nehoda před přistáním a spousta hrdinských skutků mě opravdu teda nenadchla, to si filmaři mohli klidně odpustit, ale zase na druhou stranu to bylo aspoň napínavé. A rozuzlení IMHO stálo za to. Je to opravdu něco jako variace na Propast, ale když tuto skutečnost přehlédnu, tak to jsou 3* ()

Fallen_One

Jisté napětí a atmosféru to má, to se tomu upřít nedá. Děj taky není zrovna špatný, ale...nemá to tu šťávu. A triky taky nic moc. ()

pakobylka

Předesílám, že nejsem technický typ. Tudíž nemám nejmenší tušení, jestli roj mrňavých kamínků (byť mimozemského původu) může nadělat dírky do kosmické lodi. A zrovna tak nemůžu posoudit, zdali na cizí planetě s nedýchatelnou atmosférou může fungovat skleník, jehož vnitřní prostředí zabezpečuje cosi, co vzdáleně připomíná stanovou plachtu. Kdybych se takovými zajímavými, leč nepodstatnými detaily zabývala, nehnula bych se z místa. Takže: Co se týká hereckých výkonů - viděla jsem už DALEKO lepší. V rámci boje o přízeň diváka dojde i na neúměrně natahované dojemné scény ... pochopitelně zrovna ve chvíli, kdy čas už téměř vypršel. Na druhou stranu je tady pár solidně vyhlížejících triků ... a v první řadě PŘÍBĚH, který vás může vynést až někam ke hvězdám. Tak vám přeju příjemný let. ()

Juto

Jeden z najúžasnejších sci-fi filmov vôbec a pravdepodobne tiež jeden z najrealistickejších podrobností z vedeckej stránke. 7/10 ()

Deverant

Na rozdíl od Red Planet, kde se velké věci (tedy záchrana lidstva) odehrávají tak nějak mimochodem a v druhém plánu a zásadním obsahem je prosté "plácáme se na mizerné červené hroudě šutrů a všechno nám de po krku", Mission to Mars skrze obyvklé plácaní a krachování techniky míří k nabubřelému pronikutí do břicha sfingy (jak jinak říkat něčemu, co zmasakruje toho, kdo správně neodpoví na hádanku) kde se rozřeší tajemství životuvesmíruavůbec. Nechápu proč zrovna do tohohle De Palma šel. A také bych chtěl upozornit ty ze zdejších komentujících, kteří mluví o filosofických aspiracích snímku, že otázka po původu života na zemi filosoficky příliš zajímavá není. To je opravdu spíše věc vědy. ()

Flyer

Průměrná sci-fi, která příliš neuchvátí, ale nekoukatelná také vyloženě není. Rozbředlý děj, průměrné efekty, na druhou stranu slušné herecké výkony, tradičně výborná hudba Ennia Morriconeho a takřka "kubrickovský" závěr, který alespoň trochu zlepšuje dojem z ne moc zajímavého příběhu. 50% ()

otík

Poněkud slabší sci-fi podívaná, která nabídne občas napínavý, vesměs ale hodně nudný a ulondaný příběh o záchranné misi na Mars, kde se ztratila jedna kosmická loď. Po nalezení primitivního ekosystému a jediného člena bývalé posádky navážou kontakt s jinou vyspělou civilizací a pomaličku se musí začít strachovat o svůj život. ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)