Hyb_rid

Surový vizuál a zašlá sláva kdysi miláčka publika, dnes už zapomenuté wrestlerské hvězdy v podání vynikajícího Mickeyho Rourka. Téměř až dokumentární feeling a nostalgie z filmu přímo čiší a musím přiznat, že jsem po skončení filmu zůstal jen nevěřícně zírat co jsem to právě viděl. Bravo, takhle mi už dlouho na city žádný film nezahrál a rozhodně to není tím, že wrestling už nějaký ten pátek sleduju a mám k němu vztah ... takhle nějak jsem si představoval poslední díl Rockyho ()

Schuldiner

Na wrestling mám svůj názor a pohled, hlavně to považuji za naprosto stupidní a zbytečnou zábavu... Ale očividně to prostě tuny američanů baví. V tomto filmu je ale wrestling přeci jen trochu v pozadí celého tohoto velmi dojemného příběhu! A hlavně a především postava v podání Mickeyho Rourka je velice, velice přesvědčivá..civilní, přirozená... Rourke zvedá film o třídu! A Marisa Tomei mu zdatně sekunduje..a navíc...je zde..hmmmm...moc sexy! ()

ThomasCrown

Celý film a vlastne všetka jeho veľkoleposť stojí na Mickeym Rourkovi, ktorý exceluje. Jeho akoby pasivita, či mierumilovnosť, podčiarknutá spôsobom jeho života, či už je to čítanie kníh, kladný vzťah ku všetkým ľuďom, aj okuliare mu iba pridávajú na tomto výzore, to všetko ostro kontrastuje s tým čo ho živý a čo až nábožensky miluje. Ak som si doteraz myslel, že wrestling je iba divadlo, týmto sa ospravedlňujem. Pri niektorých Randyho scénach mi tuhla krv v žilách a v určitých momentoch prirovnanie s Ježišom trpiacim a bičovaným za naše hriechy v skutku sedelo. Úžasný film s nezávislým feelingom a s božským záverom ukrižovaného. ()

Piškotka

Rourkovo herecké zmrtvýchvstání, kdy byl skoro k nepoznání. Role outsidera, co má svůj zenit za sebou, mu překvapivě sedla. Budil lítost, ale je to otázka volby. Jeho znovunalézání cesty k dceři a zakotvení v nějakém vztahu ztroskotalo, takže pro něj mělo cenu riskovat, jít za svou mez a nebát se skápnout slzu. Lehce dokumentární s častými záběry na Rourkyho záda s blonďatou kšticí. Místy to byl lesní muž. ()

ClimbVibe

Až tímhle snímkem mě Aronofsky dostal. Ani vizuální krása Fontány, ani přehnané Requiem za sen, ale tento "klasický" příběh vyprávěný bez pomocných berliček. Chválím vše - scénář, herce, kameru, střih... a báječný konec, který mě doopravdy dojal. ()

venom14

Dokonalé ztvárnění wrestlingové scény.Vyprávění o stárnoucí hvězdě která vyhasíná,kterou hraje Mickey Rourke opravdu dokonale,je navíc zachycen specifickou kamerou,díke které film působí jinak než ostatní filmy. ()

Standito

Darren, keď sa vzdá svojich exhibícií a nehrá sa na to, načo nemá (Fontána), mu to tuším ide najlepšie. Práve preto mám tento spomedzi jeho filmov najradšej. ()

kobe6

Není to zrovna Aronofskyho parketa, ale můžeme vidět jeho sobitý styl prakticky v každém záběru. Rourkova asi nejlepší role. Mnoho znamých tento film nepřijalo. Já ho řadím mezi své oblíbené a to nejen díky vynikající písni Bruce Springsteena. ()

Hanes88

Jak jsem se díval na trailery, psali tam: "Životní role Mickeyho Rourka" - a taky že jo :-). Zahrál to famózně a celý děj má opravdu silný příběh. Závěr byl taky skvělý...75% ()

J*A*M*A*L

Wrestling doslova miluju. Miluju, když se dva a více lidí řežou v jednom ringu, i když je to všechno nahraný, ale já si to užívám. Wrestling je bezpochyby můj nejoblíbenější bojový sport, ale vůbec bych nemusel tvrdit, že to je dost možná jeden z mých tří nejoblíbenějších sportů. A to jsem velký fanda sportu. A když jsem o tom mohl vidět film, tak jsem neodolal. Možná se to na Aronofskyho režii nehodí (však ty jeho depresivní snímky), ale povedlo se mu to. Další režisér, který umí snad natočit vše. Dojemný a zároveň hodně drsný film, plný krve, násilí a lásky. ()

Drirr

Na pomezí Bukowského bezvýchodnosti každodenní ubíjející nepotřebnosti člověka a hrdinského sportovního eposu o životě pro sport, který miluji tak moc, až mě to zničí. Nenápadný, téměř komorní film s geniálním Mickey Rourkem. Aronofsky nechává celé to trápení na tomto herci. Netlačí na pilu, nepředvádí se a neexperimentuje. Drží se maličkostí a detailů a ukazuje samotný sport ve své bizarní kráse i absurdní brutalitě. Příběh wrestlera je příběhem nenucených emocí bez patosu, citlivé hudby a nenápadné, ale skvělé kamery. Pro mě jasný důkaz, že Aronofsky vždycky ví o čem točí a má vždycky co říct. Pro mě je jedním z nejtalentovanějších režisérů posledních let, ať si kdo chce říká co chce. A Rourke? Ukázal, že by si jeho herecká kariéra zasloužila víc tak dobře napsaných postav. To co předvedl zde, je koncert. ()

angloumene

Wrestler na mě působil neuvěřitelně chladně. Lidská troska, kterou představuje mi byla většinu času odporná (dobře to i mohl být záměr) a vlastně mi bylo dost jedno, jak to celé dopadne (to už záměr asi nebyl)... 3* za snahu a za podařené zápasy. ()

Paldiny

Aronofsky sa týmto počinom prvýkrát približuje širšiemu publiku a opúšťa svet matematických úvah, psychických rozkladoch a pátraní po zmysle života. Wrestler je komornou drámou zo života človeka, aký sa snaží zaradiť do spoločnosti, pričom na pol ceste nájde svoje skutočné miesto. Mickey Rourke prichádza so životným výkonom, aký so zručnou réžiou, kamerou posilňujúcou autentickosť a nostalgickým soundtrackom tvorí extrémne silný a dojímavý celok. Za vrchol považujem strihom neprerušený Randyho príchod do lahôdok paralelujúci nástup do ringu za sprievodu burácajúceho davu. A záverečná spoveď? Čerešnička, Aronofsky filmársky dospel a sluší mu to aj v komerčnejšej polohe. ()

Lefty86

Drsnější, sprostější, vulgárnější, více do nového tisíciletí patřící a kurevsky Rourkovská verze Rockyho I . Říkal jsem si kolik dám, 4*? Ale vlastně proč? Kdyby v tom hrál Stallone pálím rovných pět , tak proč Mickeyho o to ošidit? Za jeho comeback, který by každý z těchhle bardů měl zažít , dávám plný počet. A ne jen za to. Je to fakt typ filmu který mám rád, drama s dávkou sportu. Nic vymazleného se šťastným Happy endem. ()

fastum

Tak Darren nezklamal. Perfektně až dokumentárně natočené drama o stárnoucím wrestlerovi. Jeho práce je jeho život až do doby, kdy začne mít problémy se zdravím. A v tom si začne uvědomovat, že kromě ní nemá nic. Skvěle zahrané, skvěle zrežírované. Opravdu silný zážitek, když se sžijete s "The Ramem". Bravo! ()

dehlie

pôsobivý film o človeku z netradičnej branže, ale zo skutočného života. stačí sa pozrieť na Ramovu tvár a hneď viete ktorá bije. bolo mi ho proste ľúto. a to nie je dobré. každopádne- Mickey Rourke to dokázal! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis