Wrestler

• slovenský

Wrestler

Drama / Sportovní / Romantický

USA / Francie, 2008, 109 min

Přiznám se, že jsem čekal trochu víc. Mickey Rourke hraje výborně ale hlavně díky vynikající Aronofskyho režii nezapadá film do průměru. Na 5 hvězdiček to ale v mých očích není. Wrestler je film na který vás určitě pošlu do kina ale podruhé už na něj koukat nebudu. Pro mě navíc i trochu zklamání jelikož od Darrena jsem vždycky čekal zvláštní film a neuvěřitelně originální, který se vymyká všem standardům. Jako tomu bylo u Fontány či Pí. Wrestler už je ale film pro široké publikum a Aronofsky už pro mě ztrácí na své jedinečnosti.(8.1.2009)

Rourke si obliekol trikot, odkopol veko rakvy, ktoré mu spoločnosť predpovedala a dokázal ľudí priviesť k slzám. Ďalší neuveriteľný pravdivý príbeh Hollywoodu, v ktorom je všetko možné. Aj keď žáner zápasníkov, bol posledné roky dosť vyťažený (Million dolar baby, Rocky Balboa), na scénu prichádza Aronofský, ktorý uvidel iskru v očiach Mickeyho, preválcoval štúdia a výsledok je určite povšimnuteľný. Ukázal nám krásnu paralelu, medzi životom wrestlera a striptérky, kde jeden chce svoj job robiť, no musí končiť a druhá to musí robiť a chce skončiť. Kamera, ktorú ako keby Mickey nosil celý čas na chrbte, možno zámerne neukazuje jeho tvár, ktorú stratil niekde v ringu a divák sa dokonale vžíva do jeho postavy a prežíva s ním jeho dni. Všetko tu má zmysel, oči mi vlhli pri scéne z dcérou, no čosi maličké mi tam chýbalo, čo ma dokázalo uniesť pri Million Dollar Baby. Akoby ešte väčšie trápenie hlavnej hrdinky bol katalyzátorom všetkých citov, na rozdiel od svalnatého Rourka. Ukázaná drsnoť chlapíkov v ringu bol možno tiež jeden s dôvodov. Na tento film je nepočetne veľa dlhých komentárov, čo značí, že film má čo povedať asi všetkým. Veď Mickey si odniesol aj zlatý Globe a poďakoval okrem iného aj svojim psom. Veru, najlepší priateľ človeka, keď vaś všetci odvrhnú. Ako by ste sa predsa rozhodli vy? : Päť minút slávy na vrchole, alebo večnosť v zabudnutí?(15.1.2009)

Smutný film o stárnoucím zápasníkovi, který ví, že wrestling je to jediné, co má. Není tu žádný padouch, kterého by Mickey Rourke na konci zbušil. Všichni wrestleři jsou mezi sebou kámoši a pomáhaj si, popřípadě si dobrácky vyjadřujou respekt. Tyhle scény mě bavily nejvíc, kámoši se bavěj v backstagei a hned nato se cvakaj sešívačkama a mlátěj se prknama s omotanejma drátama. Jsou tu i klasické motivy, jako sbližování s dcerou, jenže z toho nemáte hřejivej pocit, ale je vám smutno. Přesto ale film doporučuju. Mickey Rourke je výbornej a namakanej a Marisa Tomei má skvělou postavu a hraje taky dobře.(11.1.2009)

Moc se mi do Wrestlera nechtělo, ale Rourke nominovaný na Zlatý Glóbus a Aronofsky mě nakonec přesvědčili a jsem ráda, že jsem se nechala. Díky tomuhle filmu zjistíte, že wrestleři jsou parta milých a pohodových chlápků, kteří se sice na pódiu mlátí hlava nehlava, ale pak se sakra starají, jestli si někdo neublížil. Rourke je skvělý a jeho stárnoucí Ram je sympatický chlap, který zjistí, že je naprosto osamělý a neví, jakým směrem se má jeho život ubírat dál a přes jeho chyby bych mu odpustila a dala mu ještě šanci.(12.1.2009)

„Už som sa natancovala dosť.“ Čakal som niečo iné, takže prsia Marisy Tomeiovej (MÔJ BRATRANEC VINNY, NOVINY) neboli jediná vec, ktorá ma prekvapila. Bohužiaľ, jediná pozitívna. Aronofsky sa síce konečne po REQUIEM ZA SEN na nič nehrá a za minimum dolárov rozpráva „obyčajný príbeh“ odpísanej ľudskej trosky, ktorá si za všetko môže sama... ale aspoň vie, za kým sa má ísť sťažovať. To je poloha, ktorá Mickeymu Rourkeovi náramne sedí, lebo je to „naozaj“. Alebo som si aspoň myslel, že sedieť bude. Čakal som niečo podobne melancholické a nostalgické, ako bol ROCKY BALBOA. Rourke však väčšinu času mlčí, na siahodlhé monológy sa nechystá... a to je možno poctivé a úprimné (blbší režiséri by sa utopili v pátose)... ale nie je to také dojímavé, ako som čakal. I finálny preslov bol na môj vkus obyčajný. Aronofsky mal podľa mňa viac zatlačiť na pílu a byť, nuž, doslovnejší. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/sportove/316-wrestler-60-(25.6.2010)