Saturn 3

• Velká Británie Saturn 3

Osamělý měsíc planety Saturn, osamělá laboratoř a dvojice vědců, kteří si tu bezstarostně výzkumnicky žijí. Když se k nim ale nečekaně přidá cizinec se svým robotem, jsou oba nuceni bojovat o holý život. Robot se totiž vymkne kontrole, začne vraždit - a výběr není velký. Britský science fiction horor natočil v roce 1980 režisér Stanley Donen, který se proslavil žánrově zásadně odlišnými filmy jako muzikál Zpívání v dešti nebo hitchcockovský thriller Šaráda. Saturn 3 se nechal inspirovat extrémně úspěšným Vetřelcem, který měl premiéru jen o rok dříve... (Filmhouse)

FoxMulder

Velmi neoriginální, ale i tak docela slušné. Některé kulisy působily dost levně a bakelitově, na druhou starnu zvlaštní efekty nebyly zlé. Průměrné, ničím nevyčnívající, ale neurazí. 2,5* ()

E lan

Dnes už podprůměrný sci-fi film, který musel ve své době uchvacovat triky a robotickým tématem. Na dnešní poměry je to ale opravdu nuda... ()

Ceberus

Ehm... teď už ani nevím, co jsem od toho filmu čekal a proč jsem ho chtěl zhlédnout - možná jsem chtěl viděl Douglase a Keitela ve sci-fi. Každopádně zápletka v rámci sci-fi žánru velmi tuctová a provedení více než céčkové, ztvárnění robota bych od oka odhadoval na šedesátá léta, nikoli pár let po prvních Hvězdných válkách. ()

weasel.p

Pamatuju si, že tam byl nějakej bezpohlavní robot a Kirk Douglas tam vypouštěl rourou močůvku (nebo aspoň to tak vypadalo). Strašná volovina. ()

djbarrel

Solidní scifárna, rozhodně se nejedná o žádné vyvražďování - což ale není na škodu. Některé triky jsou dost hrozné, kulisy vesmíru jsou naprosto otřesné. Interiér lodi tak nějak ujde, zhruba odpovídá době vzniku. Co ale výborné bylo byl ten zlomyslný robot. Ten byl překvapivě skvělý, tohle jsem opravdu nečekal. Celkově se jedná o slušnou scifi s takřka hororovou atmosférou a skvělým záporákem. 65 % ()

m.xFuck

Logika příběhu => 0 Logika postav => 0 Logika světa, prokreslení světa, seznámení se světem => 0 Herecké výkony => 0 I přes solidní obsazení je to prostě pitomost ignorující elementární zákony logiky. Jedinou hvězdu si film zaslouží za celkem zajímavé interiéry a těch pár (skutečně jen 2) gore nápadů. Ty maliny si tenhle film skutečně zasloužil... A opravdu by mě zajímalo, proč se potraviny pěstují u saturnu a ne někde blíž. ()

raxxx

Čekal jsem po vizualně bombastickem začatku nějaky béčkový sci-fi klenot ale misto toho blaboly bez děje nuda nekonečna asi rozopočet rozfoforovali za začátek a honorář pro K. Douglese. ()

ELDoctorow

Je vcelku ironické, že i keď je tento film o rok mladší, než príbehovo spriaznený Votrelec, navodzuje výpravou, trikmi i naivitou scenára dojem akoby mal o dobrých 10 rokov viac. Hector, najmä v porovnaní s dokonalo desivým Gigerovým monštrom, nepôsobí ani trochu hrozivo, ba naopak až nechcene smiešne. Ostáva tak len zajímavá hudba od Bernsteina, krásna (ale otravnú postavu hrajúca) Fawcett, a ak ste extra úchylný tak aj odhalený zadok Kirka Douglasa, čo bola jediná vec v celom filme, ktorá ma aj naozaj vydesila a zaručila nočné mory na veľmi, veľmi dlhý čas. ()

Chicharron

Film, který ve své době definoval žánr sci-fi. Hvězdné obsazení Keitel a Douglas s Fawcett, která bohužel svým hereckým kolegům nesahá ani po kotníky. Zejména Harvey Keitel se svého partu zhostil s perfekcionismem jemu vlastním a scéna, kdy se tělo jeho konkurenta "procedilo přes konstrukci" lodi, patří k nezapomenutelným. Poprvé viděno na polské televizi někdy v raných osmdesátkách. ()

Jrk

Vyslo v posetce od vydavatelstvi MIDO. Neodolal jsem a zkouknul to. Dle obalu tento film mel byt podobny Vetrelci a vyjit rok po nem. Film rozohodne neni spatny. Jen je videt ze je starsiho razu (triky) a dej obstaravaji 3 herci kteri behaji po chodbach. A samozrejme nechybi typicke kamery typu zaber oci a strnula tvar nahanejici hruzu. Nebo tzv. prisne pohledy. V kazdem pripade bohuzel se to vetrelci rozhodne rovnat nemuze ani atmosferou ani nicim jinym. Proste (ani se neda rict zly) robot honi 2 lidi po zakaldne (prvniho zabije aby se ukazalo ceho je schopen) a vyhyba se vsem pastim prtooze je prece robot. Imho robota skladaji asi pulku filmu.Takze kdo mate chut zhlednete film, ale rozhodne necekte akcni rezbu s pocitocavymi triky nebo uzasnou hudbou. ()

70s80s90s

Becko, ktore malo v plane udrzat krok s filmami ako Votrelec, ci 2001: Vesmirna odysea. No nestalo sa. Aj napriek krasnym kulisam, poctivym maketam a roznym technologickym vyhravkam sa to nepodarilo. Dej nema tu spravnu dramatickost i ked Harvey Keitel nebol az tak zly. Pripominal mi sexualne nadrzaneho androida z uz spominaneho Votrelca. Robot posobil strasidelne. Celkovo aj s hudbou klasicky "smrad" 70ich rokov (v dobrom slova zmysle). Fanusikom scifi nesmie tento snimok ujst, uz len kvoli tomu super prostrediu vesmirnej buducnosti. Verim, ze keby tento snimok vysiel skor nez velkofilm Ridleyho Scotta, dostalo by sa mu vacsieho uznania. Predsalen bol vydany iba o rok neskor a porovnavaniu sa isto nevyhol. ()