Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

Kaluž

Ruby Rhod řve nadšením: „Supergreen!“ Lantern je samozřejmě strašně gay. A že je to spíše pro děti na tom nic nezmění. V duelu zelených škrabošek vítězí jednoznačně Green Hornet. ()

Mikita

Nevím, proč mi to připomnělo nepovedený Jupiter vychází. Stále jsem měla takový pocit, že už jsme trochu zmlsaní z ostatních komiksáků. Věnovat půlku filmu vykreslování charakteru jednotlivých postav a jejich okolnímu příběhu, to je příliš velký luxus, pokud chcete mít i atmosféru strachu a obav o lidstvo. Film je ale hravý a má pár povedených nápadů, jako takový pilot pro velkolepé pokračování fajn. V tomhle tvrdém světě ale s takovou žádné pokračování nebude. Škoda. ()

Philcze

Docela spokojenost, podle zahraničních ohlasů jsem to čekal o mnoho horší. Pokud se chcete jednoduše zabavit nad slušnou comicsovou akcí a pár hláškami Reynoldse, funguje to naprosto dokonale. Naopak romantická linka nefunguje ani zdaleka tak dobře jako u posledních kusů u kolegů z Marvelu, scénáři poměrně rychle dochází dech a od poloviny už se jen plahočí k celkem dobře natočenému a trikově zvládnutému finále. 65% (Viděno v zahraničí v originálním znění + 3D) ()

Raketka29

Omlouvám se všem Sheldonům a Leonardům ale mě to sakra nenadchlo. 1 hvězda za Ryana, který je koukatelný, 1 jen tak za to že mám ráda komiksové filmy a 1 za Blake, kterou sice nemusím, ale za dlouhou dobu to byla jediná žena, která nebyla tak blbá aby nepoznala chlapa jen podle pásky kolem očí! ()

PogoJoe

3.5 || Kdo ještě film neviděl, hlavně ho nezatracujte po zdejším "stádním" nízkém hodnocení. Není to tak špatné. Už jen za nádhernou vizuální stránku je blbost hodnotit film jen **. Že je příběh místy až šablonovitý a pro diváky shlédnuvší už tolik komiksů nijak inovativní, že je dětinský a přitažený za vlasy? Byly i horší výmysly a zde to nahrazují celkem fajn herci a hlavně už zmiňovaná vizuální stránka. Nádhera! Je to prostě pohádka, kterou si užijete, když budete příběhově a dialogově shovívaví. Do pokračování bych určitě šel. ()

kovi55

Kdyz jsem si cetl komentare k tomuto filmu, tak jsem si rikal ze to bude nejake nepovedene fiasko. Ale opak je pravdou! Film me mile prekvapil, z Ryana Reynoldse se stava porad lepsi a lepsi herec... Vyzdvihl bych i myslenku filmu, ktera mi prijde hodne pekna a v mnoha jinych filmech jsem ji postradal. Co je ale skoda, je fakt, ze snimek pusobi na divaka ponekud prihlouple. To, ze plno jinych bytosti nemuze porazit zaporaka a pak se vynori jeden hrdina a nepritele smete hned, tak na to jsme u techto filmu zvykli, ale jakym zpusobem to uvedl na platno Campbell mi prijde ponekud hodne nestastne. Skoda! 70% ()

dawe04

Nabubřelá omalovánka, které nesluší hrané zpracování. Reynolds je otravný, Blake fyzicky úžasná, herecky bezradná a i zbytek herců tápe v přiblblé báchorce, která je víc směšná než cool. Ale co, zábava je to pekelná! ()

FilmFan24

Velkolepě bombastická vizuální stránka odsunuje na vedlejší kolej dějovou linii. A to je sakra škoda. Reynolds jako kladný hrdina uhlazeně správňácký, Sarsgaard jako jeho protivník odpudivě děsivý. Celkem spokojenost s dalším komiksovým týpkem, který nás pozemšťany uchránil před šmejdy z vesmíru. ()

jurama525

Pro mne opravdu těsně nadprůměrné zpracování Green Lanterna . Efekty dobré hudba taky a masky a udělané celkové prostředí je taky v pohodě. Jediné co tento film moc sraží dolů je fakt , že se příběhová linie odehrává na naší planetě . Scénář má opravdu velké díry . Film se zdá jako někdy nudný a občas se dá hodnš předvídat děj dopředu. Je to něco jako Superman Rwturns ale přece jen o něco lepši . Pro děti skvělá pohádka , pro dospělé odreagovačka ale nic víc tam pro dospělé boužel neni . Kdyby se celej film odehrával mimo naší planetu bylo by to určitě lepší. V tomto vydím zašlápnutý potenciál jaký Green Lantern určitě ma . Jinak v pohodě ale mohlo to byt o mnoho lepši. ()

Skip

Zcela obyčejná superhrdinská komiksárna se spoustou zvláštních efektů, které možná někoho ohromí, i když o tom v dnešní době pochybuju. Jinak je to zcela obyčejný film, který je lehce zapomenutelný. ()

marleyy

45% Jedna z nejdementnějších komiksových adaptací vůbec. Odporná stylizace hlavního hrdiny, blbý záporák, debilní příběh, tupé dialogy, škaredé triky. Člověk aby něco kladného na tomto filmu pohledal - snad jen hezké schopnosti Lanterna - možnost vytvořit cokoliv, na co pomyslí - samozřejmě v zelené barvě i to však mohlo být mnohem inovativnější. Věřím v budoucnu na povedený restart. ()

Sartorius

Film se pořád rozjíždí, ale nikdy se pořádně nerozjede. Vyložená nuda to není, ale nic zapamatování hodného zde nenajdete. Vypadá to pěkně, občas je to zábavné, klišé střídá klišé, chybí nějaký pořádný záporák, ale pro hard-core fanoušky to asi bude dostačující. Mě osobně by však ani nevadilo, kdyby případné pokračovaní nedostalo zelenou... ()

Huntelaar

Ten člověk, který schválil scénář k tomuto filmu, musel být buď spadlý z višně anebo prostě jen dobrý kámoš, co dohodil dobrý job. Protože To co se ve filmu odehrává a Jak se tak děje je tak mizerně a nelogicky udělaná práce, že ten rozpočet co nato padl (a že na mnoha CGI věcech je to i vidět) zlomil pokračovaní vaz. Další věc, která podepisuje ortel šuntovosti scénaře jsou i kudrlinky titulního hrdiny. Místo aby solil jednu hlášku za druhou, tak polovička význí divně, a tlačená coolovost se projevuje i v chabých prstenových imaginacích. Koho napadne použít pružinu na cisternu? Jěště abych nezapomněl, se v první polovině filmu odehraje plno dialogů a setkání postav, který si divák musí domýšlet, protože až z druhé věty pochopí, že se to odkazuje na něco, co se odehrálo v "minulosti". To, velmi (opakuji velmi) slabá Blake Lively a lehce zmatečný hlavní záporák, pak kazí veškeré lákavě vypadající přísady v čele s reřisérem, Reynoldsem a i zajímavě obsazeným Sarsgaardem. Dvojku nebudu odsuzovat předem a přál bych si i znovu obsazení Ryana, ale celý projekt musí pevně držet nějaký schopný producent a hlavně si nechat vytvořit dobrý příběh. ()

Fanucci

Podle hodnocení jsem čekal podobný propadák jako např. Daredevil, ale ani náhodou! Parádní efekty, kvalitní záporák (Sarsgaard + Parallax), příběh měl tempo...Zápletka byla triviální, ale rozhodně jsem viděl horší. Celkem příjemné překvapení a zábavný film! Lepší průměr ()

Eldrick

Po přitepleně infantilním CAPTAIN AMERICA přišel haluzní Ryan Reynolds jako Maverick z TOP GUN a proměnil se na odlehčeného GREEN LANTERNa, k tomu pěkně obarvená GOSSIP GIRL, správně slizký Peter Sarsgaard a démonický Mark Strong, kterého jsem v masce vůbec nepoznal. Nic extra, z čeho bych uchcával, ale nebere se to příliš vážně a naprosto skvěle to funguje. ()

Petfruf

Green Lantern vůbec není špatný komiks. Na můj vkus byl trošku delší (rozuměj chvíli bavil chvíli ne, jako na houpačce), ale jinak měl asi všechno, co taková adaptace má mít. Pěkného chlapa do kostýmu, vtip, slušné triky, pěknou ženskou k pěknému chlapovi v kostýmu, děsivého záporáka a jeho poskoka, ale asi toho bylo na jeden film trošku moc najednou, moc nahuštěné - celá mytologie Green Lanternů by sama za sebe potřebovala minimálně hodinu navíc, ale čas který se mohl věnovat tomuhle tématu sebralo tokání Ryana a Blake, které bylo naprosto bez chemie a nudné. Prostě nevím, umím s představit, že by film mohl být i lepší, ale zase už jsem viděla mnohem horší adaptace. Klidně bych filmu dala i čtyři hvězdy, ale protože se ve mě ve mě pořád převaluje takové velké "ALE", tak dávám tři a basta! ()

kalap

Mať taký prsteň ja by som to tu hned pošoroval. Filmík veľmi dobrý, pohodový, lietajúci, slnkom končiaci. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015