Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

becki_tu

Trochu mi nejde do hlavy, proč zrovna Green Lanterna mnozí odsuzují. Ve své podstatě je stejný, jako většina jeho komiksových kolegů. Tedy se všemi svými osobními problémy, smutnou minulostí, hledající spravedlnost, dívku svých snů a hlavně - se smyslem pro dobro. Jako neznalého původního komiksu mě navíc překvapily geniální schopnosti Lanterna, který může díky své představivosti vytvořit z energie téměř cokoliv. Skvělí herci, osvědčený režisér a parádní soundtrack. Takhle nějak jsem si to představoval. Snad se nebude dlouho váhat s pokračováním. ()

Beastmaster4

Další z řady komiksů převedených do filmové podoby a další film o člověku, který prožívá nelehký život a najednou získává nadlidské schopnosti a stává se hrdinou, který má za úkol bojovat proti nepřemožitelnému zlu. Další film řešící otřepané otázky typu "proč já?" a "jsem ten pravý, dokážu to?" atd. GREEN LANTERN tedy kromě pěkného vizuálního kabátku, nenabízí naprosto nic nového. Trochu vyčnívající lidský jedinec, který je obklopen stínem minulosti, bere život na lehkou váhu je najednou vybrán a dostává se mu nadzemských schopností. K tomu všemu boj o milovanou ženu atd. Pořád to samé klišé, které je už okoukané 1000x. Sympatický Ryan Reynolds drží laťku trošku výš, ale stejně jde jen o průměr. Hudba J. N. Howarda je pěkná, ale nyní malinko nevýrazná. ()

JASON_X

Jsem trochu na vážkách, jestli Green Lantern hodnotit jen jako film pro děti, nebo film pro děti viděný dospělýma očima. V prvním případě (v mých ca dvanácti letech) bych byl asi celkem spokojený, ale určitě ne nějak výjimečně nadšený, srovnal-li bych tenhle kousek s jinou současnou příbuznou produkcí. V druhém případě musím konstatovat, že je to zbytečně natahovaná a filmovou vatou nastavovaná nuda, s tuctovým comicsovým příběhem a s nudnými a nesympatickými herci ve dvou hlavních rolích (on je šilhavý šašek a otřesná tlama, ona je bezvýrazná, sterilní a make-upem vyumělkovaná husa s hereckým projevem hodným druhořadé mexické telenovely). Green Lantern je sice vizuálně povedená a řemeslně slušně zmáknutá podívaná s celkem dobrými efekty, ale zároveň i podívaná bezduchá a nudná. ()

prome

Výborná vizuální stránka (aby ne, když to stálo tolik peněz) nezachránila děravý scénář a tupé dialogy, které sráží hodnocení na tři hvězdičky. Škoda, sice jsem se trochu bavil, ale nenaplnilo to svůj potenciál. A to ty trailery vypadaly tak skvěle. ()

oLí

Dobrodružný, svižný, vtipný, pohodový. Na úkor toho je ale zápletka boje dobra se zlem tak trochu odbytá a z nutnosti, jinak neškodná zábava za 7.5/10 ()

Morholt

Ale jo. I přes šablonovitost a totální jednoduchost je Green Lantern filmem, který má tempo a je ideální na odpočinek s vypnutým mozkem. A ostatně mám i pocit, že autorům ani o nic jiného nešlo. A to se počítá. 60% ()

Lucasion

Green Lantern ze stáje DC comics čekal velmi dlouho na své filmové zpracování. Kritiky moc dobře přijat nebyl a dokonce se najdou i skalní fanoušci co ho zavrhnou. Mě se Green Lantern v podání Ryana Reynoldse líbil. Neoplývá nějakým super příběhem či zápletkou, ale krásnou vizualizací (Scéna s autodráhou je skutečně bomba) a pěkným zpracováním Green Lanternovského univerza. Země je v ohrožení a Hal Jordan (Ryan Reynolds) přijde k prstenu síly jako slepý k houslím. Z drzého a nespolehlivého člověka se stane drzý superhrdina. Film je zkrátka nenáročný, není složitý a není ani ničím extra vyjímečný. Green Lantern je zkrátka hrdinný, odpočinkový film, kde dobro (vůle) zvítězí nad zlem (strach). "In brightest day, in blackest night, No evil shall escape my sight. Let those who worship evil's might, Beware my power... Green Lantern's light!" ( 85 procent ) ()

ScarPoul

Už pekne dlho som nevidel film, ktorý by v niektorých momentoch bol tak dokonalý, zatiaľ čo v iných absolútne príšerný. Je pravdou, že čo sa týka celej mytológie Green Lanterna som laik, a film mi dokázal celkom ľahko vysvetliť ako to v tom svete funguje, aké sú základné pravidlá a čo je zlé a čo dobré. Tiež sa filmu nedá uprieť určitá epickosť. Vo vesmírnych a bojových scénach vidieť každý jeden cent z rozpočtu, pretože sú naozaj úchvatné. Minimálne rovnako úchvatné ako sú masky. Akčné scény majú spád - hlavne finálna a celková myšlienka je podávaná v rámci možností dôveryhodne - aspoň teda do takej miery, že nepôsobí zarážajúco. Potom už len zamrzí, že ani jedna z postáv, nie je natoľko vykreslená aby mohla mať nejaký presah. Dokonca ani z hlavným hrdinom som sa nedokázal stotožniť, pretože aj keď bola vo filme znázornená nejaká jeho emócia, nikdy nebola dotiahnutá, alebo vysvetlená. A to sa nejedná len o neho, ale úplne o všetky postavy v tomto filme. Sú prázdne. Niektoré dokonca zbytočné a vzťahy ktoré sú medzi nimi - otec a syn, Hal a hlavná kráska - absolútne nefunkčné. Preto, keď film skončil, mal som rozpačité pocity, ktoré vlastne pretrvávajú. Miestami to bolo nudné, miestami úžasné, ale že by som mal z toho pocit, že nás čaká ďalšia séria o superhrdinovi sa nedá povedať. Na to tam chýbalo veľa podstatných vecí. ()

Lacike

Velka zelena nuda. Zvlastne je, ze vzhladom na to ze je dej neskutocne riedky, tak tych par pouzitych linii je znazorneno skratkovite, vratane postav, ktore postradaju poriadnu hlbku. Reynolds je otravny a nesympaticky, Sarsgaard trapny humusak a Strong sice ma charizmu, ale jeho postava je dost nevdacna a protivna. Ostatne postavy su tak nevyrazne, ze som na ne hned po skonceni filmu zabudol. Cize, postavy su o nicom, zapletka je primitivna, takze ostavaju aspon triky. Na trikoch sice vidno, ze stali poriadne prachy, ale vdaka pouzitej stylizacii casto vyznievaju smiesne. Citelne tu ale chybaju nejake akcne sceny (za akcnu scenu sa da vlastne oznacit len finale, ale ani to nie je nic extra), kedze triky su väcsinou pouzite iba na znazornenie noveho fikcneho sveta. A aj ten ma k vau efektu, ktory vyvolala Avatarovska Pandora, velmi daleko. Jedna hviezdicka je za peknu epicku hudbu a druha za 80s. kameru a strih, takze vsetky tie trikove atrakcie su prehladne natocene. Paradoxne to je ale zbytocne, kedze sami o sebe su nudne. 3/10. ()

Genero

Jednou jsem taky vyhulil něco hnusně zeleného a přišla za mnou ryba, ptakopysk a Jan Přeučil, že v pátek už je nejvyšší čas zažehnout svou lucernu. A Fandovi se dokonce zjevil Leonid Brežněv a láteřil nad svévolnou propagací mnohomužství eskymáckého lidu Jupiků. Vůbec mě tedy nepřekvapuje, že takového záškoláka z vyšší odborné pro řidiče tuningových dvouplošníků přepadne urputná snaha pochroumat půvabnou tvářičku té přerostlé chobotnici na orbitu. Vojína Ryana mám jako herce rád a o to víc mě mrzí, když ho vídám v takových ptákovinách navlečeného do hráškového neoprénu, ve kterém vypadá jako dildo mojí manželky. Ne to růžové anální, ale to zelené s přísavkou, pochopitelně. ()

Caszidy

Ať si říká kdo chce, co chce, celovečerní, hraný Green Lantern se povedl. V očích většiny kritiků(a že se jich na tento snímek sesypalo) mu zřejmě nejvíce škodí, že ze všech superhrdinských komiksových filmů je dle mého názoru právě převedení příběhu Hala Jordana a zeleného prstenu nejvíce věrné komiksové předloze a její částečně rošťácké rozpustilosti založené na frajírkovské povaze hlavního hrdiny. Film však rozhodně neselhává ani ve vážných, až epických momentech, ač dokážu pochopit, že pomyslná kombinace nádechu řekněme gondryho Zeleného sršně a nolanova Temného rytíře, nemusí vyhovovat každému. Ano přiznávám, jsem fanoušek právě hrdiny se zeleným prstenem ze stáje DC Comics, ale to neznamená, že bych se na campbellův projekt díval nějak nekriticky, právě naopak. Musím však uznat, že výsledkem a jeho odlišností od ostatních filmových, komiksových adaptací jsem potěšen. I tolik proklínané CGI a renderovaný kostým Hala Jordana mě spíše mile překvapilo. Navíc hudba Jamese Newtona Howarda je přesně taková, jaká se u podobného snímku sluší a patří. ()

Tommassi3

"Jak jsem tě poznala ?? Jak jsem tě poznala, sakra ?? Znám tě celý život.. Viděla jsem tě nahého !! Snad si nemyslíš, že tě nepoznám jen proto, že máš škrabošku ?!" ;) ()

MoiJe

Cakala som horsie. Nenudila som sa ako pri Thorovi a bolo to predsa len menej odvecne ako zatial posledny Superman, inak je to dejovo akasi kombinacia tych dvoch. :) ()

Hismael

Green Lantern je lepší než Ghost rider, Catwoman a Daredevil. Je na podobné úrovni jako Fantastická čtyřka, ale jinak je horší než všechny ostatní komixové filmy. Musí se to ale brát tak že komix funguje podle určité šablony, takže je dost možné že Green Lantern nabídl všechno co jen mohl. Bohužel mi to nepřišlo tak zábavné jako konkurence. Třeba záporná postava byla opravdu o ničem. ()

Terva

CITÁT - Nechci vidět někoho, na kom mi záleží, jak přijde k úrazu.......... Tuto větu si vyslechl Hal Jordan alias Grenn Lantern alias Ryan Reynolds v úvodu filmu a já ji také vybral jako úvodní citát. Jak prosté. Prsten již totiž začal vybírat nového grenn lanterna a divákovi pomalu ( některému rychle ) začíná docházet, kdo jím bude. CITÁT - Já ... ...... slavnostně přísahám věrnost Lucerně, kterou jsem dostal od umírajícího fialového mimozemšťana v bažinách......... A tak začal příběh zeleného Supermana ze schopnostmi Masky. CITÁT - Jsi superhrdina, ....nemaj mít vždycky holku ?.......... No a sečteno podtrženo - jeden superhrdina plus 3599 dalších, jeden padouch Parallax, Láska, zkáza, pěkný triky, povedená hudba ( James Newton Howard ) a skoro žádná nuda. Píšu skoro, protože 3599 pomocníků ve filmu nedostává moc příležitostí se ukázat. Některé vůbec neuvidíme, třeba číslo 1551 nebo 666 nebo ....... Jinak ale docela pohodový zelený snímeček. CITÁT - Jdu hledat potíže.......... Závěrečné titulky jsou graficky odfláknuté, ale kdo je přežije uvidí ještě žluté překvapení. Kdo viděl kreslený "První let" http://www.csfd.cz/film/257167-green-lantern-prvni-let/ nebude zas tak překvapen. ()

Johny_fork

Lehká popcornová jízda s Reynoldsem, kterému ta role lehkovážného floutka, jemuž se dostane do rukou velká zodpovědnost, vyloženě sedí a daří se mu i držet humor. No a Blake Lively to rozhodně sluší, takže proč ne... Nicméně na Thora či Iron mana to nemá a přiznám se, že jsem ke konci snímku i chvilku kluncnul. ()

moviesfan

Spíše převládají pozitiva, jen mi neseděly kostýmy a masky. Snímek šel určitě vylepšit, ale vyložené zklamání se nedostavilo. ()

JohnCZ

Největším problémem... ehm... Zelené lucerny je scénář. Za poslední měsíce to je už několikátý popcorňák v řadě, jenž má skvělý obsazení a vizuálně vypadá skvěle, ale zabíjí ho dementní děj. A ten má Green Lantern bohužel taky. Opět je tu chlápek, který neví, jestli má na to být hrdinou a opět je tu egoistický záporák, kterej ví všechno nejlíp a nakonec na to dojede. Nicméně nuda to rozhodně není, ale zase to není film, který bych si nějak dlouho pamatoval. ()

Chermy

Martin Campbell je zřejmě schopný natočit úplně všechno! Od filmových klasik, po ten největší brak, na který si nikdo za týden nevzpomene. Znovu se dokazuje, jak důležitá je práce scénáristů. Jen pár režisérů dokáže pozitivně ovlivnit scénář, případně si napsat svůj. Campbell mezi ně nepatří. Snad si příště najde chytřejší látku. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015