Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Jacob23

Skveli herci v temnem dramatu jehoz konec je az prilis preslazeny vzhledem k celkovemu prubehu..proste melo me to zarezat do sedacky daleko vice ()

MI-380

Thriller jako ze Skandinávie, napínavý, výborně zahraný, s přiměřeným množstvím dějových zvratů. Co mi nedovolí využít plné hodnocení: všechny postavy jsou odtažité, nelze se s nimi ztotožnit, občas nelogický postup při vyšetřování, zbytečně dlouhá (a vlastně úplně zbytečná) scéna šílené jízdy ve sněhu, tu a tam spoléhání na náhodu, 75% (jsem 7183. hodnotící, dosavadní průměr je 84%). ()

cpt.Lynch

Super herci, autenticita prožitku a atmosféra... Hlavní klady tohoto precizního krimi-thrilleru, který nenudí po celých 153 minut. Jen malý kousek chybí k 5* ()

horacko

Neuveriteľná atmosféra. Napínavé od zmiznutia dievčat až po samý záver. Herecky tak dokonalé, že Vás to vtiahne do deja, a vy ho prežívate zrazu spoločne s protagonistami filmu. Tie temné a sychravé zábery....WAU! Dychberúci príbeh s parádnou bodkou na konci a vynikajúcim soundtrackom. ()

Avari.73

Zmizení s přehledem považuji za jeden z nejlepších filmů roku 2013. Dlouho tu nebyla takhle podmanivě depresivní detektivka s lusxusním hereckým obsazením. Sice nedosahuje šokujícího vyznění Sedmi, ale i tak dokáže získat diváka vynikající atmosférou. Ve své podstatě vlastně není film nijak komplikovaný. Jde o klasickou látku s únosem dětí, kdy se část rodiny rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou neohlížejíc se na následky. Hledání únosce detektivem Lokim v podání luxusního Jaka Gyllenhaala je neskutečně napínavé a skvělé dialogy během dvou a půl hodin nedají člověku možnost se nudit. Svým způsobem je snímek taková starší filmařina, která se dnes už moc nevidí. Vedle Gyllenhaala stojí rozhodně za řeč Hugh "Wolverine" Jackman jako jeden z otců unesených děvčat. Ačkoli jsme ho mohli vidět v moha akčních filmech, tak podává zcela civilní výkon, kdy mu jeho bezvýchodnost a odhodlanost člověk věří. Vedle toho všeho mě dostala i vizuální stránka v závěru na dálnici. Úchvatná hra barev a kamery (nominace na Oskara). http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2014/01/zmizeni-prisoners-johann-johannsson.html ()

MNTB

Přílišná očekávání proměnli tento smímek v největší zklamání za poslední dekádu. Filmů o zmizení sem už viděla dost a zatím žádnej nebyl tak hrozně udělanej, jako tohle "veledílo". Předvídatelné scény, neustálý déšť pro navození amosféry, která byla po celou dobu tak umělá, že by tomu neuvěřilo snad ani dítě. Naprosto patvarní twist v závěru filmu, který aby snímku pomohl, jej spíš pohřbil hluboko pod zamrzlou zem. Naprosto promarněný dvě a půl hodiny. Pokud se nudíte už na začátku, taxe to na konci opravdu nezlepší a vy budete stejně naštvaní jako já, že za těch 150 minut ste mohli dělat něco víc užitečného. ()

Kosmik 1

Tu se zase překladatelská inteligence vyřádila. Nechápu, jak někdo může zprznit jednoduché slovo Prisoners na Zmizení. Jak je tohle vůbec možné, že se takový název, který se značně liší od originálu, povolí? To už vážně není normální. K filmu vlastně nemám co dodat, jelikož jsem si celou dlouhou dvouapůlhodinovou stopáž parádně užíval. I přesto, že jsem věděl, kdo v tom bude mít prsty. Kupodivu jsem pocítil spíše radost z toho, že jsem to uhodl, než zklamání, že jsem nebyl překvapen (jelikož to není zpočátku až tak zřejmé). Skvělá detektivka s úžasnou atmosférou, výborným hereckým obsazením a propracovaným závěrem, který mě i mírně odrovnal a pár minut po filmu jsem o něm ještě přemýšlel. 90% ()

Roseinka

Naprostá dokonalost v tomto žánru. Většinu filmu jsem skoro nedýchala. Srdce mi bušilo jak o závod a vžívala jsem se do rolí hned několika postav. Na to, o co tam jde a kde, jsem tak nějak přišla už v první polovině filmu, ale nedokázala jsem tu myšlenku dotáhnout ke konkrétní osobě, takže mě závěr dost překvapil. Film jsem si naprosto užila, byla jsem z něj paf ještě dlouhou dobu po shlédnutí. Jackman mi opět dokázal, jak skvělý herec to je. Úžasná psychologická bomba! Jen úplný konec mě naštval, protože nesnáším, když nevím! Ale snad to z toho vyplynulo, no.... 9/10 ()

Autogram

Keď sa stratí jedno malé dievčatko, tak je to ťažké, ale keď sa stratia naraz dve, to už je naozaj drsné. Polícia robí, čo môže a rovnako aj rodičia, najmä jeden z nich urobí aj nadprácu. Odmeny sa mu za to nedostane a najviac veci pomôže asi predavačka z diskontu. Alebo ani nie? Nejasností mi po filme zostalo viac ako dosť, ale druhýkrát to na ujasnenie pozerať nebudem, neviem, či v tom mal celkom jasno aj scenárista. Pointa ma priklincovala, nie celkom v dobrom zmysle, ale za atmosféru, ktorá sa nesie celým filmom, keď by som ho v žiadnom momente nedokázal odložiť na „dopozeranie zajtra“, za to sa prikloním smerom hore. ()

FrajerTom

Zodiac Part 2. Lehce šmrcnutý True Detectivem. Pocitivá kriminálka s vynikající atmosférou, kterou táhne perfektní scénář a hlavně výkony Jakea Gyllenhaala a Hugh Jackmana. ()

Bagr_007

Strašně dobrej thriller! Překvapivé rozuzlení, ztráta morálky, bizarní postavy, zamračené počasí. Je to tam všechno. Napínavý jak blázen. Super kamera. ()

Mr.Dogman

Na hranici dokonalosti, ke které se přiklání hlavně díky mrazivé atmosféře, promyšleným zvratům a také bravůrní kameře, ale od které se vzdaluje kvůli občasnými hluchým místům a o půl hodiny přemrštěné délce. ()

mirec88

Skutočne mrazivý thriller, ktorý má veľmi pochmúrnu, depresívnu atmosféru, kde keď sa dozviete na konci čo a ako, nebude vám všetko jedno. Skvelé herecké výkony Jackmana a Gyllenhaala to ešte viac kryštalizujú. Výborný film, ale už ho nikdy viac nechcem vidieť. Jednak už viem čo a ako a je veľmi, ale veľmi smutný a depresívny. ()

LizianShaw

Jakcman se v roli zuřivého otce naprosto vyžíval (inu stejně tak dobře to umí i u Wolverina), zato Jake Gyllenhaal není v roli podezíravého detektiva o moc pozadu. I přesto, že má film přes 2,5 hodiny neztrácí tempo, a může se pyšnit pestrou diverzitou komiksových herců (Wolverine, Mysterio, Waller, Rhodey, Riddler, Blizzard a Polka-Dot Man). Villeneuve se řadí mezi režiséry s nejzajímavějšími filmy, a tento temný thriller byl prostě nádherný, leč velmi smutný, tak to má být. ()

orionn12

Nejlepší psychologický thriller všech dob? Dost možná... Jedinečně panující dramatická atmosféra, mrazivý scénář s dokonalou myšlenou, bombastičtí herci a psychologická stránka působící na diváka po celých 153 minut jsou aspekty, které dost možná z filmu Prisoners tvoří jeden z nejlepších psychologicky založených thrillerů všech dob. ()

Ementaler86

Nekonečně napínavý a zajímavě vyhrocený počin od mistra atmosférických dlouze táhlých snímku Denise Villeneuva, jehož hlavními hrdiny jsou taťka od rodiny Hugh Jackman s velmi neortodoxními způsoby hledání své nezvěstné dcery a nekompetentní detektiv Jake Gyllenhaal. Velice povedený thriller ke kterému se někdy v budoucnu budu rád vracet a řadím ho někam mezi Sedm, Zodiaca, 8 MM a Obvyklé podezřelé. ()

Wbcko

Přestože se jedná o téměř bezchybný film a thriller s nejhutnější atmosférou za poslední dobu, pět hvězd si schovám. Prostě tu chybělo "něco" navíc. To něco, co dělá z vynikajícího filmu film nezapomenutelný. Takový, který si budete chtít pustit za nějaký čas znovu. To něco, co odlišuje například Se7en od dalších stovek kriminálek. Bohužel nedokážu říct přesně co. Možná důmyslnější scénář, silnější závěr(?). Přesto se bezesporu jedná o minimálně jednu z nejlepších kriminálek posledních let. Dvě a půl hodiny napětí, 85% a nejsilnější možné čtyři hvězdy. ()

lofa

Drama napínavé teměř od samého začátku až do konce. Krásně vykreslené hlavní postavy. Je zajímavé sledovat, jak se ze sebejistého otce rodiny Kellera Dovera (Hugh Jackman) postupem času stává větší a větší zoufalec, který i přes tuto změnu pořád nepřestává doufat...a neváhá použít jakýchkoli donucovacích prostředků vedoucí k nějakému důkazu, který by ho byť jen o píď přiblížil k nalezení své milované holčičky. Moc se mi líbil v roli detektiva Lokiho i přemýšlivý Jake Gyllenhaal, který, jak se zdá, má vše pod kontrolou a je téměř ledově klidný. Po nějakém čase ale i on začne ve vypjatých chvílích ztrácet nervy. Hodnocení 90% ()

klose182

Zatím dávám čtyři kousky a to jen proto, že si myslím, že měla Danova postava dostat víc prostoru a navíc mi přišlo, že Jackman a Gyllenhaal zpočátku vedou jakousi válku o to, kdo bude tento film táhnout. Každopádně však tleskám a věřím, že časem, až se mi vše rozloží v hlavě, tu pátou hvězdičku přidám. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina