Taková moderní rodinka

Ukázka z filmu 4
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (více)

Série(11) / Epizody(250)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Ukázka z filmu 4

Pajky3

1. série Na první pokus jsem před lety viděl jen pilot a dál jsem se nedostal ani si nepamatuju proč. Na pokus druhý (běží pátá série) jsem byl po pilotu opět připraven to vzdát. Styl,ono proradné Mockumentary, kterým je seriál natáčen mi ve všech ohledech nevyhovuje a neskutečně mě ruší a podle mě i zpomaluje plynulost děje. Tentokrát jsem byl však připraven seriálu dát alespoň celou sérii, než ho odsoudím. Jenže se stalo něco co jsem nečekal a já sérii dokoukal v podstatě bez problému. Ano, pořád mi vadí sezení na gauči a vyprávění, ale už jsem si zvyknul. Na co si však asi nikdy nezvyknu, je časté koukání herců přímo do kamery. To mi stále vadí. Musím uznat, že všechny postavy mají něco do sebe, jen Philovi nemůžu přijít na chuť, protože je podle často neskutečně trapnej. 60% *** 2. série Jelikož prostě nemám co sledovat, tak jsem se v podstatě okamžitě pustil do druhé série. Na mém watchlistu se totiž zoufale nedostává 20 minutových seriálů, které bych si pustil před spaním, nebo jen tak, když mám půlhodinku volného času. Musím přiznat, že k druhé sérii jsem přistupoval stále ještě skepticky, ale ke konci série už jsem byl polapen a seriál mě začal bavit. Užívám si hlavně gay couple, protože Cameron je super drama queen a s lehce upjatým Mitchellem se skvěle doplňuje. Jay už ze sebe dokázal strhnout a nálepku Ala Bundy a s Mannym a Glorií to taky funguje pěkně. Nejhůře je na tom třetí rodinka. S Claire problémy nemám, i když je občas mimo, problém mám pořád hlavně s Philem. Pro někoho možná nejlepší postava, ale já ho prostě nemám rád a myslím, že se to nezmění ani s přibývajícíma epizodama. Děti jsou fajn, i když jsou to přesně ty škatulky, které už jsem viděl dříve v jiných seriálech a lépe, i proto jsou především děvčata trochu nevýrazným doplňkem. Tentokrát už s radostí přistoupím ke sledování třetí série. 70% *** 3. série Třetí série pokračuje v nastoleném tempu. Hned na začátku jsem se zaradoval, protože jedna z nejotravnějších vedlejších postav, která se tam vyskytuje měla zůstat ve Wyomingu. Jak se později ukázala, tak tento předpoklad byl mylný. Kromě toho, že se Haley "chystá" na vysokou se vlastně nic moc neděje. V závěru pak přichází ještě takovej zajímavej twist a jsem docela zvědavej na to, jak se to vyvine. Pořád mě baví celá skupina, takže jsem se hned pustil do další série. 70% *** 4. série První část série se točí hlavně kolem těhotenství a druhá polovina kolem mimča. V té sérii se bohužel začíná víc projevovat Lily a mě docela vadí, jak. Sice díky ní přichází spousta vtipů, ale já nemůžu a ani nechci uvěřit, že by dítě reagovalo takhle. Což mi z nich kazí dojem. Navíc je docela dost rozmazlená, nejspíš díky výchově jejích tatínků. Všechny díly plní svůj účel a u každého se dá pobavit. Na závěr přichází trochu dojáček a pro mě se tahle rodinka zapsala na seznam pravidelně sledovaných seriálů. I když to rozhodně nebyla láska na první pohled. 70% *** 5. série Pátá série se v podstatě celá točí kolem připravované svatby Camerona a Mitchella a je vyplněna několika různými vtipnými odbočkami, ale vyvrcholí právě tímto aktem. Jelikož jsme u sitcomu, tak nic nepůjde jak by mělo. Mě osobně se nejvíc líbil díl z Vegas, u kterého jsem se opravdu skvěle bavil. Tuhle sérii už jsem zhltnul s chutí a těším se na přídavek v podobě šestého ročníku. 75 % *** 6. série Šestá série sice postrádá nějaký větší děj napříč celou sérií, ale to vůbec nevadí. Jednotlivé vtipné epizody to naprosto skvěle vynahrazují. Bavím se pořád stejně, možná i líp než v předchozích sériích. Tahle rodinka mě vlastně nakonec dostala a na její trampoty se rád a s chutí podívám a jsem rád, že bude pokračovat ještě dál. Spousta dílů byla povedených, ať už to byl Cam a jeho trénování nebo alergie na psa. Vlastně jediná epizoda, která mě nebavila by ta alternativní-skype epizoda, ale jinak říkám: "Jen tak dál!" 80 % *** 7. série Víte co, na to, že jsem s Modern Family začínal pomalu s odporem a vůbec se mi nezamlouval, tak po sedmi sériích musím říct, že patří mezi moje nejoblíbenější komedie. A je to hlavně proto, že jim i s přibývajícími epizodami na krku neubývá vtipnosti. Dokáží naplno využívat herců, jejich kombinací a vzájemných interakcí. Bavím se a doufám, že to tak bude ještě několik let. 80 % 8. a 9. série Nic se nemění a pořád se i v osmé i deváté sérii u Modern Family bavím a doufám, že ještě pár let budu. Tentokrát navíc pobavilo i hostování Nathana Filliona. Trošku mi přijde škoda, že devátá série skončila tak nějak bez pořádného finále. 10. série Jak se ukázalo, tak desátá série bude tou předposlední, takže jsem zvědav, jak celá Modern Family za rok skončí. I letos jsem se bavil a byl jsem spokojený s tím, kam se příběh posouvá. Linka s těhotnou Haley nebyla úplně špatná a alespoň přinesla pěkné uzavření série. 11. série Závěrečná jedenáctá řada splnila přesně to, co se od ní očekávala. Důkladné rozloučení s rodinkou, která vám více než dekádu přirůstala k srdci. Ještě pár dílů na pobavení a uzavření. I když jsem si Modern Family nezamiloval na první pohled, tak jsem s nimi strávil jedenáct let a vzpomínat na ně budu v dobrém. () (méně) (více)

Zbyisek

Kupodivu jsem byl Modern Family ohromen už po zhlédnutí prvního dílu. Šílený humor, založený z velké části na trapných momentech, mi sednul. Ze všech tří rodin jsem si nejvíc oblíbil tu největší. Hlavně bláznivý otec a jeho vylomeniny s pubertálními dětmi – to je vážně komická bomba. Ale i v ostatních rodinách se odehrávají vtipné situace. O zábavu a legraci je tedy postaráno. Netradiční forma seriálu, která se tváří jako dokument, rozhodně není na škodu. Musím tedy hodnotit plným počtem. Tohle mi vážně sedlo. Můžu jen doporučit. Hláška: " - 4:15, you can shoot him at 4:15. - Yeah, I guess that works for me. - Shoot Luke. - Sorry dude, it's on the calendar." ()

Jara.Cimrman.jr

"Slíbila, že to tátovi neřekne, dokud nebudu na vejšce. Což znamená, že se to taky nikdy nemusel dozvědět." Až budu v důchodu, tak si rozhodně nepořídím mladou exotickou manželku a velkou rodinu, protože budu chtít mít klid. A pokud budu mít roupy, tak si pustím tento seriál, který mě z toho nápadu bezpečně vyléčí. Nicméně na Jayově rodině mě baví ty generační paradoxy, které způsobují, že díky slovu "nevlastní" mohou být od sebe sourozenci vzdáleni o nějakou tu generaci a věkový rozdíl babičky s vnučkou je vcelku zanedbatelný. Slovní pošťuchování členů rodinky mi taky vesměs připadá zábavné a hlava rodiny Jay mě dokáže uspokojit, protože hýří sarkasmem na všechny světové strany a neváhá k zachování svého životního prostoru použít útok modelem letadla. ()

flawi.f

Taková moderní rodinka je po dlouhé době záležitost, která mě chytla hned od prvních minut. Konkrétně to byl moment, kdy Phil referuje o tom, že je "cool dad" :-D To, že je seriál natáčen dokumentární formou beru jako příjemné oživení a celku dodává na vtipu. Pokud jde o příběh, tak jde o klasický sitcom, který se točí kolem životů hlavních představitelů, takže tím se zase tolik nevymyká. Ale v případě Modern Family jsou charaktery postav napsány skutečně výborně, takže náhled do života kteréhokoliv člena rodiny baví a hlavně diváka zajímá. Výběru herců můžu snad jedině zatleskat, protože se jak pro role hodí, tak i je vidět vzájemná chemie mezi nimi a souhra. Taková moderní rodinka pro mě bylo jedním z nejhezčích překvapení a každý další díl doslova hltám! Oblíbené postavy: Phil, Manny, Cameron. ()

Necrotongue

Modern Family patří k těm seriálům, v nichž začnou hrát předpubertální herci, kteří po ukončení natáčení odcházejí jako dospělí jedinci. Bez mučení přiznám, že jsem si tuto záležitost oblíbil, a přestože se v průběhu jedenácti sezón našel nejeden horší moment, ty dobré jednoznačně převládly. Pokud bych měl jmenovat tři nejoblíbenější postavy, byli by jimi Phil, Claire a Gloria, přičemž oba Dunphyovi byli mými naprostými stálicemi (na Phila na Slingshotu nikdy nezapomenu). Abych to shrnul; šlo o jednoduchou zábavu, která mi často zahýbala s bránicí a která přestávala fungovat ve chvílích, kdy se tvůrci snažili brát věci příliš vážně. / Poučení: Svátky byly nejlepší:-) ()

Galerie (3 540)

• Eric Stonestreet, který hraje v seriálu gaye Camerona, je ve skutečném životě heterosexuál. Gay komunitu ale podle svých slov silně podporuje. (zajda404)
  • The Hollywood Reporter oznámil, že hvězdy seriálu Julie Bowen, Ty Bureell, Jesse Tyler Ferguson), Eric Stonestreet a Sofía Vergara dostávali za každou epizodu 3. série zaplaceno okolo 65 tisíc amerických dolarů. (CrashONE)
  • Sarah Hyland (Haley Dunphy) byla v 9 letech diagnostikována nemoc zvaná Multicystická dysplazie ledviny. V roce 2012 musela podstoupit transplantaci ledviny, kterou jí daroval její otec. Kvůli následné léčbě často musela odpočívat v posteli. I přes to zároveň pokračovala v natáčení seriálu. (10milda)

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (více)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (více)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard