Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

Pythonator

Norník ze Zkrocené nory si hraje na Rockyho. Rachel McAdams je jedním z důvodů, proč má cenu to sledovat. Bohužel si tam moc nezahraje. Asi to je trochu i komedie, proote když Whitaker řekl s kamennou tváří, že box je jako šachy, málem jsem se u toho posral smíchy. No jo, chce to mít pořádného génia, aby si člověk nechal mlátit pěstmi do hlavy. Teď už ten stupidní sport chápu. ()

Kivis

V prvních minutách vypadal Bojovník jako obyčejná tuctovka. Po incidentu na večírku se změnil na neobyčejnou tuctovku. Klasický motiv o cestě z trůnu na dno a možná zpět měl tentokrát ještě silnější náboj a okolnosti. Jenže těch klišé tam i tak zůstalo na můj vkus pořád docela dost. Nehrát v hlavní roli Gyllenhaal, je to ten nejprůměrnější průměr, jenže on každý film posune o stupínek výš. ()

KajunkaB

I přesto, že od začátku víme kam film směřuje mi to ani trošku nevadilo,a užila jsem si spolu s Jakem cestu Billyho zpět na vrchol a za svou dcerou. Filmu nechybí dojemné scény, scény kdy byste hlavnímu hrdinovi chtěli ublížit a také napětí. Ano, je to sentimentální film s příběhem odvíjejícím se podle předem odzkoušené osnovy, ale herecké výkony a prostředí boxu stojí za to. Psychologická rovina je vynikající a myslím, že jak Billy a jeho truchlení, drogy a vztek, tak malá dcera, která je nešťastná a nedovede pochopit, co se vlastně děje a proč, jsou skvěle napsané. ()

blackman7

Velká gratulace tomuhle filmu. Přestože šablona byla podobná jako u Rockyho (nejvíc 4), tak to po svém způsobu zvládli udělat skvěle a dle mě ještě trochu lépe. Příběh mě vzal za srdce mnohem víc, protože hlavně díky skvělým hereckým výkonům obzvlášť Jake Gyllenhaala a Rachel McAdams nám film ukazuje i něco ještě víc než ring a vtáhne vás zkrátka do kruté reality života. Co se stane když se vám najednou podělá celej život a přijdete o to, na čem ho máte nejvíc postavenej a čeho si ceníte nejvíc. Vzdáte to a utopíte se v depresích? Nebo se rozhodnete to vybojovat zpátky, kvůli sobě i dalším lidem. Narozdíl od Rockyho tu není hudba, která vám vždycky řekne, že se postavíte na nohy. Celý film vypadá realisticky z pohledu diváka a nic vám tu tak neříká jak se máte cítit. Pokud ale máte srdce, pište si, že budete hodně cítit. ()

oskiii

Parádní kousek. Gyllenhaal vynikající, stejně jako Whitaker. Jeho jsem nikdy nemusel, ale tady je excelentní. Jo, možná ten příběh je stokrát ohraným klišé, ale tohle se fakt povedlo. Ostatně, i u série Rockyho vyniká pouze první díl...jinak to není bůhvíco (hlavně ta propagandistická čtyřka). ()

kodwin

Velmi dobrý film, jeden z mála, který nepřináší nic extra scenáristicky nového, ale stejně zaujme. Určitá syrovost a skvělý výběr herců dodávají filmu šmrnc, stejně jako fakt, že hlavní hrdina není žádný myslitel. Bavilo mě to od začátku do konce. ()

Bogrant

Film, ktorý je zlepený z niekoľkých častí Rockyho. Zbytočné, neoriginálne, možno až na dve scény nezaujímavé. Aspoň, že to Gyllenhaal svojím hraním zachraňuje, i keď od precíteného rozboru rozloženej postavy to má ešte ďaleko. ()

sammikk_

Film jsem měl na watchlistu sakra dlouho, a dnes jsem se k tomu konečně dokopal. A musím říct že nelituju, Jake Gyllenhaal je absolutní zabiják a v tomhle snímku jsem si ho jel každou jednu scénu. Příběh a samotná rádoby zápletka je dost generická a ne-originální, každopádně je to silný. Je to hodně silný, po dlouhé době jsem měl slzy v očích. Jak jsem už zmínil herectví je vážně skvělý, a to je nejsilnější strukturou snímku. Samotný box tu není moc, a když už tu je tak je to dost jiný box než v ostatních projektech. Příběh spoléhá na herectví a výborně napsaný scénář, jinak film je dost generický a ne nijak orginální či revoluční. Každopádně mě snímek absolutně vtáhl do děje, a nemohl jsem se nabažit. Nečekal jsem že mě vcelku obyč projekt tak moc zaujme a změní. 9/10 ()

Leinka

Dobře natočený klasický boxerský film, který nijak nepřekvapí, ale dá vám přesně to, co od něj chcete. Jake Gyllenhaal je tradičně výborný a film pozvedá o úroveň výš a řekla bych, že i film drží pospolu. Celkově jsou totiž herecké výkony trochu nesourodé, ale při sledování filmu mě to nijak zvlášť nerušilo. ()

DonWilly

Já si nemůžu pomoct, ale mě ten film hrozně bavil. Hlavně díky Jakovi a Forestovi. Skvělý boxerský scény, muzika a výkony herců, spolu to krásně hrálo dohromady. A že byl příběh klišé a milionkrát natočený, no a co? Když se to natočí takhle... Určitě si to dám v kině ještě jednou a s chutí. ()

majka25

Dojemné, většinu filmu smutné, ale chytlavé. Je fakt, že kdo viděl trailer, jako by viděl téměř celou první půlku. Díky výkonu Jakea Gyllenhaala prostě nemůžu dát stejně nižší hodnocení, takže proč to zbytečně shazovat, že. Navíc při závěrečném mači sál v kině v podstatě nedýchal (vážně se neozvalo jediné zašustění, prostě nic), což je pro mě známkou toho, že jsem nebyla sama, kdo s napětím očekával poslední ránu. ()

andydufrsn

No vida, Gyllenhaal přestal dělat psychopatický ksichty a rázem je z něj dobrej herec, kterej dokáže utáhnout film, se sice dobrým a silným, nic méně očekávatelným příběhem! A ač by se film klidně mohl jmenovat Rocky MCCLXXVII tak se fakt líbil! ()

pornohavo

Tak nejak by mal vyzerať súčasný športový film o boxe. Napriek otrepanému scenáru veľmi slušné spracovanie a výborné výkony hercov. Najmä Whitaker zahviezdil. Spokojnosť. ()

tennis.rules

Vyborne urobeny film, Jake znova zahral ako pan, len troska moc citove a sentimentalne. Urcite jeden z tych lepsich filmov, co su momentalne v kinach, ale citovo dohnane do nezmyselneho extremu. ()

PavkaHu

Mrzí mě příliš zásadní postava dcery, která nezapadá do mého konceptu zdravé rodiny. Jack skvělý a uvěřitelný. ()

onevoice

Jake Gyllenhaal opäť ukázal aký je všestranný herec. Boxer, ktorý má slávu peniaze, krásnu rodinu stráca všetko. Zrúti sa mu celý svet. Neostáva mu nič iba bojovať a nevzdávať sa, lebo prijde aj o to posledné čo mu ostalo a to je malá dcérka. Forest Whitaker ako tréner skvelý. Z mojej strany spokojnosť. ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo