Assassin’s Creed

• Velká Británie Assassin's Creed (více)

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století. Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa. (CinemArt)

BoPo

Strašne som sa nudil. Prečo Fassbender a Marion Cotillard išli do projektu, ktorý kvalitou scenára je na úrovni filmu Street Fighter: Poslední boj? Nikdy som Assassin’s Creed nehral, takže som nemal prehnané očakávania, ale toto nemohlo potešiť ani závislých hráčov. A ten záver? Čo do pič*? Komiks v rámci filmového sveta prešiel revolúciou aj evolúciou a dnes je tam kde je. Počítačové hry musia ešte len nájsť svojich Nolanov a spol. ()

Baxt

Assassin’s Creed, pronásledován odkazem brutální, ale uhlazené herní série, zaujímá k etice násilí účelově sebereflexivní postoj. Násilná cesta zde není samozřejmostí, musí se nad ní kvůli minulosti hlavní postavy Cala kontemplovat. Jeho minulost, v níž jeho matka zemřela násilnou smrtí, a on sám v dospělosti zabil, se mu připomíná při napojení na Animus. Svým způsobem se v kůži asasína dozvídá, že je v něm násilí zakořeněno přímo rodově. Po mnoha zabitích v Animu přichází dějový zvrat, v němž Cal dostane příležitost pohlédnout na násilí jako na vysvobozující čin. Následně se sám se sebou usmíří a vezme svůj život do vlastních rukou. Film ovšem téma nijak neprohlubuje a uvědomělostí přemýšlivost končí. Není také zrovna obvyklé, aby pevně motivovaný a rozhodnutý protagonista nastoupil až v samém vyvrcholení vyprávění. Cal je dlouhou dobu – na současný hollywoodský blockbuster skutečně dlouho – velmi pasivní figura manipulovaná zájmy vyšší moci. Nedostává tím ani možnost být definován svým jednáním. Je to mdlý hrdina pro všechny a pro nikoho. ___ Během filmu vstoupíme do Animu celkem třikrát. Povaha těchto pasáží je čistě akční. Ve dvou případech jde o získání MacGuffinu, jednou o útěk před nepřátelskými templáři. Válka tedy dostává ráz spektakulárního katalogu skákání a bodání. Pro soudržné vyprávění je však škodlivější, že se musíme vždy smířit jen s kratičkou expozicí a ve dvou prvních případech akční exkurze končí rázným utnutím a návratem do přítomnosti. Kurzel je při režírování akčních scén nováček, ale jeho pojetí bojů a parkouru nelze zcela zatratit, když probouzí z letargie dlouhých dialogových scén, ale přehlednosti za rychlého stříhání není učiněno za dost. Záběry spojuje hlavně rytmická hudba druhého Kurzela. :-) ___ V těch několika pozitivních ohlasech na Assassin’s Creed občas zaznívá názor, že disfunkčnost vyprávění, nejasné motivace postav a jistá nejednoznačnost jsou ve skutečnosti vědomým vkladem uměleckého režiséra. Je lehké takto popsat „umělecký film“ jen na základě odchylek od klasického filmu. Dívat se na všechna selhání v moři jinak stoprocentně přijatých pravidel tradičního vyprávění jako na autorovu vizi, se mi zdá dost podivný. Assassin’s Creed neposkytuje dostatek důkazů, že je vědomě anti-hollywoodský blockbuster. Naopak se nabízí mnoho argumentů, proč jde o obyčejné slepé střevo skoro stoletím prověřeného systému. ()

Avalon820

Hádám, že kdyby Inferno bylo akční film, vypadalo by zhruba takhle… Jak ale uchopit Assassin’s Creed? Že to byla po stránce příběhu řádná pytlovina, nelze filmu vyčítat, nic jiného zřejmě očekávat ani nešlo. Ale co ty šablonovité postavy s uširvoucími dialogy? Co ty toporné akční scény s věčnými prostřihy na absolutně nezajímavý Animus? A proč proboha trvala celá ta eskapáda téměř dvě hodiny? Nedovedu si to vysvětlit, stejně jako přítomnost tolika hereckých es. Jednu z mála věcí, co se ale musí tvůrcům přiznat, je decentní způsob, jakým se vypořádali se skokem důvěry, který v traileru působil přinejmenším podivně… I když vzhledem k celkovému výsledku je to jen malá náplast. ()

Dale

Téma ovládnutia slobodnej vôle človeka ale aj vyliečenie násilia je zaujímavá, no čo to má spoločné s nejakým jablkom? Celé to je veľmi neprehľadné, celý film neviete, ktorí sú dobrí a ktorí zlí. To pripojenie na animus a cesta do minulosti je mierne povedané "divná". Keby bola vypustená prítomnosť a celé sa to odohrávalo iba v 15. storočí, mohlo to byť fajn, no takto to vôbec nefungovalo. Súboje a skoky po strechách sú efektné, zvyšok nula bodov. ()

Seabeast

Nikdy jsem herní zpracování nehrál, pouze spatřil. To bylo samé Assassin’s Creed sem, Assassin’s Creed tam a jen jsem to měl spojené s Asasínama, jak hopsají z baráku na barák, sem tam někoho kuchnou a tak. Takže si zkrátka představte, že jako totální neználek předlohy jdete do kina a čekáte, že vás jako laika něčím film přesvědčí. Pěkný houby, zase jen další pozlátkové "cosi", které vás vizuálem bombarduje v každé scéně a po odchodu z kinosálu vás napadne jen "hm". Vážně se přiznávám, že nevím co bych zkrátka vyzdvihl nebo vytkl. Takže je jasné, že tenhle komentář je pěkně o ničem, ale to mi právě připadal Assassin’s Creed taky! Aha, takže je vlastně vše v pořádku. Na závěr bych to chtěl jen hezky shrnout slovy znalého: "A vy pane ministerský předsedo jste kráva!". ()

JohnCZ

Série Assassin's Creed patřila po dlouhou dobu mezi mé nejmilejší hry vůbec. Jenže s dokončením příběhu Ezia jakoby Ubisoftu skončila jejich tvůrčí vize. Trojka už byla při nejlepším průměrná a čtvrtý díl už neměl s assassiny skoro nic společného. Přesto jsem se na filmové zpracování těšil a to především z důvodu, že hodně těží z mnohými nenáviděné sci-fi linky, kterou jsem snad i jako jeden z mála měl opravdu upřímně rád a zajímala mě. Filmový Assassin's Creed je ale především dějově naprosto nevyužitý. Po herecké i vizuální stránce nemám prakticky co vytknout. Přelety kamery nad současnými i dobovými městy jsou skvělé, CGI je TOP, veškerá choreografie soubojů rovněž stojí za to. Honička přes město hezky po vzoru herní série je supr a nechybí ani klasický "leap of faith". Film ale selhává po stránce scénáře. Sesmolit takhle přímočarý a nezajímavý děj je prostě fail jak prase. Navíc veškeré změny vůči předloze provedené ve filmu jsou spíš k horšímu - vždyť ani ten Animus pořádně nedává smysl. ()

corpsy

Ďalší (polo)katastrofálny zárez do kmeňa filmov podľa videohier. Viac ako dosť ľudí tu vystihuje antihollywoodsky formát, kde sa tvorcovia neštítili vrhnúť obrovské peniaze do nudnej báchorky, ktorú budú zrejme obľubovať diváci TV M@rk!z@ a to hlavne vtedy, ak bude narvatá 27 reklamami, bude vysielaná s 15 minútovým omeškaním a hlavne keď bude zatrhnutá 5 sekúnd pred záverečnými titulkami. Vtedy sa možno tento snímok dočká ovácií a následného preberania ( prepierania ) nasledujúci deň v práci bandou nemehiel, ktoré nemajú absolútne žiadny vzťah ku umeniu zvanom Film. Zašiel som si na dobrodružný sci-fi a odišiel som z letargickej fantasy. ()

liquido26

Bohužel ... nikdy bych nečekal, že dám tomuto filmu míň, jak čtyři, ale bohužel ... velké zklamání. Byl bych ochotný odpustit průměrný děj, nevýrazné postavy, změny oproti hrám i fakt, že se v minulosti odehrává jen minimum děje a je tam de facto zbytečná, kdyby to aspoň vypadalo hezky. Nemyslím tím, že to nutně musí hrát všema barvama, ale aspoň by tam mohlo být něco vidět. Všechno bylo příšerně tmavý anebo jako kdyby natočený proti slunci (z barev použili jen hnědou, černou, bílou a šedou a žlutou). Souboje vypadaly jako příšerný bordel, kde se tmavé stíny mydlí proti světlému pozadí a těch pár hezkých parkourových scén, které vypadaly jako kdyby přímo vypadly ze hry, mě spíš rozesmutnilo, protože jenom ukázaly, jak moc super ten film mohl bejt. ()

vurhor

Herní sérii Assassins Creed vděčím především za to, že díky ní dokážu zpaměti vyjmenovat všechny členy rodiny Borgiů, říct v jakém století žil Richard Lví srdce nebo Leonardo Da Vinci, plus až někdy navštívím Florencii, Benátky nebo Řím, přesně budu vědět, jaké památky a místa budu chtít (tentokrát naživo) vidět. Zatímco hry se převážně věnovaly příběhové lince onoho určitého předka v minulosti, přičemž přítomnost v moderním světě zde byla pouze okrajová, film to udělal přesně naopak. A dost narazil. Určitě chápu, že zfilmování takovéhle série bude chtít určité změny, tvůrci to ale nezvládli. Působí to mdle, divně a nezáživně. A přitom je to docela pěkně natočený, plus Fassbender výbornej. A při těch skákacích scénách v Madridu jsem nostalgicky pokyvoval hlavou. Ovšem to je možná tak všechno, co si z toho filmu budu pamatovat. Sakra, serte na tu přítomnost a zaměřte se na ty věci minulé! Zeptejte se každého, kdo ty hry hrál, každý vám řekne, že ty pasáže z přítomnosti byly nuda jak sviň! Slabší 3* ()

sidzej

3D v pohode, technická stránka tiež.....Fassbenderovi rola náramne sadla, fajnový hudobný podmaz....v podstate nemám vážnejšie výhrady. Typická hollywoodska jednohubka ktorá síce pobaví ale nenadchne. ()

berny2468

No tak tohle jsem Teda nečekal. Ačkoliv jsem hru nikdy nehrál, tak jsem se na film celkem těšil. Ukázky vypadaly celkem solidně. Bohužel film je hodně špatný. A to zejména díky příběhu, který mě absolutně nebavil a nedokázal jsem se do něj vcítit, což se nestává až tak často. Je zajímavé, že film s takovýmto rozpočtem si nedokáže pohlídat scénář, aby měl alespoň trochu logiky. Naštěstí bojové scény, jež je tu bylo pramálo, jdou výborné. Jsou přehledné, vypadají realisticky a hlavně mají výborný hudební pokdres. Ale k čemu to je, když se většina filmu odehrává v současnosti a ta je prostě špatná. Často je velmi špatně prostříhávána. A korunu tomu dodal závěr, nejenže je předvídatelný, vlastně jako celý film, ale také je naprosto šílený a naprosto nehodicí se sem. Aspoň, že herci jsou zde výborní. Celkově je to film, který byste měli oželet, protože i nic nepřijde.... 40%. ()

PauloZ

V první řadě je ve mě obrovksý hejt z hlediska scénáře, protože fakt nechápu, proč se někdo vůbec snažil vymyslet nějaký nový příběh, který beztak stojí za hovno a nikdo z hráčů předlohy ho nezná ani ho nezajímá. Vždyť hra nabízí naprosto neotřelou a skvělou dějovou linku! WTF? Takže dějově to ti matláci totálně pohřbili. Druhý hejt je vůč režii. Pokud chcete z geniální předlohy geniální epický film, tak jak by si hra bezesporu zasloužila, tak to přece nedám nějakému lojzovi, který může být fans jak chce, když nemá pořádný skill. Navíc ten film bez hry nefunguje. Neodehrát hru, tak se v tom asi solidně ztrácím. Takže mě strašně sere jak to dopadlo a úplně mě vysírá, jak zabili ty vysoké cíle, co AC má. Ať ale jen nepluju, tak v animu je to fajn, ten feeling je super. Jenže co z toho, když ani ta choreografie faitů není top a hlavní postavy jsou mě vlastně úplně ukradené? Těžko na tom, jako velký fanoušek, hledám něco pozitivního :-/. Velmi průměrný film s nezajímavýma postavama, který sejmul vše, co hra nabízí. Tomu filmu chybí jakákoliv velkolepost. Doufám v restart a na tohle chci zapomenout. Protože AC nezaslouží průměrnou adaptaci, která vyšumí v minutě po skončení. ()

ConanVJ

Celkem zajímavé pojetí příběhu, inspirovaného herní sérií. Příběh je pěkný, i když místy zmatený. Možná že to bude lepší po dalším shlédnutí. Obsazení se mi hodně líbilo a hlavní role je perfektně vybraná. Efekty jsou také na špičkové úrovni. Co mě docela zamrzelo, že je příběh veden spíš do dnešní doby a té historické jsem čekal o dost víc. I hudba mě docela zklamala. Akce je zde celkem dost a líbila se mi. I když film není podle mé představy, tak jsem se u něj nenudil a celkem sem si ho užil. Dávám 79% :) ()

ledzepfan

Hrozná břečka. Tři čtvrtiny filmu se debil houpe na houpačce (což je už sám o sobě prvek naprosto kostrbatý a překombinovaný) aby nakonec naprostá banalita skončila jako naprostá banalita.. Z mého pohledu ten svět nefunguje. Postavy taky nefungují. Akce je naprosto sterilní nuda která snad nemůže oslovit ani pravověrné hráče....Průser. ()

Sten2

Bohužel prokletí herních adaptací pokračuje. Film je dějově prázdný a ani fanouška herní série příliš nenadchne. Nechápu, co na tomto scénáři psali tři lidé. Ale dobře, prázdný scénář a nudné dialogy bych ještě překousl, kdybych se dočkal pořádné bojové choreografie, o které, jak jsem doufal, by to celé mohlo být. Jenže tohle není Asie a ač je Hong Kong napsaný jako jedna ze zemí původu, na bojových scénách to určitě nepoznáte. Nedávno jsem zkouknul druhý Zátah a ve srovnání s "Assassinem" je to naprosto nesrovnatelné. Je mi fuk, že jde o hollywoodský blockbuster a tím pádem se od něj možná takové bojové kreace nečekají. To se na to ale rovnou můžou vykašlat. Z vlastní zkušenosti vím, že film funguje na diváky -15, takže studiu vyšlo, co zamýšlelo. Ač je v herní sérii krve spousta, ve filmu jí prakticky neuvidíte. Je to zvláštní, studio si uvědomuje, že hru hrají mladší přesto, že na krabičku s hrou dají nálepku 18+ a hra na to i vypadá. Film ovšem dostane rating 12+, aby na to mohli i děcka, který hru jakože potají hrají a na filmu se vydělalo. Přijde mi to, jako by se ve videohrách mohlo dovolit víc, než na plátně kin a to se mi nelíbí. Ve výsledku je film nudný a nemá co nabídnout. Příběh Calluma si prakticky ani nejde svojí cestou, ač se tváří, že ano. Primitivně kopíruje Eziovu honbu za Jablkem rájem, který ve výsledku naprosto vyšumí. Stokrát víc by se mi líbila předělávka druhého dílu s právě zmíněným Eziem a Desmondem, protože právě tito dva byli nejsilnějšími charaktery série (Ezio především). ()

SaNcHeZ_cz

Justin Kurzel natočil bohužel další nepříliš přesvědčivý pokus převést videoherní titul na filmové plátno. Assassin's Creed sice vypadá skvěle (poctivá filmařina, slušná kamera a praktické efekty dělají svoje), ovšem nezvládá s čistým štítem odvyprávět svůj příběh tak, aby dával smysl. Nával vlastní mytologie v docela hloupém a smysl nedávajícím balení nezvládají prodat ani jinak slušní herečtí představitelé. Škoda. Ani tentokrát se videohry nevymanily z hlubin průměru. [55%] Více ZDE ()

MartinezZ

Hru, resp. hry jsem nehrál, takže s tím porovnávat nemohu. Ale vypadalo to efektně,jakýsi smysl příběh měl, byť samozřejmě z množiny těch trhlých. Ale nečekal jsem od toho adepta na cenu za scénář, takže mi to prostě nevadilo. Děj odsýpal podle pevně daného mustru, hopsalo se, skákalo se, bumbácovalo se a efekty plnily plátno a nevyznívaly trapně. Nebylo to světoborné, ale bylo to celkem fajn. Jednou viděti, nezdechnout a zapomenouti. A „Marion Cotillard as femme fatal again“. Co mě ale skutečně nepříjemně překvapilo, to byla hlučnost zvuků a hudby. všechno neustále furt jen dunělo a dunělo, až to bylo až příliš otravné. ()

Bakllazaan

Vlastně jsem spokojen. Slo to udelat o fous lepe, aby se v tom spletenem scenari slo aspon trosku vyznat a postavy mely aspon trochu osobnosti, ale za posledni pulrok jsem videl z holywoodu vzejit mnohem horsi blockbástry. Tenhle film navic vypada opravdu pekne po vizualni strance. Smutne je jen to, ze si to ze hry bere to nejnudnejsi, a to cas straveny v pritomnosti. ()

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

Netflix oznámil hraný seriál Assassin’s Creed

27.10.2020

Po Borderlands, The Last of Us, The Division, Just Cause a mnoha dalších videoherních adaptací oznámených v posledních měsících a letech se teď nově dočká již druhého pokusu o adaptaci také populární… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Margot Robbie na lovu nacistů

Margot Robbie na lovu nacistů

06.09.2018

Australská herečka Margot Robbie (Sebevražedný oddíl) a v posledních letech čím dál populárnější belgický herec Matthias Schoenaerts (Rudá volavka) si zahrají hlavní role v novém drsném thrilleru z… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?