Adonis Johnson nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, který zemřel ještě před jeho narozením. Přesto však svůj původ nezapře a box má v krvi, takže ho to stále tahá do Philadelphie, města, kde se odehrál legendární souboj Apollo Creed vs. Rocky Balboa. Adonis Rockyho vyhledá a požádá ho, aby se stal jeho trenérem. Rocky zpočátku odmítá, protože ring je pro něho už jen minulost, ale postupně v Adonisovi objevuje sílu a odhodlání jeho otce Apolla, bývalého rivala a blízkého přítele. A tak nakonec souhlasí, že se mladého boxera ujme, i když sám bojuje s o mnoho nebezpečnějším soupeřem. Adonis je pod Rockyho vedením na nejlepší cestě získat svůj vlastní titul, ale má kromě talentu i srdce pravého bojovníka? (Forum Film CZ)

bearmeedek

Rocky je legenda a jeho série je neopakovatelná. Legendy stárnou a logicky vše po svém přebírá mládí. Ale udělat polopokračování pod taktovkou černocha (teď nevím, jestli to slovo není náhodou rasistické), nebylo dobré řešení. Sly si nezasloužil být až takovým důchodcem a zatracencem. I ta hudba pouličních hochů mě k tématu nepasovala. Jinak to šlo. Za 70 %. ()

Likan7

Sly se rozločil se svou nejslavnější rolí, a nutno dodat, že s úctou a přehledem. Nenapadá mě lepší sbohem, než to v Creedovi. Sly tu je už ve vedlejší roli a mentora. Poprvé ho vidíme jako starého, nemocného muže, který má spoustu zkušeností a chce je dát synovi svého kamaráda. I když je v hlavní roli Jordan, jak je na plátně Rocko, divák přepíná na nostalgickou notu a v duchu se sloučí s italským hřebcem, který tu herecky exceluje, a své ceny si zaslouží. K úplné dokonalosti chybí něco překvapivého, mimo klasická klišé, kterých je tento film plný. Nepřekážejí, to v žádném případě, jen ten dopad mohl být větší. Přesto spokojenost. PS - Jordan je sice na začátku divnej, ale nakonec je fajn a klidně bych si s nim dal dalšího Creeda. ()

Idahou

Řekl bych, že většina z nás si tenhle film pustila jen a jen kůli tomu finále. Chtěli jsme vidět pořádnej match "Rocky Balboa" style a dostali jsme ho. Někomu se ta cestička směřující k ringu v podobě začátku a středu filmu bude líbit, jiní v tom uvidí neoriginální mišmaš Rockyho a dalších, mě to skutečně začalo bavit až od půlky a v závěru už jsem nevnímal nic jiného než ring a byl málem naměko z různých odkazů na legendární předchůdce a samotného Creeda. Jako celek velice dobrý film, který sice občas pokulhává, ale stejně převyšuje většinu současné tvroby i když za použití starých konstrukcí ()

balcazar

Nie je všetko zlato, čo sa blyští pátosom. Potom sa nemôžete čudovať slovám, ktoré o vás hovoria, že spravíte športový film, len aby ste z neho niečo vytrieskali. Nie som si istý, či už táto vec mala potenciál na to, aby dostala plné hodnotenie. ()

Ceberus

Tři a půl hvězdy, pánové umějí. Jen se mi zdál první zápas natočený efektněji než ten finální, ten jednozáběrový trik vypadal opravdu dobře. ()

neo93

Důstojné oživení dvou boxerských fikčních legend skrz nový příběh. Příběh, který vypráví o mladém muži, jenž to neměl od narození jednoduché. Vyrůstal v dětském domově, přes který se dostal až do vězení pro mladistvé. Změna, pro něj přichází v okamžiku, kdy ho ve vězení navštíví žena, která tvrdí, že on je jediný syn slavného boxera Apolla Creeda. Odvádí ho pryč a mění mu tím celý jeho život. Adonis Johnson, jak se jmenuje vlastním jménem, začíná boxovat, avšak jde svoji vlastní cestou, ve které nechce mít nic společného se jménem Creed. Tak jako hlavní hrdina se snaží sám najít cestu k profesionální dráze boxera, tak i já jsem hledal cestu k tomuto filmu, ale nakonec jsem ji našel. Chvilku trvá, než se samotný příběh více rozjede, ale od chvíle, co se do vyprávění ocitne starý dobrý Rocky Balboa, v podání ano stárnoucího Silvestra Stallona, celý film zvyšuje na obrátkách. Je sice pravda, že scénáristé snímku nemuseli Rockyho dostat do tak obtížné situace, ve které se ve druhé polovině filmu nachází, ale nakonec se s tímto problémem poprali více než zdařile a dotáhli vše až do finálního souboje v ringu. Ve výsledku velmi dobrý boxerský film, který nedělá ostudu v tomto žánru. ()

danny_21

Čekal jsem přesně to, co jsem dostal - zbytečný film, který nemá co nabízí jen to, co už bylo několikrát viděno, ale líp. Creed je bez emocí, nic to se mnou nedělalo a možná je ten scvrklej Sly kupodivu to jediný pozitivum a to prosím nerube nikoho v trenkách. Už se na to vyserte, nechte spát Rockyho, Apolla, nedejbože Tommyho syna nebo snad vnuka Draga v klidu a pokoji - 50 % ()

Sweat55

Tohle jsem dlouho vynechával z jednoho prostého důvodu, do teď jsem neviděl Rockyho filmy. Ano, znám tu postavu a znám Apollovu smrt, ale i tak jsem se bál, že mi něco bude chybět. Naštěstí ten film dokáže stát na vlastních nohách jako prolnutí staré a mladé generace. Úplně to na mě zapůsobilo, jakmile při posledním zápase zahrály Rockyho fanfáry, chtělo se mi brečet radostí, vyskočit do vzduchu, udělat milion kliků a dřepů a oběhnout planetu! A to jsem toho Rockyho vlastně ani neviděl! Což ale musím změnit. Stejně jako svoji fyzičku! ()

Hashirama

Továrně na sny už dávno došly sny, ale co na tom, lidi nemají rádi změny a čím víc recyklátů, tím tučnější prasátka. Jsem na sebe nasrán a vnitřně rozerván mezi rozumem a srdcem, jelikož Creed je výstavní ukázkou vykalkulované resuscitace za účelem koupě nových jachet a přesto jsem se u něj fajnově bavil. Scénáristické schéma se drží v duchu série - 90 % tklivých bolístek a monumentální adrenalinopudný souboj. Civilní pojetí celého příběhu i postav se do prostředí boxu hodí a dělá film velmi čistým a příjemně ubíhajícím. Mentorizování osmdesátkových ikon, z kterého jsem se v osmých Star Wars málem poblil, zde utvořilo z Rockyho velmi lidský a uvěřitelný charakter v podzimu života, který v kontrastu s Adonisem, čistě motivačním ekvivalentem mladého Rockyho, vytváří zajímavé combo a filmu dodává šťávu. Jak mi Cooglerův styl akce neseděl u Panthera, v boxu pěkně vynikne a kinetika funguje víc než solidně. Nelíbí se mi, jakou sortu filmů Creed reprezentuje, ale líbí se mi Creed. ()

Armin82

No, mé pocity jsou poněkud pochmurné. Jednak nechápu, proč se ve spoustě filmů s černochama stále cpe ten stupidní rap, to se ve filmu fakt nedá poslouchat. Dále nějak nechápu, o čem vlastně film je. Respektive to pochopí každej, ale ten počátek všeho? Jak měl Apollo s někym poměr apod., nedržel se hesla, jak začne brnět tak ven s nim a najednou tady máme v roce 2015 levobočka zabijáka, kterej nemá skoro zkušenosti a hned si to rozdá o titul? To jsme Rockymu sežrali v roce 1976, ale dneska už fakt ne. Když to vezmu ze strany filmařského zpracování, tak to bylo docela OK. Hlavně zápasy jsou hezky natočený a hodně zblízka, ale jinak je to takový šedý průměr vyhaslé hvězdy a no name herců. 60% za boxerské zápasy, jinak je to fakt slabota. Jsem zvědavej na dvojku ()

Luxocculta

Tak toto je naprostá pecka! V polovině si může člověk trochu vydechnout, ale pak se to do něj všechno opře s ještě větší silou. Stallone naprosto k sežrání, hlavní představitel bezvadný, box uvěřitelnější, než v kterémkoli Rockym, příběh silný a s velkým srdcem. Celkově parádní podívaná a zážitek. 90 % ()

rublik05

Příjemné retro, kdy jsem rád zavzpomínal na starého dobrého Rockyho a jeho životní cestu. Creed je milé a vítané osvěžení celé série, protože už si nedovedu představit, že by se sedmdesátiletý Stallone šel opět rvát do ringu. Michael B. Jordan se projevil jako skvělá volba, role mu sedla jako ulitá a díky jeho postavě mu boxer vyloženě sedí. Sly, jako moudrý sportovec v důchodu, působí stále velmi charismaticky, dokáže být stále plný entuziasmu a jeho srdceryvné proslovy stále mají něco do sebe. Dějově se film víceméně drží v zajetých kolejích, stále si drží svou drsnou pouliční atmosféru, nepouští se do žádných neprobádaných vod. Po téměř 10 letech je to však přesně to, co divák od této série očekává, pořádný trénink, tuna motivace a na závěr pořádný souboj v ringu. Jistota, na kterou se vyplatí sázet. Creed zkrátka nabízí parádní podívanou, která určitě potěší nejen všechny fanoušky Rockyho. 8/10. ()

Nix

Upřímně jsem byl spokojen, Stallone opravdu předvádí skvělý výkon. Nástupce Rockyho není tak hrozný a závěrečný fight je koukatelný. Já jsem byl spokojen, nejde to srovnávat s Rockym, ale jako pokračování to myšlence Rockymu dává dobrý hold. ()

Pepe_cz123

Creed. Co o něm říci. Snad jen to že to je prvotřídní sportovní drama ze světa boxu které mě neskutečně vtáhlo a do konce nepustilo. Michael B. Jordan v roli Creeda naprosto září stejně jako ostatní. První díl dělal Ryan Coogler který dělal například nejznámější dva black panthery. A tady se se svým režíjním talentem naprosto předvedl. Film je nádherně natočen, udržuje si stálé tempo a v žádné scéně nesešlápne z plynu. Hudba není sice nějak převratná ale je aspoň trochu zapamatovatelná. Ke Creedovi si okamžitě najdete cestu a hned s ním začnete všechny ty bolesti prožívat. A vzhledem k tomu že vám na te postavě záleží, tak při boxérských zápasech cítíte doslova každou ránu. Vedlejší postavy jako napřiklad Bianca která hraje Tessa Thompson tak má též dost prostoru a to mě potěšilo protože jde též o zapamatovatelnou postavu. A taky se mi hodně líbí napojení na Rockyho. Samozřejmně. Creed by mohl více útočit na divákovy emoce ale to je takhle asi vše co bych tomuto filmu vytknul. Za mě hodně povedený film. 9/10 ()

TheRay97

Zajímalo by mě, jestli bych měla stejný názor na film, kdybych se předtím nepodívala na filmovou sérii Rockyho. Ten totiž vytváří příliš velkou konkurenci a lepší boxerské filmy snad už nikdo nikdy nenatočí. Přimhouřím očko, ale stále tam ten průměr vidím. Chybí dynamičnost, kterou lze cítit skrz obrazovku při zápase Balboa vs. Lang či při ikonickém střetu v Rusku. Vím, že bych neměla do recenze motat jiné filmy, ale potřebuji poukázat na kontrast, který tyto odlišné filmy s totožnou tématikou obsahují. Čistě subjektivní názor - nelze z mé strany ohodnotit větším počtem hvězdiček. ()

DD

Není to žádný film roku, ale povedená žánrovka určitě ano. Plus třetí nejlepší Rocky po jedničce a čtyřce. ()

john.h

Objektivně by to bylo tak za čtyři. Jako ultimátní fanoušek Rockyho ale nemůžu jinak než pět. Jak už tu někdo napsal, po jedničce a čtyřce nejlepší díl. Trochu jsem se bál, že postava Rockyho bude až moc upozaděna, ale prostoru dostal dostatek, Stallone předvedl špičkový výkon a v některých scénách šlo cítit, že emoce jen nehraje, protože v nich byla paralela s jeho vlastním životem. Vůbec těch scén hrajících na emoce bylo celkem dost, ale ono to fungovalo. Taky máme možnost slyšet song od 2Paca, což může znít jako úlet ve spojitosti s Rockym. Ale tento je celkově naladěn tak nějak do afroameričanska, takže všechno oukej. Moc se mi to líbilo. Ostuda je, že to ještě není v Evropských kinech, protože autorům utekly peníze únikem DVD screeneru. Před měsícem jsem se přitom koukal, jestli to náhodou už není v kinech i v Evropě, že bych na to zašel. EDIT: Po druhém zhlédnutí musím říct, že je to za pět i objektivně. Konec mě dojal snad víc než poprvé a vůbec je to drama s několika povedenými vrstvami, kterému toho moc vytknout nelze. ()

hospoda96

Sly hraje jak o život (jestli nebude nominace na Oscara nebo Globus za vedlejší roli tak to fakt nepochopím) a Jordan si to taky dává jako pán jako pomyslné předání pochodně je to víc než uspokojivé :) ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (více)