Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana" domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi. (Cinemart)

B_Dup

Pro mě film roku 2015. Zajímavé téma, neobvyklá řešení problémů a velmi pěkně zrežírované. Ode mě pouze pochvala! ()

Divnejpavouk

Jsem moula. Tuhle krásu jsem v kině prošvihl. Zato jsem si udělal čas jít do kina na píčovinu jménem Spectre ( jsem fanda bondovek mimochodem) a pak následně jsem šel na SW7. Což je také docela sračkoidní zklamání. (jsem velkej fanda SW mimochodem). Ale tenhle snímek... má vše. Maximální spokojenost a nemám jedinou výtku. Snad jen, že jsem debil a nešel na to do kina... ()

george82

Tohle byla parádní podívaná. Děj bavil a neustálé změny a zvraty udržely diváka bdělého a vtaženého do děje. ()

WolfIssen

Mistrovské dílo, které posunulo hranice filmu zase o kus dál, stejně jako skvělá Gravitace. Ani minuta nudy, o skvělém Mattovi ani nemluvě. Pro mě určitě alespoň prozatím nejlepší Ridleyho film. ()

tom130

Knížku jsem četl a moc se mi líbila, film bohužel ne. Špatné efekty, vynechány podstatné a napínavé pasáže a ponechány naopak ty, které se mohly vystřihnout. Film na mě nepůsobí uceleně. ()

Brmbolec

Nemôžem hodnotiť viac ako 75 percentami. Možno preto, lebo som ako prvú čítal knihu a vo filmovom spracovaní mi chýbala tá atmosféra, z časti (logicka) okresanosť a vynechanie podľa pár podstatných scén... ()

vieriX

Tohle se velice dobře vyvedlo konečně Scott natočil něco co snese kvalitu i po scenáristické stránce. Matt je tu skvěly a člověk s ním prožívá všechno jeho pokusy přežít na nehostinné planetě. Akčně velmi dobře vypiplané scény. ()

XXXXXXXX

V prvních 13min se mark flágne do hlavy o kus satelitu pak následuje téměř 2 hodiny posmutnělého skučení, házení grimas, pěstování brambor a popijíždění vozítkem po Marsu, a zakončí to napínavá 15 minutovka, jestli se to tomu Watneymu teda podaří nebo ne. Udělat z toho tak napínavej 28min kraťas, mohl z toho být docela jinej film. Takhle se divák po většinu stopáže dívá na křepčícího astronauta na Marsu a jen se modlí aby už byl sakra konec. Marťan stanovuje nový filmový žánr Napěti/scifi nuda/napětí. ()

belasis

Málokdy se podaří výbornou předlohu přetavit do tak výborného filmu. Matt s přehledem a celý cast je včetně menších rolí výborně obsazený (potěšili malé role pro Jonathana Arise z Sherlocka a Donalda Glovera z Community). Tleskám, pane Scotte. 8,5/10 ()

Slunik

Velmi promyšlená podívaná, krásné scenerie, dokonalý Matt Damon. Nicméně pár věcí by se upravit dalo, hlavně bych se pořádně prošťourala v emocích. Na to že je Marťan ponechán svému osudu sám na cizí planetě, je až příliš cynický, aspoň občasný záchvat zoufalství by mu prospěl. A určitě bych změnila závěr, happyend opravdu nesluší každému filmu. Dokázala bych si představit i pořádně drastické finále. ()

MrMir

Parádní filmařina a neskutečně zábavný Demon. Už dlouho jsem neviděl tak dobrou survival akci, navíc posazenou v mém oblíbeném žánru sci-fi. Co víc chtít. ()

Romeroo

Scott natočil zase dobrý film. Herecké obsazení neurazí, ale žádný špičkový výkon k vidění není, škoda! Damon ve své roli mohl odevzdat víc. Příběh rozhodně není na 2 hodiny, postupem času mě přestaly bavit scénky tipu:" problém, najdu řešení, nastane další problém". Ke konci už jsme se zase brodili v patosu. Věčná škoda, filmařina je to totiž parádní. ()

lucky.loo

Na to, že film byl pojat téměř jako "One man show" a měl celkem odvážnou stopáž, tak jsem se nenudil. Bavila mě "uvěritelná chytrost" botanisty, který si za každé situace věděl rady v podání Matta Damona. Nicméně nic z čeho bych vřískal nadšením jsem zde bohužel neshledal. Hodnocení: 75% ()

blowup

Trochu radosti do filmové depky. Ostrý obraz, bílé lodě a pozitivní hudba vhodná k přežití. Trochu mi vadily dvě herečky. Režisér je můj oblíbený a jsem ráda, že se vrátil. ()

marek29

Tremendous, fascinating, unique, awesome... Tady nemá žádnej komentář smysl. Kdo to neviděl, o dost přichází zatím. Kdo už měl tu čest, ví o čem mluvím :) 5 hvězd po zásluze, gratulace Damone a všem ostatním včetně týpka z Blbýho a blbějšího. Všechny ostatní filmy bych s chutí snížil o 1 aby ta pětihvězda vynikla. Mám novej nejoblíbenější film. Omlouvám se Inceptionutady je přesah fakt silnější. Aneb když mám zpocený ruce od toho jak se držely navzájem, byl to už hodně dobrej film. ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Lord a Miller poletí do vesmíru

Lord a Miller poletí do vesmíru

18.05.2020

Režiséři Chris Miller a Phil Lord si konečně vybrali svůj příští režijní projekt. Bude jím sci-fi od autora Marťana Andyho Weira. Hlavní roli v dosud nepojmenovaném snímku pak ztvární herec Ryan… (více)

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

18.11.2019

Originální. To je slovo, kterým se v Hollywoodu příliš neplýtvá, o to zajímavější jsou ale případy jeho užití. Proto nám dělá radost, že vás můžeme informovat o novém originálním projektu autora… (více)