Warren Beatty v titulní úloze romantického gangstera, který založil Las Vegas. Hrdinou amerického retrosnímku Bugsy (1991) je známý americký gangster Benjamin Siegel (1902–1947), přezdívaný pro svoji prchlivou povahu Bugsy (něco jako magor). Díky svému dlouholetému přátelství s Meyerem Lanskym, s nímž vyrůstal v židovské části Brooklynu, se vypracoval na jednoho z pohlavárů v organizaci Charlieho „Lucky“ Luciana a byl poslán do Hollywoodu, aby tam dohlédl na obchody. Díky dalšímu příteli z dětství, známému herci Georgi Raftovi, se v Hollywoodu rychle etabloval a stal se součástí bohatého společenského života filmových hvězd, producentů a dalších členů různorodé filmové komunity. Měl vztahy s řadou hereček, ale jeho osudem se stala začínající hvězdička Virginia Hillová, která ho jako jediná dokázala k sobě připoutat. Elegantnímu a poněkud romanticky založenému gangsterovi, který dokonce snil o tom, že by se mohl stát hercem, nakonec zlomil vaz jeho celoživotní sen – vybudovat v nevadské poušti zářivé centrum hazardu Las Vegas. Značně znepokojeni Siegelovým velikášstvím a rozhazovačností se jeho newyorští bossové nakonec rozhodli ho zlikvidovat. Las Vegas jim ovšem vložené investice mnohonásobně vrátilo.
Tvůrci snímku v čele s režisérem Barrym Levinsonem (držitel Oscara za Rain Mana) se soustředili na barvité vykreslení hollywoodské komunity na začátku 40. let. Iniciátorem projektu byl Warren Beatty, který také s gustem vytvořil titulní postavu uhlazeného ale nebezpečného zabijáka. Více než rovnocennou partnerkou v úloze Virginie Hillové je mu Annette Beningová, která se touto rolí nejen definitivně prosadila, ale našla současně i muže svého života (s proslulým bývalým sukničkářem Beattym žije dodnes a mají spolu čtyři děti). Za zmínku stojí i další vynikající herecké výkony, mj. Harveyho Keitela (Siegelova pravá ruka Mickey Cohen), Bena Kingsleyho (Lansky) a Joea Mantegny (George Raft). Film získal dva Oscary (nejlepší výprava a kostýmy) a v dalších sedmi kategoriích byl nominován (nejlepší film, režie, původní scénář, kamera, hudba a mužské herecké výkony v hlavní i vedlejší roli – Beatty, Keitel). Z řady dalších ocenění se sluší připomenout ještě Zlatý glóbus za nejlepší film-drama a Ceny losangeleských filmových kritiků za nejlepší scénář, režii i film. (Česká televize)

czdmaso

Ne tak skvělé jako Kmotr (to je fakt ikona) a o maličko slabší než Kasino, ale stále za 5* Mafiánské příběhy já prostě miluju.............. ()

Autogram

Aj u mňa to vyzerá na ďalší zbytočný film o ďalšom zbytočnom mafiánovi, hoci pre Las Vegas asi celkom zbytočný nebol. Viac ako svojmu poslaniu sa venoval ženám a aj film sa tejto jeho záľube venuje viac ako normálnemu mafiánčeniu. V skutočnosti som film pozeral iba kvôli Morriconeho hudbe, ale tá zaznela len veľmi sporadicky a aj majstrove motívy sa mi zdali iba zrecyklované. Preto nemôžem zaokrúhliť slabé hodnotenie nahor. ()

Pecival

Váhal jsem mezi 3 a 4 a nakonec se rozhodl pro vyšší hodnocení - hlavně kvůli hercům. Nejen skvělý Beatty, ale i Keitel a Kingsley (kterého začínám mít čím dál radši) velmi potěšili. A co říci k Annette Bening? Nevím jestli je to jí nebo jejím hereckým umem, ale ženská, kterou předvedla mi byla tak ukrutně nesympatická, že bych se jí vyhl obloukem. Pokud to byl záměr smekám. Možná trošku kratší stopáž by neškodila. ()

HomeAlone

Velmi dobry , skor az spickovy film o zivote Bugsy Siegela , skutocneho gangstera snivajuceho svoj velky sen - Flamingo ! Hodnotenie - 95% ()

Maynard.

Sáákriš, to sem se zase nechal napálit. Sem si chtěl píchnout do žíly nějakej další kvalitní mafiánskej filmek a místo toho sem si pustil žilou (sice to nedává moc smyl, ale určo mi rozumíš :o) ) . Bugsy mě ze začátku dosti navnadil, když sejmul prvního týpka, tak to vypadalo na Slušnej Start, no ale pak se to celý proměnilov snůžku žvástů, plků, keců a obrovskou nudu. Když film skončil, tak sem byl fakt rád. A to nemluvím o tom, že sem jedním očkem (místy bohužel i dvěma) čuměl na to, jak sme dostali na prdel od Kanady. ()

Han22

Stylová gangsterka, vyprávějící příběh zakladatele Las Vegas Bugsyho Siegela. Je to spíše romanticko-životopisné drama než pravá gangsterska, ale koukalo se na to skvěle. ()

KoRner

Skromnejší príbeh o najväčšom podnikateľskom pláne storočia. Napriek tomu, koľko toho Bugsy urobil, v celom Las Vegas nemá jediný pamätník, ktorý by mu pripísal zásluhy. Ale bol to aj arogantný grázel, takže čudovať sa nemôžeme. ()

iXtr3m3

Gangsterská melodráma o vzniku Las Vegas z čias, kedy gangstri boli vážení ľudia a boli sčasti aj politici a hollywoodske hviezdy. Hviezdne obsadenie počnúc Beattym, Keitelom, Kingsleym, končiac Gouldom, Mangegnom atď., jednoducho skvelé. ()

Davej

Asi nejlepší gangsterka (už se nějakou dobu přpravuji na Kmotra), co jsem viděl. Warren Beaty byl výborný a ostatní hvězdy taktéž. ()

Hopper

Stojí za to vidieť. Beatty ako Ben "Bugsy" Siegel je presvedčivý tak, že človek by podobného týpka najradšej nikdy nestretol (násilný psychopat s idealisticky vlasteneckými predstavami chystajúci zavraždenie Mussoliniho), Bening ako Virginia mu rovnocenne sekunduje a takisto Keitel & Kingsley nie sú o nič horší. Výsledkom je jeden z najlepších mafiánskych príbehov de facto o vzniku Las Vegas. A nedá sa uprieť, že napriek tomu o aký charakter sa v prípade Bugsyho jedná, že divák voči nemu pociťuje sympatie. K tomu z celého filmu dýcha nefalšovateľná atmosféra 40. rokov umocňujúca celkový dojem. ()

Tydlidáš

7/10 - Výbornej film kterej strhne především skvělym příběhem zakládajícím se na pravdě o šíleném Benovi Sieglovi a jeho vizi o městě hříchů. Celkovej vývoj filmu se vše krásně stupňuje a v některých momentech je Warren Beatty vopravdu výbornej, například ve scéně narozeninové oslavy s nečekanou návštěvou, kde lítá a kloubí pracovní povinosti s přípravou dortu své dcery. Jeho výkonu si zde nejvíc cením, ale za další zmínku rozhodně stojí výkon Harveyho Keitela, který na vedlejší roličku předvedl svoje velký kvality... Flamingo je modla a tohle je kurevsky zajímavej film o vývoji nejblikajícího města světa... Barry Levinson takovýhle filmy umí a já nemůžu nic jinýho než doporučit. ()

Paldiny

Ako popísať Bugsyho život? Snáď len život človeka čo chcel zapoľovať na Mussoliniho, ale keď dostal nápad s kasínom v púšti, tak si to rozmyslel. Najbúrlivejšie obdobie mafiánskeho playboya sebou prináša jednu vyšperkovanú scénu za druhou. Dôkazom je prvá hodina čo nedá vydýchnuť, ale zároveň s tempom TGV pôsobí kvapku povrchne. Tá druhá sa zameriava na samotnú realizáciu a nosí jediné mínus v chovaní postáv, ktoré podaním ruky vybavujú miliónové zákazky. Viem, že byrokracia patrila iným, ale skutočne podsvetie nepotrebovalo žiadne záruky? Najväčšia sila tejto gangsterky spočíva v jej retro podaní. Banálne udalosti sa dejú originálnym spôsobom, kde aj obyčajnú romancu sledujeme spoza bielych závesov. Vyšší rozpočet dovolí vychutnať si pohľad do ulíc, skvelí herci zas predobrazy skutočných postáv. Starú školu tu cítiť a právom to ocenili aj Akademici. ()

aLPaC

Skvělé životopisné krimi o zakladateli Las Vegas Benu Siegelovi v podání výtečného Warrena Beattyho. Na tuto roli by se asi nikdo nehodil lépe. Další herci mu skvěle sekundují, ale co je hlavní, příběh mě neuvěřitelně vtáhnul a ty dvě hodiny utekly jako voda. Nejvíce mě dostala věta Beattyho těsně před koncem při telefonátu s Mayerem, kdy mu říkal: " Mayere chceš radu? Nikdy neprodávej akcie Flamingo, ještě mi poděkuješ". A měl naprostou pravdu. Smutné tak je, že i přes výtečný nápad, z kterého tisíce lidí vytěžili velké peníze, Siegel z nich nikdy nic neviděl. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Bugsy: "Sedm trpaslíků udělalo střídavě na koberci stojku." ()

Mikino00

Poněkud rozvleklý příběh, skvělý Beatty, neznáme skutečnosti pro mě, ale ospalá režie a absence nějakého protipolu k hlavnímu hrdinovi. Znovu už to vidět nemusím. ()

Ollie235

,,Give me a chance. Everyone deserves a fresh start once in a while." Film, který těží především ze zajímavého příběhu a hlavní postavy, ztvárněné perfektním Warrenem Beattym. A třeba říct, že z toho opravdu dokáže vytěžit hodně. Tato gangsterka na rozdíl od mnohých filmů tohoto žánru takřka vůbec nestojí na násilí, vydírání či úplatcích, ale snaží se zachytit vývoj postavy zakladatele Las Vegas, a daří se mu to výborně. Díky výborné atmosféře 40. let, charismatu celého hereckého obsazení a promyšlenému scénáři jsem se opravdu bavil a do plného hodnocení mi chybí jen nějaká ta silnější scéna, která by se vryla do paměti. I tak ale spokojenost a silné 4 hvězdy. ()

mira007

Bugsy Siegel autor města hazardu Las Vegas měl určitě barvitý život obklopen dalšími legendárními gangstery, tak proč je tenhle film taková utahaná nuda jak tv film akorát trochu výpravnější. ()

Santino7

Snímka z mafiánskeho prostredia, ktorá sa dá vzhľadom na jej celkové poňatie oprávnene radiť do starej filmárskej školy. Má to šmrnc, vyniká hlavne skvelou dobovou atmosférou, ktorú sa filmárom podarilo zachytiť naozaj výborne a taktiež aj kvalitnými dialógmi, bez akých by sa žiadna pravá gangsterka nezaobišla. "Twenty dwarves took turns doing handstands on the carpet." S tvrdením, že dĺžka filmu je prepísknutá v žiadnom prípade nesúhlasím, absencia akýchkoľvek prestreliek len kvôli efektu mi absolútne neprekáža, tak či tak by tu boli zbytočné a tiež kontraproduktívne. Každý jeden záber pôsobí honosne, priam z toho vyžaruje luxus a megalomanstvo, čo nás neustále utvrdzuje v tom, že Siegel na takýchto veciach doslova lipel (za akúkoľvek cenu) a priam ho očarila kalifornská "vyššia" spoločnosť, v ktorej sa cítil ako doma. Pokiaľ prehliadneme isté dejové nepresnosti na úkor atraktivity filmu (v žiadnom prípade nemyslím vsunutú dejovú linku ohľadom Mussoliniho, ktorá ma vcelku pobavila), príbeh je vystavaný vcelku fajn, až na zopár menších chybičiek. Tým mám na mysli hlavne niektoré konkrétne scény, ktoré mi svojou naivitou chvíľkami vyčarili úsmev na tvári - priznajme si, Bugsyho občasné výlevy zúrivosti či najmä jedna romantická scéna vyznievajú fakt hlúpo a komicky, sú proste natočené mierne amatérsky (môj názor). Čo mi svojím spôsobom trošku prekážalo prakticky po celý čas, bolo obsadenie Warrena Beattyho (vlastne mi vadil herecký výber u celého tria Luciano - Lansky - Siegel, zvyšní dvaja však toľko priestoru na pľaci nemajú). Samozrejme, ukázal sa tu nepochybne vo vynikajúcom svetle a z plejády hercov na plnej čiare vyčnieval (skvelý bol tiež Keitel), lenže priznajme si, v čase natáčania bol na túto rolu už trošku pristarý, ak zoberieme do úvahy, že spomínaný gangster mal vo filmom mapovaných rokoch 30 až 40. To už ale z mojej strany vyznieva viacmenej iba ako také puntičkárstvo, takýmto pomerne nepodstatným maličkostiam zas až takú váhu prikladať nemožno. Dôležité je, že Barry Levinson nám doručil poctivú svojráznu životopisnú gangsterku v tom pravom zmysle slova so všetkým, čo k tomu treba (jednu z posledných svojho druhu), aká je dnes už raritou. 80% ()

KOZEL84

Když sem si na tohle po dokoukání Boardwalk Empire vzpomněl (ještě sem těch mafiánů neměl dost;) ani sem nevěděl,že ono je to vlastně i takové pokračování některých postav (Luciano,Lansky).Takže to sedlo ještě líp než sem čekal.Od tohodle mě vždycky odrazoval booklet,který spíš vypadá na nějakou starou hollywoodskou romantiku.Moje první setkání s Beattym asi nemohlo dopadnout líp.Nevím jestli byl takový magor Beatty nebo Siegel,ale každopádně okouzlující magor a Beatty ho podával tak zajímavě a vtipně,že sem se ani chvilku nenudil a často řehtal jak kůn' (ten jeho plán zabít Mussoliniho byl fakt masakrální a to hlavně v tom jak ho myslel vážně ;DD).Strašně zajímavý film o strašně zajímavém člověku (neradím říkat mu Bugsy) a Vegas snad ani nemohl rozjet nikdo jiný.Často člověk slyší o lidech,kteří si berou co chtějí,ale ještě sem neviděl nikoho,kdo by to dělal tak samozřejmě a bral si fakt cokoli (ta koupě baráku v LA ;DD).PS:Annette bývala fakt kočena ()

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci